Czy warto?

Witam,

Kilka dni temu zacząłem grać w AA,gra bardzo mi się spodobała, wszystko pięknie i cacy dopóki nie dowiedziałem się, że bez patrona jednak granie jest bardzo ciężkie i otóż pytanie do Was czy warto próbować dalej, czy jako totalny nowy gracz zarobię w miarę szybko na patrona oraz czy na serwerze Shatigon jest jakaś Polska gildia, która wprowadziłaby mnie do tego świata? Mam aktualnie 31 lvl.

Kolego za kilka-kilkanaście dni startuje nowy server w ArcheAge.

Jeśli zaczynasz to najlepiej tam Ci będzie. Ceny będą dostosowane do poziomu gry =)

Wartooooo grać i nie patrz na patrona. Dorobisz się bez najmniejszego problemu :)

Są ludzie którzy nie mają czasu na grę i sprzedają apexy.

A są ludzie którzy mają troszkę więcej czasu i kupują apexy.

To naprawdę nie jest duży koszt (kupno apexa (patrona)) w przeciągu miesięcznego zarobku w grze golda =)

No dobra spróbować zawsze warto :) Tylko samemu trochę ciężko jednak ogarnąć tą gierkę :) A jak tu teraz wygląda z botami? Nie będą pozajmowane działki 1h po starcie?

Niestety Jeśli myślisz o Crafcie xD bez tego Patrona dużo nie zdziałasz xd jest on niezbędny xD Ponieważ Labor jest potrzebny niemal do wszystkiego czy to otwierania mieszków,zrywania owoców,tworzeniu paczek itp.

Niestety producenci gry...nie potrafią bądź nie chcą kasować botów xD Taka polityka Triona...Oczywiście gra w sama w sobie jest dobra lecz puki nie wystartuję ten nowy serwer o którym Pisze GaloN nie ma co się tam wpychać xD ponieważ nie ma zapewne miejsca na Strachy czy to małe czy duże.

Ps. :D zapewne z botami tak będzie.

A jak tu teraz wygląda z botami? Nie będą pozajmowane działki 1h po starcie?

Trion wprowadził blokadę na boty 2max niewybudowane domki mogą być. Więc aktualnie nie ma co się obawiać o zalanie świata gry domkami przez boty =)

Warto zacząć grę w ArcheAge, jeżeli masz trochę kasy do wydania

Bez tego nie polecam.

Bez pomysłu na grę i znacznie większą ilość wolnego czasu, zbieranie na apxa, będzie baaaaardzo uciążliwe, dlatego zawsze 1 patrona zaleca się kupić za gotówkę później już spokojnie jak ogarniesz idzie wszystko zdobyć in game, oczywiście nie piszę tu o 2h gry dziennie bo w ten sposób to zapomnij że będziesz miał ciągłość w przedłużaniu patrona :).

Należy pamiętać też, że cena apexa będzie rosła i to dość szybko, więc im więcej kupisz na początku tym lepiej :)

Godzinkę temu dostałem takiego oto mejla

Więc 12 wychodzi "wielka" aktualizacja 2.0 i wtedy właśnie startuje nowy serwer. Jeśli chcesz zaczynać na poważnie to tylko wtedy :3

Witaj, pozwolę sobie skopiować odpowiedź na post w wątku innego użytkownika wraz z zadanymi przez niego pytaniami. W tym również znajduję się odpowiedź na Twoje pytanie, ale być może akurat też jakieś inne Cię interesuje. Na zielono zaznaczone to co dla Ciebie najważniejsze :)

- Jaki serwer wybrać?

Teraz będzie nowy serwer Rangora, więc radzę Ci go wybrać. Każdy startuje od nowa i chociaż na początku (tydzień ;P ) będzie wyrównanie. Ponadto ten serwer będzie miał jedynie swój WŁASNY RYNEK, zatem ceny apexów na samym początku nie powinny być wysokie, a więc łatwo się ich dorobić (przynajmniej tak rok temu było jak zaczynałem, ceny apexów po 50-70 golda za sztukę, a to naprawdę dosyć łatwo ogarnąć).

- Gdzie gra najwięcej Polaków?

Szczerze nie mam pojęcia. Gram na serwerze Orchidna, ale cała nasza frakcja Piratów zrobiła transfer na Shatigon.

- Czy nie wydając pieniędzy na gre i gracjąc +- 5h dziennie poradze sobię bez żadnego problemu?

Powinieneś sobie poradzić, a tym bardziej jak już będziesz miał patrona (gram nie wydając na Archeage nawet złamanego grosza, posiadam full leather celestial set t4/epherium, epic sword t4). Jeśli będziesz grał na serwerze EU i już zdobędziesz Patrona(czyli 2 apexy) to proponuję założyć również postać na jakimkolwiek serwerze NA i tam kopać skałki, żeby zarabiać na apexy (Takim sposobem mam 24 apexy nieużyte, które leżą na postaci na NA serwerze).

- Czy expienie jest na podstawie Questów czy zwykłe nudne lanie mobów + dungeony?

W zasadzie robienie questów to pierwszy i podstawowy dochód expa, bo na tym najszybciej wbijesz lvl. Z dungeonów expa nie załapiesz tyle ile byś chciał, a pierwszy naprawdę sensowny dla nowicjusza to GHA, z którego zdobędziesz pierwsze (dosyć) konkretne eq.

- Jak wygląda społeczność, ekonomia, i sytuacja dla nowych graczy?

Gram w Archeage od roku i nie zakładałem ani razu nowej postaci, więc nie wiem jak wygląda sytuacja z perspektywy nowego gracza. Społeczność - zależna od serwera, zawsze trafisz dobrych i równych gości, a niewiele dalej zakały i czarne owce. Ekonomia... Na Rangorze będzie rynek jedynie tego serwera, więc może być ciężko ze zdobyciem niezłego eq, itd. Ale takie uroki nowego serwera. Ogólnie zawsze jest tak, że potrzebna jest czyjaś pomoc (choćbyś chciał to nie ogarniesz wszystkich proficieny samodzielnie) :)

Podbijam temat, jak teraz wygląda gra na tym nowym serverze?
Chce zacząć grać w nowe MMO z kolegą i zastanawiamy się nad AA :)

"Brak" Pay2Win, w cholerę i jescze trochę osób - lepiej zaloguj sie teraz, bo potem utkniesz w wielogodzinnej kolejce

to najlepszy moment na powrót do AA, serio!

Nie ma co się zastanawiać gra jest świetna, polecam ! - jeśli oczywiście macie czas :)

Według mnie warto wracać, jak zalogowałem się po 22 tak wyłączyłem właśnie teraz :P Chyba najlepsza okazja, by zacząć/wrócić do AA ;)

Nie wiem jak wy, ale ja problemu z zalogowaniem nie miałem. Pisze że jest kolejka 2570 klikam sobie kilka razy aby mnie połączyło ponownie i jestem w grze po dosłownie 30 sekundach. :)

Masz patrona? Bo jak tak, no to wszystko jasne.. :D

Witam,

Kilka dni temu zacząłem grać w AA,gra bardzo mi się spodobała, wszystko pięknie i cacy dopóki nie dowiedziałem się, że bez patrona jednak granie jest bardzo ciężkie i otóż pytanie do Was czy warto próbować dalej, czy jako totalny nowy gracz zarobię w miarę szybko na patrona oraz czy na serwerze Shatigon jest jakaś Polska gildia, która wprowadziłaby mnie do tego świata? Mam aktualnie 31 lvl.