SWOTOR - pytanie o premium i nie tylko

Hej, zacząłem ostatnio trochę grać w SWOTOR. Fajnie się gra, ale wkurza mnie ilość ograniczeń. Teraz taka mała seria pytań dla osób obeznanych:

- Czy jeśli zakupię starter pack (koszt 20zł i daje 30 dni abonamentu) i zrobię sobie kilka postaci (np. 6) na rasach niedostępnych dla f2p to po skończeniu się premium nadal będę miał dostępne wszystkie stworzone postacie (nie będę oszukiwał, najbardziej wkurza mnie, że nie mogę wybrać sobie rasy która mi się podoba :P )? Dla kont preferred ilość postaci ograniczona jest do 3, czy w takim razie pozostałe 3 zostaną zablokowane/skasowane?

- Zakładając, że grałbym na preferred co powinienem odblokować w sklepie, aby cieszyć się rozgrywką? Ktoś w jakimś temacie, który czytałem wspomniał, że "zaleca odblokowanie pewnych rzeczy w sklepie, aby przyjemnie się grało". O jakich elementach mowa? Zapewne jednym z nich jest odblokowanie limitu kasy (o ile się da).

- Jaką klasę polecacie stricte pod PvP? Na koncie F2P zrobiłem sobie Sith Juggernauta i Sith Assassina - niestety ten drugi jest squishy i gorzej się nim expi. Na 99% gdybym miał grać od nowa (na koncie startowym z 30 dni premium) to zrobiłbym Juggernauta. Nadaje się na PvP? Jaką dyscyplinę (tak to się chyba nazywa) mu wybrać? Dyscyplinę da się zmienić/wybrać drugą (coś w stylu dual speca z WoWa?)

- Opłaca się grać w ogóle na preferred czy jednak jest to masochizm?

- Jakieś rady dla "świeżaka"?

Ja też próbowałem grać po kupnie samego startera ale jednak to słaba opcja. Odblokowania są na postać a nie konto to raz. A dwa bez suba masz ograniczone rolle na instancjach do bodaj 3 na tydzień co jest mega irytująca. Masz ograniczenie do pvp więc też słaba opcja. Ponadto bez dodatków nie wbijesz max levela. Dużo gildii nie przyjmuje graczy bez suba. Jeżeli chcesz po prostu przejść fabułę to konto f2p czy preffered na pewno starczy. Jeżeli chcesz zostać w grze na dłużej to polecam jednak kupno abonamentu. Szczególnie, że nie jest drogi bo kosztuje podaj 30zł/miesiąc. A i na preffered może mieć 6 postaci. I postacie zrobione w rasie wcześniej zablokowanej zostają bez problemu.

- Będziesz musiał wybrać jakie postaci mają być aktywne.

- Odblokować sobie możliwość noszenia fioletowych itemków, weekly pass na operacje oraz pvp będziesz musiał kupować albo za cartele lub za kredyty.

- Sith Jugg pod vengeance (skille z dotami). Jest to mocna postać, a grając nim nawet jako dps potrafiłem wyciągać sporo dps.

- Stać Cię na opłacanie subskrypcji co dwa miechy lub jak tam wolisz? Jeżeli tak to wybierz subskrypcje.

- Zależy jak chcesz grać: ogarnij postać, skille, rotacje, combo, każdą rolę (na juggu warto ogarnąć tanka jak i dps, aby być elastycznym), dobij crafty i ciesz się grą :)

@Trayth666

"Odblokowania są na postać a nie konto to raz" - uuuu, nie widziałem tego. Sądziłem, że odblokowanie jest na całe konto.

"Jeżeli chcesz zostać w grze na dłużej to polecam jednak kupno abonamentu." - właśnie nie wiem czy chce zostać na dłużej :) Wbiłem na dwóch postaciach 12lvl, gra się fajnie, ale nie wiem czy za jakiś czas nie zacznie mnie coś w grze wkurzać. Obecnie miałem zamiar pograć na starterze i potem preferred. Jeśli gra mnie na prawdę wciągnie to wtedy zacząłbym opłacać abonament, bo z tego co piszesz to ograniczenia i tak zaczynają przeszkadzać dopiero na wysokich lvl (ograniczenia na instancjach, na pvp, nie da się wbić max lvl bez dodatków)

@Trayth666, @Doge Mając aktywny abonament mam dostęp do każdego (w tym najnowszego) dodatku, a bez tego tylko do prawie najnowszego (czy do żadnego)?

Drugi dodatek(ten najnowszy) musisz kupić(~71zł), sam abonament nie daje do niego dostępu, w ramach miesięcznej subskrypcji dostajesz tylko ten pierwszy (Rise of the Hutt Cartel) i zostaje on nawet jak skończy się abonamencik.

SWTOR jest jednym z lepszych mmorpg a grałem już w kilka(w tym abonamentowych), niestety jak chcesz na poważnie pograć to bez sub będzie ciężko, wszystko za sprawą kosmicznej ilości ograniczeń(te co wymieniłeś to tylko wierzchołek góry lodowej).

Nie jest to p2w, ale i ograniczenia dają mocno w kość graczom f2p/preferred.

Część ograniczeń da się usunąć odblokowując je za cartel coinsy bądź nabywając tzw unlocki w galactic trade network(system aukcyjny w grze), niestety nawet gdybyś miał je wszystkie to zostanie sporo takich z którymi nic nie zrobisz w tym niezwykle bolesny limit kasy (350k dla konta preferred to śmiech na sali nie starczy ci na wiele rzeczy na późniejszych poziomach), do tego osoby z kontami f2p/preferred mają wyższe ceny u vendorów czy przy modyfikacji sprzętu.

