Pierwszy 65 LVL i co dalej (PVE)

Czesc wszystkim wlasnie kolo 2 dni temu wbilem moim warriorem 65lvl level, expilo sie dosc ciekawie, jednak teraz po wbiciu 65 nagle jakbym walnal w sciane i co teraz. Skonczylem cala historie zdobylem tkz Ideonal Set (brakuje tylko paska poniewaz jego kupuje sie za reputacje a ja tyle nie mam i nawet nie wiem czy w ogole sie oplaca kupowac go do tego pierwszego seta). Nastawilem sie na gre PVE a wiec jakies instancje raidy. Bylem juz na dwoch ale w tym Idealu cos ciekzko idzie, bylem bodajrze na "Channels Works" czy jakos tak gdzie byla jakas wielka malpa z swiecacym tylkiem, padalem tam i wcale nie bylo latwo mimo unikow, i na jakims innym jeszcze ale tego drugiego nazwy nie pamietam. Czytalem ze niby mam teraz Ambita zdobyc i go enchantowac (ewentualnie bron masterwork wbic) do minimum +9. Ceny tego seta na BT sa bardzo drogie, trzeba go samemu wyfarmic. Moze ktos obeznany pomoze mi i powie co mam w kolejnosci zdobyc gdzie isc aby sie ubrac. No i takie pytanie z ciekawosci czy ktos posiada z was bron +15? (czy to bardziej pay for win). Pozdrawiam. Gram na Kilanie a wiec EU Tera.

Czesc wszystkim wlasnie kolo 2 dni temu wbilem moim warriorem 65lvl level, expilo sie dosc ciekawie, jednak teraz po wbiciu 65 nagle jakbym walnal w sciane i co teraz. Skonczylem cala historie zdobylem tkz Ideonal Set (brakuje tylko paska poniewaz jego kupuje sie za reputacje a ja tyle nie mam i nawet nie wiem czy w ogole sie oplaca kupowac go do tego pierwszego seta). Nastawilem sie na gre PVE a wiec jakies instancje raidy. Bylem juz na dwoch ale w tym Idealu cos ciekzko idzie, bylem bodajrze na "Channels Works" czy jakos tak gdzie byla jakas wielka malpa z swiecacym tylkiem, padalem tam i wcale nie bylo latwo mimo unikow, i na jakims innym jeszcze ale tego drugiego nazwy nie pamietam. Czytalem ze niby mam teraz Ambita zdobyc i go enchantowac (ewentualnie bron masterwork wbic) do minimum +9. Ceny tego seta na BT sa bardzo drogie, trzeba go samemu wyfarmic. Moze ktos obeznany pomoze mi i powie co mam w kolejnosci zdobyc gdzie isc aby sie ubrac. No i takie pytanie z ciekawosci czy ktos posiada z was bron +15? (czy to bardziej pay for win). Pozdrawiam. Gram na Kilanie a wiec EU Tera.

farmienei kasy na daily ew lota dla amsterowrkow chcoiaz na Eu to zbytniego sensu nie ma .mozesz robic gathering daily z cs i kumasow dosc wartsciowe paczki ew rozwijac craft i to raczej na tyle grajac solo poniewaz nikt nie wezmie cie bez disco +12 na br.Jedynie znalezienie gildi i chodzenie z nimi ;) Co do killana - tutaj instany na 65 bedzie ci raczej ciezko znalezc. Wiekszosc ludzi migruje na NA MT poniewaz jest tam zycie i mnustwo ludzi ceny niskie a party znajdziesz w moment :) CO do samej gry i zarobku na 65 szalu nie ma jezeli nie uzbierasz sam systematycznie kasy poprzez daily /gathering . ew robic rifta 10 i liczyc na farta ze dropnie ci cos wartego 40-50k ;)

WERSJA EU to FULL P2W poniewaz boxy z 400-500 alkahestami otwiera ktos co kilka sekund/minut

