Problem z uruchomieniem komputera

Witam, pisze odrazu o co chodzi:

kupiłem komputer (używany) na allegro (od porządnego allegrowicza więc to nie jakieś oszustwo)

w trakcie przesyłki odczepił się radiator od procesora. Przyczepiłem go na nowo, nic sie nie ułamało itd

podociskałem wszystkie kabelki, ramy itp

Postanowiłem go uruchomić i tu pojawia się problem

Wentylator na radiatorze kręci się 2 sec~, diody na komputerze się świecą po czym komputer sie wyłącza, a raczej restartuje bo czynność powtarza sie w kółko

raz wcisnę przycisk od włączenia komputera a on w kółko się włącza i wyłącza na czas około 2sekund..

Czy wiecie czego może to być problem ? Coś z radiatorem, zasilaczem, przegrzewa sie po 2 sekundach pracy ? :D

Zasilacz Fotron FSP hexa 500W

Procesor - i5 - 2310 chłodzenie - xilence M303

Grafika Zotac geforce 580 gtx amp 384 bit

8 gb ram Micron

Płyta Główna Gigabyte GA-Z77X-D3H

Radiator raczej nie. Możliwe, że się przegrzewa, ale ja stawiałbym na problem z grafiką. Na samym początku podłącz monitor do karty zintegrowanej, albo do dedykowanej (zależy jak masz teraz to zrobione), możliwe, że problemem jest podłączenie do wyłączonej karty graficznej.

Odłącz wszystko, radiator, kartę graficzną, RAM i wszystkie kable i podłącz je na nowo. Zwróć uwagę, czy dobrze doczepiłeś radiator.

Możesz też wyciągnąć i włożyć procesor, ale uważaj żeby nie połamać mu nóżek. (Wiem, że brzmi to jak jakieś zabobony, ale ze sprzętem komputerowym tak jest, że czasem wystarczy go włączyć i wyłączyć, żeby znów działał :D)

Pamiętaj, aby dokładnie nałożyć pastę termoprzewodzącą na procesor.

Jeśli wciąż nie będzie startował, to odepnij wszystko (poza radiatorem) i włącz go. Daj znać czy komputer piszczy i ile razy. Następnie podłącz RAM i włącz go. Potem grafika i znów włącz i daj znać co i jak.

U mnie tak było jak mi się procek zepsuł, komp się cały czas restartował, może zdejmij chłodzenie całkiem otwórz proca i ponownie go zamknij... może cuś się zluzowało :>

Zrobiłem tak, odpiąłem DVD ROM który podpiąłem przed uruchomieniem komputera

i komputer zaskoczył, pochodziłem po biosie itd (bo windy na nim jeszcze nie ma), zostawiłem go na jakies 20 min i się nie wyłączył

zresetowałem go (z podłączoną klawiaturą) i nie chciał się włączyć, znowu było to samo co wcześniej

odpiąłem klawiaturę i zaskoczył, znowu się uruchomił itd

podłączyłem klawiaturę jak już był na chodzie i wszystko działało..
Parę razy go zresetowałem i zaczął uruchamiać się z podłączoną klawiaturą (wcześniej gdy była podłączona to się resetował). Chyba sie przyzwyczaił że klawiatura podłączona i zaczał z nią działać xd

Reasumując problem pojawia się gdy podłącze coś nowego pod kompa.. może to płyta główna ?

Nie wiem co myśleć.. Dociskałem też w międzyczasie radiator, może to coś pomogło że zaczął działac..

Jutro jak będzie poroblem sie powtarzał spróbuję waszych porad, narazie nocka wzywa.

Dzięki za zainteresowanie

Radiator sam sie odczepił musieli nieźle paczką poniewierać chyba.. Skąd masz pewność że to porządny allegrowicz??

