Black Desert i dziwny fps

Witam.


Może ktoś wie co mogłoby być przyczyną mojego problemu.

Otóż dzisiaj włączyłem grę Black Desert i pierwsze co rzuciło mi się w oczy to to, że bez względu na ustawienia graficzne cały czas miałem 23-25fps.

Kombinowałem odrobinę i pomogła trochę gra uruchomiona w oknie, lecz wtedy pojawiła się kolejna przeszkoda.

Gdy ustawiłem graficzny aspekt gry na jak najbardziej zoptymalizowany, to w momencie przebywania w lesie bez problemu miałem 55-60 fps, natomiast w momencie wejścia do 2 wioski zaraz za tym dużym pierwszym miastem miałem spadek fps do 18.

Było to bardzo dziwne, gdyż kiedy jeszcze nie było mnie w tej wiosce a już zbliżałem się do niej, to właśnie wtedy ten fps zaczynał spadać. Najpierw był to spadek do 24 potem już do około 14-18. Po wyjściu z tej wioski znów fps skoczył mi do ok. 60.

Gdzieś wyczytałem, że może to być problem z 32bitową wersją gry, z tym że ja nie wiem jak przełączyć ją na wersję 64bitową.

Dla porównania FIFA 16 chodzi mi bez problemu na maks. detalach w 55-60 fps a wymagania są całkiem podobne.


Mój komp.


i5-2400

Sapphire r9-270x

8GB Ram 1333MHz

PSU Antec True Power New 550W


Z góry dzięki za pomoc.

Coś Ci mówi "wersja BETA" ? Możliwe że jakiś skrypy/tekstura/npc czy kij wie co w tej wiosce wymaga dużego nakładu mocy i dlatego tak Ci FPS spada. Napisz do supportu że istnieje takie coś, może nie tylko u ciebie tak się dzieje.

Coś Ci mówi "wersja BETA" ? Możliwe że jakiś skrypy/tekstura/npc czy kij wie co w tej wiosce wymaga dużego nakładu mocy i dlatego tak Ci FPS spada. Napisz do supportu że istnieje takie coś, może nie tylko u ciebie tak się dzieje.

Beta betą tylko, że u wielu innych osób nie ma tego problemu :) Cóż będę dalej z tym walczyć.

procek przyjacielu... Karta jak najbardziwiej do high( nie mylic z ultra) ustawieniamj. Procek

Na jakim serwerze gracie ? : D

procek przyjacielu... Karta jak najbardziwiej do high( nie mylic z ultra) ustawieniamj. Procek

Procek ciągnie nawet Wieśka 3 także tu się mylisz kolego :)

Skoro Wiesiu chodzi i nie masz problemów to tak jak pisałem, coś w tej wsi obciąża Ci sprzęt. Próbowałeś zmienić ustawienia grafiki na minimum/low/med/high/ultra w tej wiosce? Zobacz jakie efekty będą. Wyłącz antyaliasing może tu jest problem, zmień na FXAA czy coś kombinuj :)

Skoro Wiesiu chodzi i nie masz problemów to tak jak pisałem, coś w tej wsi obciąża Ci sprzęt. Próbowałeś zmienić ustawienia grafiki na minimum/low/med/high/ultra w tej wiosce? Zobacz jakie efekty będą. Wyłącz antyaliasing może tu jest problem, zmień na FXAA czy coś kombinuj

Wykombinowałem już i wszystko działa ok na wysokich tylko muszę grac w oknie :) Po prostu taki błąd gry pewnie :)

2 pytanka mam : ) :

-Czy skille można uzywać na dwa sposoby kilkajac np. 1 albo f czy czymś się różnią te sposoby ?

-Na jakim serwerze znajde jakąs polska gildie ? : D

Jest jeden server multum channeli

używasz jak chcesz czy to combo czy to 1-10

Skoro Wiesiu chodzi i nie masz problemów to tak jak pisałem, coś w tej wsi obciąża Ci sprzęt. Próbowałeś zmienić ustawienia grafiki na minimum/low/med/high/ultra w tej wiosce? Zobacz jakie efekty będą. Wyłącz antyaliasing może tu jest problem, zmień na FXAA czy coś kombinuj
Co ma Wiesiek do Black Deserta ??? sry co ma singiel do multi ??? tu nie tylko liczy się moc kompa. To tak jak Paint i Photoshop oba to programy graficzne oba potrafią najlepsze kompy zagiąć ale na czym zrobisz szybciej i więcej.
Tak Pant potrafi przyciąć potwory

Nie wiem, może to jakieś bugi. Z wersji KR słyszałem coś o wyciekach pamięci.

