[Pomoc]Wybor telefonu

Witam. Niedlugo konczy mi sie umowa i szukam nowego telefonu dla Siebie. Obecnie posiadam Sony Xperia T3.

Oto lista telefonów jakie wpadły mi w oko:

-LG G4
-Sony Xperia Z3

-LG G Flex 2

-HTC One M8s

Zalezy mi na telefonie, ktory bedzie w miare w porzadku chodzil(male zwiechy,scinki). By mial dobry dzwiek i jakosc rozmow. Aparatem za duzo sie nie bawie, choc czesciej niz kamerka, zatem tez by byl jakis w miare porzadny.

Oczywiscie jesli macie jakies lepsze telefony do zaproponowania, niz te wyzej i w podobnej cenie to piszcie. A jesli byscie wybierali z "moich" to bym prosil, abyscie wypisali od najlepszego do najgorszego.

Pozdrawiam.

Oj chyba malo znawcow telefonow na forum jest :)

Osobiście posiadam Xperia Z3 Compact. Na bank ma niewiele ścinek, ale strasznie się grzeje. 20 minut na Skypie i telefon potrafi się nagrzać tak, że w ręku go nie utrzymasz. Pracuję w zimnie, i czasami zdarzy się tak, że wiesz się "ekran". Pomimo wyłączenia ekranu, on nadal się podświetla i podczas przebudzania go, zajmuje mu to pare sekund aż obraz się pokaże - lekko irytujące w telefonie za 2 tysiące.

HTC z pewnością ma najlepszy dźwięk ze wszystkich podanych modeli, ale też i najgorszy aparat moim zdaniem :). Na temat LG G4 oraz Flex2 się nie wypowiem, bo nigdy ich w ręku nie trzymałem.

Co do jakości rozmów w Xperia Z3 Compact - jest jak najbardziej OKEJ. Tylko czasami irytuje jego głośność, bo rozmawiając, Twoją rozmowę słyszą doskonale rówieśnicy z boku.

Więc tak - jakość rozmów :

HTC M8 ( nie wiem jak z M8s )

Sony Xperia Z3 / Z3 Compact + LG G4 ( Znajomy ma G3 i jest jak najbardziej OK )

LG G Flex 2

Aparat :

LG G4 ( Obraz ma lepszy, ale dźwięk podczas nagrywania filmików tragiczny moim zdaniem )

Xperia Z3

LG G Flex 2

HTC M8

Pamiętaj, że powyższy "ranking" jest tylko moją subiektywną opinią. Najprościej będzie jak każdy z modeli sprawdzisz osobiście jeżeli masz taką szansę, lub wpisz na youtube "LG G4 video sample". Będziesz mieć wtedy jakieś pojęcie na temat nagrywanych filmów / zdjęć danym smartphonem.

Sądzę również, że powinieneś zainteresować się modelem S5 / S6 od Samsunga. Wujaszek posiada S5 i chwali sobie na pewno lepiej od poprzedniej Z Ultra. Fajne bajery typu monitorowanie ilości spalonych kalorii, uderzenia serca itd.

Jakos nigdy nie przepadalem za Samsungami. Mialem 2. Galaxy Trend i jakis starszy.

Cos tam ogarnialem na temat tych telefonow co wymienilem, ale wole poznac opinie posiadaczy, badz znawcow w tej dziedzinie.

Moja Xperia T3 tez sie grzeje, ale mam ja w gumowej oslonce, wiec tak nie odczuwam tego. Zwiechy lapie mniej wiecej takie same jak twoj, czyli pali sie wyswietlacz i obraz pojawia sie po parunastu sekundach(moze to wada kazdego Sony?)

Jesli nikt wiecej sie nie wypowie na dniach to bede mysla pomiedzy Sony Xperia Z3, a Lg G4.

Dziekuje za odpowiedz.

Pozdrawiam.

Heh, moja Xperia T3 tak się grzała, że aż się lekko zgieła :D Sprzedałem to, ale uraz do Sony pozostał.

Jeśli miałbym wybierać któryś z tych telefonów to LG. Obecnie są to jedne z najlepszych jakościowo urządzeń. HTC już się nie liczy, tak samo Sony. Ja osobiście poleciłbym Ci np. Huaweia Mate S. Moja mama go ma, telefon miażdży wykonaniem, płynnością działania i ogólnym "feelingiem". Napisz na PW, porozmawiamy gdzieś, gdzie będzie to wygodne.

