Scions of Fate, wielki patch, masa nowości, nowa klasa itd. (Z poradnikiem jak się wgłębić w świat gry)

Czym jest Scions of Fate? Weteranem wśrod gier, bo na rynku trzyma się już dobre ponad 6 lat i do tej pory dostaje masowe patche. Powiedziałbym też, że typowym grinderem osadzonym w świecie Chisnkich mocarzy, gejsz gdzie zło(Chaos) walczy z dobrem(Order) (przy którym nie trzeba siedzieć godzinami gwałcąc klawisze od F1 do F12 a nadal można napawać się urokami tej gry. Ale o tym nieco pozniej

Większości z was pewnie na starcie odrzuci grafika. No ale każdy ma swój własny gust i osobiście gra mnie uwiodła w momencie gdy wystartowała i zdumiewa mnie to jak bardzo na plus zmieniła się do tej pory. Szczególnie z tym nowym patchem. Ale cięzko mówić o zmianach komuś jeżeli ktoś nie gral w tą grę. Dlatego też chciałbym was zachęcic tym o to poradniki w jakimś stopniu i nauczyć was podstaw by gra nam umilała wolny czas i przy okazji nie męczyła.

Populacja: Jest naprawdę ogromna mimo, że nie jest to gołym okiem widoczne przez różnice czasową. Ale od kiedy Scions of Fate połaczył server jakiś czas temu z Singaporksa werjsą tej gry to graczy do gry nigdy nie brakuje. Tylko wszyscy porozrzucani są gdzies po mapach.

Zaczne może od dostępnych klas.

Gra naprawde posiada niesamowite efekty skilli ale to pozostawiam waszej opini.

Swordsman:

Jest to dość zbalansowana klasa. Nie posiadajaca takowych minusów i plusów do statystyk bo są one równomiernie rozłozone. Czyli nie za duzo nie za mało. Głównie swordsman szczyci się na wyższych lvlach wysoką ilościa uników dzieki jego skilom pasywnym co ułatwie nam walke z mobami.

Jedna z najczęsciej widzianych klas postaci w PvP.

Nie posiada skili AoE

Spearman.

Ogromny atak, mało hp przeciętna obrona. Naprawdę mocna klasa mimo tego, że jest papierowa. Posiadając troche funduszy na dobre eq, będziemy mogli miotać nim na PvP jak i na PvE

Nie posiada AoE

Healer:

Support albo nuker. W zależnosci jak rozdamy jego umiejetnosci w drzewku pasywnym.Niezbędny do high lvlowych party. Dzieki swoim buffom i leczeniu raczej nigdy nie będziecie się musieli martwic o brak drużyny.

Sporo hp i obrony, budowany pod nukera naprawde wysoki atak lecz kosztem malego leczenia i slabszych bufow. No i plusem jest to, że bije na dystans.

Nie posiada Aoe

Bowman:

Kolejna postac, która bije na odlegosc. Wysoki atak, mało obrony i hp. Budowany pod sam auto atak jest naprawdę tani i łatwo osiągnąć nim jak początkujcemy graczowi level ponad 90.

Nie posiada Aoe.

Blader:

Bardzo słaby atak, wysoka obrona i mnóstwo hp. Typowy tank. Kosz utrzymania takiego tanka jest dośc spory bo zawsze musimy mieć dobrą bron by zadawac jakie kolwiek obrazenia ale korzysci z tego od lvlu 60+ są wspaniałe.

Posiada AoE

Busker:

Jedna z nowyszch klas. Taki typowy bard/warlock z debufami/bufami w zaleznosci od tego jak rozdamy nasze atrybytu w drzewku umiejetnosci.

Atak naprawdę wysoki, dobrze rozdbuwany osiąga wiekszy niz spearman czy tam luczniki.. Ciężej u niego z ekwipunkiem bo klasa jest dość nowa i niszowa, ale takim bardem w party nikt nie pogardzi.

Ninja:

Poprostu genialna postać dla poczatkujacych. Tania w utrzymaniu, duzy dmg z auto atakow, no i dosc fajnie wyglada.

Minusy? Raczej zapomnijcie o uzywaniu skili jeżeli chcecie grac ninja, chyba, że na PvP ale i tak polecam poczatkujacym.