Teraz przez miesiąc, dzień w dzień musisz robić te same battlegroundy jeśli chcesz zdobyć set pvp lub dungeony, ale nikt Cię pewnie nie weźmie jak nie masz normalnego seta z +, potem kolejny miesiąc zbierania alkahestów/złota żeby ulepszyć ekwipunek i wreszcie ktoś Cię weźmie na dungi żeby przez miesiąc zdobyć kolejny set i znów go ulepszyć, świetna zabawa. Polecam zmienić grę :>

Zastanawialem sie czy nie przeniesc sie na NA bo ponoc tam znacznie lepsza sytuacja jest niz na EU. Jak wyglada systuacja z endgame na NA i czy latwiej tam sie ubrac i GEAR enchantowac?

Teraz przez miesiąc, dzień w dzień musisz robić te same battlegroundy jeśli chcesz zdobyć set pvp lub dungeony, ale nikt Cię pewnie nie weźmie jak nie masz normalnego seta z +, potem kolejny miesiąc zbierania alkahestów/złota żeby ulepszyć ekwipunek i wreszcie ktoś Cię weźmie na dungi żeby przez miesiąc zdobyć kolejny set i znów go ulepszyć, świetna zabawa. Polecam zmienić grę :>

Na pewno endgame jest lepszy od przereklamowanego GW2, polecam Tere, odradzam GW2

warn_ico.png
Offtop. ~PL

moje pytanie bylo konkretnie zkierowane do endgame TERY a nie GW2. Chcialbym tez aby ktos dal jakas konkretna odpowiedz jak np: Pierw zbierz to i to potem idz na dung o tej nazwie i tak dalej. Zeby wiedzial gdzie zaczac i na czym skonczyc. I mnie interesuje tylko TERA.

To zgłoś go za offtop ^^

Jeśli chodzi o to co masz robić to ja sam, gdy jeszcze grałem:

- daily z vanguard initiative(gathering), BAMy i zwykłe moby sobie odpuść za dużo czasu schodzi

- daily Kumas, CS i Fraywind Canyon liczy się reputacja do vanguard initiative oraz Bellicarium/Killing Spree za które możesz załatwić sobie PvP Set z tym, że to ostatnie lecisz w swoim EQ, więc ja zawsze liczyłem na farta, że będę miał premade ogarnięty u siebie w drużynie, z reguły tak było :D W reszcie battlegroundów dostajesz specjalny PvP Set tylko kryształy swoje zostają, więc na Kumasy bierzesz je pod PvE, a CS pod PvP.

Reputację z vanguard initiative możesz wymienić na kryształy, które możesz sprzedać jak chcesz, sporo złota wpadnie, bądź kilka części do PvE Setu, jeśli chodzi o pasek i biżuterię to poszukaj gildii i rób Vault, tam zdobywasz Jewelry Set i najlepszy pasek.

Przestałem grać, krótko przed wprowadzeniem +15 i tym nowym dungiem gdzie Alkahesty zdobywasz, więc niewiele mogę się w tej kwestii wypowiedzieć oprócz tego, żeby go robić w miarę możliwości.

Jeśli chodzi o złoto to z tego co pamiętam to farmiło się stare dungi, żeby MWA leciało, możesz też bawić się w plvl nowych + zbieranie zawahide. No i ten nowy dung, ale to w wersji EU ograniczone bardzo jak nie masz Tera Club.

Gdy już zdobędziesz lepszy set to go ulepszasz na to +12 i lecisz na trudniejsze dungi, bądź szukasz gildii która może od razu Cię przygarnie, ale mała szansa. Jak grałem jeszcze to już wtedy były spore wymagania żeby Cię na coś wzięli nawet jak już byłeś w gildii, a teraz pewnie jest jeszcze gorzej.