Dziwny problem, jakby to mi się przytrafiło to na pewno nie bawiłbym się tym tylko napisal do tego sprzedawcy i oczekiwał zwrotu pieniędzy.

no napisałem do niego, czekam na odpowiedź, może zdarzyło mu się coś podobnego z tym komputerem - w końcu to jego :P

jeżeli jutro nie dojdę do tego co jest zepsute to zapewne spróbuję odzyskać kaskę

Pewności w sumie nie mam że to porządny allegrowicz, ale miał bardzo dużo aukcji za sobą i 100% pozytywów co rzadko sie zdarza

wystosował do mnie porządnego maila na temat tego komputera po tym gdy go zakupiłem (co sprawdzićw kompie przed jego uruchomieniem, zeby ustawić temperatury w biosie, skąd pobrać sterowniki itd itp - rozpisał się)

także myślę że to nie oszust :P miły facet

Kasy pewnie ci i tak nie odda:)

Zrobiłem tak, odpiąłem DVD ROM który podpiąłem przed uruchomieniem komputera i komputer zaskoczył, pochodziłem po biosie itd (bo windy na nim jeszcze nie ma), zostawiłem go na jakies 20 min i się nie wyłączyłzresetowałem go (z podłączoną klawiaturą) i nie chciał się włączyć, znowu było to samo co wcześniejodpiąłem klawiaturę i zaskoczył, znowu się uruchomił itdpodłączyłem klawiaturę jak już był na chodzie i wszystko działało.. Parę razy go zresetowałem i zaczął uruchamiać się z podłączoną klawiaturą (wcześniej gdy była podłączona to się resetował). Chyba sie przyzwyczaił że klawiatura podłączona i zaczał z nią działać xdReasumując problem pojawia się gdy podłącze coś nowego pod kompa.. może to płyta główna ?Nie wiem co myśleć.. Dociskałem też w międzyczasie radiator, może to coś pomogło że zaczął działac.. Jutro jak będzie poroblem sie powtarzał spróbuję waszych porad, narazie nocka wzywa.Dzięki za zainteresowanie

a chociaz kolega paste wymienil czy tylko tak sobie radiator docisnoles ??

a chociaz kolega paste wymienil czy tylko tak sobie radiator docisnoles ??

Bez znaczenia dla problemu.

Post numer 3. Linijka numer 3.

Nabijasz posty, czy nie czytasz tematu i się w nim wypowiadasz ?

no napisałem do niego, czekam na odpowiedź, może zdarzyło mu się coś podobnego z tym komputerem - w końcu to jego jeżeli jutro nie dojdę do tego co jest zepsute to zapewne spróbuję odzyskać kaskęPewności w sumie nie mam że to porządny allegrowicz, ale miał bardzo dużo aukcji za sobą i 100% pozytywów co rzadko sie zdarzawystosował do mnie porządnego maila na temat tego komputera po tym gdy go zakupiłem (co sprawdzićw kompie przed jego uruchomieniem, zeby ustawić temperatury w biosie, skąd pobrać sterowniki itd itp - rozpisał się)także myślę że to nie oszust miły facet

Wiesz, zwykle jak chce się szybko spylić coś wadliwego to tym bardziej się to zachwala ;)

Co do problemu - podłącz sam monitor pod kartę zintegrowaną, odłącz gtx'a zupełnie, podłącz tylko klawiaturę pod tylne USB i w biosie zresetuj do ustawień domyślnych(jak Ci się chcę to porób telefonem fotki poszczególnych zakładek w biosie i nam wrzuć), później podłączaj wszystko po kolei i zobacz kiedy zacznie wariować(o ile wgl), jak masz dostęp do innego PC to nagraj sobie na płytkę jakiegoś LiveCD a jak problem będzie z nagrywarką to sobie bootowalnego pendrive zrób B)

Kiedy kupowałeś? Pamiętaj że na zwrot masz 14 dni :ph34r:

jakieś sygnały dźwiękowe?

gratuluje zakupu kompa przez allegro.

