Czy mój komputer pociągnie karte MSI R9 270 Gaming OC?

Operating System: Windows 7 Home Premium 64-bit

Płyta główna : Gigabyte H81M-D2V

Processor: Intel® Core i5-4440 CPU @ 3.10GHz

Memory: 8192MB RAM

Zasilacz 650 W

Ponieważ wymieniam GTX 650 , na R9 270 , chciałbym wiedzieć na pewno będzie działać na moim kompie :)

spokojnie będzie działać a jeśli jakiś normalny zasilacz ( nie bomba) to na tej specyfikacji wsadzisz nawet gtx 970/80 a z radeonow to do r290x xp więc zapas masz duży

No to teraz jestem spokojny , niestety nie stać mnie na takie karty które wymieniłeś , R9 270 od MSI jest dość wydajną kartą i mi wystarczy ^^

Ponieważ wymieniam GTX 650 , na R9 270 , chciałbym wiedzieć na pewno będzie działać na moim kompie

Popełniasz błąd, ale o tym przekonasz się dopiero gdy zmienisz Nvidię na AMD.

Widze fanboy nvidi pelna para no ale coz :)

Ale jaki błąd ? Fakt Nvidia ma np: Pshyx , no ale co z tego jak żeby korzystać z tej technologi trzeba mieć wyjeb*** karte w kosmos , bo to tak zżera zasoby że szkoda to włączać wgl XD . Niestety ale przekonałem się że Karty radeona są o wiele wydajniejsze od kart Nvidi :)

Widze fanboy nvidi pelna para no ale coz

Moje sympatie nie ma znaczenia, po prostu śledze rynek.

AMD jest teraz w opałach, firma zostala wystawiona na sprzedaż za 2mld $, czyli jak na giganta to skromna cena.

Jeżeli wystawiają swoją firmę na sprzedaz za tak śmieszne pieniądze oznacza to ze maja spore kłopoty.

Kupowanie produktów firm, których przyszlość jest niepewna jest nielogiczne. Moze okazać się ze po prostu zbankrutują, Nvidia tryumfuje na rynku kart kart graficznych.

Ich oferta jest atrakcyjniejsza względem AMD, za taką samą cenę otrzymujemy produkt, wydajniejszy i zużywający mniej energii.

Oczywiście AMD góruje na rynku konsolowym, jednak większe udzialy sa na rynku PC, które ma NVidia..

To nie najlepszy moment żeby kupowac kartę AMD.

Być może gdy Microsoft zdecyduje się i przejmie AMD sytuacja ulegnie diametralnej zmianie, ale teraz kupno karty AMD to strzal w stopę.

Mam nadzieję ze masz na tyle inteligencji zeby zrozumiec co napisalem, jeżeli masz jakieś wątpliwości to śledź notowania giełdowe, doniesienia portali tematycznych.

Karty radeona są o wiele wydajniejsze od kart Nvidi

Chyba tylko w benchmarkach.

Nie sluchaj co ci mówia koledzy, ja siedze w PC-tach od ich powstania, przez kilkanaście lat składałem komputery i je sprzedawałem.

Byl okres kiedy AMD tworzylo wydajniejsze karty, ale to bylo dawno temu..

Teraz liczy się stosunek CENA do wydajność i zużycie energii i na tym polu AMD lezy i robi pod siebie.

W obecnej chwili najgorsza możliwa kombinacja to CPU - AMD i GPU - AMD , trochę lepiej wypada CPU-Intel GPU - AMD, ale i tak w tej samej klasie wygrywa NV z CPU AMD czy Intel.

To sa fakty..

Zapoznaj się z testami przeprowadzanymi przez portale takie jak guru3d.com, tomshardware, benchmark.....

I tye testy nie sa przeprowadzane na benchmarkach tylko w grach. Niektórzy robią też benchmarki typu 3dmark i wtedy karty AMD sa czasami lepsze, ale w grach, leżą.

