YouTube Gaming

Witajcie, co myślicie o tym myślicie?

Czy wg. was może on poważnie zagrozić takiemu gigantowi jakim jest Twitch?

Jakie są wasze odczucia, w czym jest lepszy w czym gorszy, pogadajmy :)

Może ja zacznę od tego jaka jest przewaga nad twitchem jeśli chodzi o sam strumień:

- Możliwość ustawienia bardzo wysokiego Bitrate dla fullHD jest to 9000 - jak dla mnie ogromny plus

- Możliwość zmiany jakości live, każdy oglądający może sobie zmniejszyć jakość gdy tylko będzie chciał, na twitch.tv taka opcja się pojawia dopiero po przekroczeniu 30 osób na live bodaj że.

- no możliwość zatrzymania live to mega sprawa, oglądasz mecz czy cokolwiek innego musisz skoczyć na stronę to stopujesz i wracasz oglądać - super :)

Takie wg mnie najważniejsze opcje które górują nad twitchem, przynajmniej na chwilę obecną.

Ciężko powiedzieć mi z miejsca. Może być to pewne ułatwienie dla osób popularnych na YouTube, ale nie streamujących na Twitchu. Dla nich to będzie duże ułatwienie, no i na korzyść przemawia automatyczna archiwizacja streama, czyli plus dla tych, którzy chcą obejrzeć dany strumyk, ale nie mogli z różnych względów. Łatwiej będzie dotrzeć do widowni, jednocześnie nie zmuszając widza do przechodzenia na drugi serwis, pomijając lagi czy ścinki Twitcha, które zdarzają się dość często.

Czy zagrozi Twitchowi? Wątpię, choć multum kanałów na YouTube i integracja popularnych filmików zapewne będzie stanowić dość ważny plus przemawiający na korzyść YouTube Gaming. Musimy poczekać i zobaczyć co zaoferuje YouTube względem swojej platformy oraz zaczekać na odpowiedź Twitcha, gdyż konkurencja ze strony YouTube jest nie mała. Ciekawi mnie jak w tym wszystkim odnajdzie się Hitbox, który ma niewielu popularnych streamerów, a jedynie potrafi ściągać ich mamoną.

Podsumowując, cieszę się, że rośnie ilość podobnych serwisów, ale też zastanawia mnie jak odnajdą się w nich nowi użytkownicy. Czy poznamy jakieś nowe twarze, które zdobędą popularność na miarę Lirika czy Syndicate? Mam nadzieję, że YouTube Gaming nie zostanie zdominowany przez polskich YouTuberów, bez urazy dla żadnego z nich. Nie przekonuje mnie ich content, większość to kopie i darcie ryja lub wujkowe gadanie. Przekonamy się jak to się wszystko potoczy.

Dziś oglądałem jakiegoś popularnego streamera i z tego co zrozumiałem Twitch może czuć się zagrożony :)

Dla mnie jest interesujace tylko narazie malo przejzyste przegladanie kanalow streamerow. Poki co zobacze jak sie to rozwinie i moze przeniose sie ze streamowaniem z twitcha na yt gaming

Twitch'owi się udało, bo own3d zaliczył wtopę. Czas pokaże co i jak i czy YTG zabierze im pałeczkę.

Wczoraj trochę postreamowałem na YT i muszę powiedzieć, że jestem pozytywnie zaskoczony. Po pierwsze z punktu widzenia widza to mam wrażenie, że player działa lepiej. Nie zacina się, daje możliwość zmiany jakości niezależnie od partnerstwa i jest jakiś taki.. Milszy dla oka moim zdaniem. Dodatkowo możliwość zatrzymania streama nawet na 4h i możliwość oglądania go dalej bez potrzeby powrotu od razu do tego co jest na żywo to też ogromny plus.

Z punktu widzenia streamującego zaś to na ogromny plus jest to, że można ustawić sobie opóźnienie do minimum idalej wszystko ładnie bangla. Od razu jest lepsza interakcja z widzami (nawet i z moimi 5!) i nie ma takich momentów, że ktoś coś napisze i minutę później dostanie odpowiedź. Mała rzecz, a cieszy. Sam dashboard YT również jest przejrzysty i milszy dla oka niż ten Twitchowy. Plus gama opcji jakie można ustawić sobie w opcjach strumyka zgodnie z wytycznymi YT jest cudna.

Na minus na pewno niestety działa to, że skrypt praw autorskich YT dalej działa na streamach i mogą ci go zdjąć w dowolnej chwili jeżeli wyłapie on muzę albo fragment gry chroniony i nałożą ostrzeżenie na konto na pół roku.

Co masz na mysli mowiac o interakcji z widzami ulepszyli cos chat czy jak?

Chodzi mi o to, że nie ma przestojów między widzami a streamerem. To samo jest w Hitboxie. Po prostu opóźnienie jest na tyle nikłe (5-10sek) że lepiej się po prost prowadzi rozmowę. Na Twitchu mimo wszystko mnie irytowalo i irytuje to, że jak chcesz o coś streamera zapytać to potem masz ten okres oczekiwania aż u niego się ta wiadomość niby wyświetli bo to co widzisz podczas streama to coś co on robił nawet i minutę wcześniej. Niby mała rzecz, naprawdę mała ale w moim przekonaniu zwiększa komfort oglądania streama i interakcji.

Witajcie, co myślicie o tym myślicie?

Czy wg. was może on poważnie zagrozić takiemu gigantowi jakim jest Twitch?

Jakie są wasze odczucia, w czym jest lepszy w czym gorszy, pogadajmy :)

Może ja zacznę od tego jaka jest przewaga nad twitchem jeśli chodzi o sam strumień:

- Możliwość ustawienia bardzo wysokiego Bitrate dla fullHD jest to 9000 - jak dla mnie ogromny plus

- Możliwość zmiany jakości live, każdy oglądający może sobie zmniejszyć jakość gdy tylko będzie chciał, na twitch.tv taka opcja się pojawia dopiero po przekroczeniu 30 osób na live bodaj że.

- no możliwość zatrzymania live to mega sprawa, oglądasz mecz czy cokolwiek innego musisz skoczyć na stronę to stopujesz i wracasz oglądać - super :)

Takie wg mnie najważniejsze opcje które górują nad twitchem, przynajmniej na chwilę obecną.