Wybór konsoli

Cześć

Niedawno postanowiłem kupić sobie konsolę i jako że lubię grać w sieciówki ( czy to zwykłe multi, czy też MMO ), postanowiłem że rozejrzę się za taką która tego typu tytułów posiada najwięcej ( lub są ciekawsze ). Dlatego pytanie do was, którą konsole polecacie, która ma większy wybór tytułów ( przede wszystkim MMO, te które już są dostępne jak i w niedługim czasie wyjdą ) ) i w w której granie w tego typu gry jest najmniej skomplikowane ( słyszałem że podobno XBOX ONE wymaga jakieś konto premium do gry przez sieć, ale nie jestem pewien, może ktoś zdementuje pogłoski ). Dobrze też byłoby gdybyście podali też jakieś przykładowe tytuły gier.

Jak dla mnie jedyną słuszną konsolą na daną chwilę jest PS4, nie ma żadnych abonamentów tak jak x1 jednak cenowo jest różnica do premium ps4 a x1 do tego ma kilka bardzo ciekawych exclusiv'ów. Więcej rodaków ma też ps, łatwiej znaleźć kompana do gry ;)

na xboxie trzeba xbox live wykupić, a na sonce ps+ Jaka różnica ? live tańszy lepszy i grasz niby na dedykowanych serverach.

A co do konsoli popatrz na exy które bardziej ci pasują. Ja bym brał xboxa bo forza, halo itd a sony z ciekawych gier ma tylko bloodborne(fanom soulsa)

btw wymacaj pady który wolisz, bo ten od ps4 mi np leży gorzej od tego z 3

@co ty gadasz ps+ jest obowiązkowe

ps, w tej generacji ps4 jest znacznie lepszy niz xshit.

i tak xbox wymaga konta premium tak samo i ps4 w ps3 internet i granie przez niego jest za darmo.

a gierki według mnie znacznie lepsze sa na ps niz xboxie.

Z przenośnych PS Vita góruje, jednak o niej zapomnieli już i gry nie często wychodzą, jednak jest sporo tytułów Multiplayer.

Xbox do grania multiplayer to największy syf. Bierz PS4 ze względu na to, że jeśli kupujesz grę to nie musisz płacić żadnych abonamentów.

Z przenośnych PS Vita góruje, jednak o niej zapomnieli już i gry nie często wychodzą, jednak jest sporo tytułów Multiplayer.Xbox do grania multiplayer to największy syf. Bierz PS4 ze względu na to, że jeśli kupujesz grę to nie musisz płacić żadnych abonamentów.

Na PS4 trzeba płacic abonament by grać w multi. Nie wprowadzaj ludzi w błąd.

Osobiście posiadam dwie konsole i lepiej w multi gra mi sie na XOne. Stabilniej wszystko chodzi i mniejsze lagi. Co do gier to wlasnie dlatego kupilem obie konsole:)

3 osoby wprowadzają w błąd ? +.+ lap faq http://pl.playstation.com/psn/support/ps3/detail/linked286142/item286140/PlayStation-Plus-%E2%80%94-cz%C4%99sto-zadawane-pytania/ czytaj tam pod koniec zaczyna się odnośnie rozgrywki multy na ps4

@up sorki ale vita jest martwa ,3ds nie ma już konkurencji posa smartfonami

ja polecam PS 4 sam posiadam jestem zadowolony co miesiac dostajesz gry w plusie za free (czasami gowno czasami pele tytuly takie jak injustice itp ) teraz dla posiadaczy plusa jest driveclub (w lekko okrojonej wersji) z mmo masz dc univers (f2p) final fantasy, eldera no i prawdopodobnie ebdzie dragons dogma online z fps dali teraz planetside 2 , warframe . Co do ex. to bardzo ladnie zapowiada sie przyszly rok uncharted 4 , horizon zero dawn (taki wiesiek w przyszlosci powiedzmy) odswiezona wersja ff7 ,no man sky (ponoc niekonczacy sie sandbox ) duzo remasterow z ps3 jak nie miales najbardziej napewno polecam the last of us lepszej fabularni gey nie widzialem a przed premiera uncharteda 4 dadza remaster 3 czesci na 1 plycie.

