Czym gracie na OBT i czemu ?:D

Dzieki szczodrości prezesa Salka mamy dział wiec pisze;p

ja myśle nad highlanderem ale nie powiem squire tez wyglada zabawnie :D
Postawić shop i jak w L2 zbierać kase za buff sprzętu

gralem highlanderem jak dla mnie broken dmg z tego uderzenia co sie channeluje. potem troche clerykiem ale nie wbilem nawet drugiego ranku bo stwierdziłem że nie idzie tak kolorowo zeby móc szybko wbić monka na 5 ranku zeby go przetestowac i odpuscilem sobie.

archerem ogólnie tez pogralem troche i fajnie zabija sie moby z tego strzału rykoszetem. Mega szybki exp, ale znacznie ciężej z bossami w porownaniu do highlandera, tam to bossy na jednego skila traciły 1/4 hp

2xwizz-3linker-Thaumaturge full con , przypuszczam że na start dostaniemy i tak przynajmniej rank 8 więc 3x TH . Od t4 po wskoczeniu na TH bardzo przyjemnie się expi zarówno w pt jak i solo . Dlaczego linker ? podoba mi się mechanika tej postaci pomimo tak wielu nerfów i tak jest bardzo przyjemna .

wizz 3x cryo sorc necromancer podoba mi się mechanika zbierania zwłok nekromantą w sumie to tyle :)

NA 75% SWORD X1 / HIGHLANDER X3 / SQUAIRE X2 a dalej to juz nie rozmyslalem. Mysle tez o klasie cleryka ale musze ogarnac mechaniki tej postaci.

Swordman -> Peltasta -> Hoplite x3 -> Squire x3 (zakładając, że będzie rank 8). Dla grindu w grupie, dla bossów, dla pieniędzy.

archer, robie ranger x3-fletcher x2 bądz falconer x1 a jak będzie 8 to ranger x3-fletcherx3 i falconer albo archer x2-rangerx3-fletcher x3

Mobki szybko padaja a z bossami trochę schodzi, do 10 minut..

http://www.tosbase.com/tools/skill-simulator/ fajny symulator.

Swordman -> Highlander x1 -> Barbarian x3 -> squire albo doppel na końcu

"Artystyczna dusza", utożsamianie się z postacią wymaga ode mnie grania Dievdirby. Myślałem nad poświęceniem zupełnym i zrobieniem Cleric 3 > Dievdirby 3.

Jednak, raczej podążę Cleric 2 > Dievdirby 2 > Monk 2, by być w stanie zrobić coś na PvP

Już jest Open Beta? hmm chiba nie :P ale bede grał Magiem :P

Archer->Ranger->SapperC2->FletcherC2

Cleric -> 3x Priest -> 2x Monk

BTW

Miroll gorszego wyboru to chyba nie można było jeśli chodzi 1x ranger co :P ? To już w 10000% lepiej 2x Archer i potem Sapper, bo ranger na C1 to totalne dno

Cleric -> 3x Priest -> 2x MonkBTWMiroll gorszego wyboru to chyba nie można było jeśli chodzi 1x ranger co ? To już w 10000% lepiej 2x Archer i potem Sapper, bo ranger na C1 to totalne dno

ehhh :D, 'novasociety' nic a nic się nie zmieniła przez lata, dobrze to widzieć ^^

Jeżeli chcesz podyskutować co jest dobre a co nie, to proszę, zapraszam, ale przygotuj dobre argumenty :)

Aha, i jakieś lekkie pojęcie o grze i klasach też by się przydało :)

pozwolę Ci zacząć: dlaczego C2 archer jest lepszym wyborem? dlaczego C1 ranger to totalne dno?

Ahh Ci hejterzy przez te wszystkie lata nic się nie zmienili :D, jeśli już chcesz offtopować chłopcze.

BTW.

Zapraszam na reddita i ludzie tobie wytłumaczą dlaczego ranger to mizerna klasa na C1.