I dopiero co dodana klasa:

Hanbia

Za dużo wam nie powiem o niej bo nie grałem. Ale z obserwacji wnioskuja, że jest to mieszanka bladera/swordsmana. Duza ilosc hp i defa, sredni atak z orgyinalnym drzewkiem skili. I jakos jedyna z klas potrafi naprawdę szybko biegać od 1 lvla ;u.

Tu macie linka z lista umiejetnosci pasywnych i skili wszystkich klas poza Hanbią, bo nie dodali jej tam jeszcze.

http://fate.netgame.com/gameinfo/character/swordman.mgame

Jak macie jakieś dodatkowe pytania dotyczace klas i ich buildow/rozwoju to walcie do mnie smialo na priv albo tutaj.

Pierwszy awans klas LvL: 10

Drugi: 35 i wybór między Chaos a Orderem

Trzeci: 60

Czwarty: 80

Piąty: 100

6ty ASC1: 110

7ty: ASC2: 120

8my: ASC3

Przy kązdym awansie i zmianie klasy otrzymujemy nowe umiejetnosci pasywne w drzewku umiejetnosci jak i nowe skile.

Jak wgłębić się w świat Scions of Fate?

Myśle, że to jest cześć z, która nowi gracze maja najwiecej problemów przez co kończa gra na bardzo niskich lvlach nie dając gry szansy zanim ona się rozkręci.

Grę zaczynami pojawiąjąc się przy NPC holly. Gra nie mówi nam co mamy robić dlatego ja wam powiem, hue. ;u

W tym momencie powinniśmy zabrac zadanie od Holly, które umożliwi nam nabicie 2 lvla.

Naszym celem jest jak najszybsze nabicie 10 lvla by otrzymać pierwszy awans zmiany klasy i miec mozliwosc spokojnego grindowania.

Oczywiscie zadanie robimy kiedy tylko mozemy. Bo daja one mnostwo doswiadczenia i roznych innych przydatnych przedmioty czy kamieni.

Po zaakceptowaniu zadania Holly pokaże nam na mini mapie dokąd may sie udać by wykonać misje.

be4viVU.png

Po dotarciu do celu, porozmawialm z npc i otrzymalem planowany drugi poziom. Co udostepnilo nam kolejne zadanie. Drugiego poziomu.

A gdzie sprawdzic jakies się ma zadanie i ukogo?

Otóż należy wejść w zakladke (Quests) prawe dolne menu.

T99uO1z.png

Nastepnie wciskamy na "Avaible quests" nastepne "Correct quests for me". I zjeżdzamy mniej wiecej w dol tak do połowy by pominąć te wszystkie zadanie z (1) a także nie brać zadnych zadan z (0) bo o nie się nie musimy martwic.

W moim przypadku i waszym będzie to (2) Order and Chaos. Wciskajać na zadanie otworzy nam się okienko, które ukazuje jakie nagrody dostaniemy za wykonanie. Wiec sami mozemy ocenic czy nam sie oplaca czy tez nie.

Jezeli stwierdzimy, ze jednak sie nam oplaca. Wciskamy [View map], wtedy mini mapa pokaze nam u jakiego npc i gdzie mozemy odebrac zadanie.

W moim iwaszym przypadku bedzie do Lady Jolie, ktora stoi przed nami.

Najezdzajac na kolka na mini mapie wyswietlaja sie nam nazwy NPCow. Mozemy tez wcisnac na mini mape by postac szła nam w wybranym kierunku, zamiast wlasnorecznie klikac na ziemi. Ale to sa osobiste preferencje.

I tak wykonujemy questy dopoki mozemy. A jesli zadnych nowych nie otrzymamy to musimy isc wbic lvl zabijajac troche stworkow.

Gdy juz nabijemy ten 10 lvl, otrzymamy nasze pierwsze zadanie na awans. Bedzie to zadanie u Lady Jolie, które bedzie polegalo na zebraniu 5 przedmiotow z Axemanow. Tak jak w poprzednim przypadku klikajac "view map" po odebraniu zadania mozemy sprawdzic gdzie to zadanie sie znajduje lub jakie stwory i gdzie mamy pokonac.

