Windows Phone

Siemka, bede mial okazje niedlugo przedluzyc/zmienic umowe na abonament i do wyboru mam kilka telefonow, m.in. te z systemem Windows Phone (Nokia Lumia, wiadomo). Czytalem troche recenzji i podobno nie jest zly - plynniejszy od Andorida et cetera. No ale wiadomo, wole uslyszec do tego opinie ludzi, co by sie nie zawiesc. Ktos posiadajacy Lumie narzeka, chce rzucic telefonem w sufit?
Zastanawia mnie rowniez zakres dostepnych aplikacji na ten system, jak to z tym naprawde jest? Jesli chodzi o Windowsa Phone 10, aktualizacja na nowy system jest darmowa?

P.S Wiadomo, ze to tez od telefonu zalezy wiec jakie sa te Lumie? Bo tez slysze podzielone zdania w zasadzie.

Ja jechalem 2 lata na Lumi 800. Telefon na full wypasie. System 2x szybszy niz android, brak zwiech, czy zamulania, czysty i przejrzysty interfejs, mozliwosc wyboru zapisu sciagnietej aplikacji/gry ( pamiec wew, karta sd). Fakt faktem ze andek jest bogatszy w aplikacje i gry, ale WP rozwija sie ciagle. Jesli jestes za komfortem pracy telefonu to WP, jesli lubisz bogactwo i przepych to andek. Aktualnie mam LG G2 mini i po roku czasu telefon zwolnil i zaczal zamulac... Lumia w ciagu 2 lat pracowala na full obrota i nawet nie zwolnila na sekunde. Aktualnie rozgladam sie za telefonami z mocna bateria i systemem WP.

Posiadam lumie 520 i tylko wypowiem sie na jej temat. Na poczatku byla calkiem przyjemna, ale z czasem zaczęła wywalać przeglądarka, aparat, i czasami aplikacje do nazwijmy to pulpitu. Jest to dla mnie bardzo uciążliwe i nie raz sie denerwuję, nie jest to raz na jakiś czas, ale często. Co do aparatu to jest wg mnie bardzo dobry jak na 5mpx. Jesli chodzi o aplikacje na wp to wypada gorzej niżeli android bo niektóre aplikacje na wp sa płatne a na androidzie darmowe. Wp próbuje dogonić androida i calkiem dobrze mu to idzie , ale czuć że jest zacofany. Jesli chodzi o aktualizacje to narazie wszystko darmowe było. Ogólnie jeśli zależy Ci na grach i różnych apkach to wp będzie zlym wyborem wg mnie.

Jesli chodzi i baterie w l520 to w miare dlugo trzyma i szybko sie ładuje jak na smartphonea ale nie wiem jaka Ty lumie masz do wyboru

Wszytsko ladnie, ale lumia 520 jest telefonem "niskiej" klasy wiec od niego nie mozna wymagac zbyt wiele jesli chodzi o dzialanie i stabilnosc. Cena tel. w granicy 300zl +/-. Lumia 520 ma bateria Li-lon 1430 mAh wiec bardzo slaba. Jesli malo uzywasz tel to w zupelnosci wystarczy. Jesli grasz, sluchasz muzyki to pare h i kaput.

Gdyby android nie:

1. Zajmowal polowy pojemnosci telefonu. Z regoly tel. majacy 8gb pamieci, na start po formacie ma niecale 4gb.

2. Zajmowal ponad polowy pamieci ram. Z regoly kazdy telefon sredniej klasy ma zamontowane 1gb pamieci RAM. System i podstawowe bajery zrzeraja jakies 550-650 ram. Sa programy multikombajny jak np. Clean Master, ale po jakiego grzyba mam co pare h czyscic tel aby zwolnic miejsce i pamiec. Niby lepiej optymalizuje i tel mniej zamula ale to tylko przez jakis moment.

Ponad to:

1. Dlaczego system android nie ma mozliwosci wyboru zapisu sciagnietej aplikacji/gry? To kpina. Niby po pobraniu mozna przeniesc pliki na karte sd ale to z regoly przenosi save lub inne bzdety, a nie pelna zawartosc folderu.

Osobscie jestem zadowolony z androida, ale brakuje komfortu i szybkosci WP.

w win 10 będą dostępne aplikacje z androida.System będzie dostępny już jesienią,i wtedy jest szansa że będzie przewrót na rynku smartfonów.

