LOTRO - pytanie

Witam. Chciałbym zagrać w LOTRO, ale nie mam pojęcia czy pójdzie mi chociaż na tych 40-60 fpsach. Podaję specyfikację komputera:

-3gb ram

-intel pentium R 2.66GHz (2 rdzenie)

-amd radeon hd5450

Jeśli podać coś jeszcze proszę napisać.

Spokojnie. Lotro ma jedno z bardziej sensownych rozwiązań jeśli chodzi o ustawienia graficzne. Najniższe wyciągają komputery z 2000r. Będziesz musiał się po prostu pobawić suwaczkami w celu zoptymalizowania wrażeń graficznych do wydajności. Nie mniej z tym sprzętem łapiesz się na powyżej rekomendowanych, więc nie powinno być najmniejszego problemu.

Gdybyś miał problemy to tutaj masz mój poradnik do ustawień graficznych, tam masz wyjaśnione każde ustawienie, co robi i ile wymaga od sprzętu.

Gry od turbine moga sie pochwalic jedna z lepszych optymalizacji - gra i swietnie wyglada na high techowym sprzecie i dziala na przedpotopowym jednak z przecietna grafika (choc lotro akurat i tak i tak fajnie wyglada i jest na czym oko zawiesic :D

Jeszcze jedną sprawę mam. Odpaliłem launchera, pobrało mi te wymagane 600mb i zacząłem grać. Zmieniłem ustawienia graficzne i dałem DirectX 10 po czym wyłączyłem grę. Teraz nie mogę jej odpalić. Włączam launcher, loguję się pojawia się czarny ekran i d*pa. Help?!

Spróbuj odpalić w oknie, a nie full screen (jak pojawi się czarny ekran alt+enter). Bardzo często ostatnio mi się zdarza, że gra na fullscreenie wyrzuca błąd o "out of range" monitora mimo iż ustawienia są domyślne i nic nie ruszam. To zwykle pomaga. Jeśli dalej nie będzie grać i buczyć - reinstalka gry, chyba, że chce Cię się w configu ręcznie wszystko wpisywać.

A jak mogę zmienić opcje, jeśli mi się gra nie włącza?

Często przy lancherze są opcje graficzne (nie pamiętam czy lotro to ma, a akurat ja mam go usuniętego teraz). Z racji tego, że nie wiem czemu gra Ci się wysypała nie doradzę Ci nic z plikiem config. Dla świętego spokoju lepiej przeinstalować. Przed jednak spróbuj opcji repair, która zawsze jest w lancherze.

Dobra, dzięki wszystkim za pomoc. W launcherze znalazłem opcję aby skasować ustawienia graficzne. :)

A to pochwal sie nesh na jakim serwerze grasz i jaka klasa :D

Zacząłem grać na serwerze Evernight. Gram Hunterem Elfem, Origin Rivendell.

A jakie traity wybrać na huntera?

Generalnie zawsze w te co daja tobie skille/ulepszaja a reszta wedlug logiki ;). A teraz ktore drzewko... Huntsman - mobilny lucznik na sredni dystans (tzn szybkie ataki, ale kosztem dystansu), Bowmaster - lucznik stacjonarny (duzy dystans, mala szybkosc itd), oraz Trapper of the Foes ktory polega na pulapkach i sztuczkach (AoE, CC itd). A w ktory pojsc? To juz zalezy od ciebie, co ci sie podoba, jaki lubisz styl gry ;). Bodajze do 20 lvl mozesz za darmo robic respecjalize wiec sb eksperymentuj :D. Mi sie najprzyjemniej gralo na traperze, ale to dlatego ze lubie takie zajawki i mi sie ciekawiej gralo niz zwyczajne latanie/stanie z lukiem :D. Ale tez znam ludzi ktorzy wola np wejsc na gorke i wysnajpic caly oboz bowmasterem :D. albo tez wbic sie we wszystkich, byc w ciaglym ruchu, trzymac krotki dystans od wroga i strzelac, strzelac, strzelac :D.

O, to dobrze sie sklada, moze do cb dolacze jak w koncu dadza na snowie mozliwosc transferu a mialem tam jakies postaci na niskich w miare lvl (od 20 do bodajze 50 ktoregos :D)

A jak wyglada pvp w tej grze ?

Brak. Jedyne pvp to sparingi/duele, lub na specjalnej mapie PvMP - gdzie grasz swoja glowna postacia, albo jako MP - potwor po stronie saurona, a to jako ork jakis, a to jako warg czy pajak :D. Generalnie - w lotro nie gra sie dla pvp :P

Mam pytanko może nie w odpowiednim temacie. Fajnie się gra ? Nie wydając ani pln mogę dojechać do tego 100 lvlu (Taki jest max chyba prawda).

Można spokojnie dzięki systemowi deedów - czyli robisz zadania za walutę w IS. Czasem będziesz musiał stworzyć 2-3 postaci, by kupić dodatek czy ulepszenie konta, ale koniec końców wszystko można dorwać za free, jeśli ma się choć trochę samozaparcia.

Zgaduję, że na evernight gra najwięcej polaków? Jakoś po samej nazwie już coś mi świta. Znajdują się tam jakieś dojrzalsze polskie kinshipy(odpowiedniki gildii jak rozumiem)?

Ja bym tu za wiele polakow nie szukal na sile ;). Ale biorac pod uwage ze na tym serwerze bedzie gralo najwiecej osob (jedyny serwer anglojezyczny, nie RP) to mozliwe ze najwiecej polakow tam znajdziesz ;)

A co do gry - gra sie super, jedynie musisz robic wspomniane deedy ktore sa za wszystko praktycznie - za kazdego moba, za kazde odkrycie ruin czy czegos :D. I nawet po zabiciu 60 ktoregos moba za bodajze 5-10 TP mozesz dalej je bic i za to masz lepsze nagrody najczesciej ;). A co do dodatkow - ja bardziej preferuje quest packi - najlepiej wykupowac sb po prostu po kolei nowe krainy jak do jakies wchodzisz (z glownej fabuly) + ewentualnie jakiegos skirmisha czy cos od czasu do czasu (ja np ostatnio kupilem stand of amon sul i jestem zadowolony - fajny bajer z zapalaniem ognisk i epicki boss, z tym ze zeby sie jakos zwrocilo musisz troche czasu tam spedzic... jednak nie naraz - mozesz np robic questy, jak sie znudzi to isc na skirmisha :D)

Witam. Chciałbym zagrać w LOTRO, ale nie mam pojęcia czy pójdzie mi chociaż na tych 40-60 fpsach. Podaję specyfikację komputera:

-3gb ram

-intel pentium R 2.66GHz (2 rdzenie)

-amd radeon hd5450

Jeśli podać coś jeszcze proszę napisać.