Wiedźmin 3 - Wrażenia z gry

No, Panie i Panowie! Jak wrażenia? Jestem po pierwszej godzince gry. Jest kilka błędów graficznych, ale szybki to pewnie naprawią. Optymalizacja jeszcze trochę kwiczy, na co dowodzą nagłe dropy FPSów z nie wiadomo jakiej paki. Sterowanie niestety jest typowo pisane pod konsole, ale można to przeboleć. Nie zwracając uwagi na te aspekty, gra jest NIESAMOWITA. Ten klimat, żyjący świat, pełen open world.. grałem z gębą otwartą tak szeroko, że ścierałem kurz z podłogi. Już wiem, że to będzie moja gra roku, na równi z GTA V wydanym na PC. Co do mojej specyfikacji, gram na i5 4690, GTX970 i 8GB RAM. Po wyłączeniu HairWorks, przejścia z HBAO+ na SSAO, gra działa w przedziale 45-60fps.

A jak Wasze wrażenia po premierze? :)

No, Panie i Panowie! Jak wrażenia? Jestem po pierwszej godzince gry. Jest kilka błędów graficznych, ale szybki to pewnie naprawią. Optymalizacja jeszcze trochę kwiczy, na co dowodzą nagłe dropy FPSów z nie wiadomo jakiej paki. Sterowanie niestety jest typowo pisane pod konsole, ale można to przeboleć. Nie zwracając uwagi na te aspekty, gra jest NIESAMOWITA. Ten klimat, żyjący świat, pełen open world.. grałem z gębą otwartą tak szeroko, że ścierałem kurz z podłogi. Już wiem, że to będzie moja gra roku, na równi z GTA V wydanym na PC. Co do mojej specyfikacji, gram na i5 4690, GTX970 i 8GB RAM. Po wyłączeniu HairWorks, przejścia z HBAO+ na SSAO, gra działa w przedziale 45-60fps.A jak Wasze wrażenia po premierze?

Kolego a jak sprawa z FPSAMI jakbys wlaczyl HairWorks samo bez HBAO+ lub w wypadku obydwoch na ON !?

Tak długo na tę grę czekałem, że nie mogę uwierzyć że już wyszła. Ta muzyka! Techniczne arcydzieło.

Korzystając z okazji pisząc w tym temacie, na jakim poziomie trudności gracie? Bo mój wiedźmin jest w Drodze ku zagładzie. :)

błędy są nieodzownym elementem każdej gry.... a gra chodzi mi na maxa... przyjemności z gry jest ogromna... ale na razie trza sie lekko zdrzemnąć :P

@Quaku różnica jest taka, przy włączonych obu opcjach potrafi chrupnąć nawet do 30 klatek, co powoduje u mnie dyskomfort :) Osobno nie sprawdzałem.

dziś będę miał demko przy dobrym wietrze, zobaczę jak u mnie działa, póki co lvluje fishing w BD

Kupię swój egzemplarz wracając roboty i wieczorem napiszę kilka słów :).

Gra słaba i przehypowana, nie polecam no chyba że jeszcze nie zamoczyłeś to tam okazji będzie mnóstwo

Pierwsze wrażenia mieszane. Fajny system walki, ale reszta chyba poniżej oczekiwań. Nie podoba mi się ta grafika. Ale to dopiero początek, nie ma co się wypowiadać. W każdym razie wymagania rzeczywiście monstrualne, ale na moim i3-4150 i R9 270x na nisko-średnich ustawieniach 1080p leci w 50-60 FPS, avg gdzieś 53-54 na wyśrubowaniu karty na maksa, normalnie pewnie 50-51. Nie jest źle, jeszcze będę kombinował żeby uzyskać stałe 60, dla mnie to jest ważniejsze niż wygląd, ta gra i tak wygląda wystarczająco dobrze i żadne ubery nie są mi potrzebne.

Ja nie kupię z trzech powodów

-za słaby laptop :D

- zbyt ogromny hype(nie wiem czemu, ale takie gry nie zaskakują niczym oryginalnym)

- gram tylko w rpg gdzie mogę stworzyć swoją postać, jakoś nie lubię pana wilka

Grałem troszkę w 2 i mogę powiedzieć, że jeśli utrzymali klimat to pewnie nie jest źle.

