Torchlight mobile

Torchlight... tego tytułu nikomu nie trzeba przedstawiać.

Na tegorocznym E3 i Gamescone zostało zapowiedziane iż Torchlight wychodzi oficjalnie na telefony i tablety z systemem iOS a także Android.

Od czasu obu konferencji minęło sporo czasu a co za tym idzie pojawiło się dużo informacji, które postanowiłem zebrać w jedną całość i wam je przedstawić wraz ze zdjęciami i filmami z gry.

Wszystko znajdziecie poniżej. Życzę miłej lektury !

  • Poprzez skargi wielu fanów owej produkcji, developerzy posłuchali graczy co poskutkowało zlikwidowanienem systemu Staminy. - Co to oznacza? Ano to iż będziemy mogli się cieszyć rozgrywką bez żadnych ograniczeń czasowych.
  • Gra będzie się opierała na systemie "Free to Play + ItemShop". Jednakże w ItemShopie nie znajdziemy przedmiotów dających przewagę nad innymi graczami. - Sklep będzie wyglądał "podobnie" do tego w karciankach typu Hearthstone. Już tłumaczę dokładniej. - W sklepie znajdziemy przedmioty (nie wiadomo jeszcze dokładnie jakie), które będziemy mogli zdobyć również w grze bez wydawania żadnej gotówki. Jak wspomniałem wcześniej, nie zobaczymy tam żadnych ekskluzywnych przedmiotów dających przewagę nad innymi graczami. Sklep ma służyć jedynie jako "przyśpieszacz" dla niedzielnych a także leniwych graczy. - Coś ala Pakiety Kart z Hearthstone, które możemy wyfarmić.
  • Gra została zaprojektowana całkowicie od podstaw specjalnie pod platformę Mobilną. - Dzięki czemu ominą nas liczne błędy związane z portami a gra będzie chodziła płynniej przy cudownej oprawie graficznej. Lecz developerzy na tym nie poprzestali. W grze poznamy całkowicie nową historię przy czym będziemy przemierzać i odkrywać nowe obszary.
  • Specjalnie dla wersji Mobilnej zostały stworzone ekskluzywne, nowe klasy postaci wraz z rasami. - Co oznacza, że tych klas postaci i ras nie uświadczymy w obecnych wersjach dla PC.
  • W grze pojawią się 4 klasy postaci. Każda z klas posiada własny zestaw różnych umiejętności które będziemy mogli wybrać w zależności od buildu a także stylu gry. - Co pawda nie dużo klas, ale z pewnością pula z czasem zostanie zwiększona. Jedyną powracającą klasą jest Inżynier. Natomiast reszta klas jest całkowicie nowa dla tej produkcji.
Klasy postaci, które mają się pojawić w grze :

