Komputer do 3500zł +monitor

Siemanko!

Po 4-5 latach meczarni z moim starym gratem :
Pentium Dual Core E5700

4GB RAM

Nvidia GeForce GTS450 1GB

postanowiłem kupić nowego blaszaka- głównie do gier. Jako ze dosyc slabo jestem rozeznany w tym temacie, pisze tutaj.

Szukajac po internecie, trafilem na taki zestawik(ktory dobrze wpasowuje sie w moj budzet):

http://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/jaki_komputer_kupic_zestawy_komputerowe_na_pazdziernik_2015?page=0,15

i obudowa: http://www.morele.net/obudowa-phanteks-enthoo-pro-czarny-ph-es614pc-bk-649555/

Dodatkowo planuje kupić monitor do 500zł, coś takiego:

http://www.morele.net/monitor-lg-22mp55-22mp55hq-p-621596/

Co o tym myslicie?

Z gory dziekuje za pomoc ;)

Ja bym zamienił na R9 390 jak amd i wydawcy gier będą tak robić jak jest teraz to ta R9 będzie wydajniejsza od Gtx 980

Co masz na mysli przez "beda robic tak jak jest teraz" ? Jesli bralbym R9 390 to da rade na tym samym zasilaczu 530W? Jak teraz czytam to faktycznie ludzie czesciej polecaja ja niz GTX 970.

Da radę jest mylne przekonanie że Radeony zjadają kilka krotnie więcej prądu. Te wartości to koło 5% jest.

No i chyba z 8GB karta bedzie bardziej przyszlosciowa z tego co mi sie wydaje. W takim razie wezme chyba ta 390. Poczekam do wieczora na opinie innych i wtedy dokonam zakupu :)

Albo jak chcesz to bierz 390x tylko to trochę więcej już będzie ale twoja kasa :)

Raczej nie, bo to juz przekroczyloby moj budzet. Razem z monitorem mam ~4000zl

Wiesz a kto broni pozbierać te setki ;)

To moglibysmy tak w kolko zbierac setki i zbierac setki konczac na zestawie za 6k+ :P W kazdym razie dzieki za pokazanie mi 390-tki :P

Ale u know o jednym zapomniałeś a co z obudowa ;)

http://www.morele.net/obudowa-phanteks-enthoo-pro-czarny-ph-es614pc-bk-649555/

Xd mam taką bardzo dobra, łatwa w montażu, łatwo się czyści filtry, tylko uwaga na trzymaki do napędu bo łatwo można je rozwalić

A wrazie potrzeby lepszej wentylacji ma multum miejsca na wentylatory czy chłodzenie wodne

Wrazie gdybyś był niezdarny i gubil śrubki to dodają do obudowy całe pudełko śrubek

390 to odgrzewana 290. Mimo iż ma 8gb to taktowanie na rdzeniu ma mniejsze o +/- 120 hz, a na pamięci o 1000-1300 hz mniejsze od gtx970. Aktualnie gry nie zużywają 4gb vramu (no chyba że chcesz grać w fullwqhd 4k ultra wypalone oczy 22309x18032). Ja bym wziął na twoim miejscu 970. I nie to że jestem jakiś fanboy czy coś(sam aktualnie mam radeona6850), tylko widzę co się dzieje i większość gier które wychodzą zawsze mają wsparcie nvidi więc myślę czemu by nie przesiąść się na nvidie. Niby za radeonem może przemawiać pełne wsparcie dx12 niż emulowana dx12 na gforce, ale to kwestia wypuszczenia sterowników i gforce będzie radził sobie tak samo dobrze z dx12 jak radeony. Cenowo też widać różnice (gforce droższy). Obie karty są dobre ale pamiętajmy że 390 to konkurencja dla 960, a nie 970 :) Wybór należy do Ciebie.

Pobory prądu

http://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_amd_radeon_r9_380_konkurencja_dla_geforce_gtx_960?page=0,17

Racja, pobor pradu to jasna rzecz, wygrywa 970. Czytalem/ogladalem roznego rodzaju benchmarki - tam sprawowala sie lepiej 390. A co do 8gb vramu - nie mam zamiaru przez najblizszych kilka lat nic wymieniac, dlatego wydaje mi sie, ze jednak bedzie to lepszym pomyslem. Strace tylko na rachunku za prad :D

Tak czy inaczej po przesiadce z takiego zlomu bede zadowolony :D

Również nie rozumiem tego zachwycenia Radeonami nagle, na chwile obecną + jak i późniejsze wsparcie (wystarczy trochę poczekać) i 970 miażdzy R9. Od zawsze Nvidia > AMD = GeForce > Radeon, i proszę mi nie mówić że to bujda... Nie wierz w to że Radeony nagle magicznie przerosną nvidię, to jest zwykły marketing AMD, a w praktyce bzdura.

Bierz 970 i sie nie zastanawiaj

Niby odkad pamietam mialem nvidie, jakos zawsze odrzucaly mnie inne. Dopiero dzisiaj wzialem pod uwage inna ;p Jesli dx12 mialby pozniej byc to bardzo dobrze . Jedyne co mnie ciekawi to ktora z nich sie szybciej "zestarzeje"

Jeżeli chodzi o pobory prądu to nie tyle chodzi o samo "płacenie" za to, ale duże pobory prądu przekładają się na pracę.
Duży pobór prądu > większa temperatura > szybciej kręcące się wiatraki > hałas
Jeżeli pracujesz przy komputerze w słuchawkach nie przeszkadza aż tak bardzo, jednak jak jest ktoś z tobą w pokoju, a karta hałasuje jak szatan to może być to uciążliwe.

Niby odkad pamietam mialem nvidie, jakos zawsze odrzucaly mnie inne. Dopiero dzisiaj wzialem pod uwage inna ;p Jesli dx12 mialby pozniej byc to bardzo dobrze . Jedyne co mnie ciekawi to ktora z nich sie szybciej "zestarzeje"

jak tak na to patrzysz to bierz Radka bo Nvidia po wydaniu nowej serii grafik olewa po całości starą jak coś nie działa na nowym sterowniku to piszą byś kupił coś z serii najnowszej. więc w wielu grach potem nie będziesz mieć pełni wydajności bo nie możesz mieć aktualnego sterownika bo coś nie działa na twojej grafice wtedy albo coś tam. AMD za to robi aktualizacje do kilku serii wstecz (chyba do 4000 a na pewno mają jeszcze z serii 5000)

szczerze mowiac halas niezbyt mi przeszkadza(jestem przyzwyczajony do obecnego a do tego zawsze korzystam z sluchawek), a skoro o to chodzi w poborze pradu, to nie robi to dla mnie roznicy. Pozostaja wiec tylko parametry karty.

Albo jak chcesz to bierz 390x tylko to trochę więcej już będzie ale twoja kasa

dlaczego polecasz 390x skoro 390 po podkręceniu ma praktycznie te same parametry? ponadto 390x jest praktycznie spiłowane tak że niewiele można na nim zrobić OC