Gra ktos jeszcze na EU?

Witam tak jak w temacie czy gra ktos na EU wersji tery? jak tak podajcie serwery i czy a jakies polskie gildie :)

Dołączam się do pytania :) Chociaż pewne jest, że ludzi gra sporo :)

Jak sytuacja z EU?

grać ludzie grają. ale najłatwiej zobaczyć po prostej zależności facebooka a mmorpg. wiadomo że sporo graczy sprawdza fansite facebookowego mmo lecz nie każdy lajkuje posty, możliwe że tylko 20%.

Porównując TERA i TERA EU na facebooku widać że eu ma po 30 lajków przy postach a oficial ma po 100-200 lajków, także jeżeli 200 osób lajkuje post to prawdopodobnie 1000 osób+ go przeczytało.

z tego co zaobserwowałem na forum oficiala to mnóstwo ludzi z europy tam gra, co jest delikatnym problemem.

Pierwszym krokiem było zablokowanie na steam możliwości pobierania tery z europy.. zobaczymy co dalej :)

ale powiem wam jedno, grać w terę to tylko US. co z tego że ping delikatnie większy jak nie ma tam p2win.

nawet jakbym miał grać na pingu 200-300 to i tak grałbym na US i tylko pve.

większy fun z pve na super serwerach niż grać pvp gdzie jestes nikim bo nie kupujesz shopa.

Pozdro! :D

My z kilkoma osobami mamy gildię na tym najnowszym serwerze US, lagów nie doświadczamy i raczej nikt nie narzeka, ping u mnie po 90.

Jeśli sądzisz, że na Terze EU jest większy p2w niż na NA, to jesteś kolejnym bólodupcem który o niczym nie wie xD Nie płacąc za grę na EU mam wszystko to co domniemani "p2w" gracze. Po prostu NA jest dla ludzi, którzy są zbyt leniwi, by próbować coś osiągnąć, masa eventów zwiększających dropa, sprawia tylko to, że szybciej dochodzisz do endgamu, a później, przez następne pól roku nie ma co robić i zmieniasz grę. Jedyne dobre posunięcie ze strony en masse, to współpraca z platformą steam, dla większej popularności.

Co do lagów, kto nie robi endagamu, ani nie zależy mu na wynikach to ping 120-150 też nie powinien mu przeszkadzać, zwłaszcza na dps, gorzej jeśli ktoś gra tankiem .

To stwierdzenie mnie zabiło xD " większy fun z pve na super serwerach niż grać pvp gdzie jestes nikim bo nie kupujesz shopa. "

@Edit

270qx1do9sq6.jpg
ehe p2w .. tylko na czym, jak wszytko dostępne z poziomu gry, mesy 2-3 sztuki na 1 run ghiliglade xd obecenie vanguardowe questy pozwalają na szybkie zdobycie 1200 pkt ( jeden scroll to 400 pkt), więc nie potrzebujesz nawet Premium. Ah, te tokeny 18 sztuk z SC Hard moda, no ale pewnie ktoś pingiem 150 na NA nie może pozwolić sobie na tą instancje, poza tym dystrybucja mwa z instancji jest identyczna jak na NA, z tym, że tu padają pudefłka, które należy otworzyć, a tam odbywa się to z automatu XD

Jedyne P2W'owe itemy to liberty scrolle, które pozwalają odbindować +15 item, ale je też można kupić na aukcji w kwocie koło 140k ... xd jeśli ktoś uważa, że zebranie 140k w krótkim czasie graniczy z cudem i nazywa to P2W, nie osiągną nic w tej grze xD ( na NA raczej też nie da się ich wydropić, więc zostaje p2w shop )