  • Inżynier - ikona z pierwszej części Torchlight.
  • Emberblade - Melee Warrior
  • Kitsune (Pierwsza klasa, która nie jest człowiekiem.) - Ranged Mage
  • Czwarta klasa postaci nie została jeszcze ogłoszona.
  • Stworzono nowy system rozwijania umiejętności. - Nowy system polega na łączeniu dowolnych umiejętności ze sobą.
  • W grze uświadczymy rozgrywkę Multiplayer (Z możliwością Kooperacji i systemem Gildii), która zostanie ubarwiona o system PVP. - Fanboye D3 mogą pozazdrościć i zacząć płakać, że nawet Mobilne RPG będzie posiadało prawdziwe PVP. :)
  • Dodatkowo naszą rozgrywkę wzbogaci nowy system kolekcjonowania zwierzaków. - W grze znajduje się obecnie 25 przeróżnych zwierzaków. Oprócz samej kolekcji, pomagają nam one w wykonywaniu zadań. Pety mogą zostać wzmocnione np. poprzez karmienie rybami, co jest jedną z wielu aktywności. Na zdjęciach możemy zauważyć między innymi pandę i coś na styl chińskiego smoka. Zapewne tak jak z klasami postaci, z czasem pula pupilów zostanie zwiększona.
  • Podczas rozgrywki będziemi mieli możliwość brania udziału w przeróżnych wyzwaniach czasowych.
  • Torchlight standardowo będzie posiadał dwa typy waluty. Coiny, które będziemy zdobywali podczas rozgrywki a także Gemy, które będziemy mogli kupić za prawdziwe pieniądze a także prawdopodobnie będziemy mogli je otrzymać za udział w specjalnych Eventach.
  • Studio Fedeen nie poszło na łatwiznę metodą kopiuj - wklej. W grze prawdopodobnie prócz typowego rzutu izometrycznego będą występowały poziomy przypominające bardziej 2D Side-Scroller'a.
  • Torchlight Mobile posiada 3 różne sekcje do progressowania. Gdy jedną z nich ukończymy, zostanie odblokowany Hard Mode gdzie będziemy mieli możliwość zdobycia lepszego ekwipunku i większej ilości doświadczenia.
  • Questy prawdopodobnie będzie można wykonywać także w trybie Offline. Wykonywanie zlecenia średnio trwa od 3 do 10 minut. - Dobre rozwiązanie dla osób, które mają krótką przerwę w pracy bądź szkole. :)
  • W grze nie uświadczymy żadnych walk poza dungeonami (Brak walk w miastach). Do tego są przygotowane specjalne lokacje.
  • Gracze będą mogli sprzedawać przedmioty, kupować nowe czy pójść połowić ryby dla swoich pupili, aby poprzez karmienie zwiększyć ich siłę.
  • Customizacja postaci ma być podobna do tej z Torchlight 2 a być może nawet trochę bardziej rozwinięta/bogatsza. - Więc nie musimy się martwić, że będziemy klonami niczym z Matrixu :P.
  • W Kooperacji bedą mogły brać udział maksymalnie cztery osoby. Natomiast rozmiar Gildii nie jest nam znany.
  • Nasze postacie będą zapisywane na serwerze. - Dzięki temu nie będziemy musieli obawiać się o utratę naszego postępu i bawić się w kopiowanie plików podczas skakania pomiędzy telefonem a tabletem.
  • System monetyzacji (ItemShop) ma się różnić na wschodzie od tego na zachodzie.
  • Developerzy robią wszyswszystko aby uniknąć exploitów i hacków.
  • Wersja na iOS ruszy chwilę przed Androidem. - Twórcy dzięki opiniom zebranych od użytkowników systemu iOS, chcą udoskonalić i doszlifować projekt aby upewnić się, że gra jest perfekcyjna bez żadnych bugów przed wypuszczeniem na Androida.
  • Gra będzie posiadała prawdopodobnie następujące wersje językowe : Angielski, Niemiecki, Francuzki, Włoski, Turecki, Portugalski być może Rosyjski i Chiński? - Gra jest tworzona przez zespół znajdujący się w Szanghaju więc być może odrazu powstanie Chińskie tłumaczenie.
Za produkcję gry odpowiada studio Fedeen Games w Szanghaju. Natomiast za wersję Chińską odpowiada inny zespół.

Co prawda to nie MMO tak samo jak Diablo 3 czy Path of Exile nie są MMO a raczej Semi-MMO ale warto wspomnieć o tym wspaniałym tytule !

Premiera na początku roku 2016.

Właśnie ruszyły Beta Testy w Chinach a ja dla was zdobyłem aplikację gry do niej ! - Tak więc odpalamy smartphone, podłączamy do ładowarki i testujemy na całego !

Ważne : Należy pamiętać, że wersja Chińska będzie się w pewnych

aspektach drastycznie różnić się od Europejskiej i Amerykańskiej.

Info : Rozmawiałem z Community Manager i zdradził on, że już niedługo pojawi się sporo informacji na temat Europejskiej wersji od Fedeen.

Link do aplikacji : Kliknij tutaj aby pobrać!

