Antysystemowa Niedziela ^^

Moderatorzy coś szybko zamknęli temat związany z wyborami, nie zamykajcie trudnych dla was tematów. Niech młodzi wiedzą jaką głową państw był Komoruski.

Ten temat był zamknięty, aby żaden pajac nie łamał ciszy wyborczej....

Został zamknięty ze względu na ciszę wyborczą. Nie rozumiem nazwy tematu, ponieważ Duda jest tak bardzo antysystemowy będąc w PiS od 10 lat.

Został zamknięty ze względu na ciszę wyborczą. Nie rozumiem nazwy tematu, ponieważ Duda jest tak bardzo antysystemowy będąc w PiS od 10 lat.

Przeczytaj książkę p. Sumlińskiego to zrozumiesz.

Ja czytałem i to dawno. Jednak jeśli uważasz, ze PiS/Duda są antysystemowi to puknij się w czółko. To część układy, tylko stoją za nim inne służby. I zmienić może się... ale na gorsze lub będzie to samo.

Antysystemowy to może być anarchizm. Jeśli jakakolwiek partia wejdzie do rządu albo jeśli jakiś kandydat stanie się prezydentem/posłem/senatorem/etc, to automatycznie staje się częścią systemu. Źle rozumuję?

To media nadały łatkę antysystemowców pewnym kandydatom na urząd prezydenta, ale tak jak Pan moderator wyżej napisał, antysystemowcem może być anarchista, a każdy z tych kandydatów proponuje jednak jakieś rozwiązania systemowe, czy to jest monarchia, czy republika, jeden pies.

@n4zArh Dobrze rozumujesz, tylko idioci i ignoranci nazywają tych kandydatów antysystemowymi. Kandydat + antysystemowy to chyba najgłupszy oksymoron obok wolności i konserwatyzmu hehe. No cóż, tak jak powtarzam w każdym około-politycznym wątku: najwięcej do powiedzenia o systemie mają ci, którzy nie mają zielonego pojęcia o zasadach jego funkcjonowania : D...

Co to znaczy być antysystemowy?

Kocham ludzi których pytałem:

Czemu zagłosujesz na dude? Odp: czemu nie?

Czemu zagłosujesz na dude? Odp: Bo trzeba zmian? > Jakich Zmian? Odp: nie wiem, ale trzeba .

Jak to są wyborcy pis to szkoda gadać.


Powiem tak. Jeśli wyniki się potwierdzą , nic tylko pogratulować. Będę uważnie śledził poczynania ana Dudy. Po 5 latach zweryfikujemy jego obietnice, aktywność i przekręty o ile będą.

lol, a dlaczego glosowac na komorowskiego? byl prezydentem i jego obietnice okazaly sie tylko i wylacznie klamstwem, jak mozna komus takiemu dac druga szanse?

W ubiegłą niedzielę mieliśmy do wyboru między:

Kupą a Łajnem

Wybór trudny był jedno i drugie śmierdzi na odległość

warn_ico.png
Obrażanie innych ~ NS

Dlaczego głosować na Komorowskiego? Bo wciąż jest lepszą alternatywą niż Duda... Ale najwyraźniej fala hejtu na obecnego prezydenta w internecie sprawiła, że ludzie pozapominali jak to jest kiedy PiS rządzi...

Dlaczego głosować na Komorowskiego? Bo wciąż jest lepszą alternatywą niż Duda... Ale najwyraźniej fala hejtu na obecnego prezydenta w internecie sprawiła, że ludzie pozapominali jak to jest kiedy PiS rządzi...

PiS czy PO co za różnica. Mi tam osobiście podobały się afery i próby pozamykania niektórych polityków przez PiS, przynajmniej niszczyli siebie nawzajem. Nie jestem zwolennikiem PiSu czy PO ale straszenie czasami w których rządził PiS to po prostu propaganda rządzących i jeśli nie wyciągnęli wniosku z przegranej Komora to w takiej konwencji będzie prowadzona ich kampania w wyborach parlamentarnych (mam nadzieję, że tak będzie bo to strasznie tandetne i prawdopodobnie popchnie ich do porażki). Mam nadzieję, że pan Kukiz dotrzyma obietnicy i wystartuje w jesiennych wyborach bo czas dać szanse komuś innemu. Nie powiem, że przy ewentualnym objęciu rządów będzie lepiej czy gorzej bo zweryfikujemy to podczas trwania kadencji ale to jest jedyny powiew świeżości w polskiej polityce od lat.