To zgłoś go za offtop ^^Jeśli chodzi o to co masz robić to ja sam, gdy jeszcze grałem:- daily z vanguard initiative(gathering), BAMy i zwykłe moby sobie odpuść za dużo czasu schodzi- daily Kumas, CS i Fraywind Canyon liczy się reputacja do vanguard initiative oraz Bellicarium/Killing Spree za które możesz załatwić sobie PvP Set z tym, że to ostatnie lecisz w swoim EQ, więc ja zawsze liczyłem na farta, że będę miał premade ogarnięty u siebie w drużynie, z reguły tak było W reszcie battlegroundów dostajesz specjalny PvP Set tylko kryształy swoje zostają, więc na Kumasy bierzesz je pod PvE, a CS pod PvP.Reputację z vanguard initiative możesz wymienić na kryształy, które możesz sprzedać jak chcesz, sporo złota wpadnie, bądź kilka części do PvE Setu, jeśli chodzi o pasek i biżuterię to poszukaj gildii i rób Vault, tam zdobywasz Jewelry Set i najlepszy pasek.Przestałem grać, krótko przed wprowadzeniem +15 i tym nowym dungiem gdzie Alkahesty zdobywasz, więc niewiele mogę się w tej kwestii wypowiedzieć oprócz tego, żeby go robić w miarę możliwości.Jeśli chodzi o złoto to z tego co pamiętam to farmiło się stare dungi, żeby MWA leciało, możesz też bawić się w plvl nowych + zbieranie zawahide. No i ten nowy dung, ale to w wersji EU ograniczone bardzo jak nie masz Tera Club.Gdy już zdobędziesz lepszy set to go ulepszasz na to +12 i lecisz na trudniejsze dungi, bądź szukasz gildii która może od razu Cię przygarnie, ale mała szansa. Jak grałem jeszcze to już wtedy były spore wymagania żeby Cię na coś wzięli nawet jak już byłeś w gildii, a teraz pewnie jest jeszcze gorzej.

o SCHM moze pomarzyc poki nie zbierze disco +12 + bedzie ogarniety i ktos bedzie chcial z nim chodzic. NA SCHM bez premade nawet nie ma co chodzic taka prawda.

Farma alkahestow LOT , co do EU nie ma sensu tam poprostu grac ;)

o SCHM moze pomarzyc poki nie zbierze disco +12 + bedzie ogarniety i ktos bedzie chcial z nim chodzic. NA SCHM bez premade nawet nie ma co chodzic taka prawda.Farma alkahestow LOT , co do EU nie ma sensu tam poprostu grac

Czemu uwazasz ze na EU nie warto grac? az tak ciezko? w TERE gram pierwszy raz i to moja pierwsza postac na 65 lvl ledwo go wbilem a kazdy juz mowi ze mam zaczac grac na NA bo Gameforge to Failforge, co takiego swietnego jest w NA po za bonusami na start i mountem? to wkoncu ta sama gra tylko dwie rozne firmy. Czytalem o Endgame na enmesse forum i tam pisze ze niby mam robic RG i BRNM szczegolnie to drugie zeby zdobyc ambita i zrobic go na +9 lepsze niz Ideonal niby BRNM da rade zrobic w ideonal ale wszyscy biora tylko ludzie z +12 gdzie to ma sens jak mam zdobyc ambita skoro kazdy podwyza poprzeczke.

Czemu uwazasz ze na EU nie warto grac? az tak ciezko? w TERE gram pierwszy raz i to moja pierwsza postac na 65 lvl ledwo go wbilem a kazdy juz mowi ze mam zaczac grac na NA bo Gameforge to Failforge, co takiego swietnego jest w NA po za bonusami na start i mountem? to wkoncu ta sama gra tylko dwie rozne firmy. Czytalem o Endgame na enmesse forum i tam pisze ze niby mam robic RG i BRNM szczegolnie to drugie zeby zdobyc ambita i zrobic go na +9 lepsze niz Ideonal niby BRNM da rade zrobic w ideonal ale wszyscy biora tylko ludzie z +12 gdzie to ma sens jak mam zdobyc ambita skoro kazdy podwyza poprzeczke.