P.S Aby pobrać aplikację wymagana jest aplikacja Mega.co.nz

Panel logowania co i jak : Po zakończeniu pobrania i zainstalowania wymaganych plików, gra poprosi nas o zalogowanie. Nie musimy się rejestrować. Wystarczy wybrać pierwszą opcję (Czerwony przycisk) i zaloguje nas jako gość. Co do nicku postaci, nie musimy wpisywać po Chińsku, można użyć normalnych liter, jednak zostanie on zastąpiony Chińskim.

Przydatne linki :

http://www.torchlightmobile.com/ - Strona główna

http://forum.fedeen.com/viewforum.php?f=61 - Forum gry.

http://twitter.com/torchlightm

http://facebook.com/torchlightmobile

A tutaj Gameplaye z Chińskiej CBT :

Zdjęcia :

VAQgvuF.jpg

cB1PW7fl.jpg

KkRf0qhl.jpg

sQxnEqGl.jpg

ykuZs9ql.jpg

iWQEHjbl.jpg

zGQv5Bpl.jpg

ESgfjyEl.jpg

5v3ibnhl.jpg

zU8mMkFl.jpg

84ZkMyAl.jpg

cfeEawk.jpg

muu9b7G.jpg

xfT3wKX.jpg

Ogólnie wygląda na niezłego kozaka i solidnie wykonaną robotę.

Już jakiś czas temu zastanawiałam się z czego żyje Runic Games, bo przecież od czasu wydania TII minęło kupę czasu a oni nie wydali żadnej gry. Ogólnie myślałam, że już skończyli swój żywot, ale najwidoczniej pracowali nad wersja moblina Torchlight.

Wygląda fajnie, oby nie zepsuli jej IS bo o ile nie uważam Runic Games za złą firmę to przy tworzeniu tej gry współpracowali z dwoma innymi firmami więc ich polityka może być nieco zachwiana...

Niemniej ja osobiście wolałabym TIII na PC :F Na smartfonach źle mi się gra, do tego bateria bardzo cierpli przez te aplikacje i nie wytrzymuje nawet dnia pomimo ich nie włączania. Dlatego gram we wszystko na emulatorach Androida, niestety na nich też nie wszystko działa (do teraz płaczę do Ludia żeby wydali wersje facebookową gry Jurassic World: The Game bo na swoim smartfonie nie mogę jej zainstalować bo jest... Za duża, 500 MB w smartfonie, ciekawe skąd... A do tego gry nie da się przenieść na SD, yolo).

Najwyżej obejdę się smakiem albo kupię sobie tableta specjalnie do gier... Chociaż to takie trochę wyrzucania kasy w błoto.

Mnie tam granie "na wynos" raczej nie interesuje. Torchlight świetna gierka, teraz czekam na 3 albo na jakieś mmo ;)

Czekam niecierpliwie na tl3, dla mnie to będzie instabuy. Fani mobilnego grania się nie zawiodą, bo stworzyli dobre gry więc raczej crap nie powstanie. Nie wiem jak będzie z p2w, ale za torchligta 2 z contentem większym niż d3 bez dodatku wiele nie chcieli.

Ogólnie polecam poczytać komentarze na ich fanpage - https://www.facebook.com/torchlightmobile niektóre osoby już w to grają/grały (nie wiem gdzie i jak) i narzekają trochę na to "F2P". Podobno jest tam system staminy (seriooooo). Wiele osób także chce żeby nie było F2P tylko B2P.

No ogólnie to mam pewne obawy, zresztą nie tylko ja, cały fanpage jest nimi przesiąknięty :P Ja po prostu zbyt dobrze znam "F2P" gier mobilnych. Faktycznie zrobienie tej gry B2P wcale nie jest takim głupim pomysłem, w końcu, wbrew pozorom, są płatne apki na smartfony i są całkiem popularne.

Ludzie narzekają na F2P, a później i tak wydają kasę w IS, a jak kasa się zgadza, to zmian nie będzie. No i widać, że teraz każdy chce gry na telefon robić, bo dzieci z Iphonami kupią wszystko...

Jeśli grafika "jak na kompie", to jestem za. Będę grał aż do Lineage Eternal.

Szkoda, że bez co-opa.

