Gry Ekonomiczne (podobne do Tropico3)

Siemka ostatnio zajrzałem do jakiegoś kartonu z grami i znalazłem tam CDA z Tropico 3.

Pomyślałem, że w wakacyjne wieczory w coś popykam i narazię gra jest w sumie ok. Tylko trochę mało rzeczy można w niej budować i w/g.

Znacie jakieś podobne gry.

Posiadam Sims City zagrałem dwa trzy dni i już do niej nie wracam. Nie wiem czemu jakoś mnie nie przekonał ten mały teren. Może coś zmienili nie grałem w to od tamtych wakacji.

Grałem również w Citi coś tam........ to akurat słaba kupa jak dla mnie. Te stary SC były lepsze. I mam pare gier z serii Total War, nadal gram w Empire i Shoguna.

To szukam;

Gry ekonomiczno-strategicznej.

Mój komputer uciągnie wszystko.

Tylko nie jakieś słabe tycoony.

Musi być rozbudowana.

Jeżeli lubisz strategie ekonomiczne polecam "Banished", zarządzasz nie tylko surowcami ale również zasobami ludzkimi, przydzielając pracowników do konkretnych sektorów gospodarki (rolnictwo/przemysł/usługi)

Link do opisu gry: http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=20967

Anno 2070, Tropico 4. Jak wojenne to może jeszcze Settlers 7, Age of Empires :)

Az sie dziwie ze ani tworca ani nikt inny nie podal najwazniejszej serii w zakresie gier ekonomicznych - settlersi! :D.

I jeszcze (jesli sci fi nie przeszkadza) to supreme commander zelazne przymierze (czy jakos tak, nie pamietam polskiego tytulu gdyz wole angielski, generalnie dodatek do jedynki). Masz nawet multi - FAForever bodajze sie nazywalo (nie, to nie piractwo, serwery gry poszly sie... tzn zostaly zamkniete wiec gracze jako mod stworzyli multi). Moim zdaniem supreme commander jest najlepsza ale i najtrudniejsza gra tego typu. Obojetnie ile nie poswiecisz czasu na gospodarke zawsze cos sie zawali, a to energii zabraknie i tarcze znikna, a to masy zabraknie i fabryki beda produkowac jednostki w zolwim tempie :D. A wrog nie spi, zwlaszcza komputer - jedna z lepszych si w grach wogole. O ile w kampanii jest schematyczny o tyle w potyczce jak dasz zrownowazona to sam przechodzi plynnie od rozwoju do ataku przez obrone :D. Jednak nie czarujmy sie - tutaj chodzi po prostu o rozwalenie przeciwnika, jednak by to zrobic potrzeba silnej linii zaopatrzenia i to najlepiej w dwoch/trzech bazach + dobra obrona do nich + generatory tarcz, jakies radary, czy tam pola kamuflujace... a wszystko kosztuje - a po zbudowaniu dalej kosztuje ale tym razem tylko w energii :D. A budowa jednostek eksperymentalnych... mega drogie, ale i mega potezne jednostki ktore jednak maja swoje slabosci. Te jednostki same w sobie gry nie wygraja, wymagaja duzej armii ale za to z odpowiednia armia i taktyka robia istny pogrom (dorzuce trailer + gameplay trailer - najciekawsze momenty, prezentacja jednostek lepszych itd, ciekawsze od budowy bazy tym bardziej jak nie wiesz jeszcze co jest co, po co, na co ani dlaczego xd). Moim ulubionym eksperymentalem jest... CAR. Odpowiednik ufo - strzela gigantycznym laserem w cele naziemne, robiac istne spustoszenie. Fajnie, nie? Nie? Okej, to dodajmy jeszcze ze moze robic za hangar dla lotnictwa. Fajnie? Nie? Okej, to dodajmy jeszcze ze moze tych jednostek pomiescic naprawde mase (ja mialem raz bodajze z 2-3 setki xd). I wtedy jak wypuscisz ta armie w srodku bazy wroga (CAR spokojnie tam doleci - ma troche hp)... Powiem tyle - istny armagedon z nikad - a jak kozacko wylatuja z tego CARa :D

https://www.youtube.com/watch?v=Ftz9KyuaDfc

A tu fanowski pomysl - co by bylo gdyby walczyly same eksperymentale? Epic war!! xD

https://youtu.be/V6AdNwJZnwE?t=4915

The Guild 2 z trzema dodatkami

Tropico 5 i dwa dodatki

Anno 1404

City Skylines

Knights and Merchants

A od siebie polecę Spore

A czy w Anno zaczynam od małej wsi to ogromnego królestwa. I mapa i czas do osiągnięcia wszystkiego zajmuje chociaż tydzien grania?

O coś takiego mi chodzi. W age of empiresarrow-10x10.png grałem. Jak to jest ta gra co była niedawno w CDA to pewnie ją mam i zagram.

Spore to raczej typowy RTS z bohateram nie chce czegoś takiego jak WarCraft.

Klasyk czyli Zeus Pan Olimpu z dodatkiem Posejdon. Gra PL z pelnym dubbingiem. Pogrywam od premiery czyli jakies naście lat.