Pod tym adresem w najlatwiejszy sposób można porównac wydajność kart i ich zuzycie energi, potem można porównać ceny i w logiczny sposób dokonac wyboru.

http://www.hwcompare.com/category/gpu/

Oj niedobrze , jeżeli faktycznie Microsoft przejmie AMD to będzie lipa ... hmm a jaką karte Nvidi poleciłbyś mi do 700 zł ?

Moje sympatie nie ma znaczenia, po prostu śledze rynek.AMD jest teraz w opałach, firma zostala wystawiona na sprzedaż za 2mld $, czyli jak na giganta to skromna cena.Jeżeli wystawiają swoją firmę na sprzedaz za tak śmieszne pieniądze oznacza to ze maja spore kłopoty.Kupowanie produktów firm, których przyszlość jest niepewna jest nielogiczne. Moze okazać się ze po prostu zbankrutują, Nvidia tryumfuje na rynku kart kart graficznych.Ich oferta jest atrakcyjniejsza względem AMD, za taką samą cenę otrzymujemy produkt, wydajniejszy i zużywający mniej energii.Oczywiście AMD góruje na rynku konsolowym, jednak większe udzialy sa na rynku PC, które ma NVidia..To nie najlepszy moment żeby kupowac kartę AMD.Być może gdy Microsoft zdecyduje się i przejmie AMD sytuacja ulegnie diametralnej zmianie, ale teraz kupno karty AMD to strzal w stopę.Mam nadzieję ze masz na tyle inteligencji zeby zrozumiec co napisalem, jeżeli masz jakieś wątpliwości to śledź notowania giełdowe, doniesienia portali tematycznych. Chyba tylko w benchmarkach.Nie sluchaj co ci mówia koledzy, ja siedze w PC-tach od ich powstania, przez kilkanaście lat składałem komputery i je sprzedawałem.Byl okres kiedy AMD tworzylo wydajniejsze karty, ale to bylo dawno temu..Teraz liczy się stosunek CENA do wydajność i zużycie energii i na tym polu AMD lezy i robi pod siebie.W obecnej chwili najgorsza możliwa kombinacja to CPU - AMD i GPU - AMD , trochę lepiej wypada CPU-Intel GPU - AMD, ale i tak w tej samej klasie wygrywa NV z CPU AMD czy Intel.To sa fakty..Zapoznaj się z testami przeprowadzanymi przez portale takie jak guru3d.com, tomshardware, benchmark.....

Lubie jak ktos podaje argumenty :) A wiesz na tym forum przyzywczailem sie do tego ze "dziecaki" zawsze pisza amd shit nvidia tylko :) Argumenty sa ok co do kart high endowych a srednim przedziale cenowym nie ma tak naprawde roznicy miedzy kartami amd czy nvidia w zaleznosci od tytulu ofc ( nie liczac pradozernosci ) :) Jednak jezeli amd zrezygnuje z grafik i prockow no to mamy monopol a w tym momencie nie wazne czy ktos ma nvidie czy amd wszyscy bedziemy ubolewac :( Nvidia bedzie siedziala na laurach ( nowe technologie pojawia sie moze raz na rok ) a tak amd wprowadzaja np mantle wymusilo w pewien sposob na nvidi opracowanie dx12 . O skokach cenowych wspominac nie trzeba jak nie ma z kim konkurowac .... Oby amd zostalo na rynku pctowym^^

No to teraz już nwm czy zostać przy R9 270 czy lepiej będzie np : GTX MSI 750 TI OC ?

Lubie jak ktos podaje argumenty A wiesz na tym forum przyzywczailem sie do tego ze "dziecaki" zawsze pisza amd shit nvidia tylko Argumenty sa ok co do kart high endowych a srednim przedziale cenowym nie ma tak naprawde roznicy miedzy kartami amd czy nvidia w zaleznosci od tytulu ofc ( nie liczac pradozernosci ) Jednak jezeli amd zrezygnuje z grafik i prockow no to mamy monopol a w tym momencie nie wazne czy ktos ma nvidie czy amd wszyscy bedziemy ubolewac Nvidia bedzie siedziala na laurach ( nowe technologie pojawia sie moze raz na rok ) a tak amd wprowadzaja np mantle wymusilo w pewien sposob na nvidi opracowanie dx12 . O skokach cenowych wspominac nie trzeba jak nie ma z kim konkurowac .... Oby amd zostalo na rynku pctowym^^

Nie jestem dzieckiem.

