Modernizacja sprzętu

Cześć wszystkim. Mam zamiar na początku października wymienić sobie co nieco w komputerze i mam dylemat ; ).

Obecna konfiguracja sprzętu :

I5-3470

8GB Ram Goodram

MSI GTX 760

Corsair CX600

Mam zamiar wymienić płytę główną z procesorem oraz ramami. Wybór padł na najnowszą platformę 1151 ( skylake ). Kupię sobię i5-6600k, teraz tylko pytanie jakie ramy ( od Corsaira ?) i płyta główna ( Asrock Pro 4 ? ) ?

Zapodajcie swoje pomysły na modernizację gdyż nic nie jest jeszcze pewne ; ).

A na jaki skok wydajności liczysz? Bo przy obecnej konfiguracji nie wydaje mi się byś miał problem z wydajnością w grach.

Żeby bez problemu uciągnąć Wieśka 3 na ultra, no i staram się tak myśleć troszku przyszłościowo też. W niedalekiej przyszłości wymiana monitora ( przyda się lepszy sprzęt dla większej ilości FPS ), nowe MMO w które chciałbym również grać na max detalach :).

Do Wieśka na ultra potrzebujesz, hmm... GTX970? Jeśli chodzi o skylake, pamiętaj że odblokowane procki (z "k") są bez chłodzenia boxowego. Musisz dokupić własne (i bardzo dobrze).

Tak tak. Karta graficzna zostanie kupione sobie przeze mnie pod choinkę ; ). O chłodzeniu również wiem, jednak miałem zamiar zapodać kilka propozycji jak temat się rozwinie.

Aaa no to wszystko rozumiem. W tym wypadku faktycznie to co sam napisałeś będzie dobre. Poza procesorami najnowszej generacji raczej nic innego nie wchodzi w grę. Ewentualnie możesz zaszaleć i postawić na I7 :D. Są jakieś nieliczne gry które stoją właśnie procesorem. Ja tu zawsze podaje na przykład ArmA, ale to po prostu źle napisana gra. Co nie zmienia faktu że lepiej chodzi na I7. Ewentualnie jak ci się nie spieszy(a nie powinno przy obecnej konfiguracji) możesz poczekać co pokaże AMD to już tuż tuż. Już pokazali tabelki :D wiec wiesz :D

Aaa i wieska nie odpali z na ultra na gtx 970. Mówiąc ultra mam na myśli dodatkowe cuda od nVidia :)

@up

Odpali, tylko w 30fps, nie 60 :/

Najlepiej jakbyś podał budżet jakim dysponujesz i wtedy coś się wymyśli ;)

No niby tak. Ja patrze przez swoj pryzmat. Dla mnie grywalne gry sa wtedy jak trzymaja twarde 60FPS.

No niby tak. Ja patrze przez swoj pryzmat. Dla mnie grywalne gry sa wtedy jak trzymaja twarde 60FPS.

bo to przyzwyczajenie już jeśli całe życie sie gra na 60fps to nagłe granie w 30 to katusze

Nawet blok na 50 FPSach to już lipa. Straszne to jest jak szybko się przyzwyczaja do tych wysokich FPSów, a powrotu nie ma. Dlatego nie kupowałem monitora 144 Hz, bo jakbym się przyzwyczaił do takich FPSów to już by była kaplica, musiałbym kupować 4 Titany X:D Ewentualnie g-sync może coś tu pomóc i sprawić, że takie 45-50 FPS będzie wyglądało lepiej. Jakbym wiedział że tak będzie to przy kupowaniu lepszych komputerów zablokowałbym sobie od razu FPSy na 30 albo 45 i mialbym z głowy, a tak to trzeba trzymać te nieszczęsne 60 klatek, a co druga gra tego nie potrafi zrobić dobrze i jakieś zewnętrzne bloki i adaptacyjne vsynce niewiele dają.

