Monitor podłączony do laptopa

Siem.

Mam problem z monitorem i lapkiem.

Kilka dni temu podłączyłem monitor do laptopa (w lapku 14 cali, monitor 21)

Wszystko było ładnie pięknie aż do dzisiaj. Zrobiło się tak, że teraz wszystko wyświetla mi się podzielone na 2 monitory.

W pierwsym mam ikonki i tapetę a w drugim widać sama tapetę. kiedy włączę np przeglądarkę to wyświetla mi sie ona na 2 monitorze i muszę myszką przeskakiwać z jednego ekranu na 2.

jak zrobić żeby ten monit w lapku sie wyłącył a został tylko ten duży z wszystkimi ikonami?

Wchodzisz w ustawienia karty graficznej, czy tam panel obsługi i ustawiasz żeby obraz był przekazywany taki sam na dwa monitory, a nie żeby były one oddzielne. Widać wcześniej system traktował to właśnie tak jak zawsze w wypadku monitorów i przekazywał obraz, a teraz weszła jakaś łatka do sterowników i z automatu wrzuca monitor jako drugi

nie ma takiej opcji w ustawieniach. jest tylko identyfikacja monitorów i ustawienie ktory ma byc pierwszy a ktory drugi - z tym, że nie mogę nic tam zaznaczyc

Jeżeli wejdziesz w windowsowe ustawienia monitorów, to tam powinna być gdzieś lista do wysunięcia który monitor ma być pokazywany. Jak nie ma to poszukaj przycisku od zaawansowanych opcji.

Jak masz nvidie w laptopie i wejdziesz w panel ustawień to w "set up multiple displays" możesz odznaczyć który ma być wyłączony. Jeżeli masz coś innego, to nie powiem gdzie dokładnie jest, bo nie mam przed oczami.

Ogólnie monitor podłączany do laptopa działać powinien jak rzutnik i klawisz funkcyjny laptopa + któryś f powinien zmieniać który ma być wyświetlany, chociaż z tego co mówisz twój laptop monitor traktuje jak drugi monitor...

Tak było do tej pory. Podłączałem monitor, wciskałem Fn+F4 i wyłączało wyświetlacz w lapku a ja śmigałem na monitorze. Teraz jak podłącze monit jest to co pisałem w pierwszym poście

Znalazłem opcję - tak jak pisałeś, była opcja wyświetlania tylko na ekranie zewnętrznym (gdzieś ją zakopało w okienkach karty)

Dzięks za naprowadzenie

Wciskasz klawisz windows+p, wybierasz second screen only/wyświetl na drugim ekranie.

*edit* Mie zauważyłem, że już rozwiązane, opcja kasowania własnego postu byłaby spoko :P

Siem.

Mam problem z monitorem i lapkiem.

Kilka dni temu podłączyłem monitor do laptopa (w lapku 14 cali, monitor 21)

Wszystko było ładnie pięknie aż do dzisiaj. Zrobiło się tak, że teraz wszystko wyświetla mi się podzielone na 2 monitory.

W pierwsym mam ikonki i tapetę a w drugim widać sama tapetę. kiedy włączę np przeglądarkę to wyświetla mi sie ona na 2 monitorze i muszę myszką przeskakiwać z jednego ekranu na 2.

jak zrobić żeby ten monit w lapku sie wyłącył a został tylko ten duży z wszystkimi ikonami?