Aion - Zaczynam od zera! [EU][BARUS]

Witam serdecznie,

Szukam paru osób do rozpoczęcia przygody w grze Aion na serwerze Barus [PL], moje doświadczenie z grą jest zerowe, a wiadomo, że z kimś pobiegać i poznawać grę zawsze raźniej. Z chęcią zagram z kimś doświadczonym jak i z osobą która nie miała styczności z grą, nie wykluczam również opcji dołączenia do legionu. (jeżeli takowy zechce męczyć się z newbie i gradobiciem pytań) :D

Czekam ze stworzeniem postaci, bo nie wiem czy asmo czy elyos. (trzeba to ustalić)

Obowiązkowo kontakt głosowy (np. TeamSpeak3) i stabilność emocjonalna. ^_^

Przetestuje czy mi odpali i jaki będzie efekt :) Dam znać po południu (po robocie) :)

Jeśli mogę coś dodać, polecam bardziej grę w wersji NA, czyli amerykańską. Jest o jakiś rok do przodu jeśli chodzi o patche i dodatki, też gra sporo Polaków i co najważniejsze brak Gold Packów, co bardzo ułatwia grę. Na EU wersji trzeba mieć GP, choć nie koniecznie na początku zabawy. Łatwo można go oczywiście kupić za real kasę, albo kinach, czyli walutę w grze. Problem w tym że na Barusie GP kosztuje najwięcej, wręcz astronomicznie więcej niż na innych serwerach, więc ciężko będzie na niego nazbierać. Różnicę między posiadaniem GP a jego brakiem znajdziesz na gogle.

Ale samą grę polecam, przegrałem tam mnóstwo godzin ( ok. 4 lat ). Polecam znaleźć legion, będzie dużo łatwiej. Jakbyś miał pytania chętnie pomogę na TS, albo priv.

Przetestuje czy mi odpali i jaki będzie efekt Dam znać po południu (po robocie)

Super! Czekam na info. (tutaj lub na PW) ^_^

Jeśli mogę coś dodać, polecam bardziej grę w wersji NA, czyli amerykańską. Jest o jakiś rok do przodu jeśli chodzi o patche i dodatki, też gra sporo Polaków i co najważniejsze brak Gold Packów, co bardzo ułatwia grę. Na EU wersji trzeba mieć GP, choć nie koniecznie na początku zabawy. Łatwo można go oczywiście kupić za real kasę, albo kinach, czyli walutę w grze. Problem w tym że na Barusie GP kosztuje najwięcej, wręcz astronomicznie więcej niż na innych serwerach, więc ciężko będzie na niego nazbierać. Różnicę między posiadaniem GP a jego brakiem znajdziesz na gogle.Ale samą grę polecam, przegrałem tam mnóstwo godzin ( ok. 4 lat ). Polecam znaleźć legion, będzie dużo łatwiej. Jakbyś miał pytania chętnie pomogę na TS, albo priv.

Zdaję sobie sprawę z plusów grania na wersji NA, zanim zdecydowałem się na Aiona troszkę o nim poczytałem. :rolleyes:

GP nie stanowi dla mnie jakiegoś problemu, pierwszy jestem w stanie kupić za normalną kasę, a następne ogarnę w grze. (przynajmniej takie jest założenie) :D Z tego co mi wiadomo Barus trzyma się całkiem dobrze, jeżeli chodzi o populację, a gra na NA ma również swoje minusy, jak przerażający ping i sklep droższy po przeliczeniu na dolar. (z tego co czytałem) :unsure: Można wiedzieć dlaczego odszedłeś od tego tytułu? Jest to kwestia znudzenia produkcją czy wyszło coś nowego?

Raczej znudzenie, w grze coraz większy nacisk jest na pvp, i item shop. Itemki które można kupić za real kasę dają przewagę płacącym, jak np. kamyki do podbijania setu. Zebranie dobrego czy najlepszego setu pod pvp to jakieś pół roku grania, jak nie więcej, a mnie to już później zaczęło nudzić.

