Także szukam - małe wymagania

Jestem kompletnym amatorem anime i szukam anime nieco podobnego do One Piece jak jest, jeśli jednak nie ma to fajnie jakby spełniało takie warunki:

-Komedia, nie musi być jakoś strasznie dużo, ale żeby była na jakiś poziomie

-Główny bohater to nie ciota (najsilniejszy z jakiejś grupy jak ma)

-Epickie sceny - sceny w jakiej nagle cały los bohatera się odwraca (nie koniecznie)

-Lekki dramat fajnie jakby było też nieco scen, że jak się widzi co przeżywa jakiś bohater to aż płakać się chce.

-Kreska byle nie cukierkowa i sprzed XXI wieku (chyba, że później się poprawi)

-Najchętniej tasiemce

-Mechy/współczesność wolałbym nie, ale jak naprawdę warto to mogę zobaczyć

To wszystko jak pisałem jestem amatorem i niczego właściwie jeszcze nie oglądałem :)

Jeśli można poprosiłbym link do strony gdzie znajdę większość anime (do tej pory oglądałem na wbijam.pl)

UPDATE:

tutaj macie moją listę anime https://myanimelist.net/animelist/Gitarrek21

Też jestem amatorem w sprawie anime (przynajmniej w porówaniu do moich kumpli : P ) ale od siebie moge ci polecić fajne tytuły :

-Death note - klasyka , nie za wiele akcji , bardziej detyktywistyczna ale zaj*bista ^^ polecam obejrzeć

- Sword Art Online (pierwszy i drugi sezon) - jak lubisz MMORPG to ci się spodoba :P mi przypadło do gustu

- Shingeki no Kyojin - dużo akcji , słowem zarąbiste anime , chociaż niedokończone , tylko 1 sezon , drugi już niedługo ma wyjść więc polecam :P

To takie nie zadługie tytuły które ja oglądałem , niech się wypowiedzą znawcy którzy mają za sobą anime po +100 odcinków :P

http://shinden.pl/ tutaj masz większość anime to oglądania z napisami

polecam z tasiemców one piece(lepsza manga ale anime jakiś tam poziom trzyma) jako że jest to jedyny tasiemiec, który się nie pogubił

Tasiemców jest tylko kilka, dosłownie idzie policzyć na palcach obu rąk, więc zbyt dużego wyboru nie ma. Najlepiej pasuje Hunter x Hunter, albo Bleach. Jeżeli jednak nie masz nic przeciwko krótszym seriom, to jest kilka tytułów które śmiało mogę polecić.

- Code Geass - mecha, dużo akcji i epickich bitew, trochę dramatu i komedii, główny bohater to typowy badass, kreska całkiem znośna. 50 odcinków łącznie (25 na serię)

- Sidonia no Kishi - mecha w kosmosie z tym co powyżej, jednak robione metodą Cell Shading, więc kreska może ci się nie spodobać. Łącznie 24 odcinki.

- Mahouka Koukou no Rettousei - główny bohater to też badass pod przykrywką w szkole magii. 26 odcinków

Z tasiemców zdecydowanie Hunter x Hunter 2011 oraz Bleach. Zacząłbym od tego pierwszego.

A więc tak ;p :

Shingeki no Kyojin akurat to anime oglądałem :)

Hunter x Hunter - obejrze

Code Geass - obejrze

Mahouka Koukou no Rettousei - tez zobacze

Sword art online - no nie wiem jak to będzie z MMORPG ;p

i co mi powiecie o Magi ? po AMV wygląda fajnie

Magi bardzo fajne anime ma 2 sezony. Bardzo ciekawa fabuła, obejrzyj sobie.

Magi bardzo fajne anime ma 2 sezony. Ciekawa fabuła, obejrzyj sobie.

chrome shelled regios (główny bohater OP shit),

Accel World (wirtualny świat, wyjątkowa um. bohatera i dosyć śmieszne),

Ao no Exorcist (gł. bohater "syn szatana", nie muszę tłumaczyć :) ),

Bakuman (anime o tworzeniu mangi, naprawdę ciekawe anime),

Boku wa Tomodachi ga Sukunai ( ecchi + harem, standard),

Code Geass (klasyk OP main char.),

Dakara Boku wa, H ga Dekinai. (yhmmmm, tak :D ),

Densetsu no Yuusha no Densetsu/The Legend of the Legendary Heroes ( mi sie bardzo podoba, main char. bardzo OP),

Girls und Panzer (jak lubisz WoT'a to ci sie spodoba),

Katekyo Hitman Reborn! (jednen z najlepszych tasiemców),

Suisei no Gargantia (wyjątkowe anime, jednym sie podoba, innym nie),

Strike Witches (dużo ecchi :) ),

Sora no Otoshimono ( :3 ),

Toaru Kagaku no Railgun i Toaru Majutsu no Index (ten sam świat, według mnie railgun lepszy),

Zero no Tsukaima (bardzo dobra komedia :D ).

