Blog o projektowaniu gier

Witam

Chciałbym zaprosić ludzi zainteresowanych tematyką projektowania oraz tworzenia gier. Znajdziecie też tu kilka pomysłów na gry.

Komentarze mile widziane.

http://projektowanie-gier.pl

Pozdrawiam Jimmy

WitamChciałbym zaprosić ludzi zainteresowanych tematyką projektowania oraz tworzenia gier. Znajdziecie też tu kilka pomysłów na gry. Komentarze mile widziane.http://gry.lcs.plPozdrawiam Jimmy

Stronka prezentuje się całkiem fajniem jednak zainwestowałbym w domenę .pl jeśli myślisz o prowadzeniu jej na dłuższą metę :P

Przed wykupowaniem jakiejś poważnej domeny chciałem sprawdzić, czy posiadam odpowiednie umiejętności do prowadzenie takiego bloga, oraz, czy jestem w stanie zainteresować tematem większą publikę.

Przed wykupowaniem jakiejś poważnej domeny chciałem sprawdzić, czy posiadam odpowiednie umiejętności do prowadzenie takiego bloga, oraz, czy jestem w stanie zainteresować tematem większą publikę.

Domenę .pl można u większości firm dostać za darmo na rok :P

Dodałem kilka nowych postów: recenzja, pomysł, trochę o projektowaniu

Szukam kogoś, kto chciałby zająć się tłumaczeniem tekstów... za opłatą oczywiście.

Chyba sobie poczytam jak nie zapomnę :D.

zapomniałem dodać, chodzi o tłumaczenie z polskiego na angielski :)

Jestem w trakcie tworzenia świata pod grę RPG. Czy macie jakieś ciekawe i oryginalne pomysły na elementy takiego świata?

Czy byłby ktoś zainteresowany, gdybym rozpisał konkurs na najciekawsze pomysły? Jakie nagrody by was interesowały?

Ogólne zarys świata, który kreuję wygląda tak...

20 lat temu nastąpił kataklizm na skalę światową - Eksplozja Gór. 9 wulkanów wybuchło całkowicie zmieniając kontynent. Północne rejony świata zapadły się pod wodę zmuszając zamieszkujących tam Gigantów do migracji na tereny zamieszkałe przez inne stworzenia. Na zachodzie dno oceanu wypiętrzyło się ułatwiając dostęp do wysp, które się tam znajdowały. Świat się oziębił. Zimy stały się dłuższe, wszystkim stworzeniom doskwiera brak jedzenia. Narastają konflikty. Trzy prowincje znajdujące się na południ stworzyły Unię Południa. Odgrodziły się od reszty krain aby powstrzymać imigrantów i zachować względny spokój na swoich ziemiach. W świecie zaczęły pojawiać się różne portale, które prowadzą w różne miejsca: na północ, na zachód, na południe, w inne światy, w przeszłość.

Dodałem do zakładek, sam chciałbym zrobić grę RPG (mam już nawet pewną koncepcję) jednak nie posiadam samozaparcia żeby się w końcu wziąć na poważnie do nauki UE4 czy modelowania postaci.
Jedyną rzeczą na jaką chciałbym na razie zwrócić uwagę, to żebyś przykładał większą uwagę do błędów ortograficznych, bo czasami Ci się zdarzają. Nie wygląda to zbyt profesjonalnie. Polecam przed wstawieniem tekstu oddać go innej osobie do przeczytania.

Pozdrawiam i życzę powodzenia ;)

Co do twojej koncepcji to tworzysz single player RPG, czy MMORPG. Czy chodzi ci tylko o koncepcję świat, czy o koncepcję samej gry ?

Chodzi o świat. Elementy historyczne. Jeśli ktoś ma pomysł, jak taki element świata mógłby się odnosić do mechaniki gry, też będzie fajnie.

Zamieściłem opis części świata

http://gry.lcs.pl/?page_id=283〈=pl

Świat zaczyna nabierać kształtów

mapa018.png

ja czekam na dalsze wpisy: )

Za kilka dni umieszczę kolejny update mapy wraz z historiami z powstającego świata. Do tego znalazł się wywiad z twórcą Pixel Perfekt, oraz kilka innych rzeczy.

Dalsza część mapy

Mapa49.jpg

Dla mnie super ale zacznij od jakiegoś prostego RPG.

Prośba napisz to jest RPG w stylu Warhammer fantasy czy cRPG

Pracuję w UE4, RPG nie będzie moją pierwszą grą. Pracuję nad czymś dużo prostszym w tym momencie. Ten świat tworzę w międzyczasie, z zamiarem wykorzystania go w przyszłości. Po części jest to takie ćwiczenie, czy jestem w stanie stworzyć ciekawy, głęboki, wciągający, świat, ale zarazem łatwy do zrozumienia/łatwy do ukazania poprzez grę.

Nie jest to w żadnym wypadku zbliżone do WH, docelowo ma być do cRPG. Ale chyba źle coś napisałeś, albo nie znasz terminologii, albo to ja Cię nie zrozumiałem.

Mnie ciekawi jakie masz doświadczenie z projektowania gier, skoro o tym piszesz na blogu. Wbrew pozorom nie jest to takie łatwe, to co zrobiłeś to głównie zarys fabularny (dość ciekawy). Pytanie brzmi czy będziesz potrafił sprawić, że cały świat (czytaj: cała gra, wszystkie jej elementy) będą spójne, tzn każdy element z czegoś wynika i ma sens.

Przy pisaniu dość małej gierki na telefony z mikro-fabułą jako programista spotkałem się już z dużo większą zawiłością na samym początku tworzenia. Moim zdaniem zabrałeś się do projektowania od złej strony.
Lepiej by było gdybyś zaczął właśnie od tej strony z grafami/drzewami klas postaci etc i dopiero na nich budował fabułę.

Co do bloga, dla mnie jest mało estetyczny (tekst wychodzący na tło), także treść wpisów jest dość wyrazista, poszczególne akapity i nowe paragrafy są niezbyt wyraźnie rozdzielone.

Do treści wpisów, czyli tych mini historyjek nie można się przyczepić, są klimatyczne (mówię o listach, czy zapiskach z dziennika).