Na PS4 trzeba płacic abonament by grać w multi. Nie wprowadzaj ludzi w błąd.Osobiście posiadam dwie konsole i lepiej w multi gra mi sie na XOne. Stabilniej wszystko chodzi i mniejsze lagi. Co do gier to wlasnie dlatego kupilem obie konsole:)

PlayStation 3 także miało płatny multiplayer? Gdy grałem u brata on nic nie płacił a grałem, myślałem, że tak jest również z PS4.

z PS3 się nie wypowiadam. Jak kiedyś używałem to nie trzeba było płacić. Nie wiem jak jest teraz. Co do PS4 muszę opłacać PSPlus żeby grać np w BF4 multiplayer.

Na PS3 nie jest wymagany abonament PS+ aby grać online.

Do jasnej cholery, po co część z was wypowiada się, jeśli nawet nie posiada konsoli i nie ma żadnej !ŻADNEJ! wiedzy w tym temacie? Wszyscy, którzy wprowadzają w błąd powinni dostać warny. PS4 i XO, w obu TRZEBA PŁACIĆ ABONAMENT, żeby grać po sieci. Serwery PSN częściej mają problemy, do tego PS+ kosztuje 170zł, a XBL Gold 135zł za cały rok. Xbox One będzie wstecznie kompatybilny (za free), cały czas będą dodawane nowe gry, które będą obsługiwane, wystarczy tylko oryginalna płyta X360 i wtedy pobierasz zawartość z neta. XO ma znacznie więcej gier nadających się do gry po sieci, a do tego dojdzie jeszcze Fable Legends oraz Sea of Thieves. Rok temu powiedziałbym, żebyś brał PS4, ale teraz, a tym bardziej po E3 mówię bierz XO. Poprzeglądaj sobie jeszcze gry, które wyszły i są zapowiedziane na obie konsole. Jeśli chcesz wiedzieć więcej, masz jakieś pytania to śmiało pisz do mnie na PM.

Do jasnej cholery, po co część z was wypowiada się, jeśli nawet nie posiada konsoli i nie ma żadnej !ŻADNEJ! wiedzy w tym temacie? Wszyscy, którzy wprowadzają w błąd powinni dostać warny. PS4 i XO, w obu TRZEBA PŁACIĆ ABONAMENT, żeby grać po sieci. Serwery PSN częściej mają problemy, do tego PS+ kosztuje 170zł, a XBL Gold 135zł za cały rok. Xbox One będzie wstecznie kompatybilny (za free), cały czas będą dodawane nowe gry, które będą obsługiwane, wystarczy tylko oryginalna płyta X360 i wtedy pobierasz zawartość z neta. XO ma znacznie więcej gier nadających się do gry po sieci, a do tego dojdzie jeszcze Fable Legends oraz Sea of Thieves. Rok temu powiedziałbym, żebyś brał PS4, ale teraz, a tym bardziej po E3 mówię bierz XO. Poprzeglądaj sobie jeszcze gry, które wyszły i są zapowiedziane na obie konsole. Jeśli chcesz wiedzieć więcej, masz jakieś pytania to śmiało pisz do mnie na PM.

Kolejny co się rzuca jak gówno w trawie, nie trawię takich ludzi jak Ty.

Gdybym miał wybierać pomiędzy PS4 a XO to wybrałbym PlayStation ze względu na większą popularność (moim zdaniem).

warn_ico.png
Obraza

~Leman

Bierz XO, miałem PS4 co chwila serwery nie działały i przerwy po 3 dni. Tak samo ostatnio premiera PlanteSide 2 i co ? Oczywiście serwery w EU wysiadły bo nie dały rady. Przy każdej większej premierze tak było, nie mówię o świętach gdzie ruch był większy. Nie raz miałem tak, że nie mogłem sobie po grać w BF4 bo serwery leżały, nie wiem za co oni biorą kasę z tego PS+, bo gier też ciekawych nie dają. W XO masz tez abo na EA Access gdzie za 80 zł rok dostajesz dostęp do 12 GIER tu lista:

http://www.xbox.com/pl-PL/entertainment/xbox-one/live-apps/ea-access

Teraz w Goldzie XO masz AC Black Flag. Plus teraz weszła możliwość grania w gry z poprzedniej konsoli czyli tak na prawdę będziemy dostawać 4 gry miesięczni bo dwie z XO i dwie z X360 :). Do tego możliwość stremowania gier na komputer z Windows 10, np. grasz sobie i nagle kobita chce oglądać TV więc odpalasz aplikację na W10 i stremujesz grę na kompa z XO a kobitka ogląda TV :).