Pozdrawiam

Jeśli sądzisz, że na Terze EU jest większy p2w niż na NA, to jesteś kolejnym bólodupcem który o niczym nie wie xD Nie płacąc za grę na EU mam wszystko to co domniemani "p2w" gracze. Po prostu NA jest dla ludzi, którzy są zbyt leniwi, by próbować coś osiągnąć, masa eventów zwiększających dropa, sprawia tylko to, że szybciej dochodzisz do endgamu, a później, przez następne pól roku nie ma co robić i zmieniasz grę. Jedyne dobre posunięcie ze strony en masse, to współpraca z platformą steam, dla większej popularności.Co do lagów, kto nie robi endagamu, ani nie zależy mu na wynikach to ping 120-150 też nie powinien mu przeszkadzać, zwłaszcza na dps, gorzej jeśli ktoś gra tankiem . To stwierdzenie mnie zabiło xD " większy fun z pve na super serwerach niż grać pvp gdzie jestes nikim bo nie kupujesz shopa. "@Editehe p2w .. tylko na czym, jak wszytko dostępne z poziomu gry, mesy 2-3 sztuki na 1 run ghiliglade xd obecenie vanguardowe questy pozwalają na szybkie zdobycie 1200 pkt ( jeden scroll to 400 pkt), więc nie potrzebujesz nawet Premium. Ah, te tokeny 18 sztuk z SC Hard moda, no ale pewnie ktoś pingiem 150 na NA nie może pozwolić sobie na tą instancje, poza tym dystrybucja mwa z instancji jest identyczna jak na NA, z tym, że tu padają pudefłka, które należy otworzyć, a tam odbywa się to z automatu XD Jedyne P2W'owe itemy to liberty scrolle, które pozwalają odbindować +15 item, ale je też można kupić na aukcji w kwocie koło 140k ... xd jeśli ktoś uważa, że zebranie 140k w krótkim czasie graniczy z cudem i nazywa to P2W, nie osiągną nic w tej grze xD ( na NA raczej też nie da się ich wydropić, więc zostaje p2w shop ) Pozdrawiam

Czekaj czekaj. Trochę chaotycznie to wszystko opisałeś. Nawet bardzo. Grałem w terę dość dawno, bo za czasów wonderholme i pamiętam, że wtedy farmiło się hajs głównie na locie. Jak teraz może zarobić trochę gotówki, ktoś kto zaczyna grę od zera no nowym serwerze? Chyba nie jest już to tak łatwo dostępne jak za czasów lota, tak?

Fakt, nie możesz farmić gotówki 24/7 jak za czasów lota, ale wszystko jest łatwiejsze. Podstawowy set aktualnie " Wroth" , masterworkujesz za pomoca 3 scrolli, a na 12 wbijasz przy 3-5 próbach. Jedyne większe kosza to visionmaker ( kolejny), który trzeba wbijać na 15, a to ogromne koszta xD

Z każdej instancji padają marki, za które można wyciągnąć to co powyżej na screenie.Reputacja z Vanguard'u także daje dostęp do cryształow ( 400p za czerwonyc kryształ 65 lvl , gdzie ceny zaczynają sie od 1,2k golda, a samemu spokojnie można chodzić w cryształach na 58 za grosze ). Więc ogólnie rzecz biorąc jak już zrobi się set to kasa leci szybciej niż za czasów lota, bo dzienna zbiórka masterworków ze zrobienia samych instancji + marki daje jakies 150-200. Dochdozi do tego ghiliglade, który mozesz zrobic 3x dziennie o ile masz vaguardowe punkty( jeśli ktoś nie wie , to jest to nowa reputacja z dziennych questow ) i tam też pada od groma itemów ( mesy, potki boostujące, mwa , materialy do vm). Najlepsze, że aby dojść do wszystkiego jak domniemani "p2w" gracze, nie trzeba nawet bardzo się napocić, ale sianie propagandy bo " NA jest lepsze, bo tak" jest przecież łatwiejsze xD

yt43tbat4l9g.jpg

tak dla potwierdzenia, aby nie było, że gada a nic niema .... od czasu do czasu kupuje premium, bo się lepiej na nim gra, bo daje możliwość teleportów, a nie latanie na tych pegazach xD
Nie wiem, czy da się to nazwać P2W, ale przecież zwolennicy i tak powiedzą, że na EU kupienie Tera Clubu to p2w, ale na NA już nie xD