Bez znaczenia dla problemu.Post numer 3. Linijka numer 3.Nabijasz posty, czy nie czytasz tematu i się w nim wypowiadasz ?

wyglada na to ze takimi postami sam nabijasz posty ... nie jestes tu moderatorem ... wiec zwracaj sobie sam uwage... wyrazilem swoje zdanie i opinie poniewaz sam ostatnim czasem za mocno chwycilem radiator ze sie obluzowal i pomimo docisniecia , procesor sie przegrzewal dopiero po wymianie pasty , temperatura unormowala sie .

Wiesz, zwykle jak chce się szybko spylić coś wadliwego to tym bardziej się to zachwala Co do problemu - podłącz sam monitor pod kartę zintegrowaną, odłącz gtx'a zupełnie, podłącz tylko klawiaturę pod tylne USB i w biosie zresetuj do ustawień domyślnych(jak Ci się chcę to porób telefonem fotki poszczególnych zakładek w biosie i nam wrzuć), później podłączaj wszystko po kolei i zobacz kiedy zacznie wariować(o ile wgl), jak masz dostęp do innego PC to nagraj sobie na płytkę jakiegoś LiveCD a jak problem będzie z nagrywarką to sobie bootowalnego pendrive zrób Kiedy kupowałeś? Pamiętaj że na zwrot masz 14 dni

14 dni to na zwrot ma tylko wy przypadku jezeli to firma ...

a osoba prywatna nie ma obowiazkow przyjmowac towaru a po drugie gwarancja zwrotu towaru 14 dni obejmuje tylko nowe towary wiec nawet jezeli too firma too tez nie przyjmie ... chyba ze w opisie zaznaczyla gwarancje rozruchowa 1 miesiac conajmiej ..

A po 3 mial prawo w obecnosc kuriera otworzyc i sprawdzic towar ktory zakupil nie uczynil tego a szkoda bo na podstawie protokul od kuriera mogl dochodzic praw o odszkodowania ... aaa o ile too bylo wyslane kurierem.

Pozostalo mu tylko wejsc na droge sadowa ale tutaj tez nic nie zrobi zapewne ;p

Bo osoba sprzedajaca stwierdzi ze towar byl 100% sprawny a kupujacy mial prawo sprawdzic towary przy obecnosc kuriera ... , ale tez nigdy nie wiadomo jak sad by too rozstrzygnie tylko pamietac trzeba ze wytoczenie komusi sprawy too 300 ponad zl i wrazie przegranej nie odzyskasz pieniedzy , wrazie wygranej odzyskasz swoje pieniadze plus koszta procesowe.

Pozostaje mu tylko dogadanie sie ze sprzedajacym , ale ja na miejscu sprzedawcy nie przyjalbym , wiec lipa totalna lipa .

Bredzisz majster008, znowu...

Z 14dniowym okresem na zwrot towaru masz rację ale nie ma czegoś takiego że osoba sprzedająca stwierdzi że towar był sprawny...

Taki konsument będzie mógł jednak skorzystać z uprawnień przewidzianych w ustawie o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie Kodeksu cywilnego. A zatem, jeżeli towar okaże się niezgodny z umową (na przykład będzie bardziej zniszczony lub innego koloru), konsument będzie mógł żądać naprawy lub wymiany towaru na inny oraz będzie mógł żądać obniżenia ceny, jeżeli wymiana lub naprawa nie będą możliwe. Z kolei, jeżeli niezgodność towaru z umową jest istotna, będzie mógł nawet odstąpić od umowy. W przypadku odstąpienia od umowy, konsument będzie zobowiązany do zwrócenia towaru i otrzyma od sprzedającego zapłaconą cenę. O niezgodności towaru z umową konsument powinien jednak zawiadomić w terminie do 2 miesięcy od dnia stwierdzenia wady (niezgodności), a jego uprawnienia wygasną w terminie 2 lat od dnia wydania towaru.

