Problem z wysokim pingiem w grach podczas ściągania

Witam.

Od roku zmagam się z problemem, który polega na tym, że niezależnie z jaką prędkością coś pobieram (nawet 100kb/s), to mój ping jest tak duży, że nie można normalnie grać w żadne gry online. Wcześniej mogłem pobierać kilka plików naraz z prędkością 1-2Mb/s i ping był w normie. Najdziwniejsze jest to, że ten problem wystąpił tak po prostu z dnia na dzień około rok temu. Nie wiem co mogło to spowodować, gdyż nie robiłem nic co mogłoby wpłynąć na działanie internetu.

Od kilku lat posiadam ten sam internet UPC 60Mb/s oraz router TWG870UG (wprowadzili taki po tym jak upc zajęło firmę Aster). Był on raz wymieniany i o ile dobrze pamiętam, to na pierwszym i z początku na nowym wszystko było ok.

Speedtest: http://www.speedtest.pl/test/113873472

Będę wdzięczny za pomoc w rozwiązaniu problemu.

Rozmawiałeś o tym z dostawcą internetu? Dzwonisz, mówisz jaki masz problem i sprawdzają czy leży po ich stronie.

Rozmawiałeś o tym z dostawcą internetu? Dzwonisz, mówisz jaki masz problem i sprawdzają czy leży po ich stronie.

Nie dzwoniłem do upc bo kolega ma podobny internet i nie ma takiego problemu, więc myślałem, że ten problem leży bardziej po mojej stronie. Zadzwonię w takim razie do nich jutro i napiszę czy mi pomogli.

Przy takim necie musisz coś pobierać kiedy grasz?? Rozumiem ze jak nic nie pobierasz ping jest ok podczas grania.

Tak, jak nie gram to ping jest w normie. Zazwyczaj pobieranie idzie szybko, więc ten problem aż tak bardzo mi nie przeszkadzał, ale teraz jak gw2 przeszedł na f2p to znajomi chcą w to pograć a pomimo tego, że mam płytkę to parę GB trzeba ściągnąć, a transfer waha się w granicach 100-700kb/s..

ja np miałem z dnia na dzień taki problem z internetem (dostawca: netia) pewnego dnia gram sobie z bratem w lola w jednym teamie było fajnie. następnego dnia znowu gramy i fajnie nie było. a dlaczego? gdy byliśmy w jednej grze ping skakał do 9000ms gdy graliśmy w 2 osobne to był normalny. a pewnego dnia wysiadł ruter więc go wymieniliśmy i co sie okazało popsuł sie ale już wcześniej był spalony (nie pytaj sie mnie o szczegóły bo ich nie znam) po wymianie znowu mogliśmy grać razem.

recepta: idz do kumpla wez ruter od niego i zobacz czy pomoże jeśli tak to kup se nowy

Zadzwoniłem dzisiaj do UPC i na początek jeden z pracowników zresetował moje ustawienia i kazał zrobić twardy reset. Dzwoniąc ponownie, że nie przyniosło to skutków, drugi pracownik przekazał mi błyskotliwą myśl, że jak się coś pobiera to automatycznie ping się zwiększa. Po wytłumaczeniu mu, że dawniej tak nie było itd, powiedział mi żebym użył komendy "tracert" w cmd w celu sprawdzenia po której stronie stoi problem - ich czy mojej. Wykonałem tą czynność kilka razy i zadzwoniłem ponownie, gdyż w miejscu w którym powinien pojawić się ping i nazwa dostawcy internetu, są same gwiazdki i napis "upłynął limit czasu żądania". Kazali mi zrobić to na kilku stronach i wysłać screena. Jak dotąd żadnej odpowiedzi mailowej a problem wciąż występuje. Jak w przeciągu 4 dni się nie odezwą to zadzwonię ponownie i napiszę, czy to naprawią.

A jakiś pakiet antywirusowy instalowałeś ? Może to on powoduje tą nieprzyjemność ?

Ja osobiście mam słaby internet , i mi nawet przez myśl nie przejdzie żeby grać w jakąś gre na multi w trakcie pobierania : ) Masz zabezpieczenia na ten twój router? Ja bym sprawdził czy ci sąsiad nie podkrada neta :D serio , spotkałem się kiedyś z czymś takim .

Osobiście niewidzę problemu , jeśli coś pobierasz to graj w coś na singlu , albo w ogóle niegraj .

Ale skoro mówisz że wcześniej mogłeś grać i pobierać na raz ... to faktycznie coś może być na rzeczy :P

Nie posiadam antywirusa a co do podkradania internetu przez sąsiada to raczej nie ma opcji bo mam zabezpieczony router hasłem :D

Przeinstalowałeś kiedyś system? Już formatowałem różnym ludziom kompy i widziałem co ludzie potrafią instalować, jaki robić śmietnik z kompa a potem się dziwić, że windows ładuje się 5min. Był okres upałów, twój router mógł się trochę przegrzać i teraz przy zwiększonym ruchu sieciowym po prostu coś się tam miesza i ping rośnie. Mam podobnie.

Komputer jest nowy, więc to nie problem zaśmieconego komputera a co do upałów to odpada, bo problem się pojawił niecały rok temu.

Witam.

Od roku zmagam się z problemem, który polega na tym, że niezależnie z jaką prędkością coś pobieram (nawet 100kb/s), to mój ping jest tak duży, że nie można normalnie grać w żadne gry online. Wcześniej mogłem pobierać kilka plików naraz z prędkością 1-2Mb/s i ping był w normie. Najdziwniejsze jest to, że ten problem wystąpił tak po prostu z dnia na dzień około rok temu. Nie wiem co mogło to spowodować, gdyż nie robiłem nic co mogłoby wpłynąć na działanie internetu.

Od kilku lat posiadam ten sam internet UPC 60Mb/s oraz router TWG870UG (wprowadzili taki po tym jak upc zajęło firmę Aster). Był on raz wymieniany i o ile dobrze pamiętam, to na pierwszym i z początku na nowym wszystko było ok.

Speedtest: http://www.speedtest.pl/test/113873472

Będę wdzięczny za pomoc w rozwiązaniu problemu.