Pytania początkującego

Witam, chciałbym zadać kilka pytań. Proszę o odpowiedź. ;)

1. Jak jest w tej grze z podziałem serwerów? Są 2 typy: PVE i PVP. Oznacza to, że na serwerze PVE większość graczy gra tylko PVE, a na PVP tylko PVP, czy może chodzi tylko o zamknięte albo otwarte PVP podczas rozgrywki?

2. Rasy w tej grze mają jakieś "raciale" albo unikalne umiejętności rasowe? Jeżeli mają, to może być tak, że jakaś klasa będzie najlepsza na tej rasie, a na drugiej odrobinę lub znacznie gorsza?

3. Na jakim serwerze jest najwięcej Polaków i na jakim warto grać, na obu jest tak samo fajnie, czy może któryś z nich ma znacznie gorszą społeczność lub znacznie mniej graczy?

4. Czy w Wildstar jest jakaś klasa uważana za "noobowską", OP klasę?

5. Czy istnieje takie coś jak salon fryzjerski, gdzie można zmienić fryzurę lub brodę w czasie gry?

Prosiłbym również o to, aby ktoś napisał w skrócie historię obu stron konfliktu oraz opisał poszczególne profesje do wybrania.

Z góry dziękuję za odpowiedzi (nie muszą być na wszystkie moje pytania, czy inne prośby, każda odpowiedź się liczy :P).

1 - Na Pvp można lac się z przeciwna frakcja w open world. Na pve tylko bg/areny

3 - Jabbit

1. To, co powiedział kolega @Rejp nie jest do końca prawdą. Na PvE można się lać jeśli się dobrowolnie oflagujemy na terenach neutralnych, a na przeciwnych frakcjach jesteśmy automatycznie oflagowani. Na PvP jest to samo, z tym, że na terenach neutralnych również jesteśmy automatycznie oflagowani..

2. Nie

4. Nie, Wildstar jest w miarę dobrze zbalansowany, natomiast owszem, są klasy łatwiejsze i trudniejsze.

5. Tak

Opisów profesji jest mnóstwo w internecie, wystarczy poszukać. Lore pewnie też.

5. Tak

A jest to za normalną walutę w grze, czy za prawdziwą kasę? Gdzie mogę taki salon spotkać i ile to mniej więcej kosztuje? Jeżeli znasz odpowiedź, nawet niepełną, to proszę, odpowiedz. ;) Tak mi na tym zależy, ponieważ stworzyłem postać z brodą, lecz chyba wolałbym bez, przynajmniej przez jakiś czas.

3. Ogólnie jeszcze za czasów p2p serwer pvp nie cieszył się sporym powodzeniem (może z racji przesytu grami typu dwie naparzające się frakcje), więc serwer pve miał większą popularność. Teraz gdy jest najazd sfrustrowanych dzieciaków stosunek może się zmienić na korzyść PVP, ale koniec końców i tak więcej graczy będzie na PVE.

4. Na początek odradzam Espera. Z racji faktu iż większość jego skilli jest castowanych i wymusza stania w miejscu bardzo często w rękach niedoświadczonego gracza ginie od telegrafów (obszar rażenia skilli). Do łatwiejszych należą Stalker i SS. Stalker z powodu niewidzialności i możliwości ominięcia większości potworów, SS z powodu mobilności i całkiem konkretnego bursta z dystansu. Sam zaczynałem przygodę ze Stalkerem i grało się niezwykle przyjemnie. Nie mniej rzeczywiście balans klas jest całkiem niezły jeśli o to chodzi, kwestia tego jakimi typami postaci zwykle grałeś w MMO i jaki styl walki preferujesz.

Co do historii:

http://www.wildstar-online.com/en/stories/

Może nie jest w skrócie, ale co tutaj ukrywać fajnie się to czyta czekając w kolejce czy też gdy wgrywa się patch :)

A jest to za normalną walutę w grze, czy za prawdziwą kasę? Gdzie mogę taki salon spotkać i ile to mniej więcej kosztuje? Jeżeli znasz odpowiedź, nawet niepełną, to proszę, odpowiedz. Tak mi na tym zależy, ponieważ stworzyłem postać z brodą, lecz chyba wolałbym bez, przynajmniej przez jakiś czas.
Za zwykłą walutę w grze, lub za service tokeny, które można kupić za realną kasę, czyli na dwa sposoby. Szukaj NPC z takim znakiem nad głową, jest w każdym większym mieście.

