Klawiatura mechaniczna do 350zł

Hejka. Mam pewien dylemat, gdyż dysponuje budżetem 350 zł i chcę wydać go na klawiaturę mechaniczną. Bardzo dużo pisze, ponieważ zajmuje się programowaniem, jak i pisaniem długich artykułów na moje strony internetowe, zaś moja aktualna klawiatura wydaje się sypać (tania membranówka) . Myślę że klawiatura mechaniczna byłaby dobrym wyborem, nigdy jej nie miałem, a słyszałem że Blue switche w niej są idealne do pisania.

Najlepsza klawa na blue w twoim przedziale.

http://allegro.pl/klawiatura-cmstorm-quickfire-tk-cherry-mx-blue-i5706919195.html

Blue nie wymagaja duzo sily nacisku, ale maja charakterystyczny klik i pytanie czy ci podpasuje.

Jeszcze jedna opcja z switchami red, też dobra opcja.

http://allegro.pl/klawiatura-qpad-mk-50-mechaniczna-cherry-mx-red-i5707433067.html

Tutaj masz opcje na brown. Tez dobry wybór taki uniwersalny czyli dobra do wszystkiego. gry, pisanie i codzienne sprawy

http://allegro.pl/klawiatura-mechaniczna-ozone-strike-battle-mx-pod-i5337954239.html

Mam klawiaturę od CMa (wersję Ultimate na niebieskich przełącznikach). Też zdarza mi się dużo pisać, w tym roku jedna praca dyplomowa się trafiła, do tego programuję trochę. Nie zamieniłbym tej klawiatury na żadną inną, może i jest głośna jak ktoś mocno stuka, ale dla mnie to właśnie dodaje je uroku ;) A jak już się do niej przyzwyczaisz to będziesz pisał "półklikami", czyli bez wciskania klawisza do końca. Jak siadam do innych klawek to się tylko wkurzam, bo to jednak nie to samo. Do gier też nie zauważyłem jakichś tam wad, ale już dawno nie gram tyle co kiedyś, więc i poziom nie taki, bym mógł odczuć jakieś braki w tej klawiaturze. Gorąco polecam, chociaż te 350 złotych to trochę za mało, sam też celowałem w taki budżet, ale wolałem dopłacić do pełnej klawiatury.

No właśnie na mojej membranówce trzeba dociskać z całej siły klawisze, a z racji tego że ja piszę diabelnie szybko czasem ucina mi litery co wprawia mnie w irytacje. Charakterystyczny klik będzie mi jak najbardziej pasować i chyba nawet dołoże pieniądzę na tego pierwszego CM'a z blue switchami, chociaż ten z Redami kusi z powodu niższej ceny. Ludzie piszą że na red switchach trudno się piszę, rzeczywiście tak jest z powodu malutkiej siły nacisku?

Szczerze? Polecam zainteresowac sie brazowymi przelacznikami, w pisaniu sprawuja sie super no i w grach nic nietraca do czerwonych (niebieskie maja pozniejszy powrot do pozycji startowej)

Musiałbyś to sam przetestować niestety. Ja sam przed zakupem przetestowałem tylko zielone switche od Razera (chińszczyzna) i niebieskie od CM'a i wiedziałem, że dalej szukać nie muszę. Czerwone mają mniejszą siłę wymaganą do wciśnięcia, ale po drodze nie masz żadnej odpowiedzi, że klawisz został wciśnięty, więc albo wciskasz do końca, albo nauka przez błędy ;) Najoptymalniej byłoby wybrać się do sklepu, "przeklikać" wszystkie switche i dopiero wybrać, ale takiego sklepu w Polsce nie znajdziesz niestety.

Zastanowiłem się chwile nad tym i idąc na kompromis, wybór padł na Brown switche. Wolę być po środku niż wybierać między pisaniem a graniem. Ten Ozone Strike który podał kolega na początku http://allegro.pl/klawiatura-mechaniczna-ozone-strike-battle-mx-pod-i5337954239.html mi się spodobał z racji jego designu gdzie wszystkie klawisze są na wierzchu no i brown switche. Dzięki chłopaki gorąco za pomoc i wyrażenie swoich opinii. Mam nadzieje że nie zawiodę się na moim pierwszym mechaniku i pisanie będzie jeszcze bardziej przyjemnie niż do tej pory :)

Daj znac po zakupie :)

Witajcie, mam ten sam dylemat.

