Dziwny problem z internetem :c

Dobra, przechodząc od razu do rzeczy. Od wczoraj internet działa mi na urządzeniach obsługujących wifi (laptop, telefony), a nie działa mi na PC'cie. Jednak gdy kabel Ethernet przełącze bezpośrednio do kompa to o dziwo wszystko śmiga. Najpierw myślałem że może wina kabla ale to nie realne, wtedy nawet wifi by nie działało. Sterowniki też na pewno śmigają, bo jakby nie patrzeć internet działa gdy jest bezpośrednio podłączony.

Z tak dziwnym problemem spotkałem się pierwszy raz, może miał ktoś podobny problem? ;c

Może kabel PC->Router? Ten co dochodzi z sieci do routera jest OK . A jak podłączasz się z PC do routera to lipa. Więc to może być ten kabel. Jeszcze jedną opcją jest żeby zmienić port(gniazdo) z tyłu routera na inne.

Kabel jest na 100% sprawny, co do zmiany portów, to nie pomaga.

Próbowałeś się zalogować do routera? Czy w ogóle jest połączenie PC->Router?

Możesz też wyłączyć zasilanie Routera na jakieś 30 sekund i włączyć. Czasem świrują;) Jeśli masz zapisane ustawienia Routera to zrób mu hard reset.

Próbowałeś się zalogować do routera? Czy w ogóle jest połączenie PC->Router?

Zalogować się właśnie nie mogę, dostawca blokuje jakąkolwiek konfiguracje routera :/

Zrób HARDRESET, z tyłu routera masz mały guzik, przytrzymaj go przez 60 sekund.
Router ma być włączony do prądu.

Zrób HARDRESET, z tyłu routera masz mały guzik, przytrzymaj go przez 60 sekund. Router ma być włączony do prądu.

Gorzej jak router sam nie uzyska adresów. I będzie krzyk i płacz admina że po co ruszał. Lepiej niech zadzwoni do gościa że nie działa i tyle.

Może ma ograniczenie na ilość urządzeń jednocześnie korzystających z internetu, że tak jeszcze zapytam masz kartę wifi w pc-cie? :), jeśli masz to może pożycz/kup inna być może jest padnięta, taki zwykły paluch kosztuje parę dyszek.

Mam aktualnie ten i świetnie łapie sygnał zawsze 5 kresek

T1E.JEXwFcXXXXXXXX_!!0-item_pic.jpg_b.jp

Dokładnie, hardreset jedynie usunie konfiguracje routera, które ja sam nie moge wprowadzić.

Przy próbie diagnozowania błędu, wyskakuje mi komunikat: Połączenie ograniczone lub brak połączenia z siecią. Proszę się upewnić czy serwer DHCP routera jest aktywny.

Pomysły?

restart rutera (odłącz kabel zasilania poczekaj 30 sec i podłącz) może sie poprostu zawiesił

Co wy gadacie ludzie?

Mam router UPC i nie raz robiłem hard reset bo zapominałem passów do panelu admina.
Hardreset cofa router do konfiguracji domyślnej ustawionej przez usługodawce..... a nie kasuje wszystko do 0.

Serwer usługodawcy wykrywa router po MAC nie po IP czy konfiguracji, tak samo karty TV działają.
Jeśli MAC routera zgadza się z tym co jest w systemie usługodawcy, to router pobiera sobie wszystkie konfiguracje na nowo i je zapisuje. Nie ma bata że coś nie będzie działało. w Vectra tak samo było u moich rodziców, tylko hard reset pomógł.