Windows Phone to taki uboższy iOS. Ładny wygląd, przejrzysty, intuicyjny, chodzi płynnie, nie załapuje ścinek, nie wywala, właściwie jedynym minusem jest sklep, który, w porównaniu do Androida czy iOS'a, wypada po prostu skromnie. Co prawda coraz więcej gier i aplikacji trafia na ten system, z MMO masz np. Warspear Online czy Order&Chaos Online, ale wszystkie te aplikacje czy gierki służą jako miła funkcja czy urozmaicenie telefonu. Na pewno smartfony z WP nie posłużą jako konsola do gier. :P

@up Serio? To się pośpieszyłam z tym zakupem LG...

Zacznijmy od tego jak prezentuje Ci się twoja umowa aka abonament. Jeśli masz do wyboru telefony ze średnio-wysokiej półki to odpuść sobie WP XD WP nie zamula, bo nie ma na nim co zamulać - brak apek i to widać, bardzo. Do tego same Lumie są jak inne telefony w tych samych przedziałach cenowych. W końcu w 95% z nich siedzi ten sam procesor co w pokrewnych modelach z Androidem. Ratuje je jedynie system(nie oszukujmy się, jeśli nie masz 2-3GB RAMu w telefonie, omijaj Androida szerokim łukiem). Miałem Lumie 720, po roku czasu zaczęła się borykać ze "standardowymi" problemami każdego telefonu - bateria dostawała padaczki, potrafił sie nagrzać czy zamulić. Od tamtej pory nie widzę w WP niczego nadzwyczajnego. Flagowce Lumii chodzą tak samo jak flagowce andka, jedynie dolna półka jakoś odbiega od standardów andka, chociaż istnieje coś takiego jak ROM, a dobry ROM potrafi zdziałać cuda.

Chciałbym również zaznaczyć iż microsoft dąży do utworzenia wspólnego systemu na każdą platformę. Windows phone nie jest złym systemem. Jego głównym minusem jest to iż jest uboższy w aplikacje w porównaniu do androida ale to kwestia czasu zanim system microsoftu zdominuje rynek i wprowadzi rewolucyjne zmiany wprowadzając wiele nowości. Sam posiadałem telefony z systemem android i windowsphone. WP sprawuje się znakomicie chodzi płynnie szczególnie po ostatniej aktualizacji. Jeśli chodzi o androida nie mam większych zastrzeżeń. Czasami system się wieszał lecz na krótką chwilę. Wszystko zależy też od modelu tel jaki planujemy zakupić oraz jego podzespołów. Można kupić wypasionego Samsunga oraz wypasiona lumię.

Chciałbym również zaznaczyć iż microsoft dąży do utworzenia wspólnego systemu na każdą platformę. Windows phone nie jest złym systemem. Jego głównym minusem jest to iż jest uboższy w aplikacje w porównaniu do androida ale to kwestia czasu zanim system microsoftu zdominuje rynek i wprowadzi rewolucyjne zmiany wprowadzając wiele nowości. Sam posiadałem telefony z systemem android i windowsphone. WP sprawuje się znakomicie chodzi płynnie szczególnie po ostatniej aktualizacji. Jeśli chodzi o androida nie mam większych zastrzeżeń. Czasami system się wieszał lecz na krótką chwilę. Wszystko zależy też od modelu tel jaki planujemy zakupić oraz jego podzespołów. Można kupić wypasionego Samsunga oraz wypasiona lumię.

to raczej nigdy nie nastąpi

Siemka, bede mial okazje niedlugo przedluzyc/zmienic umowe na abonament i do wyboru mam kilka telefonow, m.in. te z systemem Windows Phone (Nokia Lumia, wiadomo). Czytalem troche recenzji i podobno nie jest zly - plynniejszy od Andorida et cetera. No ale wiadomo, wole uslyszec do tego opinie ludzi, co by sie nie zawiesc. Ktos posiadajacy Lumie narzeka, chce rzucic telefonem w sufit?
Zastanawia mnie rowniez zakres dostepnych aplikacji na ten system, jak to z tym naprawde jest? Jesli chodzi o Windowsa Phone 10, aktualizacja na nowy system jest darmowa?

P.S Wiadomo, ze to tez od telefonu zalezy wiec jakie sa te Lumie? Bo tez slysze podzielone zdania w zasadzie.