Która najlepsza karta Nvidi do 800 zł?

Mogą być używane (allegro itp. ) . Tylko nie podawajcie karty radeona prosze :) .

Dlaczego nie Radeona ? Sam jestem szczęśliwym posiadaczem Radeona R9 280 i osobiście polecam :)

Niestety Ale AMD upada tak szybko, jak w przypadku konkurencji z Intelem. Tutaj AMD nawet nie ma czego już szukać.

Jesli chodzi o grafiki to, w tym przedziale cenowym nie ma grafik od Nvidi same radki.

Masz 2 propozycje: Dokładasz 150 zł i kupujesz GTX960 lub za 599 zł kupisz GTX750Ti . Obydwie karty są oparte na architekturze Maxwell, bardzo ładnie się kręcą oraz ą mega energooszczędne. Jednak GTX960, ma pełny support DX12 a 750Ti tylko częściowy. To jest jeśli chodzi o nowe karty.

Używanych kart bym nie brał. Procesory tak ale grafik nie.

Ja na twoim miejscu dążyłbym 150zł i kupił tą 960Tke, nie będziesz żałował :)

Tutaj masz porównanie GTX960 do Radka280 co kolega pisał, 960 zjada go na śniadanie.

http://www.benchmark.pl/ranking/porownanie/asus-geforce-gtx-960-directcu-ii-vs-sapphire-radeon-r9-280-dual-x

Dodatkowo 960tka obsługuje wszystkie najnowsze technologie nVidia.

A możesz powiedzieć dlaczego nie kupować używanych kart ? Mówią że kupowanie kart graficznych to tak jak kupowanie samochodów :D

Na przykład z tego powodu że wiele użytkowników nie dbaja o swoj sprzzęt i zazwyczaj procesor w karcie jest już lekko uszkodzony po przez przegrzanie karty do tego dochodzi próa podkręcania karty itp. Zazwyczaj użytkownik pozbywa się sowjej karty bo ma z nia jaieś problemy. Np zaczyna głosno pracować, przegrzewać się itp. W naszych czasam karta graficzna jak i inne urządzenia wytrzymuje do 2-3 lat a potem ją szlak trafia (po upływie gwarancji). W przypadku karty graficznej jeśli wymieniasz pastę na tyle, gdy słyszysz głośną prace karty i czyścisz ją regularnie to może wytrzymać troche dłuzej. A teraz pytanie jak często ty czyścisz swoją kartę czy też wymieniasz pastę w swojej karcie ?

Tak jak napisał kolega wyżej, nie wiadomo jak była traktowana karta wcześniej.
@edit

O ile wymiana pasty w procku jest łatwa, to wymiana pasty na grafice juz wymaga ostrożności i pojęcia, szczególnie przy zdejmowaniu radiatorów

Przynajmniej raz na 6 miesięcy, powinno się dokładnie wyczyścić całą skrzynkę, najlepiej ją rozmontować na części, wyczyścić, zmienić pasty i złożyć.

Tutaj masz porównanie GTX960 do Radka280 co kolega pisał, 960 zjada go na śniadanie. http://www.benchmark.pl/ranking/porownanie/asus-geforce-gtx-960-directcu-ii-vs-sapphire-radeon-r9-280-dual-x

właśnie widać 280 ma większą moc obliczeniową i nie warto patrzeć na 3dmark11 bo jest tak opracowany żeby amd miały gorsze wyniki (potwierdzone info bo sam szperałem w plikach 3dmarka)

właśnie widać 280 ma większą moc obliczeniową i nie warto patrzeć na 3dmark11 bo jest tak opracowany żeby amd miały gorsze wyniki (potwierdzone info bo sam szperałem w plikach 3dmarka)

https://youtu.be/eQ3GcmtkvAo?t=81

Dalej chcesz ze mnie robić debila? R9 280 jest słabsza od GTX960, dopiero R9 280X ma lepsze statystyki.

Ja rozumiem że fanboje radków nie mogą przeżyć że AMD tylko Goni nVidie, ale patrzy realnie.