Wiecie, hype train był dlatego, że poprzednie części były fenomenalne w ocenie zarówno graczy jak i krytyków, więc oczekiwania względem produkcji osiągnęły sam szczyt. Jak dla mnie, klimat w Wieśku 3 jest jeszcze lepszy. Te polowania i inne ciekawe aspekty powodują po prostu, że grając w tę grę faktycznie czuję się, jak bym był tym Wiedźminem - a o to przecież chodzi. :)

Gram dopiero parę godzin, za chwilę będę jechał do Wyzimy, ale napiszę co myślę o tym co już zdążyłem zobaczyć.

Od około miesiąca w internecie nasilają się opinie, że downgrade grafiki zniszczył grę, więc bałem się trochę, jakie pierwsze wrażenie zrobi na mnie trzeci Wiedźmin. Nie potrzebnie. Widok z balkonu w Kaer Morhen rozwiał wszystkie wątpliwości. Gram na jakości pomiędzy High i Ultra (~55-60fps) i wizualna strona Wiedźmina jest dla mnie mistrzostwem świata. Otwarty świat prezentuje się pięknie, eksploracja sprawia dużo frajdy, a lokacje są zróżnicowane.

Walka i sterowanie jest bardzo przyjemna, o ile w dwójce nie mogłem się do końca odnaleźć, to w trójce nie mam już tego problemu. Redzi wprowadzili sporo rozwiązań, których nie widziałem do tej pory w żadnej innej grze, jak chociażby możliwość trzymania się szlaku podczas jazdy na koniu - jadąc po drodze i trzymając wciśnięty shift nie musimy martwić się o zakręcanie, bo wierzchowiec sam się tym zajmie. Korzystanie z wiedźmińskich zmysłów przypomina mi "Eagle Vision" z Assassin's Creed i sprawdza się wyśmienicie.

No i oczywiście fabuła i klimat, czyli to co w Wiedźminach najlepsze. Klimat Królestw Północy, moim zdaniem, oddany został bardzo dobrze. Tereny nie są tak kolorowe jak w Wiedźminie 2, a bardziej ponure i mroczne. Zadania główne jak i poboczne są ciekawe i nie nudzą. Pierwsze parę godzin gry przypomina mi klimatem i typem zadań Wiedźmina 1 i jestem z tego niezmiernie zadowolony.

TL;DR

Jeżeli tylko Twój komputer jest w stanie odpalić grę choćby na najniższych detalach, to kupuj Wiedźmina 3 czym prędzej i zarezerwuj sobie długie godziny wolnego czasu :)

Pograłem kilka godzin i nieco zmieniłem zdanie o grafice. Wygląda lepiej niż na gameplayach i screenach i mimo że nadal jest trochę dziwna i niektóre kolory są dziwacznie dobrane, jak choćby krew na ziemi i strasznie niebieska woda, zachody i wschody też bywają dziwne i niestonowane, ale tak overall to nie robi jakiegoś złego wrażenia, można się wczuć w ten klimat, bardzo specyficzny. Nie ma co narzekać na takie duperele, system walki jest wybitny, mapy również klimatyczne na maksa mimo paru takich średnio zrozumiałych wyborów w palecie kolorów, ale jest na prawdę dobrze, optymalizacja też na dobrym poziomie, nic tylko grać :)

