Nowe Anime MMO

Wyszło nowe anime oparte o mmo, zapowiada się ciekawie, nic nie zdradzę, naprawdę warto samemu obejrzeć, moze być lepsze od tego co do tej pory widzieliśmy w takich anime np. Log Horizon. Tytuł anime : Overlord

Tak samo wznowili anime Dragon ball :) co jest bardzo dobrą informacją

Zerknę, a jeśli to crapiszon w stylu sao to podziękuje.

Jeśli nowe anime to Ushio to Tora, GATE, Durarara, Charlotte (Kopia Leloucha rlz :D) i Rokka no Yuusha :D

zapowiada się ciekawie będę oglądał :)

2up

Charlotte to coś podobnego do code geass? CG przypadł mi do gustu i fajnie by było obejrzeć coś podobnego.

Jeżeli to coś tak świetnego jak SAO, to chętnie obejrzę. Polecam również anime: Dungeon ni Deai o Motomeru no wa Machigatteiru Darou ka? Również anime w konwencji świata mmorpg. Szkoda, że dużo osób bezpodstawnie hejtuje SAO, bo nie przypadło im do gustu. Polacy lubią obrażać wszystko co nie jest w ich klimatach. SAO jest zrobione świetnie (O wiele lepiej niż nudne Log Horizon), ale pod japońską widownię (Z resztą właśnie dla takowej powstaje większość hejtowanych u nas anime). Daruj sobie hubcert.

Overlord? Zapowiada sie ciekawie

Mam podstawy by twierdzić, że sao jest słabe. Pierwsze kilka odcinków nawet trzymało poziom, ale później zabawa w dom, harem kirito, stworzenie postaci która zbyt op, a taki shiro w log horizon był głównym bohaterem i nie musieli mu dodawać niesamowitych mocy. Poziom fabuły drastycznie spadł z czasem, postacie były mdławe i bez polotu. Ale co ja tam mogę wiedzieć :D. Już próbowałem to uświadomić koledze, który lubi sao, ale bez skutecznie, chociaż jego anime lista jest oparta na haremach i kiczowatych shounenach, ale każdy ma swój gust.

Dodam tylko, nie uważam żeby log horizon był jakoś specjalnie dobry(zaraz by były komentarze, że jestem fanboy-em lh), a gdzie tam nudzi się dosyć szybko, ale prostota i nie wyróżniające się postacie w sao, wskazują na to, że świat jest lepiej zbudowany w lh. Nadal czekam na coś dobrego w świecie mmo.

Overlord jest oparte na Light novelce o tym samym tytule. Czytałem i dla mnie ciekawsze jest Log Horizon, ale jak kto woli. Overlordowa nowelka posiadała więcej krwi niż LH i ogółem mroczniejszy klimat , zobaczymy jak wyjdzie w anime.

I tak saga "Monkey Huntera" w Gintamie jest kwintesencją MMO xD. A co do Overlord to poczekam z chęcią na opinie innych po kilku odcinkach. SSAO i te ich udziwnienia o ultraszybkich "dual wield-ach" spaczyło moje podejście do tytułów MMO. W tych kilku odcinkach przez które wytrwałem odnosiłem nieustanne wrażenie że twórcy SSAO w MMO grali tylko na Youtube :) Jeśli wspominany tytuł osiągnie chociaż poziom .//hack to z chęcią zobaczę :)

Mam podstawy by twierdzić, że sao jest słabe. Pierwsze kilka odcinków nawet trzymało poziom, ale później zabawa w dom, harem kirito, stworzenie postaci która zbyt op, a taki shiro w log horizon był głównym bohaterem i nie musieli mu dodawać niesamowitych mocy. Poziom fabuły drastycznie spadł z czasem, postacie były mdławe i bez polotu. Ale co ja tam mogę wiedzieć . Już próbowałem to uświadomić koledze, który lubi sao, ale bez skutecznie, chociaż jego anime lista jest oparta na haremach i kiczowatych shounenach, ale każdy ma swój gust.

