Cheaty, hmm

Witam ostatnio zadaje sobie pytanie dlaczego twórcy gier mmo w regulaminie gry nie dodadzą takiej notki "Kazdy kto bedzie uzywal nie dozwolonych tkz. programów 3 ktore będa ułatwiać rozgrywke bedzie podlegał karze 10000zł(maxymalnie 30 dni na spłate) i permamentnym banem"

Cos w tym stylu.

Zastanawiam sie nad tym od dluzszego czasu i nie moge znaleźć nic co bylo by zakazem dla tej notki.

Pozdrawiam ;]

przecież wszędzie masz zapisane że programy lub aplikacje ingerujące w pliki gry lub wspomagające rozgrywke w nielegalny sposób (gdzieś zdefiniowany) będzie karane banem :) a co do kary pieniężnej to nie będzie takiej z tego względu że prawnie nikt nie cierpi i to byłaby głupota :)

aha czyli jak ci porysuje auto to nie ucierpisz ?

Co ma do tego wartość fizyczna? Cheaty dają przewagę osobom, które je używają. Po prostu banuje się je i po kłopocie. Na ekonomię wpłynąć nie mogą, chyba że będzie to masowe używanie cheatów. Wtedy wystarczy zrobić rollback i po kłopocie.

W dodatku nie zawsze karana jest tylko winna osoba. Zdarzają się pomyłki.

Coś mam wrażenie, że asmo skopały ci tyłek, więc przyszedłeś wyrzucić żale na forum "za oszukiwanie powinna być kara finansowa".

ja nie bo mam wykupione ubezpieczenie na wypadek pojawienia sie takich łbów jak ty :) pozatym porównujesz szkode na mieniu do szkody wirtualnej? każda firma ma swoją polityke, twórcy i wydawcy gier zdają sobie sprawe że cziterzy będą i zabezpieczają sie w taki a nie inny sposób. Ban, jeden drugi, jak nie to perm na ip. Myslisz ze to nie jest kłopotliwe dla "skazanego"? Pozatym przykład podany przez Ciebie bardziej pokazuje analogie jakbyś wbił do siedziby firmy i im zniszczył serwery, porysował dyski twardy a nie na THORA zczitował gre, którą stworzyli. Prosze włączyć myślenie lol :o

Tłumaczenie takich trywialnych rzeczy jest po prostu troche bez sensu i miające sie z celem bo tylko ktoś ograniczony i tak i tak nie zrozumie tłumaczenia i jeszcze bedzie przywoływal przykłady "z dupki" które nijak mają sie do rzeczywistości. Oczywiście na koniec i tak stwierdzi że ma racje, bo nie potrafi zrozumieć argumentów - dlatego do niego nie przemawiają.

Co ma do tego wartość fizyczna? Cheaty dają przewagę osobom, które je używają. Po prostu banuje się je i po kłopocie. Na ekonomię wpłynąć nie mogą, chyba że będzie to masowe używanie cheatów. Wtedy wystarczy zrobić rollback i po kłopocie.

Rollback ZAWSZE jest problemem. Pokaż mi przykład rollbacka, gdzie nie było poszkodowanych...

A co do tematu... Nie wydaje mi się to wykonalne. Komu wlepisz karę? Przecież nie musisz podawać danych osobowych, prawda?

Poziom powyższych uzytkownikow jest zbyt niski jak widze zeby zrozumiec to co napisalem.

Trafiłem na dział gdzie są niepełnosprawni umysłowo czy to tylko spamerzy ktorzy nabijaja posty?

VampirX4

" Na ekonomię wpłynąć nie mogą" tak? porazka, podac przyklady??

"Coś mam wrażenie, że asmo skopały ci tyłek, więc przyszedłeś wyrzucić żale na forum "za oszukiwanie powinna być kara finansowa" - co to zdanie wnosi i po co wogóle ono jest w twojej wypowiedzi, co to kurw** jest ?