Ahh i jesteś osłem pisząc takie zdanie " Aha, i jakieś lekkie pojęcie o grze i klasach też by się przydało ". Śmiem twierdzić, że wbiłem większy lvl niż ty i przetestowałem więcej atrybutów, a ty się spinasz jak nie powiem co :)

Zaś przytoczę tobie jedno porównanie na które większość tam wypowiadających się zgadza. Mógłbym tak wymieniać bez końca, bo ludzie omijają C1 rangera gdyż o wiele lepszą opcją jest wbić kolejny C2 Archera ze względu chociażby na oblique a kolejne 5 w multishot daje też niezłego kopa na bossach.

Honestly it depends on what you want to do....

Archer 3> Scout > Rouge is best for Rouge route

Archer > Ranger 3 > Fletcher 2 good for single and aoe

Archer 3 > Wugushi 3 is good for single with a little aoe archer only really has oblique shot

Archer 2 > Sapper 2 > Wugushi 2 Broom trap into the aoe poison is basically aoe destruction...

Archer C2 -> Hunter C1 -> Wugushi C3

archer c3 ranger c3

All in all, the bottom line is DONT GO QUARRAL SHOOTER

Biorąc pod uwagę że kolega idzie c2 sappera przypuszczam iż będzie to aoe build więc Ranger jest dużo trafniejszym wyborem . Barrage, Anochoring = kolejne 2 aoe , Steady Aim dopalka do dmg zaś ranger t2 daje mu tylko jako tako użyteczny skill Oblique Shota t2 .

Czysto z ciekawości jaki build con/spr ? czy con/str

Nie twierdzę, że nie można stworzyć buildu sytuacyjnego typowo idącego w aoe, ale po co? Był testowany i twierdzą, że jak już iść w rangera to po całości. Oblique jest mocnym wyborem, ale są gusta i guściki.

A tu już w ogóle jeśli chodzi o kompromis ^ ^

Archer C2 Ranger C2

Went for Archer C2 > Ranger C2 and am currently C1 Fletcher and while people usually go for Archer > Ranger C3, what I did aint too shabby because multi shot + barraging is pretty effective for bosses and aoe stuff. It's kinda like a middle ground between single target dps of archer c3 and aoe of ranger c3. I mean, Fletcher pretty much replaces bounce and spiral shot so what's the point? Might as well have both an op multishot and an op barrage early game imo.

Chłopczuś nazywa mnie chłopcem :) typowe zachowanie - starają się Ci wmówić że są od Ciebie mądrzejsi, jakie to... słodkie :3

I jeszcze kolega przetestował 'więcej' ode mnie :D hihi. jesteście super! tak trzymać!

Widzę, że żadnego sensownego argumentu nie podałeś - jedynie to wklejanie wypowiedzi ludzi i zauważenie że pomijają Rangera (śmiech), również nie będę sobie czynił trudu i przytaczał wszystkich wad i zalet tego wyboru.

Pozwolę sobie zatem wkleić post z forum:

Things that I've noticed so far:Pros overall nice aoe dps + crowd control possibilities. Usable only PvE though...1. Having c1 Ranger gives you one of the best ranged missile-type skill: Barrage. Together with Oblique Shot * from archer it makes you monster against small to medium packs of monsters as well as it gives you good burst damage versus medium/large mobs AND bosses. Taking Steady Aim might be a bit controversial - especially if we look at this build from the late game perspective, but I still think it is a reasonable choice especially with skills such Barrage/Multishot (recent fix makes SA to be usable ONLY with Missile-type attacks :c so no trap+steady aim combo anymore ;C..)NOTE: I recommend adding only 1 point to OS for XX first levels (to lvl 100 possibly?) and as you progress with your character - and become more and more SP sufficient - adding the rest 4 points.2. Taking Stake Stockades as one of the first abilities on Sapper gives you extra ability to 'crowd control' your foes. Additionaly Claymore and Detonate Traps gives additional possibilities for more efficient kiting/controlling large monsters/bosses.3. Finally we get to one of the most enjoyable-to-have abilities in the game - Broom Trap. Smart use of this ability can give you tons of fun as well as can bring monsters to their quick death. Used together with slowing OS (Switf Step + Oblique Shot) + a bit of kiting can be supper effective even against Large/Higer lvl monsters.4. Fletcher abilities. Using Crossfire on top of Barrage + Broom Trap + Stockade combo amplifies your overall AoE damage output and Broadhead makes sure, even strongest mobs/bosses will bleed to their death.= = = = = = =Cons gold-consuming, hard and really painful for those who are not used to kiting + not merciful to many mistakes.1. build may be quite hard to pull-off. Eventhough crowdcontrolling in ToS have not been too difficult yet, the higher you get the more "kiting XXX huge monsters at once" playstyle is going to be wearisome...2 It is REALLY heavy gold dependable as we need to level our passive attributes to keep the dmg being relevant. Especially only lvl 5 Barrage is going to be lackluster towards the end-game.3 the Cooldowns on traps require you to think twice before you decide to use them. Before you charge into battle against noticeable amount of monsters you need to have a plan. You can't just mindlessly blow everything up (well if you manage to do that then... great ).4. Im doubtfull towards Crossfire as it is quite disappointing to be honest. The hitbox of its cross-shape AoE splash is far from being regarded 'good' in any sense. Sometimes it doesn't even hit mobs that are literally touching our target... and the further it spreads the narrower the hitbox gets which makes you hardly hit anything that is literally even 0.01 pixel from it. Each time I use it, the spread and actual hits seem to be random....

