Która karta graficzna lepsza?

Witam!
Posiadam kartę graficzną GeForce 210 1GB i wiem, że jest ona do d*py.
Mam aktualnie okazje kupna karty Asus en9800gt 512MB i zastanawiam się, która jest lepsza.
Tak więc moje pytanie to która jest lepsza oraz czy wymiana na asus'a (bo przypuszczam, że taki będzie werdykt) dużo zmieni?

Z tego co się mi wydaje to 9800gt d*py nie urywa bo to stara technologia, a ten 210 (syf) to karta do przeglądania internetu / filmów? Osobiście bardziej się opłaca coś z rodziny GTX460 ale ta karta troszeczkę kosztuje. Dodatkowo stare karty z przed serii GTX bardzo łatwo się psuły.

Miałem 9800gt i 8800gt i obie sie spaliły (słabe lutowanie), były grzane w piekarniku z 10 razy zanim padły.

Jeśli masz okazję kupić ją tanio, to kupuj.

Najlepiej podaj kwotę, a podpowiemy Ci co najlepiej kupić.

Za 200zł masz już gtx460.

Co to za różnica, który syf lepszy, nawet przyjęcie tej karty za darmo jest mało opłacalne, nie wspominając o jej kupnie - nawet w okazyjnych cenach, jakkolwiek opłacalne by się one nie wydawały. Za śmieszne pieniądze kupisz coś znacznie bardziej wydajniejszego.

najpierw podaj resztę specyfikacji sprzętu...

A więc tak, karte mogę kupić za małe pieniądze (nie wiem dokładnie ile, myślę, że ok. 40zł) bo odkupuje od znajomego.
Polemizowałbym co do odpowiedzi Golden, ponieważ mam ją aktualnie włożone na testowanie i różnica jest zauważalna, przykładowo na 210 gra w CS:GO na ok. 30-40 fps, teraz na 120fps ze spadkami, bądź 60 stałych przy ustawieniu limitu, a gra w Infestation na starej karcie niemożliwa, tutaj w miarę ładnie śmiga, czasami spadek fpsów.
Specyfikacja:
Procesor: Intel Core i3-4160 3,6 GHz
Grafika: NVIDIA GeForce 210 1 GB (aktualnie Asus en9800gt 512MB)
RAM: 4 GB
System: Windows 7 Professional 32 bit
Płyta główna: Gigabyte H81M-S2PH
Zasilacz: ENlight GPS-350 AB C 350W

Zasilacz noname 350W? Sam nie wiem czy on to wytrzyma bo seria 8800gt i 9800gt potrzebowała prądu. Może nic mu się nie stanie.

Ja bym brał, ale martwię się co do tego zasilacza.

Skoro jesteśmy w temacie, aby nie zakładać specjalnie nowego to czy wymiana zasilacza również zauważalnie wpłynie na wydajność komputera w grach? Oraz co jeszcze powinienem wymienić?

Zasilacz spokojnie da radę.

Skoro jesteśmy w temacie, aby nie zakładać specjalnie nowego to czy wymiana zasilacza również zauważalnie wpłynie na wydajność komputera w grach? Oraz co jeszcze powinienem wymienić?

zależy wzrost jest tylko wtedy kiedy obecny zasilacz nie wyrabia o co sie tu nie musisz martwić ale jeśli chcesz coś więcej wymienić to przy okazji zasilacz

Jeśłi chodzi o kartę to polecam hd 4850, która i tak jest o niebo lepsza od 9800GT i kosztuje miedzy 120 - 200zł. 9800 GT to staroć i szkoda bna niego nawet złotówki bo używki to i tak odgrzewane w piecu szmelce które mogą podziałać dzień albo 5 miesięcy i i tak padną.

Póki co ją zostawię, jeszcze nie płaciłem, ale zdaje mi się, że kwota będzie odpowiednia przy takiej zmianie wydajności, ale skoro to staroć i coś się stanie to wtedy ewentualnie kupię coś innego bo do tego gówna 210 nie mam zamiaru wracać. Dzięki za odpowiedzi!

Do zamknięcia

Witam!
Posiadam kartę graficzną GeForce 210 1GB i wiem, że jest ona do d*py.
Mam aktualnie okazje kupna karty Asus en9800gt 512MB i zastanawiam się, która jest lepsza.
Tak więc moje pytanie to która jest lepsza oraz czy wymiana na asus'a (bo przypuszczam, że taki będzie werdykt) dużo zmieni?