Monitor przez allegro

Witam,

licytuję pewien monitor przez allegro i chciałbym się dowiedzieć jak wygląda sytuacja mojego bezpieczeństwa.

-Czy jeżeli przedmiot nie zgadza się z opisem, np ma widoczne martwe piksele albo zielona kreske przez monitor i nie jest to napisane w aukcji, co wtedy ?

-Czy jeżeli przedmiot będzie uszkodzony przed przesyłką lub w trakcie, co wtedy?

-Czy jest możliwość że zostane oszukany?

Proszę o o wypowiedzi :)

Jak zawsze możesz zostać oszukany, nigdy nie wiadomo. Najlepiej spojrzeć na komentarze sprzedającego. A co do reszty przysługuje ci prawo zwrotu do 10 dni, czyli możesz zwrócić towar bez podania przyczyny. Jeżeli odeślesz monitor ponieważ nie był zgodny z opisem lub był uszkodzony czego nie było w opisie sprzedający musi zwrócić ci koszty odsyłki i towaru (pierwszy koszt nie zawsze jest zwracany, zależy od firmy) Jeśli odsyłasz towar który jest sprawny ale np nie spodobał ci się dostaniesz tylko zwrot pieniędzy za sam towar bez kosztów wysyłki i odsyłki.

ale to nie jest od firmy zakup, tylko od indywidualnego sprzedawcy.

proszeeeeeee o wypowiedzi!!!!!!!

ale to nie jest od firmy zakup, tylko od indywidualnego sprzedawcy.proszeeeeeee o wypowiedzi!!!!!!!

osoba prywatna too nie firma , ale istnieje kruczek prawny ze i osoba prywatna jest zobowiazana do oddania pieniedzy jezeli jest on nie zgodny z opisem ...

Nie ukrywam ze najlepszym sposobem jest zakup z odbiorem osobistym poniewaz widzisz co kupujesz , a tak jak cos jest uszkodzone jedynie ci pozostaje wola sprzedajacego lub ostatecznie sad...

Ja ostatnio kupiłem i żałuje , kurier gdzieś uderzył i monitor martwy , tak więc przy odbiorze nie podpisuj podłącz i zobacz czy sprawny niech poczeka , pózniej kurier zwala wine na sprzedawce i na odwrót . A z pieniedzmi to różnie już 2 raz odwołuje sie o odszkodowanie u firmy kurierskiej za lampke która przyjechała rozbita .

1) Przedmiot niezgodny z opisem podlega reklamacji, jeżeli dany allegrowicz nie ma zamiaru oddać hajsu bądź wymienić przedmiotu na nowy/inny - spór allegro, straszenie policją. Zazwyczaj działa bezproblemowo.
2) Przed wysyłką -> przedmiot niezgodny z opisem, w trakcie -> protokół uszkodzenia od przewoźnika. Możesz domagać się odszkodowania.
3) Zawsze jest taka możliwość.

Sam często kupuje i sprzedaje rzeczy na allegro. Komputer który obecnie posiadam wraz monitorem itd. zakupiłem właśnie na allegro (właściwie to wybrał mi go respecto088 - http://mmorpg.org.pl/forum/topic/53726-komputer-do-1000-zl/) i nie było z tym jakiś większych problemów. Przed zakupem trzeba się o wszystko dopytać w tym i o możliwość reklamacji, okresie próbnym itd. Z tego całego zestawu tylko kupiony osobno dysk twardy okazał się zniszczony. Ale z reklamacją nie miałem najmniejszych problemów. Odesłałem, a pieniądze zostały mi zwrócone w parę dni : )
No i przed zakupem zawsze patrz na ilość komentarzy, a jeżeli dany allegrowicz ma jakieś negatywy to przeczytaj wszystkie, dzięki temu dowiesz się czego możesz się po nim spodziewać. Im więcej negatywnych opinii tym dalej powinieneś się od takiego kolesia trzymać. Pozdro : )

Moje doświadczenie:

Jeden jedyny raz zdecydowałem się kupić uszkodzony przedmiot przez allegro.