FanAjrona

"ja nie bo mam wykupione ubezpieczenie na wypadek pojawienia sie takich łbów jak ty" - zadałem proste pytanie czy ucierpi czy nie, samochód to był przykład widze ze niektorym osobom trzeba podac więcej bo nie zrozumieja no to masz następny, Idziesz przez miasto w nocy, 1000zl w kieszeni(tylko nie pisz ze nie nossisz takich sum bo mnie to nie interesuje to jest przyklad) napada cie jakis typek zgarnia kase załóżmy tez, ze jestes biedny, ucierpisz czy nie?

"pozatym porównujesz szkode na mieniu do szkody wirtualnej?" -Wydajesz na produkcje swojej gry mmo 10 tys zł, odpalasz gierke wbijają gracze, jest IS (zeby odrobić to co sie wydało jak i na dalsze utrzymanie), wbija cheater ,załóżmy ze to mmorpg używa one-hit-kill ludziom odechcewa sie grac, nie ma zwrotu kasy, rozumiem, ze jest to rynek ale z tym głównym pkt. co napisalem w 1 poście kasa by sie zwróciła.(nie jest to dokonca porównianie)

"jak nie to perm na ip" zważ na to, ze wiekszość dostawcow oferuje na ten czas zmienne ip.

"Tłumaczenie takich trywialnych rzeczy jest po prostu troche bez sensu i miające sie z celem bo tylko ktoś ograniczony i tak i tak nie zrozumie tłumaczenia i jeszcze bedzie przywoływal przykłady "z dupki" które nijak mają sie do rzeczywistości. Oczywiście na koniec i tak stwierdzi że ma racje, bo nie potrafi zrozumieć argumentów - dlatego do niego nie przemawiają." - argumentów, hmm podales jakiś konkretny ? "a co do kary pieniężnej to nie będzie takiej z tego względu że prawnie nikt nie cierpi i to byłaby głupota"(według Ciebie to jest argument według mnie nie)

Panom podziękuje bo z tego co widze to nie macie pojęcia o polityce gier na dzisiejszym rynku, pytanie było jak i nadal jest skierowane do osób myślących.

warn_ico.png
Wulgaryzmy, obrażanie innych

~Leman

"A co do tematu... Nie wydaje mi się to wykonalne. Komu wlepisz karę? Przecież nie musisz podawać danych osobowych, prawda?"

IP ? z tego co mi wiadomo można znaleźć uzytkownika znajac ip i date uzytkowania poprzez uzytkownika, w tym pkt. dopisać, że koszty ponosi osoba ktora załozyła internet w danym domu (dziecko czituje matka płaci)

Problem byłby w publicznych sieciach wi-fi, ale raczej ludzie nie czituja np. w kafejce bądź w barze.

Najlepszym sposobem to byłoby podanie swoich danych zamieszkania w formularzu rejestracji i np. kod aktywacji przychodzil by poczta(wiadomo te firmy z niskim budzetem nie moga sobie na to pozwolic ale te większe?)

Przecież jak gra była by na dobrym poziomie to ludzie dojrzali umysłowo chetnie podawali by takie dane i sie rejestrowali(przewaznie tacy ludzie przynosza zyski z is itp.(a i dopiska oczywiscie przy reje ze dane osobowe beda tylko wykorzystywane do wyslania kodu aktywacyjnego).

warn_ico.png
Posty można edytować

~Leman

Panie Perfidny, mam wrażenie, że na siłę chcesz nam coś udowodnić, niekoniecznie samemu widząc sens w tym, co piszesz.

"pozatym porównujesz szkode na mieniu do szkody wirtualnej?" -Wydajesz na produkcje swojej gry mmo 10 tys zł, odpalasz gierke wbijają gracze, jest IS (zeby odrobić to co sie wydało jak i na dalsze utrzymanie), wbija cheater ,załóżmy ze to mmorpg używa one-hit-kill ludziom odechcewa sie grac, nie ma zwrotu kasy, rozumiem, ze jest to rynek ale z tym głównym pkt. co napisalem w 1 poście kasa by sie zwróciła.(nie jest to dokonca porównianie)

Ekonomię można zniszczyć na wiele sposobów i to nawet bez cheatów.