Cześć wszystkim !

Właśnie uzupełniłem temat o sporą ilość informacji i zdjęć !

Wszystkie informacje zostały zaczerpnięte z przeróżnych artykułów portali, które miały doczynienia z grą bądź rozmawiały z osobami odpowiadającymi za produkcję.

P.S Droga Hasiro, osoby, które grały prawdopodobnie były na konferencji E3. Pozatym nikt prócz developerów nie ma dostępu do gry. Większość ludzi swoje obawy wygłasza po doświadczeniach z innymi grami o podobnym modelu płatności. Np. Dungeon Hunter 5 itp.

Zapraszam do czytania.

Teraz to żałuję jeszcze bardziej, że to nie nowa wersja na PC, eh... Kiedyś PC konkurowało z konsolami, teraz musi walczyć o podium na rynku z małymi, wrednymi androidami >_> zUo wcielone.

Żeby chociaż była wersja na Win 8/10 (na tych systemach działa wiele gier z Androida) ale pewnie nie ma co liczyć na to.

Cześć wszystkim !

Kolejne targi Pax Prime za nami a ja mam dla was niespodziankę !

Właśnie ruszyły Beta Testy w Chinach ! Temat zaktualizowałem o dwa nowe, prawdziwe gameplay'e z Chińskiej wersji, jeden Screenshot z kreatora postaci a także zdobyłem i dodałem aplikację do Chińskiej wersji gry, także śmiało można grać !

Mój Nick w grze to : 如何蟾蜍 i gram Kitsune. - No to do zobaczenia w grze !

Otóż pograłem trochę i postanowiłem, że narobie wam smaczka.

System skilli :

System skilli z pewnością jest unikatowy. Działa odmiennie niżeli w D3 czy PoE. Umiejętności polegają na łaczeniu ich ze sobą. A dokładniej, mamy jedno miejsce podobne jak na runy w D3, lecz zamiast run, wkładamy tam jedną z umiejętności po czym zyskujemy inną.

Przykład na postaci Emberblade : Mamy dwa skille : Cyklon i Szarżę. Jeśli Cyklon połączymy z szarżą to podczas atakowania cyklona będziemy wytwarzać takie jak by niebieskie płomienie. Natomiast jeśli połączymy je na odwrót tj. Szarżę z Cyklonem to po użyciu zostawimy ze sobą niebieski płomień na ziemii niczym Ghost Rider i dodatkowo zyskamy przyśpieszenie.

I możemy to zrobić z każdą z umiejętności cyklon z okrzykiem, który ogłusza czy z umiejętnością podobną do monka z diablo czyli Seven Sided Strike. Ogólnie mamy sporo wariantów.

Jak odpalam grę wyskakuje okienko w które klikam i wywala grę, są teraz jakieś testy czy już tą beta nie aktualna w Chinach i trzeba coś innego pobrać. ?

Torchlight... tego tytułu nikomu nie trzeba przedstawiać.

Na tegorocznym E3 i Gamescone zostało zapowiedziane iż Torchlight wychodzi oficjalnie na telefony i tablety z systemem iOS a także Android.

Od czasu obu konferencji minęło sporo czasu a co za tym idzie pojawiło się dużo informacji, które postanowiłem zebrać w jedną całość i wam je przedstawić wraz ze zdjęciami i filmami z gry.

Wszystko znajdziecie poniżej. Życzę miłej lektury !

