Laptop czy komputer

Siema mam małe pytanie co jest lepsze na dzień dzisiejszy mocny laptop czy mocny komputer oba z (inter core i7) do gier typu wiedzmin 3 dziki gon i do gta 5 proszę o odpowiedz ;)

Mała odpowiedź: jeśli cena w obydwu przypadkach byłaby taka sama, to stawiałbym na komputer stacjonarny. Kupuj laptop tylko, jeśli masz zamiar często podróżować.

Ravir no właśnie nie często podróżuje siedzę tylko w domu ale to też wydatek jeśli kupuje komputer to muszę kupić pojedyncze części do kompa a to też jest wydatek spory + kupić oryginalne gry gta 5 i wiedzimin 3

Za cene laptopa kupisz silniejszego kompa i cały sprzęt do niego, gwarantuję ci. Laptop kupuj tylko i wyłącznie jak zamierzasz targać go ze sobą bardzo często.

jeśli mogę coś powiedzieć to chce kupić kompa bardzo silnego bo ten mój obecny komp już się nie nadaje na gry z tego roku ale moi rodzice mówią że lepszy jest laptop ze jak zapłacę 3400 złoty to wiesiek 3 i inne gry mi pójdą na full

Szczerze wątpię. Pewnie tylko dlatego że laptop mniej miejsca zajmuje. Nie licz na to że taki laptop będzie miał moc kompa za tę samą cenę.

nie wiem dalej się zastanawiam nad tym ale chyba najbardziej chce mieć kompa niż laptop. a mogę prosić was o jedną jeszcze rzecz jakie części będę musiał dokupywać żeby przez kilka lat chodziły mi gry na full detalach mógłbym prosić o rozpiskę. wiem tylko że dyski zostawiam bo mam 465 GB wolnego miejsca. tylko to.

jeśli mogę coś powiedzieć to chce kupić kompa bardzo silnego bo ten mój obecny komp już się nie nadaje na gry z tego roku ale moi rodzice mówią że lepszy jest laptop ze jak zapłacę 3400 złoty to wiesiek 3 i inne gry mi pójdą na full

Nie żebym Cię jakoś obraził, ale zapytam:

skąd rodzice mają pojęcie, czy na danym laptopie pójdzie tobie dana gra? Rodzice już tacy są, że namawiają do czegoś co by oni woleli (z własnego doświadczenia).

Nie wiem nad czym się zastanawiać skoro:

  • Komputer od laptopa jest 2x mocniejszy
  • Laptop posłuży Ci do nowszych gier przez 2/3 lata maksymalnie, w komputerze możesz wymieniać podzespoły
  • Komputer za 3400zł wystarczy Ci na 6 lat a potem tylko wymiana części

Mógłbym wymieniać i wymieniać :)

ale chodzi o to żeby ten nowy komputer był z 2015 roku i wystarczył mi do 2021 roku no to będzie z 6 lat.

Jednak zawsze PC>laptop. Nawet przy DOKLADNIE tych samych modelach kart, procesorow itd. To po prostu sprawa dwoch rzeczy - chlodzenia i zasilania. Chlodzenie w pc to nieba a ziemia w porownaniu do laptopa. A zasilanie? wiadomo - laptop musi byc oszczedny. Natomiast PC nie. Po za tym PC = wieksze mozliwosci rozbudowy. Za to laptop = komputer w podrozy ;)

Jak siedzisz w domu to jaki sens kupować lapka? On służy właśnie po to by móc go przenosić, więc kupując go rezygnujesz z jego największej zalety. Do gier służy tylko jedno urządzenie - PC i tyle w tym temacie :)

Nie żebym Cię jakoś obraził, ale zapytam:skąd rodzice mają pojęcie, czy na danym laptopie pójdzie tobie dana gra? Rodzice już tacy są, że namawiają do czegoś co by oni woleli (z własnego doświadczenia).Nie wiem nad czym się zastanawiać skoro:Komputer od laptopa jest 2x mocniejszyLaptop posłuży Ci do nowszych gier przez 2/3 lata maksymalnie, w komputerze możesz wymieniać podzespołyKomputer za 3400zł wystarczy Ci na 6 lat a potem tylko wymiana częściMógłbym wymieniać i wymieniać

tylko 2 razy chyba 100 razy ... minimum laptop to pudelko zamkniete ... inzynierowie i projektanci glowia sie jak umiesci w nim cokolwiek zeby zwiekszysc wydajnosc ale dochodza do wniosku nie da sie za malo miejsca na chlodzenie przedewszystkim .

watpie zeby lapto do grania posluzyl nawet 2 lata awaryjnosc tego sprzetu ... i podzespoly sie zuzywaja ... szybko

vesarix no własnie nie wiem po co mi jest potrzebny laptop jak siedzę w domu i używam kompa wole komputer jakiś bardzo silny i fajny. a poza tym na początku nic nie pisałem ale rodzice mają laptop już stary.

ujme to tak, mój komp ma 3 lata i jest wart jakieś 2800zł razem z win 7 i gram w wiedźmina 3 w większości na high przy 45-59fps a jak mówie znajomym jakie mam cześci to się dziwią jakim cudem mi wszystko chodzi. Wystarczy pomyśleć jak się składa i nie trzeba forsy marnować.

taaa tylko że moim problemem jest to że nie znam się na kompach ;(

taaa tylko że moim problemem jest to że nie znam się na kompach ;(

Od czego są ludzie na tym forum? :)

Komputer przykładowo za 3000, zawsze będzie lepszy niż laptop za 3000.

Nie wiem skąd będziesz kupował ten komputer/laptop, ale pamiętaj, żeby nie kupować gotowców w sklepach typu Media Markt, Media Ekspres, czy na allegro. Komputer się składa z pojedynczych podzespołów w komputerowych sklepach internetowych typu www.morele.net czy www.esc.pl.

Jeśli nie znasz się na tym, to napisz na jakimś forum temat, żeby Ci ktoś poskładał jakiś fajny zestaw w podanej przez Ciebie kwocie pieniężnej. Możesz napisać na http://forum.pclab.pl/ lub tutaj na forum.

a tutaj na tym temacie kasa nie wiem za 3500 zloty tyle powino wystarczyć z tego roku do 6 lat

poperku, zestaw zlozony jest na forum (aktualne podzespoly) wiec nie bde Ci nic skladal, ale wszyscy tutaj chyba zapominaja o NAJWAZNIEJSZYM ASPEKCIE.

:)Gra na PC na 24" 1920x1080, z myszka i prawdziwa klawiatura daje wiele, wiele wiecej przyjemnosci wizualnej i wygody niz na laptopie. Jasne, mozna podlaczyc normalna klawiatura i myszke do laptopa, tylko jak nie jestes na studiach i nie jezdzisz to po co?

Kupuj stacjonarkę, no chyba, że nie musisz grać w najnowsze tytuły lub jesteś fanem hns/strategi/2d to wtedy laptop jak ja z którym wygodnie się rozłożę i mogę obejrzeć jakieś anime pograć w jakąś karcianke.