Upgrade starego złomka ;)

Stary komputer:

Asus CROSSHAIR AM2/AM2+

AMD Athlon 64 x2 4200+

Palit Geforce 8600GT 256mb

3GB RAM - 1GB Geil 2x512mb i 2GB Patrioty jakieś 2x1gb

Zasilacz lepiej nie pytać :D

Otóż sprawa wygląda jasno że dla kumpla wymieniliśmy już obudowę (stara tracer xd) na SilentiumPC Brutus 410, procka zmieniliśmy na Athlona 64 x2 6400+ ze Spartanem PRO, zasilacz na Thermaltake Litepower 400w, a grafika już zamówiona 650TI używana od Asusa w bdb stanie. Brakuje nam tylko jakiś Ramów ddr2 i myślimy nad 8gb, 6 to te minimum raczej. Kolega gra w CS:GO, lola, no i od czasu do czasu w jakiegoś RPGa skyrim czy coś w tym stylu.

Porady jakieś dotyczące ramu jakie byście polecili w przystępnej cenie? 4 Sloty na płycie.

kingstone / patriot / corsair 800mhz kit-a (2x2 lub 2x4) bo jak to jest crosshair jedynka to ma max 8gb i 800mhz

z ddr2 używałem hyperX-y od kingstone i wiem że dużo ludzi miało z nimi problem bo lubiły się gryźć lecz mi nie sprawiły problemów od nowości je mam a mają prawie 8 lat i latają ładnie do tej pory i dobre tajmingi można osiągnąć (posiadałem 2 kity po 2gb=8gb) trzeba było po kolei je wsadzać i odpalać żeby bios załapał i to był mój jedyny problem

z tych bardziej normalnych mam jeszcze partioty nie miałem z nimi żadnego problemu podpiołem i wszystko, odpalił się komp i tak samo działają do tej pory

co do ramów jak masz pewność co do nich kupuj używkę jak nie kup nowe będzie spokój i gwarancja bo nie na wszystkie ramy jest dożywotnia gwarancja

moja rada zawsze kupuj nówki jeżeli chodzi o ram bo przy grafice można stwierdzić czy jest zakatowana tak samo przy procku lecz przy ramach jak nie rzygnie bsodem to nie wiesz czy Ci się nie wysypie za godzinę, tydzień, dwa czy miesiąc lub jakaś kość nie odmówi posłuszeństwa i nie będzie działać z tą platformą a na innym mobo ruszy normalnie

najlepiej goodramy dobra polska marka mimo wszystko . Miałem ich trochę i jeżeli nie bawisz się w OC ramu to można brać .

System macie 64 bitowy ze chcecie 8gb ramu ?

System macie 64 bitowy ze chcecie 8gb ramu ?

omg a no faktycznie xD 32bity to max 4 gb :D jeżeli 64bity system to 4gb+ można użyć :) czyli 8 :)), a 8 dlatego że płyta nie obsłuży więcej

64bit Windows 7 Home Premium

juz tylko w tym ram mozecie z upgradowac, 6gb wystarczy, jezeli nie bedzie praktycznie roznicy w cenie to 8gb bierzcie, ale na tym sprzecie nie ma gier ktore by chodzily i wymagaly 8gb, 6 jest wporzo.

W zasadzie tylko mala czesc tytulow wymaga 8gigsow ramu, wiec jest to Wam zbedne.

Stary komputer:

Asus CROSSHAIR AM2/AM2+

AMD Athlon 64 x2 4200+

Palit Geforce 8600GT 256mb

3GB RAM - 1GB Geil 2x512mb i 2GB Patrioty jakieś 2x1gb

Zasilacz lepiej nie pytać :D

Otóż sprawa wygląda jasno że dla kumpla wymieniliśmy już obudowę (stara tracer xd) na SilentiumPC Brutus 410, procka zmieniliśmy na Athlona 64 x2 6400+ ze Spartanem PRO, zasilacz na Thermaltake Litepower 400w, a grafika już zamówiona 650TI używana od Asusa w bdb stanie. Brakuje nam tylko jakiś Ramów ddr2 i myślimy nad 8gb, 6 to te minimum raczej. Kolega gra w CS:GO, lola, no i od czasu do czasu w jakiegoś RPGa skyrim czy coś w tym stylu.

Porady jakieś dotyczące ramu jakie byście polecili w przystępnej cenie? 4 Sloty na płycie.