ja jestem po 3 godzinach gry i co ja moge powiedziec ... hmmm ... spodziewalem sie czegos wiecej ... ktos napisal ze optymalizacja kuleje ale to chyba u cb bo u mnie gra chodzi caly czas w 60 fps jedynie jak dam wlosy na WŁ to juz spadnie do 40 a tak to gra chodzi dobrze w sumie dziwil bym sie jak by bylo inaczej bo graficznie to nie powala mam wszystko na ultra w 4k no i w ruchu jeszcze dobrze to wyglada ale jak sie zatrzymam to wtedy widze wiele niedociągniec drzewa wygladaja slabo jak i trawa czy rosliny ... czasem gra wyglada dobrze a w niektorych momentach wyglada slabo kolory tak przesadzone ze nisza nieco grafike ;/ takie jest moje zdanie... bugi sa i to sporo ciagle przemierzam swiat i napotykam prawie caly czas na jakis no i ten efekt wyginania sie drzew wtf?! po co to dali w ogole przeciez to komicznie wyglada ... ok rozumiem ze by troche sie przechylaly pod wplywem wiatru ale tu one tak sie bujaja jak by nie wiadomo jaki huragan szedl a postacie normalnie spaceruja o_O ogolnie plus za muzyke bo jest swietna do fabuly sie nie wypowiem bo jak narazie gry nie przeszedlem ale gra sie dobrze i moja ocena to 9/10 dal bym 10 ale jest wiele dopoprawek i moze jak poprawia bugi i bedzie jakis patch by gra wygladala troche podobnie do filmiku z 2013r to dam ta 10 bo jak narazie w porownaniu z tamtym wyglada slabo :(( ale mimo to mozna polecic gre bo 100zl to nie duo na taka gre

ps : dodam jeszcze ze woda w tej grze wyglada fatalnie !!;/ zamiast zrobic to lepiej to nie wiem co oni odwalili cofneli sie do 2007 roku ?? nawet w 2007r w crysis wygladalo to lepiej a tutaj to jakies nieporozumienie tyle efektow w grze a woda szpeci totalnie ;/ troche dziwnie to zrobili no ale kto wie co oni tam mysleli

Jak ja wam zazdroszcze ; ( https://www.youtube.com/watch?v=cfMy_aCWBPM

Pograłam dobre 6h non stop i muszę powiedzieć, że gra się zajefajnie ;) Zróżnicowanie questów pobocznych, odkrywanie lokacji, dynamiczny system walki, przyjemna dla oka grafika, oprawa dźwiękowa *fap*

Jedynym aspektem, który trochę psuje mi całokształt to lekko drętwa mimika twarzy, brakuje mi tu rozwiązania z LA Noire, no i te drzewa uginające się jakby były z gumy. A poza tym magia.

Optymalizacja powala, nie bójmy się tego słowa. Nawet na słabszych piecach, można się pobawić. Dialogi dają czasem niezłe "heheszki" i tylko przez to, że już byłam zmęczona i załamałam się po zobaczeniu ogromu lokacji, grałabym dalej ! 10/10 Walka, picie, chędożenie. Być Wiedźminem, me marzenie :)

Ogólnie jestem wielkim fanem wiedźmina i na część trzecią czekałem już od pierwszej zapowiedzi.

Gra jest dobra...naprawdę bardzo dobra, ale oceny 9/10 to chyba leciutka przesada.

Niektóre kolory są tak dobrane, że czasami lokacje wyglądają...dziwnie. Niby miało być mrocznie-nie jest. Sterowanie jest takie sobie (przynajmniej na klawiaturze i myszce) i co mnie osobiście dziwi...Zostawiamy konika gdzieś po prawej, zagwiżdżemy na niego aby przybiegł i pojawia się od drugiej strony ._. (może i się czepiam, ale to komiczne xd).I nie wiadomo czemu, ale czasami gra się wyłącza...tak po prostu. No to skoro ponarzekałem to teraz czas na plusy...Oczywiście postacie, muzyka, fabuła, klimat, lokacje, walka, dialogi i Ciri <3

Ode mnie 7+/10

Dodam, że na GTX 750 TI, i5 i 4gb ram chodzi znośnie w rozdziałce full hd na średnio-niskich detalach.

A teraz idę dalej grać c:

Mnie te kilka godzin z Wieśkiem przyniosło sporo zabawy. Kilka rzeczy bym zmienił, ale zobaczymy jak się akcja dalej rozwinie. Chociaż zapełnienie świata w content na tle DA:I wypada o niebo lepiej. No i spodziewałem się gorszej optymalizacji, a gram na wysokich. No cóż, wypada się cieszyć... : D

Nie jestem uber fanem wieśka, ale mam każdą część, każdą część zakończyłem ale dopiero teraz jestem "wessany" w grę... i nie chodzi o wygląd.. bo nie latam zbytnio i nie oglądam widoczków grając na ultra, ale pomimo iż tego nie robię zauważam aspekty takie jak gra świateł, oślepiające słońce, bardzo ładnie wyglądające przejścia pór dnia i nie tylko dzień i noc, ale poranek, przedpołudnie, południe, popołudnie, wieczór, noc, nad ranem... tak samo jak wpływ pogody na te pory.. iż pomimo godziny 12 mamy ulewę chmury i ciemnice :D.