Gdy juz skonczym zadanie to je oddajemy i otrzymuje nasz pierwszy maly awans, ktory wnosi sporo korzysci

Nowy zestaw broni, szat, zbroji itd. Nowe skile, nowe umiejetnosci pasywne, posiadanie mastera itd.

I to jest wlasnie moment gdzie wiekszosc graczy konczy grac bo uwaza, ze gra sie zaczyna robic za trudna.

A ja tu jestem by wam w tym trocje pomoc.

Co nalezy zrobic?

Upewnisc sie, ze mamy z 30k złota w ekwipunku. Jezeli nie mozemy kogos poprosic w mieiscie przy baku w Central Valley( czyli startowe miasto) Ktos nam napewno da a jezeli nie? To idziemy farmic. 30k to nie jest duża suma. Mozecie tez zagadać do mnie, napewno wam dam.

Co gdy juz mamy te 30k?

Udajemy sie do NPC Lynn i Chana, ktorzy znajduja sie w Central Valley. Wystarczy spojrzec na mini mapke i najechac na kropki by sprawdzic, ktory npc to ktory.

Rozmawiamy z nimi (Zakladka Quests) i szukamy zadania o nazwie (10) For beginner rental service.

Za zaplata 10k u NPC Chan dostaniemy mocna bron dla naszej klasy na 7 dni, ktora pozwoli nam nabic zgrabnie i szybko lvl 35 co dam nam wybor miedzy Chaos a Orderem.

By dostac Szate, rekawice i buty nalezy udac sie do NPC Lynn i odebrac u niej dwa questy o nazwie 2 x (10) For Beginner rental service.

Jedno zadanie daje szate na 7 dni a drugie 2 x rekawice i buty. Razem wyniesie to nas 20k.

Ale teraz jestesmy gotowi by ruszac do boju i nabijac 35 lvl, ktory jest przelemowym i to wlasnie tam zaczyna sie prawdziwa gra....Ale zaraz...grind mnie nudzi i co teraz? No wlasnie gra przewidziala takie sytuacje. Dlatego, ma tez wbudowanego bota. Tzn powiedzmy. Bo majac 35 lvl korzystanie z niego moze byc czasami niebezpiecznie poniewaz bedac Orderem, Chaosi moga przyjsc na zabic podczas gdy my bedziemy sobie grindowac.

No ale z tym nie powinno byc problemow.

Na wstepnie zaznacze, ze bot wiekszosci z was moze odrzucac. Ale ja uwazam, ze jest to swietne rozwiazanie. Bo w miedzy czasie gdy moja postac sobie wbija lvle ja moge zajac sie czyms innym jak nauka itd Nie kazdy ma tyle czasu by przesiadywac 8 godzin dziennie non stop grindujac. Więc, pls no hate.

Wlasciwosci tego bota:

- Leczenie hp/many

9ustawiamy przy ilu % hp/mane ma ten bot nas uleczyc/odnowic mane potionem

- Ustalmy na jakim obszarze ma biegac nasza postac i zabijac potworki

- podnoszenie przedmiotow

- i inne duperele

Zaznaczam, ze sami musimy zwracac uwage na to ile zostalo nam potion w inventory boinaczej moze nas czekac smierc i zaglada.

Gdzie jest ten caly "bot"?

W Central Valley po pierwszym awansie 10 lvlu, szukamy NPC The Eight Trigrams Old Man

Rozmawiamy z nim po czym wybieramy zakladke "Quests" i szukamy takiego o nazwie (10) Abyss Case

Jak juz zaakceptujemy zadanie. To rozmawiamy z nim ponownie i odrazu bedziemy mogli zakonczycu niego to zadanie i otrzymamy rowniez Abyss Case.

Czyli tego bota na 7 dni. Otwieramy Abyss Case w naszym inventory i ustawiamy tam opcje jak nam sie podoba i jak chcielibysmy by ten bot funkcjonowal.

Kupujemy potiony, chyba, ze mamy jeszcze te z zadan. I udajemy sie na miejscie gdzie chcielibysmy by nasza postac sobie grindowala. Jak nabijemy level to dobrze byloby by wykonac zadania bo maja one naprawde dobre nagrody.