Jak chcesz coś więcej zapraszam na PW (może kiedyś odpisze).

Nie cukierkowa kreska i nie sprzed 21 w. to sie troche wyklucza.Ale z tego co rozumiem chcesz długie shouneny.

Beelzebub

Beet the Vandel Buster

Bleach

Claymore

Fairy Tail

Kiseijuu

Konjiki no Gash Bell

Magi

Needless

Soul Eater

Tengen Toppa Gurren Lagann

Tenjou Tenge

The Law of Ueki

Żeby za bardzo się nie powtarzać, to proponuję:
- Noragami
- Shingeki no Bahamut: Genesis
- Owari no Seraph
Niestety wszystkie te serie są krótkie (12 odc), jednak każda z nich będzie miała drugi sezon, więc zawsze coś :v

Jedyny tasiemiec, który mi się spodobał to bleach. Powinno być tam wszystko czego wymagasz, ale lepiej przerzuć się na krótkie anime bo są bogatsze fabularnie, i niektóre mają piękną kreske(np. fate ubw).

Bleach to, Bleach tamto... Bleach SKOŃCZYŁ SIĘ W MOMENCIE

POKONANIA AIZENA I UTRACIE MOCY
Amen.

A ja polecam D.Gray-Man'a - a jak! Epickie anime, a i manga wraca do nas! Nie narzekaj na kreskę, dodaje klimatu temu cudowi.

Eureka Seven - pasuje do większości wymagań i jest wykopane.

I aż się dziwie że nikt nie polecił Monaiji-tachi... a takie Densetsu no Yuusha no Densetsu już tak ;O

---------------

A najlepiej jak poczytasz jakąś novelkę, bo OGROM anime (tych polecanych) to tylko ekranizacja początku novelki ;P

Chrome Shelled REGIOS, Mondaiji-tachi, Mahouka, Toaru (aktualnie chyba ponad 40 tomów w 2 częściach [Majutsu no Index] i [Majutsu no Index : New Testament] i jeszcze się pisze), czy wiele innych nie zekranizowanych (i pewnie się nie doczekają) cud czeka. Tylko trzeba chcieć, a uwierz novelka wiele lepsza od anime bo przedstawia znacznie więcej) ;)

----------

Dodaje jeszcze Blood Lad :P Bardzo przyjemne anime :P

Dzięki wielkie za wszystkie tytuły :) Tylko mi wróci... transfer i zaczynam oglądać :)

Jestem kompletnym amatorem anime i szukam anime nieco podobnego do One Piece jak jest, jeśli jednak nie ma to fajnie jakby spełniało takie warunki:-Komedia, nie musi być jakoś strasznie dużo, ale żeby była na jakiś poziomie-Główny bohater to nie ciota (najsilniejszy z jakiejś grupy jak ma)-Epickie sceny - sceny w jakiej nagle cały los bohatera się odwraca-Lekki dramat fajnie jakby było też nieco scen, że jak się widzi co przeżywa jakiś bohater to aż płakać się chce.-Kreska byle nie cukierkowa i sprzed XXI wieku (chyba, że później się poprawi)-Najchętniej tasiemceTo wszystko jak pisałem jestem amatorem i niczego właściwie jeszcze nie oglądałem Jeśli można poprosiłbym link do strony gdzie znajdę większość anime (do tej pory oglądałem na wbijam.pl)

Mnie bardzo ciężko zadowolić jesli chodzi o anime, dlatego oglądam ich bardzo mało.Lecz z obejrzanych mogę odradzić sword art online, straszna telenowela, ale jest hype przez "wow świat mmo, oryginalne i dla tru gejmerów".

Co do Shingeki no Kyojin świetny pomysł, wykonanie trochę gorsze, ale naprawdę warte obejrzenia dla tych co jeszcze nie mieli okazji.

Od serca polecam Fullmetal Alchemist Brotherhood, które do tej pory najmocniej chwyciło mnie za serce, szczególnie biorąc pod uwagę morały oraz analogie aż wylewające się w ekranu. Nie bez powodu okrzyknięte najlepszym anime, które zebrało najwyższe noty.