Komorowski i Duda to jedno to samo (zło, zło i jeszcze raz zło) z małą różnicą - pierwszy to agent. Ogólnie wyszło już tyle matactw z nim związanych, że głowa mała. W normalnym kraju nie dostałby w tych wyborach nawet 1% i dawno byłby odsunięty od polityki. Nawet gdyby alternatywą był ludożerca, lepiej by wybrać takiego, bo jest wciąż bardziej prawdopodobne, że dbałby o interes kraju, a nie obcych. No ale co poradzić, że z Polaków zrobiono tak obojętnych ludzi, dla których parę tysięcy miesięcznie (za wykonywanie konkretnej pracy) to już bogactwo i raj. No faktycznie żyć nie umierać. Gratuluję ambicji. Dobrze się czują z tym, że się ich dyma na każdym kroku - co tam, nadal oddają głosy na sługę innych mocarstw - Komorowskiego. Także w świetle tych wszystkich akcji związanych z Komorowskim, już lepiej by było nawet wybrać jakiegoś menela spod sklepu, niż jego. Tym bardziej, że taki pewnie potrafiłby się nawet lepiej odnaleźć na tej funkcji, niż nieobyty Komorowski. On nie żyje w naszych czasach. Nie ogarnia kompletnie. Śmiem twierdzić, że już nawet ten Kaczyński godniej by nas reprezentował - tym bardziej, że w zagranicznych mediach często kreowano go na dobrego przywódcę. Miał charyzmę. Za to Komorowski jest pośmiewiskiem... Wstyd dla kraju nic więcej. Zatem nic dziwnego, że większość wybrała Dude. Chcąc nie chcąc to rozsądne. Chociaż i tak dziwne, ze tylu głosowało na Komorowskiego (no ale to pewnie kupieni + nieświadomo + zmanipulowani + zastraszeni PiSem, którzy pewnie nawet nie pracowali za czasów kiedy PiS rządził) Przecież co by to o nas mówiło, gdybyśmy wybrali gościa, o którym społeczeństwo już wie tyle rzeczy... Wyszło by na to, że się na to wszystko godzimy i nie zdziwiłbym się, gdyby poczynali sobie jeszcze bardziej. Aż w końcu mielibyśmy w kraju drugą ukrainę... A Komorowski jak Tusk by się po prostu ewakuował (po zrobieniu swojego - ile się dało) i tyle byście go widzieli.

A co takiego ma Kukiz? Poza tym ze jest apolityczny i ma zerowe pojęcie o tym jak działa państwo. Co takiego ma kandydat jednego postulatu, który otwarcie mówił ze zrezygnuje z posady po wprowadzeniu JOWów które na dobra sprawę pewnie jeszcze bardziej umocniłyby dwie partie rządzące. Czemu powinienem głosować na człowieka który jest nowy, niepartyjny ale przy tym nie ma nic do zaoferowania. Kukiz to zmarnowany głos

Co to znaczy być antysystemowy? Kocham ludzi których pytałem:Czemu zagłosujesz na dude? Odp: czemu nie?Czemu zagłosujesz na dude? Odp: Bo trzeba zmian? > Jakich Zmian? Odp: nie wiem, ale trzeba .Jak to są wyborcy pis to szkoda gadać.Powiem tak. Jeśli wyniki się potwierdzą , nic tylko pogratulować. Będę uważnie śledził poczynania ana Dudy. Po 5 latach zweryfikujemy jego obietnice, aktywność i przekręty o ile będą.

No właśnie, a śledziłeś poczynania Komoruskiego że tak bardzo nie chcesz kandydata PiS-u u władzy. Nie bądź śmieszny...




Marcin Meller

Widzę, że jest nowa popularna gra towarzyska w internetach: kto emigruje, komu do drzwi załomocą o świcie, komu słów wolności śpiewać nie pozwolą itp. Po pierwsze proponuję coś na uspokojenie. Po drugie nic takiego się nie zdarzyło, po prostu arogancka i zdemoralizowana władza dostała kopa w wyborach. A po trzecie jak widzę, że na czele straszących dyktaturą jest Adam Michnik, który całkiem niedawno wieścił, że Komorowski przegra wybory tylko jeśli by pijany przejechał na pasach zakonnicę w ciąży, a po pierwszej turze grzmiał, że nie odda Polski gówniarzom, zapominając, że sam kiedyś był zbuntowanym gówniarzem, to strasznie się przejmuję precyzją tej diagnozy czego i Wam życzę. Nowemu prezydentowi gratuluję zwycięstwa po imponującym wysiłku, życzę by dotrzymał koncyliacyjnych obietnic z mowy po zwycięstwie, a wszystkim zestrachanym wizją pisowskich szwadronów śmierci, zwracam uwagę, że Duda jest pierwszym politykiem PiS-u, którego Jarek nie może odwołać. I całkiem ciekawe co z tego wyniknie. Pogadamy za dwa lata, a dzisiaj zamiast histeryzować, polecam jakieś dobre winko w miłym towarzystwie na świeżym powietrzu. A jak kto musi, to browara, trudno. Amen.

Komorowski i całe to PO zabronili już tylu rzeczy, że głowa mała. Kreują też Polskę na jakąś komunistyczną dzicz. Nawet pokera zabronili. Dajcie spokój z tą partią. A ile jeszcze by Komor podpisał, gdyby go ludzie wybrali... Wy to byście chyba zaczęli to dostrzegać dopiero jakby Wam grania w MMO zabronili, argumentując to uzależnieniami itp. A to by było bardzo w stylu PO i Komorowskiego. Nie zdziwiłbym się gdyby coś takiego przeszło, po tym jak niektóre środowiska wywęszyły niezłą kasę po udanych IEM'ach itp.

Problem jest taki że prezydentem nie będzie duda a kaczor i macierewicz i chyba nie ma tutaj kogoś kto by inaczej myślał. Bądźmy realistami.

Mam nadzieję że wszystko to co powiedział, a dla mnie najważniejsze z jego obietnic jest "kwota wolna od podatku 8 tyś" .

Jeśli po tych 5 latach Duda , zrobi to co obiecał albo chociaż połowę , mój głos pójdzie na niego w przyszłych wyborach.
Wiele ludzi dało mu kredyt zaufania , lepiej żeby tego nie zmarnował.

Teraz tylko czekać na sankcje wobec Polski. Tak jest panie prezydencie elekcie, stawiajmy warunki sąsiadom jak to pan powiedział na debacie. Ja mam kategorię "E" ale rodaków będzie mi szkoda...