A jak nie bedziecie mogli sobie z tym poradzic to ewentualnie zamieszcze wam jak ja ustawilem ten abyss case.

Mam nadzieje, ze dacie tej grze jakąś sanse. I gratulacje jezeli komus udalo sie przebrnac przez ten wall of text and full of grammar fails. Moj nick w grze to Frederyk albo Samanatha gram po stronie dobra (Orderu)

Wlasnie link do gry:

http://fate.netgame.com/

Strona moze im troche mulić bo będą kompletnie zmieniac layout...ale w grze nie ma zadnych lagow itd wiec nie ma sie czym przejmowac

To targetówka?

To targetówka?

Tak. Nie kierowałbym sie youtubem pod wzgledem sprawdzenia jak wyglada gra. Bo są one bardzo przestarzale.

Jeszcze 2 pytania. Jaka jest społeczność i czy w grze występuje pay2win?

Jeszcze 2 pytania. Jaka jest społeczność i czy w grze występuje pay2win?

Społeczność jest taka jak w niszowych gracz, czyli przyjazna i skłonna do pomocy w miarę możliwości.

A co do pay2win, to nie ma. Odkąd gram nie wydałem ani złotówki a spokojnie doszedłem do end game.

Tym bardziej, że teraz z questa o którym wspomnialem w poradniku można wynając ekwipunek na którym spokojnie możesz cisnąć do 90 lvl. Po 90 sobie montujesz przedmioty i enchantujesz z kamieni, które zdobyłeś robiąc zadanie i dropiąc. W item shopie masz głownie kostiumy, zmianry fryzur itd. Co prawda sam tam jakies bufy do expa czy 10% ataku ale ja nigdy do tego nie przywiazywałem uwagi.

Także jeżeli szukasz gry nad którą nie musisz siedziec 24/7 grindując to polecam. Głowna atrakacja sa wojny gildi i faction battle na które boty są raczej nie przydatne.

Jak się wkręcisz to możesz dołaczyc do mojego Housu(Gildii) tylko musiałbys być po stronie dobra.

Grind czy Questy ?

Grind czy Questy ?

Napisałem o tym w pierwszych 3 linijkach. Ale powtórze, grindownik przy, którym nie trzeba siedzieć by bić levele okazyjnie naprawde warto robic questy bo dają solidne nagrody, które pomogą nam zrobić nasze eq na wyższym lvlu wiec nie opłaca się odkladac ich na pozniej ale mozna. Nie ma żadnych auto trackerow.

Powiem tak. Mozesz sobie grać w LoLa czy tam DOTE i grindowac w scions of fate.(Ja tak przewaznie robie :c)

Ja wolę grindować, nie mam w co grać to zobaczę sobie.

Ja wolę grindować, nie mam w co grać to zobaczę sobie.

Jak bedziesz mial jakies pytania na temat gry, to jestem do uslug.

Pobira się, zobaczymy. Jaką klasę polecasz na początek, myślałem o spearmanie.

Pobira się, zobaczymy. Jaką klasę polecasz na początek, myślałem o spearmanie.

Każda klasa jest mocna a spearman w szczegolnosci. A jezeli mam polecać to powiedz czego oczekujesz od postaci to postaram sie ci cos dobrac. Tylko Busker i Hanbi nie polecalbym na poczatek.

@Edit

Własnie jednemu forumowiczowi pomogłem i przebrnal przez zmiane klasy, teraz smiga na bocie i stara sie nabić 35 lvl.

Jak juz pobierzesz i zrobisz zadanie na awans to dodaj mnie do znajomych w grze to tobie tez wytlumacze co i jak.

Nick: Frederyk lub Samanatha

A jak z walką? Dosyć dynamiczna jak na targetówkę? Pytam bo faktycznie cieżko znaleźć nowy GP. No i jak z polakami? Da się spotkać?? No i jak z pvp. Bardziej szczegółowo, czy da się walczyć z każdym na równi czy już są ludzie wykokszeni itd.