Była to karta graficzna HD 6870, miała mi służyć do trenowania reballingu(nie mylić z reflowem). Według opisu karta wyświetlała artefakty w sposób, który mnie satysfakcjonował i nie było prób naprawy. Wylicytowałem ją za 100zł z groszami. Kiedy przyszła, postanowiłem podpiąć ją do kompa przed naprawą i sprawdzić czy wszystko się zgadza. Niestety, karta nie wyświetlała obrazu, wentylator łapał stałe obroty i na tym kończył się proces uruchamiania.

Po bliższych oględzinach widać było ślady po pieczeniu albo innego typu podgrzewaniu, widać to było po kilku rezystorach, które się nieco poprzesuwały kiedy cyna się upłynniła.

Straszyłem babkę, zgłosiłem sprawę allegro. Jedyne co się stało to pani dostała upomnienie, za kłamstwo w opisie aukcji, gdzie wyraźnie wykazała jak wygląda usterka i że nie podejmowała prób naprawy.

Tak więc niezgodność towaru z opisem skutkuje najprawdopodobniej upomnieniem od allegro, z tego co czytałem nie tylko moja sprawa tak się zakończyła. Przypuszczam, że kwota jaką wydasz odgrywa ważną rolę.

Okej,

Raczej zaryzykuje i kupię ten monitor dostałem kilka rad, przede wszystkim powiem sprzedającemu:

-żeby zrobił screena i mi wysłał przy włączonym monitorze (czy nie ma widocznych wad)

-żeby super mega extra dobrze zabezpieczył monitor (najwyzej dopłace te 15 zł za to)

-jak się uda to spróbuję zatrzymać kuriera do czasu podłączenia monitora.

Okej,Raczej zaryzykuje i kupię ten monitor dostałem kilka rad, przede wszystkim powiem sprzedającemu:-żeby zrobił screena i mi wysłał przy włączonym monitorze (czy nie ma widocznych wad)-żeby super mega extra dobrze zabezpieczył monitor (najwyzej dopłace te 15 zł za to)-jak się uda to spróbuję zatrzymać kuriera do czasu podłączenia monitora.

nie probujesz tylko kurier ma obowiazek zostac i sprawdzic zawartosc paczki z toba.

Moje doświadczenie:Jeden jedyny raz zdecydowałem się kupić uszkodzony przedmiot przez allegro. Była to karta graficzna HD 6870, miała mi służyć do trenowania reballingu(nie mylić z reflowem). Według opisu karta wyświetlała artefakty w sposób, który mnie satysfakcjonował i nie było prób naprawy. Wylicytowałem ją za 100zł z groszami. Kiedy przyszła, postanowiłem podpiąć ją do kompa przed naprawą i sprawdzić czy wszystko się zgadza. Niestety, karta nie wyświetlała obrazu, wentylator łapał stałe obroty i na tym kończył się proces uruchamiania.Po bliższych oględzinach widać było ślady po pieczeniu albo innego typu podgrzewaniu, widać to było po kilku rezystorach, które się nieco poprzesuwały kiedy cyna się upłynniła.Straszyłem babkę, zgłosiłem sprawę allegro. Jedyne co się stało to pani dostała upomnienie, za kłamstwo w opisie aukcji, gdzie wyraźnie wykazała jak wygląda usterka i że nie podejmowała prób naprawy.Tak więc niezgodność towaru z opisem skutkuje najprawdopodobniej upomnieniem od allegro, z tego co czytałem nie tylko moja sprawa tak się zakończyła. Przypuszczam, że kwota jaką wydasz odgrywa ważną rolę.

A co allegro moze zastanow sie 10 razy oni nic nie moga jedynie to ty mozesz zawiadomic

A.) zawiadomic policje podejrzenie o dokonanie przestepstwa lub oszustwa

B.) jezeli jestes pewien swego i masz mase dowodow zalozyc sprawe cywilno prawna

C.) nic nie robic i takze too uczyniles

Aha procedura A .)tylko wypadku przestepstwa

Procedura B.) zanim ja wcielisz w zycie postepujesz tak odslylasz towar doo sprzedawcy z informacja oo odstepieniu umowy powod towar sie nie zgdadza z opisem i rzadasz swoich pieniedzy ktore zaplaciles , jezeli osoba nie przeleje pieniedzy wysylasz nakazy zaplaty , jezeli dalej too nieskutkuje wtedy wchodzisz na droge sadowa .