Nie wiem jakie były oczekiwania... ja z natury większość rzeczy skipuje, bo wole latać mordować a nie słuchać czy czytać dialogów... tutaj nie da się tego ominąć, bo głupi chłop przy drodze potrafi nas rozwalić tekstem :D..

Sama walka i ogólny poziom trudności jest dla mnie mega.. gram na "Krew, Pot i coś tam dalej:P" i jest ciężko, trzeb kombinować, nie ma wskakiwania i spamowania LPM bo jesteśmy bogami :D.. bardzo mi się to podoba. Jestem zadowolony z zakupu i wydania tych 119 zł wczoraj o 23:30 :P.

ja jestem po 3 godzinach gry i co ja moge powiedziec ... hmmm ... spodziewalem sie czegos wiecej ... ktos napisal ze optymalizacja kuleje ale to chyba u cb bo u mnie gra chodzi caly czas w 60 fps jedynie jak dam wlosy na WŁ to juz spadnie do 40 a tak to gra chodzi dobrze w sumie dziwil bym sie jak by bylo inaczej bo graficznie to nie powala mam wszystko na ultra w 4k no i w ruchu jeszcze dobrze to wyglada ale jak sie zatrzymam to wtedy widze wiele niedociągniec drzewa wygladaja slabo jak i trawa czy rosliny ... czasem gra wyglada dobrze a w niektorych momentach wyglada slabo kolory tak przesadzone ze nisza nieco grafike ;/ takie jest moje zdanie... bugi sa i to sporo ciagle przemierzam swiat i napotykam prawie caly czas na jakis no i ten efekt wyginania sie drzew wtf?! po co to dali w ogole przeciez to komicznie wyglada ... ok rozumiem ze by troche sie przechylaly pod wplywem wiatru ale tu one tak sie bujaja jak by nie wiadomo jaki huragan szedl a postacie normalnie spaceruja o_O ogolnie plus za muzyke bo jest swietna do fabuly sie nie wypowiem bo jak narazie gry nie przeszedlem ale gra sie dobrze i moja ocena to 9/10 dal bym 10 ale jest wiele dopoprawek i moze jak poprawia bugi i bedzie jakis patch by gra wygladala troche podobnie do filmiku z 2013r to dam ta 10 bo jak narazie w porownaniu z tamtym wyglada slabo ( ale mimo to mozna polecic gre bo 100zl to nie duo na taka greps : dodam jeszcze ze woda w tej grze wyglada fatalnie !!;/ zamiast zrobic to lepiej to nie wiem co oni odwalili cofneli sie do 2007 roku ?? nawet w 2007r w crysis wygladalo to lepiej a tutaj to jakies nieporozumienie tyle efektow w grze a woda szpeci totalnie ;/ troche dziwnie to zrobili no ale kto wie co oni tam mysleli

Polecam przeczytać ten wątek http://www.gry-online.pl/S043.asp?ID=13706243&N=1 koleś przerobił plik cfg, jak i inne rzeczy że W3 wygląda meeega, dodatkowo zmienił kolory na te jakie były pokazane na E3 :D Jeśli komuś ULTRA W FHD czy 4k to zamało, warto poczytać :) PS: Typek testuje swoje ustawienia na 4930K 4.9GHz 16GB ram 2666 2xTitan X 1400/8000 - obraz 39.56" 4K ^^

Tu pare jego ss:

http://imagizer.imageshack.us/v2/xq90/901/UhRjFB.jpg

http://imagizer.imageshack.us/v2/xq90/912/mR3NQ5.jpg

http://imagizer.imageshack.us/v2/xq90/538/Pv59i6.jpg

http://imagizer.imageshack.us/v2/xq90/913/YoQgaL.jpg

Reszta w ww. linku :)