Problem z dźwiękiem

Witam, otóż po niedługim czasie od zainstalowania Windowsa 7 wystąpiły problemy z dźwiękiem tzn. w ogóle go nie ma. Przy ikonce dźwięku widnieje napis "No speakers or headphones are plugged in" mimo, iż dobrze podłączone mam słuchawki. Próbowałem reinstalować sterowniki audio jednak nic to nie dało. Przeszukałem internet jednak żadne z opisanych rozwiązań mi nie pomogło. Gdy wchodzę w DXDIAG w zakładkę "sound" wyskakuję mi "no sound card was found" a kartę dźwiękową mam wbudowaną w płytę główną (model MSI H81M-P33). Od razu po zainstalowaniu windowsa nie było problemu i słuchawki normalnie zostały wykryte i działały dopiero przy następnym uruchomieniu kompa pojawiły się kłopoty. Mam nadzieję że coś mi się uda z tym zrobić i z góry dzięki za pomoc!

Ściągnij sterownik o nazwie On-Board Audio Driver pod Windows 7 ze strony producenta płyty głównej. Wybierz odpowiednią wersję systemu operacyjnego 32 lub 64 bit w zależności jaką masz.

http://www.msi.com/support/mb/H81M-P33.html#down-driver

Zrób screenshota Menedżera urządzeń z otwartą zakładką Kontrolery dźwięku, wideo i gier.

Niestety już instalowałem sterowniki z strony producenta i nic to nie pomogło. Proszę oto screen http://imgur.com/Ql6T8xY wydaję mi się jednak że wszystko ze sterownikami jest w porządku.

Panel sterowania -> Sprzęt i dźwięk -> Dźwięk i w zakładce odtwarzanie ustaw jako domyślną twoją dzwiękówkę.

Jeśli jakimś cudem jest wyłączona, to prawym na nią i włącz.

Niestety właśnie w ogóle nie wykrywa mi dźwiękówki. Prawdopodobnie jest to wina jakiegoś błędu który wkradł się przy instalacji Windowsa, zakładam tak po tym jak próba wyszukania update'u systemu skończyła się errorem.

Może to śmiesznie zabrzmi, ale próbowałeś uruchamiać ponownie komputer ? Miałem nie ten sam, lecz podobny problem na starej płycie głównej. Problem polegał na tym że jak włączałem komputer to raz był dźwięk, a raz go nie było (w oby przypadkach wykrywało słuchawki oraz kartę dźwiękową). Przeważnie ponowne uruchomienie przywracało dźwięk (raz już myślałem że dźwiękowa padła gdy po trzech restartach dźwięku nie było, ale czwarty reset pomógł) Też szukałem rozwiązania i nie mogłem znaleźć. Było to trochę uciążliwe, ale z czasem przyzwyczaiłem się do tego :)

Niestety wielokrotnie już resetowałem komputer i nie dało to jakiegoś skutku :<. prawdopodobnie czeka mnie reinstalacja systemu.>

Miałem podobny problem na lapku, zobacz czy masz coś takiego jak "Dolby Digital Plus Home Theater", jak masz, to musisz wyrzucić i zainstalowac od nowa, bo jeden z update'ów winzgrozy psuje pliki tego programu.

Niestety nic takiego nie mam, również przeszukałem komputer w poszukiwaniu jakiś dziwnych rzeczy i nic ciekawego nie znalazłem. Jutro zabiorę się za format i ponowną instalację systemu.

Witam, otóż po niedługim czasie od zainstalowania Windowsa 7 wystąpiły problemy z dźwiękiem tzn. w ogóle go nie ma. Przy ikonce dźwięku widnieje napis "No speakers or headphones are plugged in" mimo, iż dobrze podłączone mam słuchawki. Próbowałem reinstalować sterowniki audio jednak nic to nie dało. Przeszukałem internet jednak żadne z opisanych rozwiązań mi nie pomogło. Gdy wchodzę w DXDIAG w zakładkę "sound" wyskakuję mi "no sound card was found" a kartę dźwiękową mam wbudowaną w płytę główną (model MSI H81M-P33). Od razu po zainstalowaniu windowsa nie było problemu i słuchawki normalnie zostały wykryte i działały dopiero przy następnym uruchomieniu kompa pojawiły się kłopoty. Mam nadzieję że coś mi się uda z tym zrobić i z góry dzięki za pomoc!