Szperać to Ty możesz sobie ale gdzie indziej a nie w 3d marku, hakerze :D:D:D:D:D:D (potwierdzone info, bo sam to napisałem)

@Edit

Panie haker, napisz pan Tutaj jakim kluczem są szyfrowane pliki 3D-Marka, nie góóglój tylko proszę ;(

A jakbyś jeszcze miał problem >

TEST GTX960 vs Reszta kart

http://www.purepc.pl/karty_graficzne/premiera_geforce_gtx_960_test_kart_graficznych_za_1000_zlotych

Panu hakerowi już podziękujemy za wywiad, był on przejmujący, interesujący oraz niezwykle wzruszający ;(

@polios3 https://www.youtube.com/watch?v=nxVSWYwRx2Q - Obejrzyj sobie na spokojnie cały materiał to zrozumiesz dlaczego wole Nvidia :)

Z używanych kart możesz zawsze dorwać GTX 760 na gwarancji, czy 770. Fakt faktem są w starszej architekturze od GTX 960, ale wciąż wydajne.

Z kart używanych bałbym się kupić jedynie Radeony - mogły kopać.

@edit

I podaj model zasilacza.

Mój zasilacz 650 W , model dokładnie nwm ;)

Model jest bardzo ważny ^.-. Jednak nie powinieneś mieć problemu patrząc na samą moc. W przyszłości jednak polecam wymienić na markowy zasilacz, jeżeli Twój obecny znajduje się na czarnej liście.

Chodząc po allegro widzę nowe GTX 760 za 850 zł.'

Deska ma niestety racje, zasilacz w komputerze to jak serce u człowieka : ). Otwórz obudowę, i przepisz sobie na karteczkę model zasilacza ( na pewno od boku jest napisane na zasilaczu ). Wystarczy tylko jeden bok obudowy odkręcić.

Mój zasilacz 650 W , model dokładnie nwm

W sumie musisz sprawdzić, bo jak masz jak "czarny zasilacz" to pierw musisz wymienić zasilacz, przed wymianą grafiki.

Lipny zasilacz może spowodować spalenie Ci podzespołów.

@polios3 https://www.youtube.com/watch?v=nxVSWYwRx2Q - Obejrzyj sobie na spokojnie cały materiał to zrozumiesz dlaczego wole Nvidia

jakby ci powiedzial skoczy z mostu zrobisz to ?? dziadek nagral glupi material filmowy a ty wszystko lykasz co ci mowi ...

na tym swiecie zyja przeciwnmicy radka jak i geforce ale twoj hajs tylko po cholere drugi raz otwierac ten sam temat...

tylko rozsadny i neutralna osoba kieruje sie nie marka a portfelem

2 lata temu była by to 760 teraz to chyba 750ti/760 używana

OCZ-ZS650W - model zasilacza :)

Za 805 zł na morelach jest jest nowy GTX 760 od Zotaca. Dokłada 30 zł i ma nówke. Oczywiście jak deska pisał najlepiej jak poda model zasilacza.

@majster008

Jak by chciał sobie smażyć kotlety to by kupił Radeona. Poza tym, to strzał w pięte podawać mu prądożerną karte nie znając modelu zasilacza.

Zasilacz dobry, 552W na linii 12V. Możesz śmiało brać tego GTX'a.

Za 805 zł na morelach jest jest nowy GTX 760 od Zotaca. Dokłada 30 zł i ma nówke. Oczywiście jak deska pisał najlepiej jak poda model zasilacza.@majster008Jak by chciał sobie smażyć kotlety to by kupił Radeona. Poza tym, to strzał w pięte podawać mu prądożerną karte nie znając modelu zasilacza.Zasilacz dobry, 552W na linii 12V. Możesz śmiało brać tego GTX'a.

bla bla mnie tam rybka co wybiera byle by glupot nie wywalal z filmami

Fakt się jeden nie zmienia.

AMD przegrało z intelem na procach i tam juz nie ma co szukać.
Teraz przegrywa z nVidia na grafikach, ta ich nowa rewelacyjna karta to jakiś śmiech na sali. Piszą tak wszędzie. Cena wygórowana a słabsza od 980Ti ......
Witamy w next generation patelni do smażenia kotletów by AMD.

Już pod koniec roku nVidia ma pokazać nowe karty w technologi 14,16 i 20 nm, AMD nawet jeszcze nie dopracował dobrze technologi 28nm.
Prawda jest taka że AMD upada, świadczyć może też to że ostatnio bardzo dużo zwolnień było u nich w fabrykach, szukają oszczędności aby poztsać na rynku. Niestety ale AMD tylko goni nVidie. Najlepszym przykładem jest TitanX, 1 procesorowa karta jest minimalnie gorsza od ich 2-procesorowej karty, dalej 980 Ti jest lepsza i tańsza od Fury radka.


Mam nadzieję że nie poddadzą się tak szybko i coś zrobią, bo brak konkurencji na rynku spowalnia tylko rozwój technologii.

Dokładnie spoczną na laurach i będzie nie ciekawie