Everquest 2

Witam :)

Znajdzie się ktoś chętny na grę w Ev2 ? :)

A jak wygląda sytuacja z dodatkami itp. są one dostępne za PLN, i ile w sumie bym musiał sobie odłożyć, by móc w pełnie czerpać przyjemność z gry?

Tak. Gra działa bardziej w systemie B2P, niż F2P - około raz na rok dodatek do kupna. Do tego warto dokupić bonusowe rzeczy, jak Mercenaries itp.

A cenowo jak to wygląda, powiedzmy taki dodatek, no i czy jest dostępny w PLN?

To co, ktoś chętny ?:)

Cześć Komuszon, tu Rach, graliśmy razem kiedyś w w EQ2X, bo pamiętam Twojego nicka z okolic 2010-2012 roku. Ja będę grał w EQ2 od 7 lipca, bo wtedy startuje beta PvP time locked progression (TLP) serwerów. Nie spodziewam się, że będzie o tym w jakimkolwiek newsie, więc dam info tutaj - progression serwer (TLP) to niepowtarzalna okazja, żeby pograć w trochę starsze EQ2 i zobaczyć poziom trudności jaki gra oferowała kiedyś. W time locked chodzi o to, że na początku dostępny będzie tylko content z podstawowej gry i trzeba będzie zaliczać wszystkie stare raidy, a potem, z czasem, odblokowywane będą kolejne dodatki, a ponieważ grający na TLP gracze będą głosować kiedy i czy kolejny dodatek ma zostać odblokowany to całkiem możliwe, że dodatki, które zepsuły grę nigdy nie zostaną odblokowane. Ponieważ jest raczej zgoda, że poza TSO nikt już nie będzie głosował za odblokowywaniem to gra raczej nie zostanie ponownie zepsuta. ;)

To ma być coś jak vanilla WoW - na oficjalnym serwerze, z tymże raczej nie odtworzą wszystkich oryginalnych hardcorowych zasad, bo za bardzo pozmieniali mechanikę i nie mają na to środków, a ponieważ nie trzymali starego kodu gry to raczej będzie to tylko naśladownictwo na możliwie najbardziej zbliżonym poziomie. Obecnie jest więcej osób, które tęsknią do tego jaką ta gra kiedyś była, niż tych co w nią teraz grają, więc firma się złamała i postanowiła odpalić nowy serwer w starym stylu. Właściwie dwa - bo jeden będzie PvE, a drugi z open PvP - na tym drugim zamierzam grać. Zainteresowanie jest ogromne wśród weteranów, podobnie jak w przypadku podobnego serwera odpalonego dla EQ1 (co było też dodatkową przyczyną odpalenia takiego samego dla EQ2), należy się spodziewać kolejek na serwer - a dla tej gry to od dawna egzotyka. ;) Już teraz można powiedzieć, że to będą dwa najbardziej zaludnione serwery. Także jeśli chcesz serwera z masą ludzi na low level to zapraszam.

A w kwestii płacenia jest tak jak mówią poprzednicy. Możesz grać za darmo do 95 levela, tylko, że jakość contentu jest już później coraz słabsza i mało kto już gra - gildie mają problem z zebraniem raidów i firma w końcu będzie łączyć serwery. Po likwidacji SOE zaszły też inne zmiany, wiadomo już, że nie będzie więcej corocznych dodatków, tylko bardzo krytykowane już za jakość DLC, a ekipa developerów zredukowana została do 2 osób. Praktycznie to oznacza koniec rozwoju tytułu i wyciskać będą jeszcze kasę na nostalgii, przywracając grę do tego co ludzie kiedyś lubili - co właśnie pokazuje pojawienie się TLP.

Beta TLP jest za darmo. Potrwa krótko, pewnie tydzień lub dwa, a grać na TLP będzie można tylko mając opłacony abonament. Jedyna różnica co do grania na TLP, a czasami sprzed EQ2X czyli F2P to, że nie musisz nic kupować poza abonamentem, bo konta mają już dodane dodatki za darmo i grasz z tego samego konta co w normalne F2P EQ2. Jeżeli jest to dla kogoś zniechęcające to przykro mi, ale od siebie mogę dodać tylko, że ja będę na pewno płacił, bo płaciłem przed F2P i pamiętam też jak dobra (i o wiele lepsza) była ta gra przed wprowadzeniem dodatku Sentinel's Fate. Wybieram też serwer z open PvP, bo nie ma BG i wszystko ma być nastawione na to, że ludzie nie będą zamykali się w instancjach (BG, guild hallach), co oznacza, że jak będziesz chodził po świecie to wszędzie będą jacyś gracze. Grałem wiele lat na PvE, potem pograłem rok na open PvP i żałuję tych poprzednich lat straconych na PvE. ;)

Witam :)

Znajdzie się ktoś chętny na grę w Ev2 ? :)