Dobra, koniec tematu, nie ma co gdybać jak wyglądała aukcja bo jeżeli komputer był kupiony od osoby prywatnej to działają inne przepisy, od firmy inne a w przypadku licytacji obowiązują jeszcze inne zasady. Dopóki autor tematu się nie wypowie nie ma co gdybać zresztą temat dotyczy z tego co wiem problemu z komputerem a nie tego jak wyglądała aukcja więc majster - czep się tramwaja.

Rozmawiałem ze sprzedawcą komputera, poradził mi przywrócić Bios do ustawień fabrycznych/domyslnych ( tak jak radził RybSon ) pomogło, komputer przestał się resetować ! Docisnąłem też porządniej radiator i nałożyłem nową paste, smiga wszystko aż miło

Co do tego czy oddałby kase za komputer to powiedział że bez problemu mogę odesłać komputer a on zwróci pieniądze, miły facet

aaaaale zaczęło wszystko działać więc nie widzę potrzeby odsyłania komp

Dzięki za rady i uwagi, myślę że można temat zamknąć :)

Bredzisz majster008, znowu...Z 14dniowym okresem na zwrot towaru masz rację ale nie ma czegoś takiego że osoba sprzedająca stwierdzi że towar był sprawny...Dobra, koniec tematu, nie ma co gdybać jak wyglądała aukcja bo jeżeli komputer był kupiony od osoby prywatnej to działają inne przepisy, od firmy inne a w przypadku licytacji obowiązują jeszcze inne zasady. Dopóki autor tematu się nie wypowie nie ma co gdybać zresztą temat dotyczy z tego co wiem problemu z komputerem a nie tego jak wyglądała aukcja więc majster - czep się tramwaja.

ty chyba dalej nie rozumiesz ze prawa typu zwrotu tego towaru too i tak juz przed sad , nawet juz sklepy zaznaczaja w aukcjach ze towary uszkodzone tylko przyjma jedynie jezeli towar zostal sprawdzony przy kurierze , jezeli tego nie zrobiles firma zrzuca wine na firme kurierska , co innego jezeli bylby too odbior osobisty.

Tak czy siak autor napisal ze wszystko graa , i sprzedajacy okazal dobra wole i by oddal pieniadze .

Na przyszlosc radze sprawdzac zawsze wszystko w obecnosc kuriera bo to on posredniczy w sprzedazy jezeli podpisales i odebrales bez sprawdzenia oznacza to ze wszystko gra i w razie uszkodzen to tylko gwarancja pozostaje .

No jeśli tak napisał to serio niezły facet, sprzedał, nie działał to pomógł i jeszcze nie widział problemu na zwrot kasy, phi. Gdybym ja na takich trafiał to świat byłby piękny, oby więcej takich ludzi. Myślałem, że już Cie opiierdzieli na kasę, heh.

Witam, pisze odrazu o co chodzi:

kupiłem komputer (używany) na allegro (od porządnego allegrowicza więc to nie jakieś oszustwo)

w trakcie przesyłki odczepił się radiator od procesora. Przyczepiłem go na nowo, nic sie nie ułamało itd

podociskałem wszystkie kabelki, ramy itp

Postanowiłem go uruchomić i tu pojawia się problem

Wentylator na radiatorze kręci się 2 sec~, diody na komputerze się świecą po czym komputer sie wyłącza, a raczej restartuje bo czynność powtarza sie w kółko

raz wcisnę przycisk od włączenia komputera a on w kółko się włącza i wyłącza na czas około 2sekund..

Czy wiecie czego może to być problem ? Coś z radiatorem, zasilaczem, przegrzewa sie po 2 sekundach pracy ? :D

Zasilacz Fotron FSP hexa 500W

Procesor - i5 - 2310 chłodzenie - xilence M303

Grafika Zotac geforce 580 gtx amp 384 bit

8 gb ram Micron

Płyta Główna Gigabyte GA-Z77X-D3H