Powolujesz sie tym paragrafem

art. 286 § 1 Kodeksu karnego

Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego podejmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Niestety ale z kurierami tak to nie działa. Po pierwsze, kurierzy nie sprawdzają sprzętu przed zapakowaniem, po drugie nie musi wcale być przy uruchomieniu sprzętu. Jedno do czego można go zmobilizować to żeby był przy otwarciu paczki i sprawdzić czy nie ma uszkodzeń mechanicznych.

Kolejna rzecz, jeśli przy kurierze uruchomisz sprzęt w wilgotny dzień może to się niefajnie skończyć dla Twojego sprzętu. Tutaj ryzyko jest podobne jak z samym kupowaniem na allegro.

Ogólnie uważam, że powinno Ci się udać przekonać kuriera żeby był przy otwarciu paczki, tylko nie rzucaj zaraz w niego paragrafami i tym jakie on ma obowiązki a po prostu powiedz, że jest to rzecz krucha i jest duże prawdopodobieństwo, że mogła się uszkodzić.

Ogólnie zamawiałem sporo matryc i kiedy była ona solidnie ale nie przesadnie owinięta bąbelkami to wszystko przyjeżdżało bez problemu. Do tej pory z tego co zamawiałem nie udało mi się otrzymać w całości zamówionych reflektorów samochodowych, próbowałem 2 razy do różnych aut z różnych miejsc.

Samo allegro jest pośrednikiem, to trochę jak przedstawiciel strony. Ma więcej do gadania niż Tobie się wydaje. Po za tym obowiązuje regulamin na który strony transakcji się zgadzają więc nie pierdziel mi tu głupot.

Niestety ale z kurierami tak to nie działa. Po pierwsze, kurierzy nie sprawdzają sprzętu przed zapakowaniem, po drugie nie musi wcale być przy uruchomieniu sprzętu. Jedno do czego można go zmobilizować to żeby był przy otwarciu paczki i sprawdzić czy nie ma uszkodzeń mechanicznych.Kolejna rzecz, jeśli przy kurierze uruchomisz sprzęt w wilgotny dzień może to się niefajnie skończyć dla Twojego sprzętu. Tutaj ryzyko jest podobne jak z samym kupowaniem na allegro.Ogólnie uważam, że powinno Ci się udać przekonać kuriera żeby był przy otwarciu paczki, tylko nie rzucaj zaraz w niego paragrafami i tym jakie on ma obowiązki a po prostu powiedz, że jest to rzecz krucha i jest duże prawdopodobieństwo, że mogła się uszkodzić.Ogólnie zamawiałem sporo matryc i kiedy była ona solidnie ale nie przesadnie owinięta bąbelkami to wszystko przyjeżdżało bez problemu. Do tej pory z tego co zamawiałem nie udało mi się otrzymać w całości zamówionych reflektorów samochodowych, próbowałem 2 razy do różnych aut z różnych miejsc.Samo allegro jest pośrednikiem, to trochę jak przedstawiciel strony. Ma więcej do gadania niż Tobie się wydaje. Po za tym obowiązuje regulamin na który strony transakcji się zgadzają więc nie pierdziel mi tu głupot.

allegro nie prowadzi po 1 kancelarni prawnej tylko aukcje internetowe , wiec kurde nie liczy na to ze jak cos stanie sie zlego too allegro wystapi za ciebie doo sadu ... o ukaranie uzytkownika na jakim ty swiecie zyjesz??

Posredniczy ich posrednictwo sie konczy na pobieraniu oplaty za widnienie twojej aukcji na ich stronie ...

A to ze zostales oszukany okradziony allegro nie ponosi za too zadnej odpowiedzialnosc kupujacy sprzedajacy akceptujesz regulamin .

Witam,

licytuję pewien monitor przez allegro i chciałbym się dowiedzieć jak wygląda sytuacja mojego bezpieczeństwa.

-Czy jeżeli przedmiot nie zgadza się z opisem, np ma widoczne martwe piksele albo zielona kreske przez monitor i nie jest to napisane w aukcji, co wtedy ?

-Czy jeżeli przedmiot będzie uszkodzony przed przesyłką lub w trakcie, co wtedy?

-Czy jest możliwość że zostane oszukany?

Proszę o o wypowiedzi :)