Nawet blok na 50 FPSach to już lipa. Straszne to jest jak szybko się przyzwyczaja do tych wysokich FPSów, a powrotu nie ma. Dlatego nie kupowałem monitora 144 Hz, bo jakbym się przyzwyczaił do takich FPSów to już by była kaplica, musiałbym kupować 4 Titany X:D Ewentualnie g-sync może coś tu pomóc i sprawić, że takie 45-50 FPS będzie wyglądało lepiej. Jakbym wiedział że tak będzie to przy kupowaniu lepszych komputerów zablokowałbym sobie od razu FPSy na 30 albo 45 i mialbym z głowy, a tak to trzeba trzymać te nieszczęsne 60 klatek, a co druga gra tego nie potrafi zrobić dobrze i jakieś zewnętrzne bloki i adaptacyjne vsynce niewiele dają.

bo to jest lenistwo ludzkie twórcom gier nie chce się optymalizować gier tylko na odwal się robią je a gdyby le zoptymalizować to by więcej osób kupowało by nowe gry bo by starsze kompy dawały rade na tych średnich albo wysokich mieć stabilne fps

bo to jest lenistwo ludzkie twórcom gier nie chce się optymalizować gier tylko na odwal się robią je a gdyby le zoptymalizować to by więcej osób kupowało by nowe gry bo by starsze kompy dawały rade na tych średnich albo wysokich mieć stabilne fps

chciałeś powiedzieć producentom kart było by nie na rękę gdy 5 lat trzymała ona stałe 60 w najnowszych produkcjach ;d

Wszystko jest kwestią gustu 60 klatek na myszkę to obowiązek, ale przy padzie dość konfortowo można grać przy 30 (patrz konsole). Ja osobiście nie znoszę scen renderowanych w grach w 60 fpsach są takie ... plastikowe :<

Co do tematu zmiana procka nic ci nie do bo on już bierze z karty wszystko co ma ona do zaoferowania. Jedynie wymianę gpu/kupno SSD odczujesz jakoś.

Pisał że grafikę tez chce zmienić :) ale w innym czasie :)

Pójdę za podpowiedzią FreeQ'a i poczekam jeszcze troszeczkę :). Może AMD wyda coś ciekawego, lub ceny pójdą troszeczkę w dół :). Chyba że nie wytrzymam to wtedy zamówię nowe części ^.-.

Dla zainteresowanych planowany zakup części :

i5-6600k

AsRock Z170 Pro 4 / Gaming K4 ( Chyba że stanieje Ranger / seria Gaming od MSI )

Corsair Vengeance® LPX 2400 MHz 2x4GB LUB Kingston HyperX Fury 2133 MHz 2x4GB.

Be Quiet! Pure Rock (BK009) / Raijintek Tisis LUB Phanteks PH-TC14S_BK 68.1

GTX 980TI ( jak znajdzie się w okazyjnej cenie) / EVGA lub Zotac GTX 970.

@Fennri

Ostatnio składałem coś takiego pod SkyLake:

Intel i5 6600k

Gigabyte GA-Z170-D3H

G.Skill Ripjaws DDR4 8GB (4GBx2) 3000MHz CL15 (F4-3000C15D-8GRK)

Thermalright HR-02 – Macho Rev. B

Co do kart od NV to jak gry zaczną korzystać z DX12 to może być z nimi problem.

Cześć wszystkim. Mam zamiar na początku października wymienić sobie co nieco w komputerze i mam dylemat ; ).

Obecna konfiguracja sprzętu :

I5-3470

8GB Ram Goodram

MSI GTX 760

Corsair CX600

Mam zamiar wymienić płytę główną z procesorem oraz ramami. Wybór padł na najnowszą platformę 1151 ( skylake ). Kupię sobię i5-6600k, teraz tylko pytanie jakie ramy ( od Corsaira ?) i płyta główna ( Asrock Pro 4 ? ) ?

Zapodajcie swoje pomysły na modernizację gdyż nic nie jest jeszcze pewne ; ).