O, racja, tez polecam zeusa :D. A w supreme commanderze moze i masz tego bohatera (OJD po polsku) ale w wiekszosci trybow nie musi on wgle przezyc, a sam mimo ze zabije kazda inna jednostke (po za najlepszymi) 1 vs 1 to idzie go latwo zabic w pozniejszej fazie gry :D. Mapy... moze i nie ma dlugosci na tydzien, bo tu gra (potyczka jak i kampania) opiera sie na misjach. Ale w kampanii na niektore misje i 6h to malo, dlatego mozna zapisywac w trakcie misji (i radze czesto korzystac - zwlaszcza za 1 podejsciem bo nie wiesz nigdy czy za chwile nie przegrasz bo komputer zrobi cos czego sie nie spodziewasz xd. Po za tym - skala. Skala bitew tu jest ogromna, mapy mierzone w setkach kilometrow kwadratowych wiec zadna jednostka, nawet najsilniejsza sama gry nie wygra. I tak samo powodzenia zycze tym dla ktorych strategia ogranicza sie do rozbudowy bazy i produkcji mega poteznej armii. po 10 minutach juz moge bronic swojej glownej bazy w nieskonczonosc + produkowac ciagle nowe jednostki :D. Wiec ta armia po prostu padnie przez zly wybor miejsca. Po za tym jest artyleria obowiazkowa a nawet bomba atomowa (oczywiscie sa systemy obrony antyrakietowej itd).

A z typowo ekonomicznych to settlersi : droga do krolestwa - masz trzy drogi, naukowa, kupiecka i militarna. Jako naukowiec skupiasz sie na kosciele, braciach zakonnych ktorzy wymyslaja nowe technologie, jako kupiec produkujesz duzo dobr i kupujesz wioski za monety + wysylasz ekspedycje w swiat, a jako zolnierz... po prostu robisz armie, olewasz wszystko i idziesz niszczyc xd

Ja mam Anno 2070, pograłem troszkę i zapomniałem, a to całkiem niezła gra, w sumie dobrze że sobie przypomniałem.

Jak już wspominali wyżej seria "Anno", zaś od siebie dodam serie "Patrician" lub "Civilization" ( Civ jest bardziej na globalna skale, ale aspekt ekonomiczny też jest tam rozbudowany ).

Anno na dużej mapie potrafi zająć mnóstwo czasu, a i zabawa jest przednia, bo każda wyspa ma inne zasoby, musisz to przewozić, masz specjalne wyspy w ano 2070 taką rolę spełniają podwodne osady, na których jeszcze inne surowce produkujesz, militaria nie są mocno rozbudowane, chociaż masz okręty, jakieś helikoptery i tym podobne, ale to głównie gra w budowanie sieci miast i miasteczek. Polecam właśnie te nowsze wersje, 2070 i 1404.

Banished jest fajne, ma sporo modów które wzbogacają rozgrywkę, zasadniczo to taka gra survivalowa, tylko że dla całego miasta.

Gry z serii Patrician, tworzysz własną spółkę handlową, wykupujesz kantory, zamawiasz statki, wysyłasz wyprawy do nowego świata czy Indii, ma sporo zależności w stylu zimą zboże jest drogie a wiosną i jesienią tanie, miasta gdzie produkuje się piwo zawsze chcą zboża a te z produkcją narzędzi żelaza, i tym podobne. Możesz to automatyzować ustalając szlaki handlowe i przypisują do nich statki. Możesz budować własne zakłady, farmy i tym podobne.

Rise of Venice, taki bardziej rozbudowany Patrician, skupiający się na morzu śródziemnym. Zasady są bardzo podobne. Tylko jest więcej możliwości różnych.

Settlersi droga do królestwa, sporo zabawy z tym tytułem, można grać różnymi stylami, kompania jest fajna, a potyczki przyjemne, dodatkowo za aktywność w grze jak wygrywanie na mapach i inne takie pierdoły zarabiasz coinsy i możesz dokupić sobie bajery różne do gry. Jakieś nowe AI czy inny wygląd budynków. Ma też kilka dlc, ale pomijając te typowo kosmetyczne to te dlc wnoszą coś do tej gry, kilka misji fabularnych, nowe mapy i jakieś tryby itp.

Może też Black & White, ale to już trochę naciągane bo to w gruncie rzeczy rts. Ale o zaplecze gospodarcze też trzeba zadbać, a dodatkowo tresujesz swojego chowańca, jest ten system dobrego i złego bóstwa.

Jest jeszcze Timber and Stone. To taka nowoczesna wersja Dwarf Fortress. Całkiem przyjemna rozgrywka, choć to wciąż jest early access.

Zakupiłem już Anno1404 na początek, a nad Banished się zastanowie.

Supreme commandera odpuszczam jakieś tam jednostki są dla mnie to RTS, którymi już się nagrałem.

Łapcie ++++++++++++

TEMAT MOŻNA ZAMKNĄĆ Na klucz hehe zawsze na propsie xD

Siemka ostatnio zajrzałem do jakiegoś kartonu z grami i znalazłem tam CDA z Tropico 3.

Pomyślałem, że w wakacyjne wieczory w coś popykam i narazię gra jest w sumie ok. Tylko trochę mało rzeczy można w niej budować i w/g.

Znacie jakieś podobne gry.

Posiadam Sims City zagrałem dwa trzy dni i już do niej nie wracam. Nie wiem czemu jakoś mnie nie przekonał ten mały teren. Może coś zmienili nie grałem w to od tamtych wakacji.

Grałem również w Citi coś tam........ to akurat słaba kupa jak dla mnie. Te stary SC były lepsze. I mam pare gier z serii Total War, nadal gram w Empire i Shoguna.

To szukam;

Gry ekonomiczno-strategicznej.

Mój komputer uciągnie wszystko.

Tylko nie jakieś słabe tycoony.

Musi być rozbudowana.