Wysokie wykorzystanie karty graficznej po zmianie monitora

Witam

Niedawno zmieniłem monitor na lepszy. Wyższa rozdzielczość, wszystko ok. Po zmianie ustawiłem sobie w grach dx11 i wyższe detale, iż było je dobrze widać. No ok, po zmianie jak,wiadomo użycie karty podskakuje także nie dziwiłem się.

Zaczęły się upalne dni, temperatura karty dochodziła do 80 więc postanowiłem zmniejszyć ustawienia na minimalne wyłączając także dx11. No i ku mojemu zdziwieniu wykorzystanie karty jak i temperatury są takie same. O co chodzi? Skoro z maksymalnych przełączyłem na minimalne to powinno mi mniej używać kartę, a tak nie jest.

Rozdzielczość 1600x900

Użycie na maksymalnych 95%

Użycie na minimalnych 95%

Wcześniej na innym monitorze rozdzielczość 1024x768

Użycie na maksymalnych 95%

Użycie minimalnych 40%

Gtx460

Wykorzystanie jak i temperatury mierzone MSIAfterburner.

Badałem to w Warframe. W Armored Warframe mam tak samo.

Mimo wszystko, nadal jest to grom dodatkowych pixeli do wyrenderowania. Ja bym się zbytnio nie dziwił takiemu zużyciu. Zmień rodziałke na taką jaką miał poprzedni monitor (czyli to 1024x768) i wtedy odpal na minimalnych i sprawdź czy użycie spadło :3

tak to wszystko jest związane z wyższą rozdzielczości.

Człowieku zmień w grze rozdzielczość z tej 600 na 1024 to poczujesz różnicę. Karta graficzna służy do obsługi grafiki, a ekran ją wyświetla - to dwie połączone ze sobą rzeczy. Możesz zmienić trochę rozdzielczość, ale oczy mogą się popsuć.

No tylko właśnie, że monitor ma rozdzielczość 1600x900. Poniżej tej rozdzielczości obraz jest po prostu brzydki. Cóż poszukam jakiejś rozdzielczości, tak żeby było ok. Skończy się upał to zrobię OC karty i będzie git.

Dzięki za odp.

Witam

Niedawno zmieniłem monitor na lepszy. Wyższa rozdzielczość, wszystko ok. Po zmianie ustawiłem sobie w grach dx11 i wyższe detale, iż było je dobrze widać. No ok, po zmianie jak,wiadomo użycie karty podskakuje także nie dziwiłem się.

Zaczęły się upalne dni, temperatura karty dochodziła do 80 więc postanowiłem zmniejszyć ustawienia na minimalne wyłączając także dx11. No i ku mojemu zdziwieniu wykorzystanie karty jak i temperatury są takie same. O co chodzi? Skoro z maksymalnych przełączyłem na minimalne to powinno mi mniej używać kartę, a tak nie jest.

Rozdzielczość 1600x900

Użycie na maksymalnych 95%

Użycie na minimalnych 95%

Wcześniej na innym monitorze rozdzielczość 1024x768

Użycie na maksymalnych 95%

Użycie minimalnych 40%

Gtx460

Wykorzystanie jak i temperatury mierzone MSIAfterburner.

Badałem to w Warframe. W Armored Warframe mam tak samo.