A nie lepiej zadzwonić do admina? Byłoby prościej i bez komplikacji. Powie Ci w razie co czy możesz zrobić Hard Reset czy nie. :) Wg mnie tak byłoby najlepiej. :) W końcu koniec języka za przewodnika.

yes sam tak czasem robię jak nie chce mi połączyć odłącz zasilanie od routera przyciskiem lub kabelkiem na chwile i podłącz ponownie powinno pomóc

Widze tu tylko DeSkA sie zna na takim sprzecie - teleinformatyk mowi wam ze mozna spokojnie zresetowac. Wlasnie po to glownie to jest - cos nie dziala? Reset i wbic sie na router za pomoca domyslnych hasel (jak znasz model to wpisz w necie jego oznaczenie + domyslne haslo i masz tak do kazdego routera haslo :D) , A potem sam ustawiasz haslo na siec + inne ustawienia.

EDIT:/// Przed bawieniem sie sprobuj pogrzebac u siebie w komputerze - ustawienia karty sieciowej, sprawdz IP na innym kompie np laptopie i ustaw zgodnie z tamtym tylko inna koncowke daj (PRZYKLAD : laptop 192.168.1.112, to wtedy wpisujesz na pc np 192.168.1.124 - generalnie nie moga sie adresy powtarzac). Niby glupie ale moze o to chodzi - serwer DHCP routera przydziela dynamicznie IP urzadzeniom w sieci. I wedlug komunikatu wychodzi ze cos MOZE byc nie tak z nim ;). Kurcze, jakbys byl w moim wojewodztwie to sam bym ci to zrobil w pare min xD.

Rozumiem ze karta wifi dokupiona zostala i domontowana wlasnorecznie? Hmm, o, wiem jak to latwo mozna wyjasnic. Masz dwie karty sieciowe - jedna do ethernetu, druga do wifi. I na ethernet masz ustawione np dhcp, a na wifi nie, tylko jakies dziwne statyczne ip - efekt? Taki jak opisywales wyzej :D

Tak jak mówi Loor, miałem ten sam problem. Przypisałem do karty ethernetowej na PC adres iP, i router nie chciał mnie dopuścić do internetu ani do konsoli. Dopiero zalogowanie sie z tabletu na router i usunięcie przypisanego IP do karty ethernetowej i nadanie przypisania dla nowego modemiku wi-fi rozwiązało sprawe. (Co prawda połączenie śmiga ochydnie i strasznie szarpie, nie wiem dlaczego, ale działa)

Dobra, dzięki wszystkim za rady, może jakoś dam sobie radę. A co do 2 kart, to w komputerze jest tylko jedna nie mam karty wifi, wszystko jest ze sobą połączone, za pomocą rozgałęziacza czy czegoś takiego.

Nwm, tak czy siak bym popatrzyl w ustawieniach karty sieciowej, zaszkodzic nie zaszkodzi ;). Na internecie znajdziesz mase poradnikow na temat ustawiania IP, ot chocby na youtubie - https://www.youtube.com/watch?v=gxcuowEDZi8

Link pierwszy z brzegu wiec nwm, nie oceniam calosci filmu ale dobrze pokazuje gdzie sie do tego dostac itd ;).

Jakbys mogl to podaj dokladny model routera to ci powiemy co i jak, bo moze po prostu router jeden z gorszych ci wcisneli ;)

Co do routera to jest to TP-Link TL-WR840N

Jeszcze jedno pytanko, czemu jak chce skonfigurować ten router, tzn wchodzę na 192.168.1.1 to wyskakuje mi strona mojego usługodawcy?

Dobra, jakoś udało mi się rozwikłać ten problem, wszystkim dziękuje za odpowiedzi!

Nie ma za co :D

Dobra, przechodząc od razu do rzeczy. Od wczoraj internet działa mi na urządzeniach obsługujących wifi (laptop, telefony), a nie działa mi na PC'cie. Jednak gdy kabel Ethernet przełącze bezpośrednio do kompa to o dziwo wszystko śmiga. Najpierw myślałem że może wina kabla ale to nie realne, wtedy nawet wifi by nie działało. Sterowniki też na pewno śmigają, bo jakby nie patrzeć internet działa gdy jest bezpośrednio podłączony.

Z tak dziwnym problemem spotkałem się pierwszy raz, może miał ktoś podobny problem? ;c