Powinieneś to wiedzieć jako ekspert od polityki "growej".

aha czyli jak ci porysuje auto to nie ucierpisz ?

Nie rozumiesz kompletnie na czym polega "porównywanie", bo obie sytuacje różnią się od siebie praktycznie wszystkim (głównie światem).

Nie wydaje mi się, by ściąganie należności szczególnie, gdy tożsamość osoby karanej jest niepewna była jakkolwiek opłacalne dla firmy. By zniszczyć ekonomię trzeba dużej ilości cheaterów - firma musiałaby każdego ścigać z osobna. Dlatego łatwiej jest (według mnie i pewnie wszystkich innych firm) wlepić bana.

"Ekonomię można zniszczyć na wiele sposobów i to nawet bez cheatów. " jezeli napisalem to w moja strone to popełniles błąd bo to nie ja twierdze, ze na ekonomię wpłynąć nie mogą cheaty

A co do porównania to masz kila rodzajów i to porównanie miało oznaczac ze jak ci porysują auto to tracisz pieniądze jak zainwestujesz w gre i ci sie nie zwroci to tez tracisz, teraz rozumiesz ?

Ekonomie moga zniszczyc bugi czyli wina tworcow gry za niedopracowanie oraz exploity wlasnie te rzeczy niszcza najbardziej gry. Powiedz mi jak bedziesz sciagal kase z dzieciakow?myslisz ze rodzice zaplaca? Myslisz ze tym firma bedzie sie chcialo zakladac sprawy w sadach na calym swiecie kazdemu cheaterowi?pomysl bo to jak walka z wiatrakami. Do tego dochodza koszta sadowe oraz prawnicy :)

Każdemu ? nie bedzie to potrzebne ze wzgledu na to ze jak dadzą wysoką kare np 10 tys euro to zrobia pare i zrobi sie to medialne czyli kazdy sie bedzie bał= cziterstwo spadnie do 0

A co do dziecka to rodzice ponosza za nie konsekwencje do 18 roku tak??

Nigdy to nie wejdzie w zycie:) a jak wejdzie w jakies grze nie daje tam duzego online :) 10 tys euro pfff wystarczy podlaczyc sie z ip w kafejce kawiarni itd powodzenia ze sciaganiem kasy od ich wlascicieli :) gdyz dostawca internetu nie bedzie za to odpowiedzialny a w kawiarniach nie maja kamer by powiedziec kto w danym dniu i o ktorej godzinie wchodzil do sieci i cheatowal. Poza tym kara w platnych grach jest ban i ta osoba musi kupic nowa gre i zaczynac od 0 i to jest juz kara. Nie patrzcie na gry f2p bo one sa wlasnie do trzepania pieniedzy i cheaterzy sa im na reke bo taki gracz widzi cheatera ktory sie dorobil oszukujac wiec normalny gracz wyda hajs na itemy z IS wiec firma zarabia.

Ale powiedz mi kto normalny szedł by do jakiegos baru zeby sobie pocheatowac bez przesady, jakby byly takie kary to tworcy cheatow napewno nie tworzyli by takiego czegos bo by nie mieli z tego zysku, są darmowe cheaty oczywiscie ale jakby takie cos weszło w zycie to by sie duzo zmienilo bynajmniej mi sie tak zdaje.

Gdyby kary wystarczyły, to więzienia stałyby puste.

Twoja logika mnie rozbraja.

