Pad od ps3 - nie śmiga

Witam!

Od czasu zmiany komputera, ten nie czyta mi żadnego pada i tylko padów. Nie orginalne mają "błąd wykrycia" z kolei oryginalne (w tym wypadku Dualshock 3) wykrywa, ale nie może go skonfigurować. Światełka migają, aby po kilku minutach zgasną i nic się nie dzieje. MotionJoy nie wykrywa pada, a przy próbie instalacji sterowników z tego programu wyskakuje error "0x-1ffffdb9" i generalnie nic nie działa.

Instalowałem już wszystko tj:

-stery pod x360

-Reinstalacja Netframeworka 4/4.5

-SISAXIS

-LiB USB

-SCP- DS- Driver package

-Format pc

I dalej nie śmiga cały czas ten sam błąd. Mi już pomysły się skończyły, może ktoś z was będzie miał jakiś przebłysk.

Posiadam windowsa 10 x64. Co śmiesznym jest, dysk twardy został przeniesiony z poprzedniego pc na którym pady działały. Wykluczyłem już, że problemem jest sam windows, chociaż kto wie. Na padzie mi zależy gdyż nigdy nie udało mi się ukończyć Dark Souls 1, w planie mam przejście DS2 a ponoć 3 już wychodzi, więc... (no i tree of savior na padzie :D)

polecam, DS3 Tool konfigurujesz pada jako ten od x360 i jazda a Dark Souls 3 będzie w Kwietniu dopiero :( .

Spróbuj tego, znajomy miał podobny problem chyba nawet ten samy i bodajże robił z tego poradnika

Huh! Niesamowite, widzi i pad działa, kwestia teraz wyregulowania prawej gałki.
Dziwnym jest też fakt, że po tym poradniku monitor się samoistnie przyciemnił, no ale śmiga wszystko aż miło :)
A że D3 w kwietniu to w sumie dobrze, nadrobie zaległości z dwójki, tylko jeszcze muszę ją kupić. Oby była przecena na zimowej wyprzedaży steam :3
Dzięki za pomoc!

Uzywasz Windowsa 10? Bo jeśli tak to wystarczy wyłączyć cyfrowe podpisywanie sterownikow i wtedy pad bedzie smigal na wszystkim

No teraz wyłączyłem, w tym filmiku co podał Sito jest to pokazane.

I Witam ponownie.

Po kilku/kilku nastu dniach bez podłączenia pada znowu mam problem, tym razem inny. Pad po podłączeniu do kompa jest czytany, MotionJoy wyłapuje go, wibracja działa ale...

przy instalacji sterowników wyskakuje dość dziwny błąd, mianowicie: "Installation did not occur because the hardware isn't currently present." Sterowniki również są ładowane, ale pad cały czas jakby nie mógł się załączyć. Cały czas migają światełka, jeden po drugim. Zmieniałem gniazda, usuwałem wszystko i na nowo instalowałem, powtarzałem opcje z wyłączaniem przypisywania sterowników i nope. Jakieś pomysły, bo mi się już skończyły :/

Niżej wklejam pełny log z instalacji.

Jedynie co mi aktualnie przychodzi do głowy to usunięcie folderu "mijxinput.inf_amd64_aad1beabb2f836a4". Problem polega na tym, że mimo że jestem na administratorze, nie mogę go usunąć, bo nie mam uprawnień administratora :v / (inaczej uprawnień od SYSTEM").

This may take a few seconds.Please wait a moment!

INFO:ENTER: DriverPackageInstallW

WARNING:DRIVER_PACKAGE_LEGACY_MODE flag set but not supported on Plug and Play driver on VISTA. Flag will be ignored.

INFO:Looking for Model Section [MotioninJoy.NTamd64.6.0]...

INFO:Installing INF file 'C:\Program Files\MotioninJoy\ds3\drivers\MijXinput.inf' (Plug and Play).

INFO:Looking for Model Section [MotioninJoy.NTamd64.6.0]...

INFO:Installing devices with Id "USB\VID_054C&PID_0268&REV_0100" using INF "C:\Windows\System32\DriverStore\FileRepository\mijxinput.inf_amd64_aad1beabb2f836a4\mijxinput.inf".

INFO:Will force install because driver is not better and force flag is set.

INFO:ENTER UpdateDriverForPlugAndPlayDevices...

SUCCESS:RETURN UpdateDriverForPlugAndPlayDevices.

INFO:Installation was successful.

INFO:Installing devices with Id "USB\VID_0079&PID_0006&REV_0107" using INF "C:\Windows\System32\DriverStore\FileRepository\mijxinput.inf_amd64_aad1beabb2f836a4\mijxinput.inf".

INFO:Installation did not occur because the hardware isn't currently present.

INFO:Marked Phantom Device with Hardware/Compatible Id 'USB\VID_0079&PID_0006&REV_0107' for reinstall on next plug-in.

INFO:Marked Phantom Device with Hardware/Compatible Id 'USB\VID_0079&PID_0006&REV_0107' for reinstall on next plug-in.

INFO:Marked Phantom Device with Hardware/Compatible Id 'USB\VID_054C&PID_0268&REV_0100' for reinstall on next plug-in.

INFO:Marked Phantom Device with Hardware/Compatible Id 'USB\VID_054C&PID_0268&REV_0100' for reinstall on next plug-in.

INFO:Phantom Device with Hardware/Compatible Id 'USB\VID_054C&PID_0268&REV_0100' already has 'C:\Windows\System32\DriverStore\FileRepository\mijxinput.inf_amd64_aad1beabb2f836a4\mijxinput.inf' installed on it.

SUCCESS:Install completed

INFO:RETURN: DriverPackageInstallW (0x0)

A próbowałeś wywalić sterowniki pada te co windows instaluje? http://www.nirsoft.net/utils/usb_devices_view.html bodajże tym programikiem można było to zrobić, wywal tez sterowniki z motion joya i zainstaluj jeszcze raz. A no i rozwiązanie permanentne, wywal 10 i zainstaluj starą dobrą 7 :D Najlepsze rozwiazanie

O dżizas, a jak tym się posługiwać?
Na 7 miałem to samo. Problemy się zaczeły, jak wymieniłem flaki, stary został tylko dysk, o czym wspominałem w 1 poście.

Aktualnie wygląda to tak, że po chwili stale palą się wszystkie lampki. W kalibracji wszystko działa, ale w grze nie działa. Błędy instalacyjne jak były tak są. Oszaleć idzie z tym.

Edit: po odłączeniu kabla od PC, wszystkie lampki migają jak oszalałe. Nie do końca sie na tym znam, ale czy to nie jest kwestia rozładowania pada? (to jest wersja z możliwością używania go bezprzewodowo, aczkolwiek nie posiadam wtyczki do tego, ino kabel)

możesz spróbować go podładować, ale z tego co pamiętam póki kontrolki migają znaczy że będzie działał, a ten programik pokazuje ci poprostu wszystko co było podłączane do usb i insatlowane, poszukaj tam pada i go wywal podłącz jeszcze raz i niech windows go znowu zainstaluje + sterowniki z motion joya, w motion joyu gdzies bylo mozna usunac sterowniki, wywal je, reinstal motiona i od nowa instalacja sterownikow, jak to nie pomoże to wiecej juz nie wiem, bedziesz musial szukac pomocy u kogos innego :D

%appdata%/Roaming a tam skasuj Motionjoy. Wlacz od nowa DS3 Tool i zainstaluj sterowniki, powinna byc ok.

Przy deinstalacji programu i czyszczeniu rejestru z roamingu automatycznie usuwa się folder.

@Byczsek: wkurzyłem się i wywaliłem wszystko co było na liście (uwielbiam swoje furie :D) Aktualnie sterowniki instaluje bez problemowości, bez błędów. Tylko lapki dalej świecą się w kolejności od 1-4 i tak w kółko, po dłuższej chwili palą się wszystkie 4 i dalej nic nie działa generalnie...

Też mam pada DS3 też korzystam z DS3tool i nie mam żadnych problemów. Nie wiem jak ustawiasz, ale wszystkie gry na PC konfigurowane są pod pada XBOX i powinny być tak ustawiane - druga opcja od dołu. Z początku kombinowałem by w grach były ikony z pada do PS a nie XBOX. Po 2-3 sesjach w jakieś tam platformówki przyzwyczaiłem się i nie ma problemu - (Y - trójkąt, X - kwadrat, A - krzyżyk, B - kółko). Bez bicia trza przyznać że pad do PS jest wygodniejszy niż XBOXowy, a tak swoją drogą DarkSouls3 będzie korzystał z systemu zamontowanego w DS4 (tylny panel).

cd5bec9d8677d8cfgen.png

Nie wiem jak, nie wiem czemu. Pad zaczął funkcjonować. A już szykowałem nową windę do instalacji :v

Z kolei teraz mam inny problem, który niekoniecznie dotyczy pada. Niektóre streamy wywalają mi sterowniki graficzne i całego firefoxa. Spam błędów, że AMD się posypał ale już odzyskał sprawność. Nie wszystkie streamy to mają. Np. kanał visatexplore. Dunno why.

Dzięki za pomoc, ale mam wrażenie, że tu jeszcze wrócę z tym błędem :)

Spam błędów, że AMD się posypał ale już odzyskał sprawność.

Myślę że te 3 litery są odpowiedzią na wszystkie dalsze pytania, dziękuję dobranoc.

Nie odpowiem na to pytanie bo ciężko mi stwierdzić o co może chodzić, dzieje się tak samo jak oglądasz np. filmiki na yt?

Nie, tylko i wyłącznie niektóre streamy, cała reszta działa normalnie. Wszystko już co z AMD związane wywalone i zainstalowane ponownie (włącznie z rejestrem, programy do czyszczenia bla bla bla) a błąd dalej jest. Więc nie dokońca to jest problemem.

Ktoś mi dziś pisał na temat napięcia karty. Sprawdź czy nie jest za duże/małe.

Hm, ciekawe. Nic pod tym względem nie grzebałem ani w biosie ani w programie. Sam domyślnie ustawił się za duży? Potem sprawdzę, aktualnie jestem na wychodnym i dam znać.

Witam!

Od czasu zmiany komputera, ten nie czyta mi żadnego pada i tylko padów. Nie orginalne mają "błąd wykrycia" z kolei oryginalne (w tym wypadku Dualshock 3) wykrywa, ale nie może go skonfigurować. Światełka migają, aby po kilku minutach zgasną i nic się nie dzieje. MotionJoy nie wykrywa pada, a przy próbie instalacji sterowników z tego programu wyskakuje error "0x-1ffffdb9" i generalnie nic nie działa.

Instalowałem już wszystko tj:

-stery pod x360

-Reinstalacja Netframeworka 4/4.5

-SISAXIS

-LiB USB

-SCP- DS- Driver package

-Format pc

I dalej nie śmiga cały czas ten sam błąd. Mi już pomysły się skończyły, może ktoś z was będzie miał jakiś przebłysk.

Posiadam windowsa 10 x64. Co śmiesznym jest, dysk twardy został przeniesiony z poprzedniego pc na którym pady działały. Wykluczyłem już, że problemem jest sam windows, chociaż kto wie. Na padzie mi zależy gdyż nigdy nie udało mi się ukończyć Dark Souls 1, w planie mam przejście DS2 a ponoć 3 już wychodzi, więc... (no i tree of savior na padzie :D)