Wypracowanie

Siemka, na 2 września mam wypracowanie z Polskiego. Dotyczy one motywu "Wartość życia doczesnego". W całym wypracowaniu chodzi o to, że muszę ten motyw połączyć z różnymi dziełami literackimi z różnych okresów czasu. Na pewno napiszę Carpe Diem Horacego. Nie mam za bardzo pomysłu na te dzieła literackie. Może macie jakieś pomysły?

Może "Na zdrowie" J. Kochanowskiego, z tego co pamiętam to były tam wartości ważne w życiu.

W pewnym stopniu można by podłączyć pod to Księgę Hioba

http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=431

Polecałbym też przyjrzeć się Księdze Koheleta, może nie wypisuje tam wprost co i jak, ale jeśli chcesz napisać coś "swojego" to może Ci ułożyć jak ugryźć temat.

http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=570

Jeżeli masz nadzieję na jakiegoś gotowca lub sklejenie czegoś z czegoś, to szukaj pod hasłem: Motyw vanitas (marność nad marnościami). Tam będzie tego najwięcej.

@Offtop

Szybko się zabierasz za wypracowanie :)

Nie chcę gotowca, chcę to zrobić sam. Wiem, że szybko, ale takie coś zadawać na wakacje? No proszę Cię. :)

Nie chcę gotowca, chcę to zrobić sam. Wiem, że szybko, ale takie coś zadawać na wakacje? No proszę Cię.

Istnieją gorsze rzeczy w do zrobienia trakcie wakacji niż napisanie wypracowania. ;)

Mimo wszystko życzę powodzenia i cieszy mnie że chcesz napisać "od siebie" ^^

Ale durne wypracowanie. Widze, ze znow ciezko przelac na papier cos od siebie, bo wymagaja, abysmy kopiowali mysli jakichs tam tworcow z kilku epok. Gdyby pozwolili wam to pisac od siebie... To wydaje mi sie, ze powstalyby wypracowania, ktore nie bylyby pisane tylko dla oceny, ale dla samych siebie. Bo temat ma zabarwienie filozoficzne, ciekawie po jego sznurkahc mozna brnac wglab siebie. No nic, skoro masz takie, a nie inne wymogi, to proponuje otworzyc podrecznik jezyka polskiego i zapoznac sie z ogolnikami z kazdej epoki, bo tam zawsze masz opisane, co jest najwazniejsze dla pisarzy, malarzy i tak dalej. Jak dojdziesz do wspolczesnosci, to porponuje wtedy, abys ujawnil sie jako autor tekstu i pisal od siebiem rzucajac tez jakims przykladem z wlasnego otoczenia.

Wypracowanie na "wakacje" ? O.o szkoły schodzą na psy - nie dość, że uczą niepotrzebnych rzeczy to niebawem 5 latków do szkoły wyślą.. W każdym razie powodzenia. Od siebie... kombinuj ile możesz - i tak nie pozwolą Ci dożyć emerytury o ile pieniędzy starczy w ZUS'ie :D

Eheheh ostatnio nie przyjęli dzieciaków do pierwszej klasy bo niby jakiś testów nie zdali. A tak w ogóle pogięło Ciebie koleś? W wakacje robić? Nikt nie ma prawa Tobie zadać czegoś takiego, no ale jeśli jesteś naiwny to proszę bardzo.

Eheheh ostatnio nie przyjęli dzieciaków do pierwszej klasy bo niby jakiś testów nie zdali. A tak w ogóle pogięło Ciebie koleś? W wakacje robić? Nikt nie ma prawa Tobie zadać czegoś takiego, no ale jeśli jesteś naiwny to proszę bardzo.

jak widze takie posty to tracę nadzieję w ludzi -.-''

Siemka, na 2 września mam wypracowanie z Polskiego. Dotyczy one motywu "Wartość życia doczesnego". W całym wypracowaniu chodzi o to, że muszę ten motyw połączyć z różnymi dziełami literackimi z różnych okresów czasu. Na pewno napiszę Carpe Diem Horacego. Nie mam za bardzo pomysłu na te dzieła literackie. Może macie jakieś pomysły?