Poprę pana wyżej, grałam dobry rok na EU, z czasem jak GF zaczęło wprowadzać zmiany i ludzie zaczęli masowo uciekać na wersję NA od EnMasse postanowiłam także spróbować,ponieważ jedyne co miałam to czekanie na nowy patch. Szczerze? Wersja NA jest dla tzw. casuali, typowe easymode, racja, może mają szybciej patche, więcej urozmaiceń, kostiumów, ale eh.. na EU jest wszystko tak samo, można łatwo, bez większego wysiłku, bez TERA Club'u wszystkiego się dorobić. Nie kupiłam TC ani razu, a jakoś bez problemów osiągam najlepsze sety w PvE jak i PvP. Stwierdzę nawet, że ciut dłuższe dążenie do perfekcyjnego eq jest o wiele lepsze, ponieważ uzupełnia nam pustkę między dość odległymi patchami.

Ludzie po prostu idą na łatwiznę dlatego uciekli na wersję NA. Szkoda jedynie, że i tak już małe community wersji EU na tym ucierpiało.. kolejki są strasznie długie czasami i sporo znajomych opuściło tę grę.

Co do wersji EU czy NA - zależy od Ciebie, czy chcesz iść na łatwiznę i w tydzień dojść do najlepszego setu czy troszkę się pobawić *i podenerwować :D*

Jedyny plus są SESy które na NA dropią z BAMów 60+, ale jak widać trochę się poprawiła sytuacja na EU dodając się do sklepu za marki, eventów, etc.

Wszyscy powyżej są w tak dużych błędach że głowa mała. Dodanie do IS'a alkahestów oraz ES'ów zabiło grę. Ludzie z hajsem, zaczęli masowo je kupować co sprawiło, że rynek szlag trafił. Jeśli chodzi o eventy... Wolę już ułatwiające rozgrywkę aniżeli ciągłe Happy Hour by ludzie kupowali więcej TT. Dodatkowo GF ma graczy totalnie gdzieś i nawet nie próbują się z tym kryć. Porównajcie sobie Fanpage Tery EU i NA. Na tym pierwszym są tylko informacje na temat update'ów shopów różnymi kostiumami. I tysiące ludzi, nie może się mylić. Jeszcze piszecie, że na EU jest jakiś hardcore xD Chyba nikt z powyższych nie grał w trudne mmo i tylko sobie wmawiają, żeby nie wyszło że grają na wersji p2w. Niestety prawda boli :)

Z tego co pamiętam enmasse wprowadziło jako pierwsze alkachesty do IS i to z jakimś rocznym wyprzedzeniem ... >.> Co do tego czy gameforge ma gdzieś graczy, zgadzam się xD ale i oni potrafią coś zrobić gdy populacja im spada. Gdyby było tak źle, to nie mielibyśmy powrotów dobrych i starych graczy z powrotem na servery EU. Robią Happy Hour, bo kto im zabroni, przecież ty ich nie utrzymasz, więc sami klepią kasę skoro ludzie im dają, a że P2W jako takiego nie ma (bo nowym strojem to się tam nie zawojuje ) to komu to niby szkodzi. Ludzie dobrowolnie kupują stroje, a to nie ułatwia rozrywki, niektóre rzeczy przyspieszają zdobywanie, ale nie dają przewagi nad innymi, ponieważ nie ma tam czegoś takiego ( jeśli ktoś widział proszę mi to wskazać), masz czas farmisz i masz to samo, nie masz czasu ale masz kasę, kupujesz stroje i sprzedajesz, tyle w temacie p2w.