  • Poprzez skargi wielu fanów owej produkcji, developerzy posłuchali graczy co poskutkowało zlikwidowanienem systemu Staminy. - Co to oznacza? Ano to iż będziemy mogli się cieszyć rozgrywką bez żadnych ograniczeń czasowych.
  • Gra będzie się opierała na systemie "Free to Play + ItemShop". Jednakże w ItemShopie nie znajdziemy przedmiotów dających przewagę nad innymi graczami. - Sklep będzie wyglądał "podobnie" do tego w karciankach typu Hearthstone. Już tłumaczę dokładniej. - W sklepie znajdziemy przedmioty (nie wiadomo jeszcze dokładnie jakie), które będziemy mogli zdobyć również w grze bez wydawania żadnej gotówki. Jak wspomniałem wcześniej, nie zobaczymy tam żadnych ekskluzywnych przedmiotów dających przewagę nad innymi graczami. Sklep ma służyć jedynie jako "przyśpieszacz" dla niedzielnych a także leniwych graczy. - Coś ala Pakiety Kart z Hearthstone, które możemy wyfarmić.
  • Gra została zaprojektowana całkowicie od podstaw specjalnie pod platformę Mobilną. - Dzięki czemu ominą nas liczne błędy związane z portami a gra będzie chodziła płynniej przy cudownej oprawie graficznej. Lecz developerzy na tym nie poprzestali. W grze poznamy całkowicie nową historię przy czym będziemy przemierzać i odkrywać nowe obszary.
  • Specjalnie dla wersji Mobilnej zostały stworzone ekskluzywne, nowe klasy postaci wraz z rasami. - Co oznacza, że tych klas postaci i ras nie uświadczymy w obecnych wersjach dla PC.
  • W grze pojawią się 4 klasy postaci. Każda z klas posiada własny zestaw różnych umiejętności które będziemy mogli wybrać w zależności od buildu a także stylu gry. - Co pawda nie dużo klas, ale z pewnością pula z czasem zostanie zwiększona. Jedyną powracającą klasą jest Inżynier. Natomiast reszta klas jest całkowicie nowa dla tej produkcji.
Klasy postaci, które mają się pojawić w grze :

  • Inżynier - ikona z pierwszej części Torchlight.
  • Emberblade - Melee Warrior
  • Kitsune (Pierwsza klasa, która nie jest człowiekiem.) - Ranged Mage
  • Czwarta klasa postaci nie została jeszcze ogłoszona.
  • Stworzono nowy system rozwijania umiejętności. - Nowy system polega na łączeniu dowolnych umiejętności ze sobą.
  • W grze uświadczymy rozgrywkę Multiplayer (Z możliwością Kooperacji i systemem Gildii), która zostanie ubarwiona o system PVP. - Fanboye D3 mogą pozazdrościć i zacząć płakać, że nawet Mobilne RPG będzie posiadało prawdziwe PVP. :)
  • Dodatkowo naszą rozgrywkę wzbogaci nowy system kolekcjonowania zwierzaków. - W grze znajduje się obecnie 25 przeróżnych zwierzaków. Oprócz samej kolekcji, pomagają nam one w wykonywaniu zadań. Pety mogą zostać wzmocnione np. poprzez karmienie rybami, co jest jedną z wielu aktywności. Na zdjęciach możemy zauważyć między innymi pandę i coś na styl chińskiego smoka. Zapewne tak jak z klasami postaci, z czasem pula pupilów zostanie zwiększona.
  • Podczas rozgrywki będziemi mieli możliwość brania udziału w przeróżnych wyzwaniach czasowych.
  • Torchlight standardowo będzie posiadał dwa typy waluty. Coiny, które będziemy zdobywali podczas rozgrywki a także Gemy, które będziemy mogli kupić za prawdziwe pieniądze a także prawdopodobnie będziemy mogli je otrzymać za udział w specjalnych Eventach.
  • Studio Fedeen nie poszło na łatwiznę metodą kopiuj - wklej. W grze prawdopodobnie prócz typowego rzutu izometrycznego będą występowały poziomy przypominające bardziej 2D Side-Scroller'a.
  • Torchlight Mobile posiada 3 różne sekcje do progressowania. Gdy jedną z nich ukończymy, zostanie odblokowany Hard Mode gdzie będziemy mieli możliwość zdobycia lepszego ekwipunku i większej ilości doświadczenia.
  • Questy prawdopodobnie będzie można wykonywać także w trybie Offline. Wykonywanie zlecenia średnio trwa od 3 do 10 minut. - Dobre rozwiązanie dla osób, które mają krótką przerwę w pracy bądź szkole. :)
  • W grze nie uświadczymy żadnych walk poza dungeonami (Brak walk w miastach). Do tego są przygotowane specjalne lokacje.
  • Gracze będą mogli sprzedawać przedmioty, kupować nowe czy pójść połowić ryby dla swoich pupili, aby poprzez karmienie zwiększyć ich siłę.
  • Customizacja postaci ma być podobna do tej z Torchlight 2 a być może nawet trochę bardziej rozwinięta/bogatsza. - Więc nie musimy się martwić, że będziemy klonami niczym z Matrixu :P.
  • W Kooperacji bedą mogły brać udział maksymalnie cztery osoby. Natomiast rozmiar Gildii nie jest nam znany.
  • Nasze postacie będą zapisywane na serwerze. - Dzięki temu nie będziemy musieli obawiać się o utratę naszego postępu i bawić się w kopiowanie plików podczas skakania pomiędzy telefonem a tabletem.
  • System monetyzacji (ItemShop) ma się różnić na wschodzie od tego na zachodzie.
  • Developerzy robią wszyswszystko aby uniknąć exploitów i hacków.
  • Wersja na iOS ruszy chwilę przed Androidem. - Twórcy dzięki opiniom zebranych od użytkowników systemu iOS, chcą udoskonalić i doszlifować projekt aby upewnić się, że gra jest perfekcyjna bez żadnych bugów przed wypuszczeniem na Androida.
  • Gra będzie posiadała prawdopodobnie następujące wersje językowe : Angielski, Niemiecki, Francuzki, Włoski, Turecki, Portugalski być może Rosyjski i Chiński? - Gra jest tworzona przez zespół znajdujący się w Szanghaju więc być może odrazu powstanie Chińskie tłumaczenie.
Za produkcję gry odpowiada studio Fedeen Games w Szanghaju. Natomiast za wersję Chińską odpowiada inny zespół.

