Ciężkie anime do własnej interpretacji

Witam. Zaznaczę, że jestem bardzo wybredny co do wszystkiego, a szczególnie jeśli chodzi o anime i książki.

Poszukuję anime, które ma jakiś głębszy, wyrafinowany sens. Koniecznie fantasy.

Dzisiaj skończyłem Tokyo Ghoul, które było naprawdę dobre, jeśli przymknie się oko na naiwność głównego bohatera.

Zdecydowanym top 1 jest dla mnie FMA.

Nienawidzę tasiemców.

"Grafika" koniecznie musi być stonowana. Żadnych przerysowanych postaci rodem z kreskówek.

Będę wdzięczny za pomysł =)

Napisz do mnie priva to coś Ci podpowiem, bo z tego opisu co podałeś to 2 rzeczy się mocno ze sobą kłócą...

Napisałeś że jesteś bardzo wybredny + poszukujesz anime który ma jakiś głębszy sens.... a potem walnąłeś że Tokyo Ghoul jest naprawde dobre :)...

Więc napisz na priva a chętnie popdpowiem, żeby offtopu nie robić.

Pozdrawiam :)

Od tego są takie tematy, by można było podyskutować o pierdółkach. Tokyo Ghoul jeśli pominiemy głównego bohatera naprawdę kleiło się ze sobą. Nigdy nie byłem zwolennikiem jednej poprawnej interpretacji danego dzieła, a wręcz przeciwnie, jestem zdania, ze każdy powinien odnajdywać własny sens w tym wszystkim. Tokyo Ghoul poruszyło dość popularny temat, jakoby każdy człowiek miał coś na sumieniu, a jak śpiewał jaskier "w życiu tak niekiedy jest, że potworem jest człowiek". Do tego dla mnie było to coś świeżego i innego.

Po 1 odcinku Tokyo Ghoul'a 2 sezonu odpuściłem sobie. 1 sezon był spoko ale nie jakiś masta piece. Jeżeli chodzi o takie filozoficznie rozkmninianie czy i kto miał rację polecam Shinsekai Yori oraz Parasyte.

Witam. Zaznaczę, że jestem bardzo wybredny co do wszystkiego, a szczególnie jeśli chodzi o anime i książki.Poszukuję anime, które ma jakiś głębszy, wyrafinowany sens. Koniecznie fantasy.

Fantasy to to nie jest :).

Ale skoro lubisz TG mimo iż to nie jest fantasy, polubisz też Ergo Proxy? Ciężko coś polecić skoro masz tyle niespójności w zapytaniu :D

Jezeli "koniecznie fantasy" to spróbuj:

Patema Inverted (film) + filmy Ghibli

Spice and Wolf

Seirei no Moribito - na podstawie książki

Kemono no Souja Erin - również jak wyżej, tego samego autora.

Log Horizon (1szy sezon tylko, 2gi to porażka)

te w/w anime są niestandardowe i wymagają widza z mózgiem aby zrozumieć cały sens. No może poza Log Horizon który jest zwykłym shōnenem...

Napisz coś więcej o swoim preferencjach =)

Code Geass jeśli nie oglądałeś to musisz. Uwierz mi

Redzik po pierwszym odcinku drugiego sezonu miałem takie samo odczucie, rzygałem tęczą.

Pisząc koniecznie fantasy miałem na myśli, że romansidło typu SAO, albo sportowe/szkolne anime nie przejdą. Jakby nie patrzeć tokyo ghoul zawierał sporo elementów fantasy.

Code Geass słyszałem, że dobry, więc pewnie będzie następny. Log Horizon próbowałem, ale nie dałem rady, zbyt miałki. Resztę napewno zobacze, dzięki wielkie =)

Angel beats

Polecam Steins;Gate i Kiseijuu: Sei no Kakuritsu.

hmm trochę ciężko ale może ci się spodobać Texhnolyze albo Serial Experiment Lain

Monogatari (całość, wszystkie sezony)- zapomnij o kresce i grafice, bo tutaj jest dość dość oryginalna, ale nadaje tytułowi smaczku, zarezerwuj sobie jakiś wieczór i delektuj się tym arcydziełem :)

Death Note- zastanawiaj się potem, czy to co robi główny bohater jest w porządku, czy już stał się tym z czym chciał walczyć

Monster- stare, ale bardzo dobre, można powiedzieć, że klasyk (nie fantasy)

Code Geass- jeden z moich ulubionych tytułów, a że pasuje do tego czego szukasz, więc polecam

Aldnoah:Zero(2 sezony)- po twórcach można się było spodziewać większej sieczki z mózgu odbiorców, ale daje rade

...

a na koniec, coś do czego podchodziłem już 2 razy i dwukrotnie mnie odrzuciło :D, ale spróbuję podejść do tej serii jeszcze raz:

Mahou Shoujo Madoka★Magica

o dziwo nawet spełnia twoje wymagania :D

Wymiękam, autor tematu nawet nie wie co to fantasy :).

Bo tokyo ghoul to mastepiece jeśli chodzi o mange, anime szczególnie drugi sezon jest beznadziejne(jak nie czytałeś to współczuje). Od siebie polecam shinsekai yori i zankyouu no terror(tutaj fantasy brak), odpowiednia kreska, no i ma głębszy sens, szególnie shinsekai yori, które na prawdę ma głębszy sens.

Wymiękam, autor tematu nawet nie wie co to fantasy .

Zauważyłem, że tylko jedna osoba w tym temacie ma problem ze zrozumieniem. Nie trudź się, poprzednicy sypneli tytułami

Akame ga kill

Nie ma sensu sie kłócić z idiotyzmem. Żegnam :)

Cała seria monogatari. Serio, polecam. Oglądając wszystkie sezony zacząłem zastanawiać się nad wieloma rzeczami.

Pomijając ten fakt to anime jest intrygujące samo w sobie. Cięte riposty, gry słowne i inne czynniki sprawiają że ogląda się je z chęcią dowiedzenia się co się stanie "dalej".

Walki oraz kreska są na szczytowym poziomie.

Jedyny minus jest taki, iż nie jestem do końca pewny czy można to anime podciągnąć pod fantasy.

Do tego polecę Ci jeszcze No Game No Life. Powinno się Tobie spodobać.

Nie wiem czy to pasuje tak do końca, ale myślę że Now and Then, Here and There może się spodobać.

Ciekawe. Tokyo Ghoul i fantasy.
Jeśli szukasz anime o głębokiej tematyce to polecam od siebie Steins; Gate, Parasyte oraz Neon Genesis Evangelion (o tym anime słyszałem już kilkanaście teorii :) ).
Może jeszcze Darker than Black, również przedstawia ciekawy temat.

No Game No Life przerobiłem, naprawdę świetne, aż żałuję, że 2 sezon będzie dopiero w 2017. Powoli zaczynam się gubić we wszystkich tytułach które podajecie, aczkolwiek dziękuję, z pewnoscią sprawdze wszystkie, chociażby po 2-3 odcinki