Co do eventów, nie wydaje mi się, by enmasse był jakiś oryginalniejszy. Aktualnie na EU trwa turniej pve, co można zobaczyć sobie na stornie głownej ( która jest tak straszna, że powinni lizać stopy enmassu ... ehh ).

Nikt nie napisał, że eu to hardcore xD radze zainwestować w mocniejsze okulary :P Prawda jest taka, że na NA wciskają ci coś do ręki ... a na EU trzeba sobie to zdobyć.

Pojazd na EU zaczął się wtedy, gdy zapędzili się i chcieli ułatwić grę bardziej niż to było na NA i dostali kopa :P piszę tu o " drzewku" i materiałach do VM4.

Niestety, ale od zawsze bardziej p2w wersją była wersja NA, grałem na obu i nie bez powodu siedzę dalej na EU .

Zapomniałbym 39 pingu, a 130 to jednak znacząca różnica. Tak jak ktoś wcześniej wspomniał, Na jest dla casualowych graczy, którzy wchodzą raz co 2 dni, mając gdzieś ping, bo postoją sobie w mieście i pocisną pierdoły ze znajomymi.

@ Edit

Aby odświeżyć sobie spojrzenie na obie wersje postanowiłem odkopać jedno ze starych kont na wersji NA ...
O to co zobaczyłem po zalogowaniu.
azj8kupc8tzq.jpg

Ktoś wcześniej wspomniał, że to wersja EU jest p2w ... zal i bieda xD znam zasady tego eventu i wiem, że to także dropi na instancji oraz poprzez lvl ... ale proszę obrońców NA o odpowiedź : Czy nie widzicie tu przewagi graczy pakujących kase w gre ? :D

@Up

Przykro mi bardzo ale jest to jako event. Dodatkowo te catalysty nikt nie kupuje bo się nie opłaca. Wieli obrońca Tery EU będzie mi wciskał kit, że w S są tylko kostiumy. Lepiej przejrzyj sobie cały IS na tej swojej Terze, bo sam nawet nie wiesz jak tam sprawa wygląda skoro piszesz, że są tylko kostiumy xD Były alkahesty na NA w IS ale się z tego wycofali, ponieważ było to zbyt p2w. I chyba kolego nie wiesz co to p2w. P2W nie jest tylko gdy nie da się nic zrobić bez wydawania real money, ale też wtedy gdy ktoś kupujący premium walutę ma znaczną przewagę nad free userami. Wyobraź sobie, że długo farmiłeś alkahesty i udało Ci się ulepszyć broń na +14. Nagle wychodzi za przeproszeniem dupek, który rzuca pieniędzmi do skarbonki GF'a i ma to samo w 1 minutę co Ty farmiłeś przez miesiąc. W Terze EU też masz wszystko na tacy...tylko że za prawdziwe pieniądze. Już wolę grać na wersji, gdzie jest troszeczkę bardziej casualowa, niż na takiej gdzie przyjdzie jakiś czubek, co ukradł kartę kredytową mamy i wykupił sobie tysiące alkahestów i psuje rynek. I nie przesadzajmy, że te eventy na NA dają wszystko. Oczywiście, pojawia się raz na jakiś czas szybki zarobek ale jest on w granicy 10-20 tys. A żeby coś mieć na Ameryce, to też trzeba się napocić. Ja osobiście skończyłem z Terą bo nie ma gdzie grać. Na NA nie da się grać w pełni swoich możliwości przez lagi i niektórzy moim zdaniem ludzie tam są...ekhm. Zaś na EU kiła i mogiła, ludzi nie ma, P2W, GameForge. I proszę tutaj już nie bronić wesji od GF'a, bo wszyscy wiedzą i jest to wiadome od bardzo długiego czasu, że ta firma leci tylko na kasę i psuje jedną grę po drugiej. Ma gdzieś graczy i tylko udają że coś robią ale też nieskutecznie. Ja tutaj już kończę dyskusję, bo wydaje mi się że wszystko uwzględniłem i nikt mnie nie przekona. Najlepszym dowodem mojego tutaj wywodu jest fakt uciekających graczy. Byłem na Terze EU jakieś 2 tygodnie temu. Na Frayi oraz na Killianie zero graczy. Skoro tak jest to coś musi w trawie piszczeć. Jeszcze na koniec dodam, że starzy gracze nie wracają bo mam kontakt z większością mojej starej gildii na EU i nikt nie wrócił na EU. Na tej wersji grają tylko ludzie, którym szkoda zostawić swoje postacie i muszą kisić się w tym syfie. Koledze u góry napewno szkoda byłoby zostawić swoją postać więc tutaj zrozumiem, ale prawda jest taka i nie można się z tym sprzeczać.