Drugim, które osobiście polecam każdemu jest No Game No Life, które zostało chyba porzucone przez autora, bo już od dawna nie było wieści na temat 2 sezonu, a szkoda.

A na koniec perełka dla osób lubiących krew, Hellsing oraz Hellsing Ultimate. Nie jest to poziom FMA, aczkolwiek w moim mniemaniu trzyma się ścisłej czołówki

Sam oglądam anime na http://shinden.pl

Szczerze mówiąc tasiemce prócz Bleacha a i ten słaby się zrobił po pokonaniu Aizena jak ktoś wcześniej napisał skończył się i potem nie warto oglądać. D.Gray- man jest i było bardzo przyjemne i dobre, ale niestety manga zaczęła iść moim zdaniem w złym kierunku a potem sama mangaka , bowiem to kobieta była, porzuciła serię i po 103 bardzo dobrych dodam, pozostaje jednak spory niesmak.

World Trigger, ale przyjmując , że głównym bohaterem jest Yuma albo Jin xD.

BTW Hellsing dla mnie, to poziom wyżej niż takie FMA. Oglądaj Hellsinga jak chcesz horrora jak trzeba!

Hellsing nie ma nic wspólnego z horrorem. Mało chyba horrorów widziałeś =)

@Edit avatar Hughesa jednak masz =)

Drugim, które osobiście polecam każdemu jest No Game No Life, które zostało chyba porzucone przez autora, bo już od dawna nie było wieści na temat 2 sezonu, a szkoda.

LOL! Co to ma do rzeczy skoro anime jest oparte na novelce która ma aktualnie 7 tomów? Może poprostu trochę to potrwa zanim wypuszczą 2 serię, może autor się nie zgadza, bo nie spełniło jego wymagań? Poczekamy zobaczymy

D.Gray- man jest i było bardzo przyjemne i dobre, ale niestety manga zaczęła iść moim zdaniem w złym kierunku a potem sama mangaka , bowiem to kobieta była, porzuciła serię i po 103 bardzo dobrych dodam, pozostaje jednak spory niesmak.

Nie porzuciła, a z powodów zdrowotnych (autorka ma problemy z ręką) musiała zrobić przerwę. Ale MANGA POWRACA, co zostało ostatnio ogłoszone.

LOL! Co to ma do rzeczy skoro anime jest oparte na novelce która ma aktualnie 7 tomów? Może poprostu trochę to potrwa zanim wypuszczą 2 serię, może autor się nie zgadza, bo nie spełniło jego wymagań? Poczekamy zobaczymy

To ma do rzeczy, że szuka anime, nie novelki. Chodzą pogłoski, że są problemy z firmą, która anime do tej pory produkowała. Minął już rok, a nawet informacji o 2 sezonie brak. Nawet wzmianki, że mają zamiar go wyprodukować

Adisko pomnóż swoje anime przez 10 i zobaczysz tyle ile anime widziałem w swym życiu ponadto 5% procent z tego to horrory czyli wyjdzie, że pewnie obejrzałem ich trochę a ich nie lubię. Hellsing to jest horror jak należy bowiem jest w nim akcja, krew, gore i wampiry. Chcesz lepsze? O traumie powojennej jest genialny jeden z lat 80 ale obawiam się, że nie zrozumiesz.

Dziękuje, że poinformowano mnie o powrocię mangi D.Gray-man, będe dalej czytać.

Przypomniało mi się, że możesz obejrzeć Magi. One piece jest w klimatach pirackich, a tutaj są to klimaty, nie wiem jak to nazwać z "arabskich opowieści", ogólnie to bardzo fajny shounen. Ładna kreska, nawet nie głupia fabuła, fajni bohaterowie, czasami można się pośmiać, czuć klimat przygody. 2 sezony po 20 ileś odcinków. Jest tutaj 2 głównych bohaterów, na początku wydają się być słabi, ale to się znacznie zmieni z późniejszymi odcinkami.

Nie polecam ci zabierania się za sao(słaba fabuła, romans beznadziejny, overrated, nie najgorsza kreska i dosyć dobra muzyka) oraz shingeki no kyojin(wkurzający główny bohater nie mówiąc już o tym blondynie, trochę nudne, zbyt oklepane, ale dobra muzyka + oryginalna kreska) w sumie to snk możesz dać szanse ale nie sao, oraz reszta tasiemcy, bleach do momentu pokonania aizena(walka z ulquiorrą i tak najlepsza :D) + dgrayman są jeszcze całkiem całkiem.