Co prawda to nie MMO tak samo jak Diablo 3 czy Path of Exile nie są MMO a raczej Semi-MMO ale warto wspomnieć o tym wspaniałym tytule !

Premiera na początku roku 2016.

Właśnie ruszyły Beta Testy w Chinach a ja dla was zdobyłem aplikację gry do niej ! - Tak więc odpalamy smartphone, podłączamy do ładowarki i testujemy na całego !

Ważne : Należy pamiętać, że wersja Chińska będzie się w pewnych

aspektach drastycznie różnić się od Europejskiej i Amerykańskiej.

Info : Rozmawiałem z Community Manager i zdradził on, że już niedługo pojawi się sporo informacji na temat Europejskiej wersji od Fedeen.

Link do aplikacji : Kliknij tutaj aby pobrać!

P.S Aby pobrać aplikację wymagana jest aplikacja Mega.co.nz

Panel logowania co i jak : Po zakończeniu pobrania i zainstalowania wymaganych plików, gra poprosi nas o zalogowanie. Nie musimy się rejestrować. Wystarczy wybrać pierwszą opcję (Czerwony przycisk) i zaloguje nas jako gość. Co do nicku postaci, nie musimy wpisywać po Chińsku, można użyć normalnych liter, jednak zostanie on zastąpiony Chińskim.

Przydatne linki :

http://www.torchlightmobile.com/ - Strona główna

http://forum.fedeen.com/viewforum.php?f=61 - Forum gry.

http://twitter.com/torchlightm

http://facebook.com/torchlightmobile

A tutaj Gameplaye z Chińskiej CBT :

Zdjęcia :

VAQgvuF.jpg

cB1PW7fl.jpg

KkRf0qhl.jpg

sQxnEqGl.jpg

ykuZs9ql.jpg

iWQEHjbl.jpg

zGQv5Bpl.jpg

ESgfjyEl.jpg

5v3ibnhl.jpg

zU8mMkFl.jpg

84ZkMyAl.jpg

cfeEawk.jpg

muu9b7G.jpg

xfT3wKX.jpg

Ogólnie wygląda na niezłego kozaka i solidnie wykonaną robotę.