Każdy ma swój gust jak piszesz, wmawianie komuś, ze Ty uważasz tak czy tak jest bezsensu, bo co innego każdemu sprawia przyjemność. Dla mnie SAO było lepsze nieporównywalnie jako anime, nie interesuje mnie jaka to tematyka, bo jestem uniwersalny i każdy gatunek lubię. Dla mnie postacie były przyjemne, podobał mi się świat wykreowany, zwłaszcza ten pierwszy SAO podobał mi najbardziej, potem w drugim sezonie tez nie było źle, ale minimalnie obniżyli poziom. Muzyka była wręcz świetna, rzadko mi się zdarza to mówić, bo mam dość duże wymagania, ale tez swój gust, więc wiadomo, nie ma co polonizować :) Grafika w samej serii była dość przeciętna, ale według mnie to na plus. Klimat serii to dla mnie największy plus, takie klimaty które mnie wciągają są dość rzadkie i to właściwie było głównym czynnikiem dlaczego mi się podobało. Fabuła, cóż dla większość to element najważniejszy, a dla mnie drugorzędny, może być prosta fabuła, jeśli klimat, postacie i muzyka będą trzymać poziom, to już wystarczy mi fabuła przeciętna. Nie masz co zemną dyskutować, bo nawet jeślibyś podał milion argumentów, nic to nie zmieni, mój gust jest taki nie inny, dla jednego dzieło dla drugiego śmieć :) A co do LH cóż, ja oglądałem, ale nie pamiętam praktycznie nic XD to znaczy, że dla mnie było słabe, pewnie tak jak dla Ciebie SAO xD

No a co do nowej serii, nie wypowiem się, bo obejrzę dopiero jak będą all odcinki, tylko tak oglądam anime, nigdy na bieżąco :)

@Speed111

Chyba chodziło Ci o "polemizować", nie wiem co chciałeś spolonizować xD Mi się np. drugi sezon DUŻO bardziej podobał od pierwszego. GunGale wymiatało :D Później saga Mother's Rosario tak samo.

@hucbert

Tak jak napisał Speed, każdy ma swój gust, dlatego nie powinieneś pisać bullshitu typu "SAO to crapiszon" - Czemu Polakom (Bo tylko oni hejtują to anime :o) tak trudno jest wytłumaczyć, że to anime od początku miało być takie, VR jest tylko dodatkiem do romansu, więc porównywanie go do Log Horizon jest bez sensu pod tym względem, Log Horizon było chyba najnudniejszym anime jakie było mi dane zobaczyć (A było ich trochę ponad 500), postać zaczynała z 90lvl'em więc też nie byłbym taki przekonany do tego "Nie OP". Taki Log Horizon nie miał fabuły od początku, więc w sumie nie miało co spaść. Zaczęło się od razy w wirtualnym świecie, do którego cholera wie jak się dostali, postaci były takie oryginalne i godne zapamiętania... Huh. Nie wiem na jakiej w ogóle podstawie próbowałeś wcisnąć koledze co jest słabe, a co nie. W końcu on decyduje co takie jest w jego odczuciu... Jest wiele haremów z sensem i głębszym przesłaniem niż Code Geass, czy inne anime tego typu. Shouneny wcale nie są kiczowate, po prostu Ty uważasz, że Twoja lista anime jest lepsza od pozostałego "plebsu", to już Twoje zboczenie umysłowe, każdy ma swój gust tak, jak sam stwierdziłeś, a jednak mimo to piszesz, że inne anime są gówniane, bo ktoś je lubi, a Ty nie, haremy złe, shouneny złe, SAO złe, wszystkie złe co popularne wśród ludzi. Lubisz się czuć oryginalny i lepszy od innych? To się nazywa kompleks, powinieneś się go pozbyć. :) (Niestety) znam już kilka osób, które myślą w podobny sposób (Uważanie za słabe wszystkiego co popularne, bo przecież to takie mainstream'owe :c Hipsterstwo pełną parą), pochwal się swoją listę anime i niech Tobie potrują d*pę, że coś co oglądasz jest słabe, tak jak Ty swojemu koledze - Bez sensu.

P.S - Hmm... hipokryzja (Mówienie, że każdy ma swój gust, a mimo wszystko wciskanie ludziom, że ich anime/gust ssie), dziecięcy upór (Dalej pieprzysz rzeczy o haremie Kirito, zabawie w dom, itp. kiedy tłumaczy się Tobie jak dziecku, że ta KSIĄŻKA była romansem od początku, do końca i tylko o to w niej chodziło, całe VR i wszystko z tym związane, to tylko dodatek, Tobie oczywiście miało się prawo nie podobać, ale nie wciskaj swoich przekonań ludziom na siłę). Spojrzałem na Twoje MMO, wszystko by się zgadzało z typowymi graczami tych tytułów. Świetny gust, CS:GO, LoL, Dota2, mógłbym Ci pisać esej jak bardzo skopany masz gust jeżeli chodzi o gry (Chociaż może i dla ludzi z Twoimi cechami to idealne tytuły), ale w końcu nad gustami się nie dyskutuje, nie? ;D Ale co ja tam mogę wiedzieć~

@Arnett

Specjalnie dla Ciebie podkreślę to jeszcze raz: MMO nie jest absolutnie myślą przewodnią w SAO, to tylko dodatek... Nie warto budować sobie odczuć odnośnie anime z tematyką MMO na podstawie tego jednego. Jest bardzo dużo dobrych i słabych MMO anime, SAO nie należy do żadnych, bo SAO to romans... Od siebie polecam po raz kolejny "DanMachi" po wygooglowaniu będzie pełna nazwa (Jest za długa xD), moim zdaniem jest to świetne anime i ukazuje bardzo fajny (I oryginalny) system MMO/RPG.