Przejrzalem wszystkie 5 rodzajow switchy typu CHERRY MX, a klawiatury potrzebuje glownie do pisania.

Niestety przeraza mnie roznica w cenie tych samych egzemplarzy. Moze ktos wie, czy sa dostepne jakies 5, 10% kody rabatowe na komputroniku, albo na morele?

A ile chcesz w ogóle wydać na klawiaturę? I rozumiem, że chcesz niebieskie przełączniki w niej?

Do 350 +- 20 zł, jak trzeba.

Niebieskie przełącznikii najbardziej mi odpowiadają.

W tej cenie wybór dość mały niestety. Tesoro Durandal (bez podświetlenia), ewentualnie znajdziesz też QuickFire od CoolerMastera w podobnych cenach. Ja szukałem rok temu klawiatury z takimi samymi założeniami jak Ty. Skończyło się na QuickFire Ultimate od CMa za 420 zeta, po prostu najtańsza pełna klawiatura z niebieskimi przełącznikami z podświetleniem. Ją mogę Ci polecić, bo już trochę na niej napisałem i nie mam żadnych zastrzeżeń. Sam też długo szukałem ale w cenie do 400 nie ma nic, co mi pasowało.

Wysłane z mojego MI NOTE Pro przy użyciu Tapatalka

Ja wlasnie preferuje bez podswietlenia, pisze bezwzrokowo, wiec nie robi mi to roznicy, dodatkowo wyprofilowane klawisze dobrze leza w dlonii, wiec nie bedzie co strzelac.

Mysle, ze wezme Quickfire XT, bo w Tibii osobny numpad ma znaczenie. A co do przelacznikow, sprawdzalem dokladnie kazdy i niebieski najbardziej mi przypadl do gustu.

Teraz tylko szukac cenowej oferty, bo w RTV euro AGD niestety, ale nie maja na stanie, a ja nie mam zamiaru czekac calego miesiaca, zwlaszcza ze potrzebuje do pracy.

Wezme za 369 z morele i przyjdzie mi najwczesniej w Poniedzialek.

Co do innych modeli, jakbym nie mial limitu budzetowego, wzialbym taka, co ma osobne podswietlenie w wielu kolorach dla kazdego klawisza.

P.S. CoolerMaster stworzyl nowa linie przyciskow hybrydowych, klawiatura juz od 600 zl :P

Sam mam klawiaturę mechaniczną i ogólnie od razu byłem nastawiony na mx red, ale że też sporo piszę, to brałem pod uwagę też mx blue i mx brown. Poszedłem do sklepu i przetestowałem te przełączniki:

MX Blue - Pisanie ok i to jedyna pozytywna cecha tych przełączników. Najgłośniejsze i na dodatek ten irytujący klik - no masakra, ale ten dzwiek jest tak irytujący, że od razu je odpuściłem. Nie wyobrażam sobie szybkiego pisania w nocy na tej klawiaturze.

Więc zostały do wyboru mx red i mx brown... Jako, że nie miałem w sklepie sprawdzić jak te przełączniki sprawują się w grach, to wybrałem te które mi bardziej odpowiadały i te na których lepiej mi się pisało... wybór padł na mx brown i nie żałuje ;)

Moim zdaniem MX Brown, to przełączniki uniwersalne, bo świetnie sprawują się w grach i pisaniu. Dodatkowo załatwiłem sobie oringi i klawiatura, nawet nie wiem czy nie jest cichsza niż mój stary Genesis RX55 - membranówka, ale najgłośniejsza jakąkolwiek słyszałem, więc jakby ktoś szukał jakiegoś półśrodku między redami, a blue, to polecam brown :P

Hejka. Mam pewien dylemat, gdyż dysponuje budżetem 350 zł i chcę wydać go na klawiaturę mechaniczną. Bardzo dużo pisze, ponieważ zajmuje się programowaniem, jak i pisaniem długich artykułów na moje strony internetowe, zaś moja aktualna klawiatura wydaje się sypać (tania membranówka) . Myślę że klawiatura mechaniczna byłaby dobrym wyborem, nigdy jej nie miałem, a słyszałem że Blue switche w niej są idealne do pisania.