Słuchawki dokanałowe

Poszukuję słuchawek dokanałowych, które będą służyły mi do grania na pececie, 3DS'ie i słuchania muzyki podczas drogi.

Dlaczego akurat dokanałowych? Nauszne zaczęły mnie męczyć i moje SS Siberia v1 zaczęły skrzypieć przy najmniejszym ich ruchu.

Zależy mi na dobrym dźwięku (według mnie SSSv1 były bardzo średnie, o budowie nie wspominając), aby były dosyć głośne, dało się w nich grać w cs'a i aby nie wyglądały jak kupa na sznurku. Maksymalnej ceny nie będę pisał, najwyżej 'troszkę' dozbieram.

Niby są strony, na których są rankingi słuchawek, ale wolę znać opinię ludzi, którzy mieli styczność z nimi, a nie takimi, którzy dostali w łapę za napisanie samych ich plusów. Z góry dziękuję c:

Napisz chociaż ogólnie ile byś chciał zapłacić, bo można kupić dokanałowe za 300 i za 1000

No to na początek załóżmy, że ~2 stówki. Może akurat coś się trafi w tej kwocie. Jeśli nic się nie znajdzie, podniosę cenę do 3 stówek, potem 4...Maksymalnie 5.

bierz Sen'ki i nawet się nie oglądaj na innych.

Wybierz coś z serii CX np. CX 400 II

Oczywiście możesz sobie wybierać wersje z symetrycznym kablem lub tym "sportowym".

Nie masz nic lepszego w tej kategorii cenowej. Nawet jak będziesz chciał wydać 200zł+

Ja sam mam CX 300 od jakichs.... 5 lat. Są BARDZO trwałe, to nie są słuchawki które kupisz i po kilku miesiącach/roku nagle jedna przestaje działać.

I jeszcze taka moja porada: nie ma sensu wydawać 350+ na sluchawki dokanałowe. Uwierz mi na słowo. Wybierz senki i nie będziesz żałował.

Nie wiem co mógłbym polecić, ale nie polecam Roccat'ów.

Generalnie całego ich sprzętu.

A wielka jest różnica między CX 300-II a CX 400-II? Te pierwsze są już za stówkę, a te drugie za dwie.

I na prawdę są takie dobre?

Zauważyłem, że i Razer Hammerhead'y można dorwać za stówkę. Opinie o tej firmie są różne...nigdy nie miałem ich sprzętu. Ktoś się może o nich wypowiedzieć?

W chwili obecnej posiadam kilka komponentów właśnie od Razer'a.

Myszka i słuchawki nauszne sprawują się świetnie, jedynie klawiatura czasem zmienia jedną literkę.

Osobiście mogę polecić sprzęt tejże firmy jeśli chodzi o audio. Gorzej z klawiaturami.

Nie otrzymałem żadnych pieniędzy od Rz, mało tego, sam im zapłaciłem za te produkty.

Ze słuchawkami Razera jest jak z Beatsami. W twoim przypadku lepiej unikać ;p

Ani tych, ani tych nie miałem na uszach/ w uszach. Więc dlaczego mam ich unikać?

Brzmią taniej, niż kosztują :D Ale jest lans na mieście, bo masz słuchawki za 1k, która brzmią jak gówno :P

Ale one są za stówkę, a nie z tysiaka ._.

A czy akurat te hammerhead są tak tandetne?

Prosta odpowiedź: Sennheiser to firma która produkuje tylko sprzęt audio i to nie byle jaki sprzęt, od wielu lat zajmuje topowe rankingi pod względem jakości.

Razer to amerykańska firma który tworzy "Ok" sprzęt dla graczy. Jeżeli chodzi o myszki to mają świetne, natomiast audio mają co najwyżej "ok". Jeżeli Cie zadowala "ok" to możesz brać ze względu na znaczek razera :). Jeżeli oczekujesz dobrej jakości bierz senki.

Czy róznica między 300 a 400 jest duża? prawdopodobnie na zwykłym odtwarzaczu iPhone'a czy innego androida nie odczujesz... natomiast pamiętam różnice jaką uslyszalem między CX 200 a 400 na Killersie (karcie dzwiękowej). Teoretycznie jest tak że te 'gorsze' mają bardziej buczące - "inwazyjne" niskie tony i mniej przejrzyste soprany. Natomiast im lepsze słuchawki tym jakakolwiek inwazyjność dźwięku zanika i jeżeli sluchasz np. muzyki symfonicznej czy jakichs epickich soundtracków z filmów/gier to potrafisz wszystko wyraźnie usłyszeć.

Posłuchaj miroll'a, raz że droższych niż za 300zł dokanałówek nie opłaca się kupować (taka, a nie inna konstrukcja i nie poczujesz praktycznie żadnej różnicy, tyle tylko że jedne zagrają ci lepiej górą, a drugie dołem, co możesz sobie też ustawić w eq odtwarzacza..., chyba że masz grajka za ponad tysiąc złotych, to wtedy nawet na dokanałówkach czuć różnice). Dwa, że Sennheiser robi naprawdę dobry sprzęt audio.

Razera przemilczę, albo i nie, bo robią dobry sprzęt dla graczy i jeżeli ktoś chcę myszkę lub klawiaturę, to można polecić, ale na boga, nie sprzęt audio.

Więc chyba zamówię te CX 300-II.

Miroll, ale niestety karty dźwiękowej nie podłączę pod telefon, czy 3DS'a. Pobawię się w equalizerze i mam nadzieję, że będę zadowolony.

Dzięki za pomoc c:

Napisz później jak wrażenia :)

Trochę to może potrwać. Najpierw muszę sprzedać stare gry ._.

Jezeli gry PS2 to PM do mnie ^^

Poszukuję słuchawek dokanałowych, które będą służyły mi do grania na pececie, 3DS'ie i słuchania muzyki podczas drogi.

Dlaczego akurat dokanałowych? Nauszne zaczęły mnie męczyć i moje SS Siberia v1 zaczęły skrzypieć przy najmniejszym ich ruchu.

Zależy mi na dobrym dźwięku (według mnie SSSv1 były bardzo średnie, o budowie nie wspominając), aby były dosyć głośne, dało się w nich grać w cs'a i aby nie wyglądały jak kupa na sznurku. Maksymalnej ceny nie będę pisał, najwyżej 'troszkę' dozbieram.

Niby są strony, na których są rankingi słuchawek, ale wolę znać opinię ludzi, którzy mieli styczność z nimi, a nie takimi, którzy dostali w łapę za napisanie samych ich plusów. Z góry dziękuję c: