Pytanie co do plyty glownej

Siemka. Posiadam plyte glowna GIGABYTE M61PME-S2P i producent napisal, ze posiada socket AM2. Ale dziwne jest to, ze na tej plycie glownej znajduje sie procesor AMD Athlon X2 250, ktory posiada socket AM2+. I pytanie jest takie. Czy producent tej plyty glownej sie pomylil, czy po prostu ta plyta glowna posiada socket AM2+? No chyba ze socket AM2 i AM2+ to to samo :P. Z gory dziekuje za odpowiedzi i pozdrawiam.

Coś słabo kolego szukałeś :P ( o ile w ogóle).

http://www.gigabyte.pl/products/page/mb/ga-m61pme-s2p_10/specs/

Socket AM2+/AM2 i masz wymienione procki jakie możesz włożyć na tą płytę.

Dzieki. A jaki bys polecal? Bo mam ww. procesor a nie wiem co wziac. Gdzies tak do 200zl. Podam specyfikacje komputera

System operacyjny: Windows 8.1 Pro 64-bit

Procesor: AMD Athlon X2 3.00GHz

Karta graficzna: AMD Radeon 4600 HD series

RAM: 4GB

Zasilacz: 230W

no do tego procka za więcej płyty nie warto kupować

jakby to był lepszy procek to powiem nie warto oszczędzać na płycie głównej bo ograniczasz se tym procesor a zależy ci właśnie na wydajności skoro masz dobry procek ;)

ale masz słaby to 200zł będzie dobrym produktem ewentualnie 300zł to troche wzmocni ci kompek choć pod am2 chyba w tej cenie nic nei znajdziesz

Czyli co bys polecal zrobic? Kupic nowy procesor czy po prostu sie nie oplaca?

zalezy do czego i jaki limit kasy

Nie wiem o co chodzi do czego. Jezeli cchodzi o kompa to u gory masz moja specyfikacje a budzet to jakies 300zl bo na wiecej mnie nie stac :P I oczywiscie do gier

Siemka. Posiadam plyte glowna GIGABYTE M61PME-S2P i producent napisal, ze posiada socket AM2. Ale dziwne jest to, ze na tej plycie glownej znajduje sie procesor AMD Athlon X2 250, ktory posiada socket AM2+. I pytanie jest takie. Czy producent tej plyty glownej sie pomylil, czy po prostu ta plyta glowna posiada socket AM2+? No chyba ze socket AM2 i AM2+ to to samo :P. Z gory dziekuje za odpowiedzi i pozdrawiam.