Na EU masz totalny p2w i polowe mneijsza mozliwosc zarabiania na MWA....kto placu ten moze odrazu miec +15 ;) + czekanie godzinami na CS KUMY i instancje....zalosny support ciagle dodawanie smiesznych rzeczy do item shopa.

Sam gram z gildia na NA i jest duzo lepiej ...zreszta TERA weszla ostatnio na stema wiec smao za siebie to mowi gdzie grac.

Myslisz , ze wezmie Cie ktos na BRNM bez gildi ?...na EU praktycznie wiekszosc ludzi jest w internacional lub masz mega hype na +15 ;)

pierwsze itemy zwyczajnie musisz crfafcic ew kupic ;) lub biegac z kims ubranym kto cie wezie na BRNM

BRNM ponoc jest wykonalne na Ideonalu bo przeciez trzeba jakos Ambita zrobic a wiec z tym setem idzie przez to przejsc ale mimo to ze go mam i tak nikt mnie nie wezmie chore. Chyba zaczne grac na NA sobie Gunnera zrobie na probe.

PS: Co trzeba jako pierwsze scraftowac bron czy seta?

Niestety, ale to właśnie Tera i jej community. Jedynym wyjściem jest dołączenie do gildii i trzymanie kciuków, że znajdzie się ktoś chętny do pomocy. Inaczej zapomnij o jakimkolwiek endgamie. Przez to odpuściłem sobie Terę chociaż grałem z przerwami od premiery.

Tak na marginesie, niedawno zainstalowałem Warframe'a, po prawdzie to inna gra, ale takiej społeczności jak tam jeszcze nie widziałem. Pomocni, mili i zyczliwi, żeby taka atmosfera była we wszystkich grach...

Niestety, ale to właśnie Tera i jej community. Jedynym wyjściem jest dołączenie do gildii i trzymanie kciuków, że znajdzie się ktoś chętny do pomocy. Inaczej zapomnij o jakimkolwiek endgamie. Przez to odpuściłem sobie Terę chociaż grałem z przerwami od premiery.Tak na marginesie, niedawno zainstalowałem Warframe'a, po prawdzie to inna gra, ale takiej społeczności jak tam jeszcze nie widziałem. Pomocni, mili i zyczliwi, żeby taka atmosfera była we wszystkich grach...

piszesz dziwne rzeczy....jezeli jestes w Gildi to zaden problem by isc na inste wyfarmienei kasy na bron i zrobienie +12 to tez nie problem a to wlsnie chodzi i bron +12 by miec dps...:)NA na nie mamy problemu w gildi z chodzeniem na brnm w idonelach

Gram w TERE koło 2 lat z małymi przerwami napisze co ja bym zrobił:

-Znajdź Gildie i nie tylko po to żeby Cię przeciągneła po instancjach ale i po to żebyś mogł korzystac z Vaulta - 1 osobowej instancji na ktorej dropi lepsza bizuteria i Belt.

-Vaungard Iniactive Questy za kredyty mozesz kupowac Ambit Gear troche to potrwa zanim uzbierasz ale jakas alternatywa jest. Do tego crysztaly do broni/zbroi/bizuteri. Boxy z VMWA to enchantu sprzetu.

-Ja bym osobiscie zaczal robic Ally questy co tydzien w niedziele jest Ally War jak bedziesz mial range Echelona 3 i wyzej zawsze jakies 2k golda wpadnie moze to nie duzo ale na poczatek zawsze cos.

-CS i Kumasy na boxy ktore możesz sprzedawac badz otwierac jak sobie chcesz.

-Gathering na nowych mapach tez mozna troszke zarobic.

-Pozukaj na necie Guidow dotyczacych BRNM/HM SCNM i RG zawsze to troszke latwiej na instach.

I do tego dochodzi nauka gry swoja klasa. Znowu odsylam do google.pl i poszukania guidow dla Warriora. Ustawienie krzystalow/glyphow tez ma duze znaczenie.