AMD nawet gdy przejmie ją np. Microsoft nie zaprzestanie produkcji kart graficznych ani procesorów, moim zdaniem AMD tylko na tym skorzysta, fuzja pozwoli na "wymieszanie " technologii , Ptrzecież Microsoft kupuje od AMD chipsety do swoich XboX one!!, skorzystali by na takiej fuzji gracze konsolowi, w obecnej sytuacji M$ kupuje od AMD chipsety po okolo 100$ za sztukę, gdyby M$ przejął AMD nie musieli by uż kupowac tych chipsetów i prawdopodobnie cena Xbox One spadlą by będąc konkurencyjna dla PS4, która to konsola nota bene tez wykorzystuje technologię AMD!!!

@Mnicho, nie będę się wtrącał do Twojego wyboru, ja przedstawiłem tylko fakty, wybór nalezy do Ciebie. Ale do 700 PLN to wyboru nie ma za bardzo, jedynie GTX 750 Ti, który nie jest rewelacyjny, lepiej już kupić GTX 750 i go podkręcić, będzie chodził prawie tak samo jak TI a różnica w cenie to prawie 300 PLN :)

Sam zdecyduj.

Ja niedawno kupilem MSI GTX 750 2GB DDR5 OC, jedynie waskim gardłem w mojej konfiguracji jest leciwy CPU Phenom X4 9650 .

Ty natomiast tego problemu nie masz, Twój CPU jest wydajny i uwierz mi ze z kartą GTX750 będzie wydajniejszym systemem niż z AMD.

Widzialem porównania w grze GTAV, gdzie CPU to byl jakiś i5 a karty graficzne w teście GTX 750Ti i R7 360, niestety na AMD GTAV zaliczalo ogromne spadki fps.

No to teraz już nwm czy zostać przy R9 270 czy lepiej będzie np : GTX MSI 750 TI OC ?
Zanim cokolwiek zdecydujesz obejrzyj porównania podobnych konfiguracji do Twojej z różnymi kartami, na YT jest tego całe tysiące.
Np R9 270 OC najtaniej wyrwiesz za około 650-700 PLN, GTX 750 Ti OC za 550- 6xx PLN,( i tutaj wybór jest oczywisty z korzyścią dla AMD) ale np. R9 270X możesz kupić w podobnej cenie a nawet taniej od R9 270 OC, a i tak R9 270 X będzie wydajniejszy. Najniższa cena dla R9 270X , którą udało mi się znaleźć to 689 PLN.
Jednak w porównaniu NV z AMD pozostaje kwestia poboru prądu, R9 270 zużywa 150% więcej energii, a sama wydajnośc karty to 70% na plus.
Ale i tak ta karta od AMD będzie czkala z Twoim CPU ze względu na skandalicznie niedopracowane sterowniki.

W cenie do 700 zł najlepszym wyborem wydaje się być rzeczywiście AMD R9 ale wersja 270X. Wydajniejsza od GTX750ti. Ewentualnie wstrzymaj się i dozbieraj do GTX 960. Róznica raptem 150 - 180 zł a wydajność dużo większa.

Co do zamiany GTX 650 na GTX 750 to jest bezsens. Marny przyrost wydajności.

