Pad od xBoxa a pad od PC

Zawsze byłem zwolennikiem myszki i klawiatury ale ostatnio przez te kosmiczne upały zachciało mi się zagrać w Mafię 2 tylko tym razem na padzie leżąc na łóżku pijąc również jakiś chłodny napój.

Posiadam klasycznego pada od Tracera dla PC. I tutaj mam pytanie: Jaka jest różnica między padem konsolowym a tym pecetowym? Wiem, że będę musiał się bawić w jakimś emulatorze ale to raczej nie problem.

Powinno Ci automatycznie ustawić ustawienia pod twojego pada, ale jeśli nie zadziała to będziesz zmuszony robić to ręcznie:

https://www.youtube.com/watch?v=mUAhkrZKsVs

Hmm różnica jest taka, że pad inaczej leży w dłoni. Po za tym mi wszystko śmiga jakbym miał pada od x360, a mam jakiegoś za 36zł.

między padem konsolowym ( od xboxa ) a Pecetowym nie ma żadnej różnicy ( wkońcu microsoft ) natomiast już jeżeli chodzi o pady od PS to trzeba się bawić w mapowanie klawiszy chyba

Mi tam szczerze nie przeszkadza to rozstawienie gałek. Wiadomo ten xBoxowy jest bardziej "dla ludzi" tzn ja trzymając pada właśnie tak machinalnie rozstawiam dłonie. Mafia z tego co pamiętam automatycznie nie ustawiała przycisków ale mogę się mylić. Dziękuje za odpowiedź :)

Mi tam szczerze nie przeszkadza to rozstawienie gałek. Wiadomo ten xBoxowy jest bardziej "dla ludzi" tzn ja trzymając pada właśnie tak machinalnie rozstawiam dłonie. Mafia z tego co pamiętam automatycznie nie ustawiała przycisków ale mogę się mylić. Dziękuje za odpowiedź

Nie ma różnicy, jeśli masz bezprzewodowego musisz kupić takie urządzonko które jest w uj drogie, a jeśli na usb jak ja, to wystarczy przełączka za 10 zł z allegro, bo oryginalna microsoftu w mediamarkcie - 110 zł...

^ up ale ja mam tego PCtowego a nie konsolowego :)

W grach pady typu noname można podłąćzyć przy pomocy programu x360ce emulującego xinput. Kopiuje się ten program obok pliku exe gry i ustawia, później powinno wszystko działać.

http://www.x360ce.com/default.aspx Jedyne co trzeba zrobić to mapować przyciski do pada.

Różnica? Jakość wykonania i jakość gry, nie każemu pasuje granie na jakimś padzie który ma zaraz się rozlecieć.

Zawsze byłem zwolennikiem myszki i klawiatury ale ostatnio przez te kosmiczne upały zachciało mi się zagrać w Mafię 2 tylko tym razem na padzie leżąc na łóżku pijąc również jakiś chłodny napój.

Posiadam klasycznego pada od Tracera dla PC. I tutaj mam pytanie: Jaka jest różnica między padem konsolowym a tym pecetowym? Wiem, że będę musiał się bawić w jakimś emulatorze ale to raczej nie problem.