Ja bym od razu odrzucił htc m8s ma najsłabsze specyfikacje ze wszystkich. Mniej ramu 2 a nie 3 snapdragon 615. Na twoim miejscu zastanawiał bym się pomiędzy lg g4 a z3 (ale to moja opinia ponieważ niezbyt lubie banany i flex do mnie nie przemawia). Trudny orzech to zgryźenia jednak ja sam wybrał bym lg g4. Lg jakościowo tworzy najlepsze telefony z tej trójki (Sam mam lg g3 i jestem z niego w 100% zadowolony :))

Ile masz na tofunduszy? Ja bym brał albo samsung galaxy s6 albo Huaweia Mate S. Są to cholernie dobre zabawki. Ewentualnie pomysl i tel z rodziny microsoftu.

Kasa to pol biedy, te 1200-1500 moge w sumie wydac na tel o ile bedzie mi sie trzymal na 2-3lata. Popatrze na tego Huaweia, bo pierwsze slysze o takim telefonie, moze dlatego ze w Tv malo o nim mowia :P

W sumie bym mogl wziac tego Huaweia, ale ogranicza mnie to ze w sieci Play nie ma go w ofercie... jedyne jakie sa to Huawei Ascend G620s i Huawei e5573. Moze warto troszke zaczekac az go wprowadza i wtedy bez problemu moge go brac, bo tak 2,5tys wybulic odrazu to boli.

Może OnePlus One/2?

Obecnie posiadam Xperie L od długiego juz czasu i w sumie nigdy jakoś bardziej na nią nie narzekalem. Czasami zdarzają się takie same problemy jakie wy opisaliscie tzn. blokuje ekran, a on po chwili znowu się świeci. Denerwujące szczególnie wtedy kiedy blokujesz telefon, wkładasz go do kieszeni, a on tam potrafi się odblokować...

A wracając do tematu to właśnie dzisiaj zamówiłem Xperie Z3 compact i mam nadzieje, ze się nie zawiode bo telefon zbiera w miarę dobre opinie w internecie. Jedyne z czego nie jestem zadowolony to, że od razu trzeba myśleć o zakupie dodatkowego akcesorium do ładowania - kabla albo stacji dokującej. Jak juz go będę miał to mogę coś o nim napisać ale oczywiście będą to tylko pierwsze wrażenia.

Spoko mam czas :P Kazda opinia jest dobra ;)

Może OnePlus One/2?

Slyszalem o nim od kolegi z roboty. Niby jakis hit czy cos i na full wypasie. Ale nic poza tym o nim nie wiem. Na razie fajne propozycje byly to ten Huawei Mate S no i OnePlus One/2 wyglada obiecujaco.

Huaweia Mate S telefonik z 8-rdzeniowym prockiem :) w testach wypada bardzo cacy. Jak nie ma w play to bierz Samsunga Galaxy S6. OnePlus One czy tez 2 ponoc bardzo spoko tel tylko tez bardzo plastikowe(nie wiem nie trzymalem ich w rekach). Osobiscie posiadam Samsunga Galaxy S5(od jakiegos roku) jestem bardzo zadowolony z jego osiagow i tego jak sie zachowuje. Moja kobieta ostatnio kupila wlasnie Soniacza Z3.... teraz to wyglada to tak ze biega za mna i tylko prosi bysmy sie wyminili telefonami bo ladniejsze zdjecia :). Ale to kwestia aparatu, co do wydajnosci nie sprawdzalem miezy Z3 a S5 :).

Widze ze sie zwiezilo do dwoch telefonow Huweia i OnePlus'a (chodzi mi o liczbe powtorzen). Zobacze czy da sie cos zalatwic z operatorem, a noz sie uda. A jak nie to poodkladam troszke i kupie w calosci. Tylko pytanie ktory ?:P

Jak nie będzie to bierz samsung galaxy s6.

Oki, choc nieprzepadam za nimi ;P Wiec ciezko bedzie mi sie "zmusic" do niego :)

Osobiście posiadam One Plus One(https://oneplus.net/pl/oneplus-one) od około roku i nie miałem z nim żadnych problemów do tej pory. Jednak problem z nim jest taki ,że raczej na pewno nie dostaniesz go przez Play. Poza tym wyszedł nowszy model One Plus 2(https://oneplus.net/pl/oneplus-2). Osobiście głównie używam Note3 ale One plusa mogę spokojnie polecić.

Hmm... to bede musial polatac troche za nim, skoro go polecasz :) Powiedz mi jaka w Twoim OnePlus One jest jakosc rozmow oraz dzwiek muzyki ?

Muzyki raczej bezpośrednio z niego nie słucham, ale głośnik podczas rozmów na skype się sprawdza. Podczas rozmów telefonicznych nie kojarzę jakichś problemów z głośnikiem czasem jakość rozmowy bywała kiepska ale to zapewne wina połączenia mojego albo rozmówcy.

To bede musial sie zastanowic nad nim. Chyba ze ktos napisz cos negatywnego co by mnie zniechecilo.

Dziekuje za odpowiedz :)