@Furai rzeczywiście masz racje . Ale musisz przyznać że w moim przedziale cenowym to R9 270 jest chyba najlepszym wyborem . Patrzyłem na różne testy w grach i najlepiej wypada r9 270 . I już sam nwm co robić . Możesz chociaż w pewnym stopniu podpowiedzieć ? :)

Może taka karta ? :)

http://allegro.pl/asus-gtx-660-ti-2-gb-oc-directcu-ii-mocna-gw-12m-i5497238798.html

@Furai rzeczywiście masz racje . Ale musisz przyznać że w moim przedziale cenowym to R9 270 jest chyba najlepszym wyborem . Patrzyłem na różne testy w grach i najlepiej wypada r9 270 . I już sam nwm co robić . Możesz chociaż w pewnym stopniu podpowiedzieć ?

Ależ oczywiście, ale doczytaj mój zmieniony post... do 700PLN mozesz kupić R9 270X :) poszukaj ... ponizej 700PLN znajdziesz.

No to teraz już nwm czy zostać przy R9 270 czy lepiej będzie np : GTX MSI 750 TI OC ?

nie sluchaj go bo chrzani jak paranoik ... sprawdz jego historyjke chociazby o sprzedaniu sie amd ... ciekawe ze nigdzie o tym nie pisze .. skad te wnioski jak macierewicz.. tak czy siak nowa seria kart zostala wydana dopiero

mam radeona na kompie karty powyzej 500 zl daja rade kazdemu tytulowi na full hd

W kwesti 750 vs 750ti, tam sa roznice w jednoatkach teksturujacych i cieniujacych. FIZYCZNYCH brakow nie nadrobi sie taktowaniem… pamietajac ze 750ti takze mozemy podkrecic.

Zas w 270 vs 270X roznica to tylko taktowania, branie drozszej jest glupota.

sprawdz jego historyjke chociazby o sprzedaniu sie amd ... ciekawe ze nigdzie o tym nie pisze ..

"Nigdzie o tym nie jest napisane" jak już.

A tak się skląda ze materiałów jest w sieci mnustwo.

Skoro nie potrafisz do nich dotrzec to nie siej zamętu.

Chłopak kupi i tak co będzie chcial ja mu doradzam ty przejmujesz rolę jarusia kaczyńskiego.

jeżeli nie masz nic konstruktywnego do powiedzenia to nie spamuj.

270 vs 270X roznica to tylko taktowania, branie drozszej jest glupota.

Niezupełnie.

Nie wszystkie karty da się podkręcac w ten sam sposób, wszystko zalezy od tego z jakiego miejsca "wafla" krzemowego został wycięty rdzeń.

Karty oznaczone X sa lepsze jakościowo dlatego dzialaja z większymi zegarami, nie oznacza to ze te bez X nie dadza się podkrecić lepiej od tych X...

Kiedyś , dawno temu posiadalem kartę Galaxy Geforce 9600 GSO 386MB , i w bardzo łatwy sposób zmienilem ją w 8800GTS 512 MB !!

Ale w przypadku kart z X lepiej wybrać tę z X ponieważ są to rdzenie wyselekcjonowane i podatne na OC, te bez X, dadza się podkręcić jednak iż żywotnośc będzie niższa... To nawet nie kwestia dobrego chlodzenia a raczej technologii , krysztalki "żyją".... I umieraja......

Poczytaj nie powtarzaj glupot z pisakownicy, które slyszysz od kolesi.

Co do twoich selektow… masz dowody?

No wlasnie mozemy sobie tak gdybac… osobiscie bym wybral wersje bez X (chyba ze pare groszy roznilo by te wersje).

P.S. No widze ze pojazd musi byc… w tych czasach juz nie mozna rozmawiac/pisac inaczej?

Co do twoich selektow… masz dowody?

Mod powinien wyróżniac sie inteligencją, żeby znaleźć dowody na poparcie moich słów wystarczy użyć mózgu i nie miec bana na google.

BTW jeżeli już chcemy porównywac karty , to nie porównujmy R9 270 z GTX 750Ti tylko raczej z tej samej pólki czyli R7 265 vs GTX 750 Ti. R9 270 jest o klasę wyżej. więc porównanie powinno dotyczyć kart Nvidia z wyższej pólki. Gdzie AMD liczy glebe.