-Co do rasy, to możesz wybrać podczas gdy masz premium, a potem nimi grać nawet po, tylko że musisz wbić nimi 50 lvl dzięki czemu ci się odblokuje. I preffered ma 6 postaci o ile się nie mylę, a nie 3.

-Na pewno odblokowanie fioletowych itemów i jeśli zamierzasz iść pod PVE/PVP kupno autoryzacji do nielimitowanych wejść na nie, do tego jeśli ci zależy na kompanie HK-50 to wejście do sekcji X (wystarczy ukończyć na 1 postaci, potem można kupić na innych za cartel coins). Limitu kasy się nie da odblokować, "stracone" pieniądze idą do tak jakby "banku" z którego można pobierać pieniądze za pomocą cartel coins (to się nazywa escrow). I odblokowania można kupić na konto, ale kosztuje to 2 razy więcej niż na postać.

-Pod PvP to jak najbardziej jedi sentinel/marauder lub jakaś dystansowa np Mercenary. I nie da się zmienić dyscypliny.

-Bardziej się opłaca grać na Preffered niżeli na F2P z powodu mniejszych ograniczeń.

-Kup oba dodatki aby móc przyjemnie grać (paczka kosztuje 71zł gdzie dołączona jest też subskrypcja na 30 dni bodajże). Nie zużywaj od razu exp boostów tylko zostaw sobie na później i dołącz do gildii aby dostać premię do expa.

-I nie, mając abonament nie masz dostępu do dodatków.

Dobra, uporzadkuje to bo niektorzy tu pisza ostre bzdury. Na chwile obecna sub ma Hutt Cartel (1 dodatek) odblokowany za darmo.

Pod pvp kazda klasa. Wszystko zalezy od twojego stylu gry. Bo np ja jako shadow tank bez problemu biore na klate sentinela i dosc szybko zdycha kiedy ja mam prawie cale hp :P. Z kolei mam ja mam problem z gunslingerami/sniperami. A jako sentinel to wlasnie 99% tankow 1 vs 1 cie rozwali, za to taki gunslinger/sniper nie ma szans (doskok, jakis cc, z dwa ciosy i zdycha, a ty pare jego strzalow mozesz na klate przyjac).

Po za tym dzieki abo masz wiekszosc tych limitow zdjeta typu tytuly, czy unify colors, rasy zostaja - wiec mozna stworzyc z 6 postaci roznych ras. Albo jesli jestes wyjatkowym hardcorem to zrobic postac glowna, wyexpic na max lvl, pobawic sie nia chwile itd. Tydzien spokojnie starczy. I potem zakladasz nowa postac platnej rasy (ktora jako sub masz za darmo), expisz do 10 lvl i usuwasz. Rase masz odblokowana. I to samo robisz ze wszystkimi rasami :D. Bo panowie wyzej zle info podawali - nie trzeba postacia danej rasy nabic 50/55/60 lvl. Starczy miec 10 lvl Legacy (taki jakby poziom konta) i 10 lvl postaci z dana rasa ^^.

Jeszcze warto dodac ze na subie masz x12 exp za misje klasowe (glowne). To jest idealne by sie skupic tylko na historii i olac sidequesty ;). Dodatkowo za suba masz 500CC + lepsze reflinki (z tygodniem darmowego suba co 90 dni) :D. Ja tylko raz zaplacilem za suba i nie planuje juz wiecej chyba ze mi sie zachce :D.

Btw - w pazdzierniku przy premierze nowego dodatku daja SoR w prezencie subom, wiec nie trzeba go juz bedzie wgle kupowac oddzielnie :D

Hej, zacząłem ostatnio trochę grać w SWOTOR. Fajnie się gra, ale wkurza mnie ilość ograniczeń. Teraz taka mała seria pytań dla osób obeznanych:

- Czy jeśli zakupię starter pack (koszt 20zł i daje 30 dni abonamentu) i zrobię sobie kilka postaci (np. 6) na rasach niedostępnych dla f2p to po skończeniu się premium nadal będę miał dostępne wszystkie stworzone postacie (nie będę oszukiwał, najbardziej wkurza mnie, że nie mogę wybrać sobie rasy która mi się podoba :P )? Dla kont preferred ilość postaci ograniczona jest do 3, czy w takim razie pozostałe 3 zostaną zablokowane/skasowane?

- Zakładając, że grałbym na preferred co powinienem odblokować w sklepie, aby cieszyć się rozgrywką? Ktoś w jakimś temacie, który czytałem wspomniał, że "zaleca odblokowanie pewnych rzeczy w sklepie, aby przyjemnie się grało". O jakich elementach mowa? Zapewne jednym z nich jest odblokowanie limitu kasy (o ile się da).

- Jaką klasę polecacie stricte pod PvP? Na koncie F2P zrobiłem sobie Sith Juggernauta i Sith Assassina - niestety ten drugi jest squishy i gorzej się nim expi. Na 99% gdybym miał grać od nowa (na koncie startowym z 30 dni premium) to zrobiłbym Juggernauta. Nadaje się na PvP? Jaką dyscyplinę (tak to się chyba nazywa) mu wybrać? Dyscyplinę da się zmienić/wybrać drugą (coś w stylu dual speca z WoWa?)

- Opłaca się grać w ogóle na preferred czy jednak jest to masochizm?

- Jakieś rady dla "świeżaka"?