Gram w TERE koło 2 lat z małymi przerwami napisze co ja bym zrobił:-Znajdź Gildie i nie tylko po to żeby Cię przeciągneła po instancjach ale i po to żebyś mogł korzystac z Vaulta - 1 osobowej instancji na ktorej dropi lepsza bizuteria i Belt.-Vaungard Iniactive Questy za kredyty mozesz kupowac Ambit Gear troche to potrwa zanim uzbierasz ale jakas alternatywa jest. Do tego crysztaly do broni/zbroi/bizuteri. Boxy z VMWA to enchantu sprzetu.-Ja bym osobiscie zaczal robic Ally questy co tydzien w niedziele jest Ally War jak bedziesz mial range Echelona 3 i wyzej zawsze jakies 2k golda wpadnie moze to nie duzo ale na poczatek zawsze cos.-CS i Kumasy na boxy ktore możesz sprzedawac badz otwierac jak sobie chcesz.-Gathering na nowych mapach tez mozna troszke zarobic.-Pozukaj na necie Guidow dotyczacych BRNM/HM SCNM i RG zawsze to troszke latwiej na instach.I do tego dochodzi nauka gry swoja klasa. Znowu odsylam do google.pl i poszukania guidow dla Warriora. Ustawienie krzystalow/glyphow tez ma duze znaczenie.

Za vanguardy kupowac ambita to glupota...lepiej brac krysztaly i spzredawac a za kase , kupic status eite a pozniej disco bron .Teraz idoneal jest lepszy niz ambit +9 . Pomijajac , ze z gildia wydropienie ambita to zaden problem ;)

piszesz dziwne rzeczy....jezeli jestes w Gildi to zaden problem by isc na inste wyfarmienei kasy na bron i zrobienie +12 to tez nie problem a to wlsnie chodzi i bron +12 by miec dps...:)NA na nie mamy problemu w gildi z chodzeniem na brnm w idonelach

Jakbyś mógł wyślij na priva serwer na którym gracie i nazwę gildii, szukałem ogarniętej ekpiy bez mentalności "+12 only", ale ciężko było.

to znaczy ze musze w jakis sposob na poczatek bron ogarnac i ma byc to disco +12, no latwo nie bedzie, ale i tak chyba przenosze sie na NA bo tam faktycznie znacznie lepsze ceny i wiecej graczy.

to znaczy ze musze w jakis sposob na poczatek bron ogarnac i ma byc to disco +12, no latwo nie bedzie, ale i tak chyba przenosze sie na NA bo tam faktycznie znacznie lepsze ceny i wiecej graczy.

Raczej tak wszedzie chca disco +12 do tego niedlugo wchodzi nowy tier 7 ,

Czesc wszystkim wlasnie kolo 2 dni temu wbilem moim warriorem 65lvl level, expilo sie dosc ciekawie, jednak teraz po wbiciu 65 nagle jakbym walnal w sciane i co teraz. Skonczylem cala historie zdobylem tkz Ideonal Set (brakuje tylko paska poniewaz jego kupuje sie za reputacje a ja tyle nie mam i nawet nie wiem czy w ogole sie oplaca kupowac go do tego pierwszego seta). Nastawilem sie na gre PVE a wiec jakies instancje raidy. Bylem juz na dwoch ale w tym Idealu cos ciekzko idzie, bylem bodajrze na "Channels Works" czy jakos tak gdzie byla jakas wielka malpa z swiecacym tylkiem, padalem tam i wcale nie bylo latwo mimo unikow, i na jakims innym jeszcze ale tego drugiego nazwy nie pamietam. Czytalem ze niby mam teraz Ambita zdobyc i go enchantowac (ewentualnie bron masterwork wbic) do minimum +9. Ceny tego seta na BT sa bardzo drogie, trzeba go samemu wyfarmic. Moze ktos obeznany pomoze mi i powie co mam w kolejnosci zdobyc gdzie isc aby sie ubrac. No i takie pytanie z ciekawosci czy ktos posiada z was bron +15? (czy to bardziej pay for win). Pozdrawiam. Gram na Kilanie a wiec EU Tera.