Pozdrawiam

Trochę też źle podchodzicie do tych lagów. Sama miałam zdanie, że jak już jest 130 to nie da się grać. Patrz mój main czyli Lancer. Po kilku tygodniach grania przyzwyczaiłam się do panującego delayu czy to na PvP czy na PvE i nie miałam najmniejszego problemu z instancjami czy killami. Jak ktoś długo grał na wersji EU to nie dziwie się, że mu trudniej przejść ze względu na lagi. Ale jak ktoś ma chęci i nie podoba mu się polityka EU czy też zwyczajnie liczy na większe community to po jakimś czasie ping nie będzie miał znaczenia.

I mówię to z doświadczenia gdyż nawet na pingu 120-150 da się cancelować animację, robić skiting. Jest to kwestia nauczenia się grać od nowa.

Odnośnie samego NA, mam wrażenie, że jest ona bardziej przyjazna graczom. Dużo eventów, streamy gmów gdzie najlepsi gracze wyjaśniają techniki swojej klasy, ludzie też są bardzo przyjemni, nie ma takiego nacisku na super eq jeśli ktoś chce iść na instancje z GF czy z chatu. Wszystko wydaję się żyć i po prostu gra się przyjemnie.

Jak komuś żal zostawić postać to już jego sprawa, ale szkoda z tego powodu namawiać kogoś na EU, taka mała uwaga.

Paczki z alkahestami też są na NA, nie mwa ale extensivy, prosze mi nie wciskać ciemnoty, że ktoś nie kupi sobie i w 2 min nie wbije broni na +15 na NA >.> taki sam p2w na obu wersjach do czego właśnie dążę. Zgadzam sie z tym, że en masse jest o niebo lepszym wydawcą i do wysokiego pingu można się przyzwyczaić, ale nie skłamie jak powiem, że z niższym pingiem to całkowicie inna jakość gry.

Co do liczby ludności, zalogowałem do tery NA o godzinie 4 w nocy by sprawdzić liste LFG myślę, że to w miare dobra pora jak na NA .. na serwerze MT( kiedyśto był najpopularniejszy serwer póki tam grałem xD) byly 2 listy z z czego na 2 byly może 4 wpisy. To samo jest na ponoć tak wymarłym Killianie . Nie bronie GF, wiem, że to syf, nie wydawca=, ale denerwuje mnie stwierdzenie tylko p2w graja na EU, no proszę was. Zmieniło się sporo odkąd cały motłoch uciekł na NA, a GF'owi ukazało się przed oczami widmo rychłej śmierci serwerów. Róbcie jak uważacie, według mnie pingi 170+ nie są warte przenosin z EU, mam tam na tyle fanu i zabawy, że nawet nie pomyślałbym o NA , gdyby nie ten temat xD No ale co kto lubi, ważne, by każdy mial fun :P

życzę dropów i dobrej zabawy czy to na EU czy na NA serwerach ^^

Pozdrawiam i kończe xD

Witam tak jak w temacie czy gra ktos na EU wersji tery? jak tak podajcie serwery i czy a jakies polskie gildie :)