Powyższymi postami autor chyba pokazał to co wcześniej stwierdziłem - że nic nie rozumie, ubzdurał coś sobie i nie przyjmie żadnych argumentów do swojej świadomości, a przyszedł sie jedynie pokłócić. Ewidentnie widac że jest sfrustrowany bo ktoś mu zniszczył rozgrywke przez cheaty i teraz próbuje udowodnić swiatu że to nie było fair i nie powinno byc takich sytuacij. Owszem, nikt nie mówi tutaj ze czitowanie jest w porządku, ale Twój sposób walki z nim to mżonki, jedyne co możesz to nagrać i wysłać do supportu danej gry, zazwyczaj takich cziterów nie zobaczysz drugi raz nawet jeżeli nie zostanie zbanowany, możesz zobaczyć innego ale szczerze rzadko sie to zdaża zeby notorycznie widywać tego samego. Rozumiem że emocjie biorą góre (wnioskuje nie tylko po agresji w postach i braku chęci zrozumienia kontrargumentów, ale również po zdublowanym poście gdzie przeoczyłeś opcje edycji) ale powinieneś najlepiej ochłonąć, zostawić ten temat, wrócić za pare miesięcy i przeczytac wszystko jeszcze raz, a nuż nabierze sensu.

Sa ludzie ktorzy sami pisza cheaty i daja je znajomym i reszcie. Poza tym gdyby wiedzial jakie sa kary i namierza go po ip to oczywiste ze pojdzie do miejsca publicznego gdzie go nie wykryja i podlaczy sie pod inne ip. Tworcy cheatow nie pisza tylko dla zarobkow ale rowniez dla zabawy i samych siebie jacy sa zdolni ze potrafia zlamac zabezpieczenia. Poza tym mozna maskowac ip pomysl dlaczego fbi nie jest wstanje lapac hackerow ktorzy wlamuja sie do ich bazy danych? To samo moga robic cheaterzy. Zapomnij o karach finansowych bo to nigdy nie wejdzie w zycie chocby z jednego powodu w kazdym kraju jest inne prawo :)

Również jestem zdania, że przy rejestracji gdziekolwiek powinno podawać się pełne dane osobowe z dowodu osobistego, pesel, kod itp. po czym jakieś nadmierne łamanie zasad gry/forum/czegokolwiek odbijało się na rzeczywistości. W internecie też są ludzie, a gnoje już zbyt długo czują sie bezkarnie poprzez swoją anonimowość. No ale patrząc na kierunek, w którym zmierza aktualnie nasz świat to się o to bardzo nie martwię, bo takie rozwiązanie to tylko kwestia dłuższego lub krótszego czasu.

Ta juz widze jak ludzie podaja swoje dane ktore moga zostac wykradzione i wykorzystane. W internecie istnieje cos takiego jak anonimowosc . poza tym mozna zawsze podac falszywe dane bo nie maja jak sprawdzic tego.

Wydaje mi sie , ze autor poprostu zostal zhackowany ew przegral cos z hackerem i teraz chce sie wyzyc na forum. Kary pieniezne sa irracjonalnym pomyslem , poniewaz nikt by wtedy nie gral bo nagle dostal by bana bez powodu i 10tys kary.... :)Firma tak by sobie nabijala pieniazki + ciekawe kto jezdzil by po calym swiecie i prowadzil tysiace spraw sadowych , bez demek bez dowodow. Ban to najlepsze lekarstwo :)

Na dowodzie każdy ma swój indywidualny kod, możesz go wykraść tak samo jak możesz wziąć czyjąś karte kredytową i nakupić milion pierdół w internecie samymi danymi z karty, a jakoś nikt nie narzeka. Fałszywego kodu byś nie podał, bo byś sie nie zarejestrował jakby wszystko sie nie zgadzało idealnie. Tak samo jak fałszywymi danymi nie kupisz sobie czegoś w jakiejś grze.

@Edit

Wprowadzenie kar pieniężnych to byłby długi proces i dobrze kontrolowany, gdyby do czegoś takiego doszło to twórcy gry nie mogli by już sobie sypać karami na prawo i lewo wg. własnego uznania jak robią to teraz, opanujcie sie.