A ja wam powiem że po targach E3, gdzie sony `NIC nie zaprezentowało z nowych technologi. Xbox pokazał nowe google, nowy pad a sony? `NIC.
Next sprawa to kinekt , a nie jakaś pałka czarodzieja co wymyśliła sony :D

Jeśli stawiasz na nowoczesną konsolę to obejrzyj sobie targi E3 , konferencje Microsoftu i sony. Sam dokonaj wyboru a nie słuchaj ludzi tutaj, bo tracisz tylko czas.
Wyszukaj, poczytaj zobacz, najlepiej targi E3 co ostatnio były.

I jeszcze jedno Xbox One, będzie wspierał gry ze wszystkich wcześniejszych wersji Xboksa, PS4 nie będzie miało takiej opcji. Ale tak jak pisałem wyżej, obejrzyj obydwie konferencje i sam dokonasz wyboru.

Microsoft

Sony

Też ostatnio miałem taki dylemat i kupiłem ps4 bo jest droższe wiec jak mi się znudzi albo nie podejdzie to opchnę i prawie styknnie na nowe xbo...

Wsteczna kompatybilność dotyczyć będzie tylko konkretnych pozycji, na start będzie 15 gier, do końca roku ma pojawić się 100 tytułów. Kto miał xbox'a 360 i pamięta wsteczną kompatybilność, ten wie jak to się może skończyć.

PS4 jak i Xbox One ma swoje google VR. PS4 - morpheus, którego zaprezentował na E3. Nie wiem Deska skąd masz pałkę czarodzieja, ale move był tylko na ps3.

Musisz wybrać konsolę która bardziej ci odpowiada, ja kierowałem się 3 kryteriami:

- tytuły ekskluzywne(PS4: Uncharted, The Order, Bloodborne, Killzone, Infamous Xbox One: Forza, Ryse, Halo, GoW ).

- Funkcje specjalne (MP3, nagrywanie rozgrywki itp).

- Wygląd konsoli oraz UI.

Osobiście wybrałem PS4, ale Xbox również ma ciekawe pozycje do ogrania i w przyszłości warto postawić obie konsole obok TV.

Jeszcze w tym roku mają wyjść nowsze modele tych konsol z możliwością obsługi wideo(ale tylko wideo) w formacie 4k. Wiec może warto poczekać? Ale jak koniecznie chcesz rachunek jest prosty. Napalasz się na MMO na sieci? Stabilnej będzie na XO ale więcej tytułów MMO będzie jednak na PS4 :). Jeżeli olejesz multi i pójdziesz w stronę ekskluzywnych tytułów to się zastanów które Ci się bardziej widzą i wybierz konsole odpowiednią dla siebie :). A jeżeli jednak chcesz multi ale znudzi ci się MMO to w ogóle bym olal obie konsole. Nowe gry które będą wychodzić na nie, nie rusza w więcej niż 30FPSach. Dla mnie granie na MP w takiej ilości klatek to czysty masochizm. Ale to moje zdanie, innym może starczyć :)

Dzięki za wszystkie odpowiedzi. Chyba dam sobie kilka dni na wstrzymanie i przejrzę dokładniej jakie tytuły są/będą dostępne na dane konsole i wtedy podejmę decyzję. Jeszcze raz dzięki za liczne odpowiedzi.

A jeżeli jednak chcesz multi ale znudzi ci się MMO to w ogóle bym olal obie konsole. Nowe gry które będą wychodzić na nie, nie rusza w więcej niż 30FPSach. Dla mnie granie na MP w takiej ilości klatek to czysty masochizm. Ale to moje zdanie, innym może starczyć

Właśnie wiele gier, a przede wszystkim FPS mają 60fps na obu konsolach (m.in. BF4, BF:Hardline, CoD:AW, CoD:Ghosts, Dying Light, PlanetSide 2, Killzone, Titanfall, Wolfenstein). Poza tym konsolowe 30fps wygląda lepiej niż PC'towe 30fps, nie jestem pewien, bo aż tak bardzo się nie zagłębiałem, ale to chyba przez lepszy Frame-Time na konsolach :)