[OC] Czyli jak wycisnąć troszkę więcej

Witam wszystkich!

Chciałbym przestawić wam wyniki jakiego udało mi się osiągnąć po 30 min. podkręcania tylko przy pomocy podstawowego softu.

Screeny przestawiające ustawienia gry, parametry karty, fpsy przed i po OC przedstawione na moim google drive:

https://drive.google.com/folderview?id=0B576QdSqi9PtfkR4a2xIN0wzUkNxVFVXYURUM19xQnlsZkp5aGtxZlNDSGtHTDFXSzdzVXc&usp=sharing

Mój sprzęt: http://www.x-kom.pl/p/201904-notebook-laptop-15-6-lenovo-y50-70-i5-4200h-8gb-1000-fhd-gtx860m.html

Użyte programy: MSI Afterburner, Intel XTU, Heaven Benchmark, GPU-Z.

Testowana gra: Wiedźmin 3 Dziki Gon (wersja 1.06 przed patchem poprawiającym wydajność).

OS: Windows 10 Pro (przedpremierowe sterowniki, po oficjalnym wydaniu wydajność może się zwiększyć.

Jeśli ktoś jest zielony w tym temacie chętnie wyjaśnię krok po kroku w jaki sposób zostało to zrobione.

Liczba klatek różnić będzie się również zależnie od gry, w tym wypadku w Wieśku skok rzędu 5-10 klatek, w Titanfallu zmienił się na skok około 15-20.

#UPDATE:

Przy pomocy programu IdeaFan udało mi się zbić temperaturę GPU z 80 do 70oC. Niestety kosztem głośności wiatraka, jednak dalej jest na akceptowalnym poziomie.

podsumuję to tak:

1.oc dało 6 fps przy staniu w miejscu, gdzie nie ma co obciążać za dużo

2.80*c jest a nawet nie było jeszcze obciążenia. można usmażyć jajko

3. wszystko to podtwierdza tezę: laptopy są do przeglądania internetów

=D

Też bym chętnie skorzystała z czegoś takiego ale jednak za bardzo się boję :ph34r:

Znając moje szczęście do komputerów...

1. Nawet w czasie galpu, walki, używaniu znaków i ogólnej rozpierduchy FPSy trzymają się w przedziale 35-37 po OC.

2. Chłodzenie i Lenovo w wypadku tego lapka, nie powinny pojawiać się w jednym zdaniu.

3. Wszystkie lapki poniżej 3,5 kafla średnio nadają się do Wieśka :D

4. Na zwykłym pececie zadziała to na pewno lepiej ;)

Też bym chętnie skorzystała z czegoś takiego ale jednak za bardzo się boję Znając moje szczęście do komputerów...

Nowe procesory jak i karty graficzne są na tyle zabezpieczone że praktycznie nie da się ich spalić.

W komputerach przenośnych jest jednak ten problem że

Laptop z definicji ma być czymś przenośnym. Robiąc na nim oc skracamy czas który może działać na baterii. Pozostaje więc jechanie na kablu co przy wysokich temperaturach spowoduje że wtyczka od prądu odlutuje ci się od płyty głównej. Serwis wita :>

Też bym chętnie skorzystała z czegoś takiego ale jednak za bardzo się boję Znając moje szczęście do komputerów...

Dopóki nie ruszasz suwaka prądu nic nie popsujesz. Ewentualnie trzeba będzie resetować BIOS.

Nic się nie stopi od kręcenia lapka. Jeżeli ruszysz napięcia to może się spalić zasilacz albo płyta albo to i to. Ogólnie nie polecam zabawy napięciami na zasilaczu 90W, takie zazwyczaj są oryginalne dołączane do lapka.

Czasem od OC procka lepsza jest wymiana procka na inny, używany, mocniejszy. Z grafiką nie jest tak różowo, ale czasem też da się wymienić. Kolejną przeszkodą jest to, że rzadko kiedy tym prądem można się bawić.

Bardzo ładnie się podkręciło. Leci "Lubię to" za udostępnienie wyników.

Witam wszystkich!

Chciałbym przestawić wam wyniki jakiego udało mi się osiągnąć po 30 min. podkręcania tylko przy pomocy podstawowego softu.

Screeny przestawiające ustawienia gry, parametry karty, fpsy przed i po OC przedstawione na moim google drive:

https://drive.google.com/folderview?id=0B576QdSqi9PtfkR4a2xIN0wzUkNxVFVXYURUM19xQnlsZkp5aGtxZlNDSGtHTDFXSzdzVXc&usp=sharing

Mój sprzęt: http://www.x-kom.pl/p/201904-notebook-laptop-15-6-lenovo-y50-70-i5-4200h-8gb-1000-fhd-gtx860m.html

Użyte programy: MSI Afterburner, Intel XTU, Heaven Benchmark, GPU-Z.

Testowana gra: Wiedźmin 3 Dziki Gon (wersja 1.06 przed patchem poprawiającym wydajność).

OS: Windows 10 Pro (przedpremierowe sterowniki, po oficjalnym wydaniu wydajność może się zwiększyć.

Jeśli ktoś jest zielony w tym temacie chętnie wyjaśnię krok po kroku w jaki sposób zostało to zrobione.

Liczba klatek różnić będzie się również zależnie od gry, w tym wypadku w Wieśku skok rzędu 5-10 klatek, w Titanfallu zmienił się na skok około 15-20.

#UPDATE:

Przy pomocy programu IdeaFan udało mi się zbić temperaturę GPU z 80 do 70oC. Niestety kosztem głośności wiatraka, jednak dalej jest na akceptowalnym poziomie.