Za zwykłą walutę w grze, lub za service tokeny, które można kupić za realną kasę, czyli na dwa sposoby. Szukaj NPC z takim znakiem nad głową, jest w każdym większym mieście.

15 golda w tej grze to dużo, czy mało i na jakim mniej więcej etapie gry można sobie pozwolić na takie rzeczy? :P

Przed F2P na C.R.E.E.D podobno zarabiało się w tydzień, a kosztował mniej więcej 30 platyn, czyli 300 golda. Wyglądu postaci nie zmienia się co chwilę, więc to nie jest dużo. Natomiast jak dopiero zaczynasz to raczej nie będzie Cię na to stać.

15 golda w tej grze to dużo, czy mało i na jakim mniej więcej etapie gry można sobie pozwolić na takie rzeczy?

15 golda w Wildstar to prawie nic. System runowania postaci po wejsciu f2p jest niesamowicie drogi. Obecnie ciężko się wypowiadać o walucie bo ekonomia gry leży i kwiczy po wejsciu f2p i trzeba poczekać aż sie ustabilizuje.

Przed F2P na C.R.E.E.D podobno zarabiało się w tydzień, a kosztował mniej więcej 30 platyn, czyli 300 golda. Wyglądu postaci nie zmienia się co chwilę, więc to nie jest dużo. Natomiast jak dopiero zaczynasz to raczej nie będzie Cię na to stać.

przed f2p na creeda mozna bylo zarobic w 2 dni . a nawetw dzien jak ktos sie uparl i mial ekipe :) obecnie zarobienie na creeda nie przekroczy kilku godzin przy aktualnej cenie.

A jaka jest obecna stawka za CREEDa w grze?

Zależy na jakim serwerze. Wachają się do 10 do 20 platyn jeśli chodzi o sell ordery.

Owszem runowanie się teraz jest drogą sprawą a będzie jeszcze droższą zważywszy na fakt, że starym graczom kończą się tokeny na runki. Wtedy cena run i surowców na nie podskoczy. Co do ekonomii to nie wiem czy tak leży i kwiczy. A na dany moment żeby wyfarmić credda to zajmujme mi z jakąś godzinkę. Jednak nie sugerowałbym się ceną Credda jako wyznacznikiem czegokolwiek, gdyż creddy nie są potrzebne do grania. Raczej bym zwrócił uwagę na cenę run/gearu na AH, bo co z tego że będziesz miał credda jak gear tak słaby że nawet dunga nie będziesz umiał zrobić z ekipą?

1 platyna to 100g czy 1000g?

1 platyna = 100 golda

No tak TyrionLanister farmi się na CREEDA dobrze i szybko ze zbugowana potka na droprate golda :)

A czy AH działa? Czytałem, że mieli go wyłączyć.

Criss85 nie korzystałem z żadnej potki. Możesz rozwinąć temat?

A co do Twojego pytania Aeth: AH był wyłączony ale przed f2p tydzień. Teraz wszystko elegancko działa:)

Witam , ja mam inne pytania związane z tą gra a ze jestem poczotkujący i nie znalazłem zadnej strony która by mi odpowiedziałą na me pytania... a wiec :

- Jak sie zdobywa monty lub deskorolke ?

- Crafting mniej wiecej jak to sie je ?

- Przykładowo miecze maja miejsce na runy jak je włozyc do nich ?

- Gildie ! Jakie sa polskie gildie ? i wszystko z tym wiazane co i jak ?

Dziekuje za odp i z góry przepraszam

1. kupujesz u npc lub za elder gemy lub dropisz lub za złotówki lub za inne waluty w grze :P

2. crafting - masz recepty+ materiały i "core"(takie dodatki) - ale craft jest troche brardziej obszerny(najlepiej na yt zobacz sobie to zrozumiesz)

3. tak maja zależności od rodzaju epic/rare etc

4. Gildii jest trochę, sam nie siedzę więc nie polecę ci danej.

1. kupujesz u npc lub za elder gemy lub dropisz lub za złotówki lub za inne waluty w grze 2. crafting - masz recepty+ materiały i "core"(takie dodatki) - ale craft jest troche brardziej obszerny(najlepiej na yt zobacz sobie to zrozumiesz)3. tak maja zależności od rodzaju epic/rare etc 4. Gildii jest trochę, sam nie siedzę więc nie polecę ci danej.

3. no ale jak sie wkłada to do broni ?