Optymializacja ustawień graficznych dla słabszych PC

WItam, ktos moglby sie podzielic doswiadczeniem wiedza odnosnie ustawien graficznych w grze, jak je najlepiej ustawic, co wlaczyc/wylaczyc, aby gra chodzilo na srednim pc pokroju :

gtx 650 ti

i5 760

4gb ddr3

ssd

itp.

Chodzi o gre w full hd

pozdrawiam

Addony od carbine,one bardzo zjadają FPS'y,UWAGA - zanim je wyłączysz upewnij się,że masz je czym zastąpić
- UI,najlepiej wymienić na potato albo forge
- Health bary,polecam Biji Plates,ale niemam pojęcia czy został zaktualizowany po f2p

- wyłącz addon:
- who
- combat log
- target frames
- nameplates

Takie duperele jak view distance,czy clutter distance możesz bez obaw przeciągnąć na lewą stronę paska.
- cienie raczej w mmorpg-u nie będą CI potrzebne do szczęścia :)

Nie ruszaj max camera distance,to bardzo ważne by mieć możliwość ją czasem oddalić.

Część osób mówi,że po zmianie na DX9 dostała boosta do klatek,ja tego nie odczuwam ale jak jesteś zainteresowany:

  1. Create a Shortcut for Wildstar.exe (right click -> create shortcut) or (Alt+drag into where you want it)
  2. Right click the shortcut and open Properties
  3. At the tab Shortcut there a text box named Target, you'll see the link for the original Wildstar.exe in between quotation marks. type -dx11 or-dx9 after the last Quotation mark. Should look like "\Wildstar.exe" -dx11 or "\Wildstar.exe" -dx9 after you done.
  4. Press apply, OK and run the game through that shortcut.

Jestem leniwy i tylko wkleje notke z innego forum :)

EDIT: Po patchu dostałem niesamowitego boosta do fps'ów,mimo wszystko optymalizacja dalej wymaga pracy,gra często wadzi się ze sprzętem od konkretnego producenta,mimo wszystko są w tym kierunku prowadzone prace,tylko trzymać kciuki i mieć nadzieję,że niczego nie skopią bo rajdy w tej gierce są warte świeczki.

WItam, ktos moglby sie podzielic doswiadczeniem wiedza odnosnie ustawien graficznych w grze, jak je najlepiej ustawic, co wlaczyc/wylaczyc, aby gra chodzilo na srednim pc pokroju :gtx 650 tii5 760 4gb ddr3ssd itp.Chodzi o gre w full hdpozdrawiam

Przy 4 gb ram to w ogole nie pograsz w ta gre - bylo pelno tematow , ze minimum to 6gb ram. Przy 4 gb ram bedziesz dostawal crashe po kilkunastu/dziesieciu minutach poniewaz pamiec bedzie zawalona.

@up Bzdura totalna sam mam 4gb ddr2 i grywam calymi dniami bez crashy

Co do tematu to sproboj jak kolega powyzej napisal z directxem mi to zboostowalo z 15 fpsu do 30-40 czyli do grywalnej liczby. Warto tez zauwazyc ze gra domyslnie odpala sie z dx10. Dx9 polecany jest na slabszy sprzet i w moim przypadku dalo duzo tak jak napisalem lecz jezeli ktos ma lepsza karte to zalecane jest odpalic z dx11 wielu ludzi tak zrobilo i efekt podobny jak u mnie z dx9 takze zalecam to wyprobowac. Pozdrawiam.

Ja tymczasowo gram na lapku z kartą gt 555m i ustawienie na dx11 podnosi fps a z kolei na dx9 pogarsza tylko sprawe, więc jest to kwestia jak stara jest karta

Ja tymczasowo gram na lapku z kartą gt 555m i ustawienie na dx11 podnosi fps a z kolei na dx9 pogarsza tylko sprawe, więc jest to kwestia jak stara jest karta

Ostatnio bawiłem się opcjami zaraz po wyjściu f2p,podobnie zauważyłem spadek fps gdy przestawiłem grę na DX9,za to u znajomego z dość starą kartą efekt był odwrotny.

Dodam,że mam kartę AMD Radeon HD 7700

Do mojego posta wyżej:

- warto też mieć zainstalowane najnowsze sterowniki,naprawdę może czasami pomóc

Przy 4 gb ram to w ogole nie pograsz w ta gre - bylo pelno tematow , ze minimum to 6gb ram. Przy 4 gb ram bedziesz dostawal crashe po kilkunastu/dziesieciu minutach poniewaz pamiec bedzie zawalona.

Wybacz ale nie masz racji ja mam 4gb ramu i ani jednego crasha jeszcze nie doswiadczylem :) prędzej to wina sprzetu niz ramu

Przy 4 gb ram to w ogole nie pograsz w ta gre - bylo pelno tematow , ze minimum to 6gb ram. Przy 4 gb ram bedziesz dostawal crashe po kilkunastu/dziesieciu minutach poniewaz pamiec bedzie zawalona.

XD

Mam 4gb i przez ponad 10h stażu nie dostałem ŻADNEGO CRASHA.

XD

Witam posiadam laptop lenovo z50 i w grze mam dość mało fpsow (17-21). Orientuje się ktoś jak ta gra powinna działać przy podzespołach jakie posiada ten komputer?

Witam posiadam laptop lenovo z50 i w grze mam dość mało fpsow (17-21). Orientuje się ktoś jak ta gra powinna działać przy podzespołach jakie posiada ten komputer?

Tak jak dziala, karta graficzna nie pozwoli Ci na wiecej fps, ja na hd4600 (integra w topowej i5 haswell) nie mam wiecej jak 27-30 srednio. na mid.

karta na super-super low Ci da taka sama ilosc fpsow lub +/- do mid, bo tuitaj chodzi glownie o przepustowosc karty, jest slaba tak jak w mojej integrze dlatego nie ma duzych(kilka) roznic w fps.

WItam, ktos moglby sie podzielic doswiadczeniem wiedza odnosnie ustawien graficznych w grze, jak je najlepiej ustawic, co wlaczyc/wylaczyc, aby gra chodzilo na srednim pc pokroju :

gtx 650 ti

i5 760

4gb ddr3

ssd

itp.

Chodzi o gre w full hd

pozdrawiam