Ale życzę powodzenia, gra z GP jest dużo łatwiejsza bo przynajmniej możesz sprzedawać itemki na broku, czy handlować z innymi graczami, bez tego w życiu nie uzbierałbyś na 1-go GP :) Chyba że farmisz 24/7 :)

Dużo starych graczy odchodzi z Aiona, ale zawsze będzie ktoś nowy, serwery typu Spatalos, Nexus, czy Perento już nie mają dobrych graczy, na Barusie jest ok. jeśli nie przeszkadza Ci polska " gimbaza ", jest kilka większych legionów, warto poszukać.

Ja z kolegami z legionu zostawiliśmy Aiona dla GW2, teraz testujemy Black Deserta, ale raczej zostaniemy przy GW2. Powodzenia i pozdrawiam. Jakbyś miał pytania daj znać :)

Raczej znudzenie, w grze coraz większy nacisk jest na pvp, i item shop. Itemki które można kupić za real kasę dają przewagę płacącym, jak np. kamyki do podbijania setu. Zebranie dobrego czy najlepszego setu pod pvp to jakieś pół roku grania, jak nie więcej, a mnie to już później zaczęło nudzić.Ale życzę powodzenia, gra z GP jest dużo łatwiejsza bo przynajmniej możesz sprzedawać itemki na broku, czy handlować z innymi graczami, bez tego w życiu nie uzbierałbyś na 1-go GP Chyba że farmisz 24/7 Dużo starych graczy odchodzi z Aiona, ale zawsze będzie ktoś nowy, serwery typu Spatalos, Nexus, czy Perento już nie mają dobrych graczy, na Barusie jest ok. jeśli nie przeszkadza Ci polska " gimbaza ", jest kilka większych legionów, warto poszukać.Ja z kolegami z legionu zostawiliśmy Aiona dla GW2, teraz testujemy Black Deserta, ale raczej zostaniemy przy GW2. Powodzenia i pozdrawiam. Jakbyś miał pytania daj znać

Ja do GW2 przeniosłem się z RoM'a, grałem od premiery, ale end game który samemu trzeba było sobie wymyślać i zbyt duży casual odrzucił mnie jakoś po roku, więc może Aion będzie strzałem w 10, skoro trzeba się trochę namęczyć na dobry gear. ^_^

Dzięki za pomoc, jeżeli miałbym jakieś pytania na które nie znajdę odpowiedzi na forum to dam znać. :)

Tak jak kolega wyżej bardziej polecam NA, na EU barusie mam 65 assasyna i 60 gunnera, ale granie na EU sie nie opłaca, zwłaszcza dla nowych graczy, generalnie żeby teraz coś "znaczyć" w aionie, musisz naprawdę długo grać żeby coś robić w end game ( sety ciężko się farmi) albo wydać kase :>, ale życzę powodzenia :D

Tak jak kolega wyżej bardziej polecam NA, na EU barusie mam 65 assasyna i 60 gunnera, ale granie na EU sie nie opłaca, zwłaszcza dla nowych graczy, generalnie żeby teraz coś "znaczyć" w aionie, musisz naprawdę długo grać żeby coś robić w end game ( sety ciężko się farmi) albo wydać kase :>, ale życzę powodzenia

Tematów związanych z EU vs NA już się trochę naczytałem, także dziękuje za porady. ;)

Jeżeli chodzi o fakt, że trzeba długo grać żeby coś robić w end game to właśnie na tym mi zależy, Ci ludzie którzy obecnie są na tym poziomie (koks) również musieli poświęcić dużooo czasu, na tym polega ten tym MMO. Rzygam już casualem po Guild Wars 2, gdzie zdobywasz wszystko w miesiąc, a potem farmisz achievementy albo ulepszasz look twojej postaci. (bo PvP praktycznie nie istnieje) :unsure:

Ja również chętnie się pisze na grę ^^ Jako tako miałem styczność z tą grą ale nie na dluzsza mete. Do tego, w towarzystwie zawsze raźniej. Jak coś wyślij ip ts bądź pisz.