Sam gram i nie mam takich problemów (sprzęt z podpisu). Generalnie na ustawieniach medium-high cały czas 30-45fps niezależnie od tego gdzie.

Jedyny przypadek bardzo mocnego spadku był raz na początku, gdy stało obok mobka kilkaset osób, ale na to jedna dobra rada - wybieraj overflow bardziej z dołu listy. Niby wszystkie są zatłoczone, ale te niżej trochę mniej.

Co ma Wiesiek do Black Deserta ??? sry co ma singiel do multi ??? tu nie tylko liczy się moc kompa. To tak jak Paint i Photoshop oba to programy graficzne oba potrafią najlepsze kompy zagiąć ale na czym zrobisz szybciej i więcej.Tak Pant potrafi przyciąć potwory

single bardziej ciągną grafike a mmo procesor bo gry mmo to masa danych z internetu którymi procesor musi się zająć

Wiesiek 3 nawet na drewnianych prockach śmiga jak rakieta byle by karta graficzna była mocna. Nawet ten co mam w laptopie z podpisu się nudził na 20% gdy w W3 grałem.

To jest normalne w grach MMO, na palcach jednej ręki można policzyć te które dobrze działają. Te gry po prostu żyją własnym życiem. ArcheAge np. w ogóle nie uruchomisz w stałych 60 FPS bez względu na sprzęt. A patrząc na BD, doładowujące się tekstury przed twarzą i cienie robiące slajdy zamiast się ruszać można wnioskować, że i tak tą grę ledwo sklecili żeby w ogóle jakoś szła.

Podepnę się pod temat, bo też mam problem z teksturami, mianowicie przy tworzeniu postaci wygląda ona normalnie, czyli taki kolor włosów jaki ustawiłem czy twarz ale po wejściu do gry wygląda tak:
http://zapodaj.net/4b69dbeaf2725.jpg.html

To jest normalne w grach MMO, na palcach jednej ręki można policzyć te które dobrze działają. Te gry po prostu żyją własnym życiem. ArcheAge np. w ogóle nie uruchomisz w stałych 60 FPS bez względu na sprzęt. A patrząc na BD, doładowujące się tekstury przed twarzą i cienie robiące slajdy zamiast się ruszać można wnioskować, że i tak tą grę ledwo sklecili żeby w ogóle jakoś szła.

Ja bym nie przesadzał. Co prawda czasem postacie i obiekty pojawiają się niemal przed oczami, ale przynajmniej nie mam drastycznych spadków fps gdy wchodzę do wioski gdzie kręci się kilkadziesiąt osób. Cały czas tyle samo. Całkiem przyzwoicie się gra skaluje.

BD i Archeage to wzór optymalizacji w porównaniu z paroma innymi grami, których niedawno doświadczyłem.

Choć wciąż użycie CPU to maksymalnie około 50%, więc jeszcze dałoby się bardziej grę zoptymalizować.

Poza tym nie sądzę, by ktoś z tutaj obecnych brał udział w jakimś siege z powiedzmy 50 graczami. Trudno przewidzieć jak taka sieczka będzie wyglądać.

To dziwne, bo na HIGH mam od 55-60 wszedzie i zawsze. Prędzej powiedziałbym, że karta niż procek.

Ani karta ani procek. Nie tylko ty masz problemy a wiesiek leci i inne gierki. Faktycznie black desert ma jakieś problemy są spadki fps i to grube jakieś fixy tam podają na reddicie , mi też spada nawet do 9 fps potem wraca na 24 jakiś lag spike znów 30 spada do 16 - też bez znaczenia jakie ustawienia chociaż na wysokich było lepiej niż na niskich czy zoptymalizowanych. I co z tego spełniam minimalne w 100% i praktycznie zalecane w 99%

BD i Archeage to wzór optymalizacji w porównaniu z paroma innymi grami, których niedawno doświadczyłem.

Ta, szczególnie ArcheAge, gdzie FPS na karcie typu 980 Ti cały czas skacze między 40 a 60 i nie da się utrzymać stałych 60 choćby przez 5 sekund, no chyba że się patrzy na ocean nie ruszając się :D A BD... no cóż, trudno żeby gra, która ma taki LOD że tekstury otoczenia i roślinności przeładowują się dosłownie na twarzy, cienie robią pokaz slajdów zamiast się ruszać, a distant view nie istnieje, była wymagająca.

Może ktoś się orientuje o co chodzi... Mianowicie próbuje wejść do gry, ale zacina się w momencie loga GameNet i wyłącza się. Wie ktoś o co może chodzić ?