komentując Twoją wypowiedź dodam jeszcze:

Jest to build czysto pod PvE.

Zgodzę się, że z C1 Rangerem może być problem na późniejszych lvl'ach (czyli około 200+), ale wtedy mam nadzieje że dostanę już kolejną klasę/możliwość upgrade'u;

Multishot na lvlu od 5-10 można (początkowo, czyli early game) zniwelować za pomocą rozwijania Steady Aim'a, co z pomocą Barrage daje nam większy dps (zwłaszcza przy mobpackach, ale także przy bossach bo barrage lvl5 + Multishot lvl5 + Steady aim lvl5 robi większy dps niż Multishot lvl10 + ewentualnie knee shot, czysta matematy a i to pierwsze rozwiązanie jest dużo bardziej hmm... mobilne, co przekłada się na lepszą koordynacje z atakami bossów).

W razie kolejnych pytań wątpliwości służę pomocą, ale proszę pozbyć się tego tonu "ja wiem lepiej, a Twój build to g*wno", bo na prawde daleko z nim nie zajdziesz.

@Edit miałem tego nie robić, ale..... zrobie bo jestem typem który lubi wyśmiewać podejście 'wszyscy tak myślą to musi być prawda'. na reddicie większość postów/sugestii jest o budowaniu archera full dex albo wręcz dex/spr od początku. Śmiałem z tego pół wieczora, ale idąc tym tokiem myślenia - mają racje tak? :D

Ja planuje zrobić takiego support/tanka :D 3x Cleric, 3x Paladin http://www.tosbase.com/tools/skill-simulator/build/hppty8uo08/ na CBT jestem przy 2 ranku i nawet przyjemnie się gra (jedyny problem pojawia się przy latających mobach). Staty do tego rozkładam 2 INT : 1 SPR ale chyba zmienię raczej na 3 : 1. Czemuż to właśnie taka kombinacja, trochę z lenistwa (nie lubię mieć dużej ilości umiejętności, wolę mniej a na wyższym poziomie), trochę też taka niecodzienność :D Czy się sprawdzi w grze to czas pokaże :)

Buffbarb pod doppa xD + Alchemist z Cryo/psychokino jak mnie pamieć nie myli ale czekam na open, buildy od pierwszej bety tworzyłem xD wiec mam dosc na razie gry ;p

"Artystyczna dusza", utożsamianie się z postacią wymaga ode mnie grania Dievdirby. Myślałem nad poświęceniem zupełnym i zrobieniem Cleric 3 > Dievdirby 3.Jednak, raczej podążę Cleric 2 > Dievdirby 2 > Monk 2, by być w stanie zrobić coś na PvP

Monk z dievirba jest nie do zabicia ;P

mod_ico.png
Posty można edytować

~Leman

Zastanawiam się po za gr-indowaniem co ta gra będzie oferować ? :D