To miałem namyśli, ale cóż z pewnych powodów nie mam możliwości pisania po polsku i żeby napisać post, to mam program do poprawianie błędów z automatu, jak w smartfonach, ale nie chciało mi się cofać i nie spodziewałem się, że tak to zinterpretuje xD eh te programy do poprawy są jeszcze 100 lat za murzynami xD Musze to naprawić, ale mi się nie chce, iz i tak wracam za kilka dni do kraju :)

A co do tematu, początki z anime są najlepsze. Możesz albo to lubić albo nie, jeśli kilka pierwszych serii się obejrzy i będzie się chciało dalej, wiadomo już, ze to tematyka, która się człowiek zainteresuje. W trakcie oglądania człowiek sobie wyrabia gust, wcześniej nawet w filmach i serialach gatunki typu romans czy s-f mogły się nie podobać, za to w anime może to być ulubiony gatunek, ale może się okazać, ze każdy gatunek i tematyka jest super, przekonałem się o tym, jak obejrzałem nie typowe serie, jak gra w jakieś gry planszowe, kto by pomyślał, ze takie gry mogą tak wciągnąć :) Najlepsze to, że gdy się zaczyna tą przygodę nowy fan ma niesamowity asortyment do wyboru, jak ja bym chciał się cofnąć do początków, teraz obejrzałem z połowę istniejących serii co najmniej. Nie lubiłem piłki, boksu, a anime oglądałem jak w transie :)

Cóż za nienawiść w tych słowach :D. Nie powinieneś tak bardzo brać do siebie tych słów, tylko polacy hejtują sao, polecam poprzeglądać internety. Twierdzisz, że jakiś harem ma głębszą fabułę niż przynajmniej code geass, ale nie podajesz przykładu(z chęcią bym taki obejrzał). Powinienem napisać, że "według mnie", bo stworzyłem nie potrzebną walkę. Po prostu uważam, że było słabe, bardzo się cieszę, że nie zgadzasz się z moją opinią. Moja lista jest znacznie mniejsza, ale głównie przez to, że jestem wybredny. Uwielbiam jak postacie nie są jednobarwne, a kolorowe pod względem charakteru(np. Death note, fate zero, code geass, zankyou no terror, guilty crown,). Sam uważałem, że sao jest dobre, ale po zobaczeniu większej ilości anime zmieniłem zdanie, ciężko mi było potem porównać to z takim kyoukai no kanata czy tokyo ghoul(anime słabe w porównaniu do mangi). Skoro mmo w sao to tylko dodatek, to już nie wiem jaka była tematyka tego tworu. Ale peace :D miło było przeczytać odmienną opinie.

Edit: rzeczywiście mam beznadziejny gust jeśli chodzi o mmo, lola odrzuciłem z powodu community, raz na jakiś czas gram meczyk w dote, d3 kupiłem bo uwielbiam hns, a w cs go nie gram. "Moje mmo" przydałoby się w końcu zaktualizować, bo obecnie gram w same singleplayery ewentualnie multi z kolegami, oprócz tego testowałem rifta, ale jednak mmorpg mi się przejdały.

Nie widzę powodu by bronić SAO. SAO jest słabym anime. Jeżeli ktoś chce je bronić, to niech poda argumenty przemawiające za tym, że to arcydzieło. Porównajcie to anime do tych obecnie wychodzących jak i anime z wcześniejszych lat. Nic nadzwyczajnego się w nim nie pojawiło. Po wygaśnięciu emocji jakie wzbudziły pierwsze odcinki SAO nie pokazało się z dobrej strony.

Zaczęli z przytupem, zebrali fanów i potem jakoś już wszyscy przeboleli. Ani to historia ciekawie nie została potoczona, ani to bohaterowie nie byli wybitni. Ani to artystycznie tytuł arcydziełem nie jest więc to wyróżnia wg was tą serię?

Trzeba się z tym pogodzić. SAO to anime przeciętne. Nie wyróżnia się z setek anime corocznie mielonych przez studia. Dobrze wystartowało i tyle.

Wyszło nowe anime oparte o mmo, zapowiada się ciekawie, nic nie zdradzę, naprawdę warto samemu obejrzeć, moze być lepsze od tego co do tej pory widzieliśmy w takich anime np. Log Horizon. Tytuł anime : Overlord