Każda klasa jest mocna a spearman w szczegolnosci. A jezeli mam polecać to powiedz czego oczekujesz od postaci to postaram sie ci cos dobrac. Tylko Busker i Hanbi nie polecalbym na poczatek. @EditWłasnie jednemu forumowiczowi pomogłem i przebrnal przez zmiane klasy, teraz smiga na bocie i stara sie nabić 35 lvl. Jak juz pobierzesz i zrobisz zadanie na awans to dodaj mnie do znajomych w grze to tobie tez wytlumacze co i jak. Nick: Frederyk lub Samanatha

Szukam czegoś dobrego do grania solo, ale mogącego znaleźć party.

A jak z walką? Dosyć dynamiczna jak na targetówkę? Pytam bo faktycznie cieżko znaleźć nowy GP. No i jak z polakami? Da się spotkać?? No i jak z pvp. Bardziej szczegółowo, czy da się walczyć z każdym na równi czy już są ludzie wykokszeni itd.

Uważam, że jest dynamicznie. Skile nadają jej takiego efektu po 35 lvlu.

Z Polakami? Da się spotkać ale nie grają pod nickami PL, może niektórzy.

Pvp. Więc w grze masz podział na Chaos i Order, który sobie wybierasz przy 35 lvlu. W zaleznosci od strony, ktora wybierzesz tak z progressem będzie zmieniala się twoja postać. Skile w Orderze wygladają zupelnie inaczej niz po stronie Chaosu pod wzgledem animacji i koloru.

A co do pvp. No to to jest wlasnie jedna z najfajnieszych rzeczy w tej grze. Oczywiscie nie mysl sobie, ze odrazu po wbiciu 35 lvla bedziesz tam kosił ludzi jak sie da. Najlepiej walczyć przeciwko osobom, ktore maja ten sam awans"promo" co my wtedy szanse sa rowne. Tylko trzeba pamietac by sobie skolowac przedmioty do skill defense.Co w pozniejszym etapie gry nie powinno byc problemem.

Jest pare rodzaji pvp. Tzn ogolnie to bić sie można z graczami gdzie kolwiek oprocz miast. Sa tak zwane ganki, czasami ludzie dla zabawy poluja na ludzie grindujacych i wpadaja cala zgraja w 5-6 osob rozwalajac party przeciwnika z przeciwnej frakcji. Zazwyczaj Ci co zostali zaskoczenie wracaja na miejsce zdarzenie i tam rozpoczyna się walka o spot do expienia ; D.

Drugi zas rodzaj pvp jest bardziej oficjalny. Faction Battle. Co weekend o wyznaczonej godzine po rozmowie z npc przenosi on nas na pole bitwy gdzie będziemy walczyc przeciwko Orderom lub Chaosom w zaleznosci od strony na punkty. Pkty są za zabicia albo przejmowac pominków.

I 3cia opcja to House battles, czyli wojny gildii. Ktore ustalaja przywodcy takich gildi i wyzywaja siebie na wojne. Przegrany traci złoto z gildyjnego skarbca i pkty honor, ktore wymienia sie na przedmioty.

Szukam czegoś dobrego do grania solo, ale mogącego znaleźć party.

Swordsman, spearman, ninja pod auto atak i ewentualnie healer pod nukera.

@wops sory za double post @_@

Pobieram setup już czwarty raz. Za każdym razem pobieranie kończy się na około 70%, plik jest w folderze, ale przy uruchamianiu wyskakuje błąd:

"File is damaged"

Pobieram setup już czwarty raz. Za każdym razem pobieranie kończy się na około 70%, plik jest w folderze, ale przy uruchamianiu wyskakuje błąd:"File is damaged"

Nie potrafię powiedzieć dlaczego występuje u Ciebie ten błąd. Ale sprobuj go pobrac "internet download manager" programem. Ja tym pobieralem i nie mialem zadnego problemu.

Nie potrafię powiedzieć dlaczego występuje u Ciebie ten błąd. Ale sprobuj go pobrac "internet download manager" programem. Ja tym pobieralem i nie mialem zadnego problemu.

Dzięki za pomoc, może zadziała. Tak BTW jesteś bardzo pomocny.

Ciągle nie działa, spróbuje jutro.

Grałem w scions of fate ponad rok czasu.
Ale polityka Netgame ciągnęła grę na dno. Jak wygląda teraz sprawa? Hero Online zniszczyli przez P2W, pamiętam, że w SoF też powoli to wchodziło.