Jak z pingiem na NA?

Ja również chętnie się pisze na grę ^^ Jako tako miałem styczność z tą grą ale nie na dluzsza mete. Do tego, w towarzystwie zawsze raźniej. Jak coś wyślij ip ts bądź pisz.

Super, póki co jest nas trójka. :D (napisze na PW)

Jak z pingiem na NA?

Z pingiem na NA z tego co mi wiadomo słabo. :(

Więcej możesz przeczytać w tym temacie:

http://mmorpg.org.pl/forum/topic/72822-aion-na-vs-eu/

Ja chętnie zagram, właśnie kończę aktualizować :)

Ja chętnie zagram, właśnie kończę aktualizować

Odezwę się na PW. :)

Jeżeli ktoś jeszcze byłby zainteresowany, to zapraszam na Barus'a do Elyos. (kontakt PW, lub w grze: Szczyguo)

Tematów związanych z EU vs NA już się trochę naczytałem, także dziękuje za porady. Jeżeli chodzi o fakt, że trzeba długo grać żeby coś robić w end game to właśnie na tym mi zależy, Ci ludzie którzy obecnie są na tym poziomie (koks) również musieli poświęcić dużooo czasu, na tym polega ten tym MMO. Rzygam już casualem po Guild Wars 2, gdzie zdobywasz wszystko w miesiąc, a potem farmisz achievementy albo ulepszasz look twojej postaci. (bo PvP praktycznie nie istnieje)

I tu jestes w sporym bledzie ;) wraz z patchami wystraczylo dozbierac troche pktow AP i poprostu wymieniac gear. Obecnie cena jest tak ogromna , ze nie wyobrazam sobie aby nowy gracz uzbieral ja w rok czy 2 grajac po 2h dziennie jest to poprostu niemozliwe :)

I tu jestes w sporym bledzie wraz z patchami wystraczylo dozbierac troche pktow AP i poprostu wymieniac gear. Obecnie cena jest tak ogromna , ze nie wyobrazam sobie aby nowy gracz uzbieral ja w rok czy 2 grajac po 2h dziennie jest to poprostu niemozliwe

Cóż w takim wypadku pozostaje mi tylko bawić się grą. ;)

Nie będę się kłócił, bo nie miałem styczności przez dłuższy okres z tą produkcją, ale wydaje mi się, że wystarczy grać i wszystko przyjdzie z czasem. :)

ja gralem zarówno na eu jak i na na w aiona i powiiem tyle ze różnica pingu to zaledwie 20ms to samo tyczy sie podobnych gier wszystko zalezy nie od wersji gry a przedewszystkim od lokalizacji serverowni tak wiec 20 ms jest nie odczuwalne a pozatym wydawca aiona eu szkoda gadac nastawienie nie na to aby graczom bylo lepiej ale na to aby jak najwiecej kasy zarobic wiadomo o jaka firme chodzi Game(Over)Forge

Witam serdecznie,

Szukam paru osób do rozpoczęcia przygody w grze Aion na serwerze Barus [PL], moje doświadczenie z grą jest zerowe, a wiadomo, że z kimś pobiegać i poznawać grę zawsze raźniej. Z chęcią zagram z kimś doświadczonym jak i z osobą która nie miała styczności z grą, nie wykluczam również opcji dołączenia do legionu. (jeżeli takowy zechce męczyć się z newbie i gradobiciem pytań) :D

Czekam ze stworzeniem postaci, bo nie wiem czy asmo czy elyos. (trzeba to ustalić)

Obowiązkowo kontakt głosowy (np. TeamSpeak3) i stabilność emocjonalna. ^_^