OC karty graficznej

Witam

Chciałbym troszkę podkręcić kartę, aby coś zyskać w fps. Moja karta to hd 6770 1gb ddr 5. Jest to wersja od HIS i fabrycznie mam 850 i 1200. Jak mam podkręcić tą kartę ? Czy mogę po prostu przesunąć suwaki w Catalyst control panel w zakładce wydajność po czym zastosować ustawienia ?

Jak się robi OC to wyciąga się ile można. Dla 1 czy 2 fps'ów szkoda zachodu. Różnicy nie zobaczysz, a tylko obciąża się kartę.

Nie mniej chciałbym spróbować - więc jak ? Czy w catalyst mogę przesunąć te suwaki czy inaczej ?

........

Po pierwsze napisz jaki masz sprzęt. (w tym zasilacz)

Ja swoją kartę podkręciłem niedawno, i wyciągłem te 15fpsów więcej. Dalej mi się jakoś nie chciało jechać.

Ściągnij najlepiej MSI Afterburner

hd 6770 , E5400 2,7 x2 , 4gb ram oraz zasilacz jakiś fortron 450 W. Ale po co mam ściągać jakieś programy skoro w sterownikach amd jest opcja taka jak "overdrive" ?

Najlepiej jedź tym pierwszym suwakiem o 20, jeśli nic nie będzie wariowało, to o 20 suwakiem pamięci. I tak na zmianę.

Karty nie spalisz, jeśli nie zaczniesz bawić się napięciem.

Tyle, że czy wszystko chodzi testuj w grach.

Na początku spokojnie możesz podnieść oba o 100 MHz

No, MSI Afterburner jest o tyle fajny, bo możesz sobie w nim ustawić szybkość wiatraczka względem temperatury.

No i jedź w górę puki ci się nie zacznie,coś dziać z kompem.

W overdrive mogę ręcznie przesuwać wiatrakiem. Tak to wygląda : http://s13.postimg.org/6zcxms1rb/Bez_tytu_u.png

Mówisz, że od razu dać po 100 na taktowanie i pamięć ? Jak sterować tym wiatrakiem w sensie na ile go ustawić w razie czego ?

Temp Ci nie skoczy, puki nie obciążysz karty.

Ja sobie ustawiłem w MSI Afterburner automatyczną zmianę temp w zależności od temperatury.

Np na 50 stopni mam 50% szybkości wiatraczka, a na 60 stopni już 65%.

Serio to mało się na tym znam, iż podkręciłem tylko 1 kartę. Ale to nic trudnego.

Sprawdzałeś poprzez furmark ? Jaka temperatura powinna już mnie zaniepokoić ? Oraz jakiej grafice oc robiłeś ( wartości) ?

Gtx460

Nie pamiętam. Jak narazie nie jestem w domu.

Ale nie bój się, nic się nie spali. Najwyżej wyskoczy Blue Screen. Wtedy daj poprzednią wartość, i będzie ok.

No i nie testuj karty programami tylko wymagającymi grami.

Programy przeważnie używają tylko układu graficznego, a nie całej karty.

Mi np funmark wywala, a bf3 przy obciążeniu karty 98% chodzi przez 2h bez niczego.

Polecam MSI

Możesz sobie tam ustawić info o użyciu, temp, i obrotach wiatraczka w rogu ekranu widoczne podczas gry. No i patrzeć.

Jak zrobiłeś tym programem, że jest widoczny podczas gry ? Bo nigdzie nie mogę takiej opcji znaleźć

Popatrz tu:

forum.pclab.pl/topic/1010147-Jak-włączyć-wyświetlanie-FPS-w-MSI-afterburner/

Nie jestem w domu, więc nie zobaczę.

Nie wiem już podniosłem zegary ale tylko taktowanie gpu bo z tego co czytam ten drugi zegar to nie daje prawie nic i są z nim problemy. Na razie podniosłem z 850 do 875 i temp spoko ale chyba nic nie zmienia się pod względem fps

Bo o 25MHz to za mało. Ja w GF 9800 GT mam:

rdzeń: z 600 na 730MHz

pamięci: z 900 na 1123MHz

shadery: z 1500 na 1728MHz

i różnicy ogromnej nie ma, przyrost jest, bo to stary sprzęt; ale d*py nie urywa. Szkoda, że shadery tak szybko się poddają :( .

Wszystko właściwie już zostało powiedziane. Nie baw się napięciem to będzie cacy. Ja testowałem w MSI Kombustor wstępnie, a później w grach. Jak zaczynałem mieć problemy ze sterownikiem ekranu to tak manewrowałem suwakami żeby problemu się pozbyć.

Rdzeń poszedłby jeszcze w górę, ale karta ma takie coś, że jak kręcisz samym rdzeniem za wysoko to sama z siebie obniża wartość do takiej, a żeby stosunek shaderów do rdzenia był spoko.

Z 850/1200 wlazłem na 900/1200. Jeżeli chodzi o maks co do taktowania gpu to mam jeszcze 60 mhz zapasu ( 960 mhz max) Jeżeli doszedłbym do maksa tj. 960 i nic by się złego z pc nie działo to można zostawić ? Jakie są konsekwencje podnoszenia zegarów dla karty ( jest bardziej obciążona czy jak ? ) Co do napięcia to w ogóle nie korzystam z żadnego takiego programu - w amd overdrive mam tylko suwaki zegarów taktowania gpu, taktowania pamięci oraz sterowanie wiatraczkiem, więc żadnych [V] tam nie ma.

Bez zmiany napięcia ogranicza Cię tylko twój zasilacz i temperatura.

Pisałem Ci wyżej, że najwyżej wywali Ci Blue Screena, lub pojawią się artefakty w grze. Wtedy wróć do poprzedniej wartości.

Pobaw się tym, i zobacz.

Mam Zotac gts 450 1GB DDR5, zasilacz Corsair CX600. Nadawałoby się to do OC?

Tak, spokojnie:

http://ocforum.pl/35-karty-graficzne/jak-podkrecic-gts-450-1gb-gddr5-gainward-46475/

Witam

Chciałbym troszkę podkręcić kartę, aby coś zyskać w fps. Moja karta to hd 6770 1gb ddr 5. Jest to wersja od HIS i fabrycznie mam 850 i 1200. Jak mam podkręcić tą kartę ? Czy mogę po prostu przesunąć suwaki w Catalyst control panel w zakładce wydajność po czym zastosować ustawienia ?