Aion na steam kiedy?

Witam doszly mnie sluchy że za jakis czas Aion ma trafic na platforme steam, czy jest to prawda i czy wiadomo jaki to termin ? W internecie nie moge znalezc zadnych konkretnych informacji

Podejrzewam że steam może byc dla tej gry wybawieniem na niski online i nowym zyciem

Aion jest już od prawie 2tyg na steamie ale wersja NCSoft, czyli NA.. Tak samo jest z TERA Online. Gier od Gameforge raczej nie ujrzysz na steamie

na steamie nie moge znalezc nawet wersji NA jak to zrobic zeby pobrac ?

http://store.steampowered.com/app/373680 z tego co widać nie można grać w naszym regionie :D

idzie to jakoś obejsc ?

nie wiem czy mozna obejsc ta blokade steamową, ale mozesz po prostu osobno sciagnac klient aiona NA ze strony oficjalnej Aiona spod NCSoftu. Po prostu nie będzie to połączone z twoim kontem steam.. + pamietaj o wysokich pingach

Ekhem. "Czy po połączeniu powstaną także nowe serwery? Na początku nie. Pracujemy jednak na kooperacją ze Steam, która mogłaby przynieść masę nowych graczy. W tym wypadku otworzenie bram nowych serwerów byłoby sensownym posunięciem."

Informacja z oficjalnej strony gameforge'owego Aiona, 16 września.

O, a to ciekawe, przy terze i ostatnio co do aiona wypowiadali sie kompletnie inaczej ;) moj blad w takim razie.

Da sie grać tak samo jak w Tera. Kopiujecie steam://run/373680 do przegladarki i enter. Wybieracjie aplikację Steam.exe i zaczyna instalację.

Jak to bywa z GameForge rozmowy na temat Aion EU na platformie Steam potrwają jakiś czas. Czy dojdą do skutku? Nie wiadomo ze względu na to, iż Aion już widnieje na Steam, ale tylko w wersji NA co poruszył "Dżintae" :D

Reasumując, zadecydowaliśmy, że w grudniu skoncentrujemy się na zaistnienie w Steamie, a w styczniu/lutym przeprowadzimy fuzje serwerów. Trzymajcie nam kciuki, aby Valve przygarnął naszego klienta bez wymuszania zbędnych poprawek i umożliwił nam premierę w grudniu.

Źródło

Źródło

Ale steam nie pomoze Aionowi ...poprostu musza polaczyc sie z NCsoftem i tyle. + zmergowac servery w 1/2 International bez podzialu na kraje wtedy ta gra odzyje. W obecnej sytuacji gdzie online nie przekracza 1,5k graczy jest poprostu slabo + dogonienie topowych osob jest praktycznie niemozliwe lub barrdzoooooo dlugotrwale mysle , ze w granicach 1/2 lat minimum.

Aion, jest juz troche stary stare serwery to uratuje na kolejny rok +, stawianie nowego serwera imo bez sensu.

Merge+steam jak najbardziej. 3 serwer po 3000-4000 online (po 1 dla FR/ANG/DE)

Po prostu w Aionie po pewnym czasie nie ma już co robić. Mam rangę, mam set i co dalej? Nie ma już nic. Większość instancji jest teraz tak casualowa, że nawet nie chce się chodzić, bo i tak nie ma po co. Siege są mega nudne, nawet po skróceniu czasu trwania (mogliby jeszcze w reshancie skrócić :/). Open pvp po usunięciu katalam jest żalosne (zerg kontra 1 osoba i pisanie "noob"), nie mówiąc o tym, że trzeba czekać na rifty -.-. Zostają tylko dredy/runatorium/kamary i arenki, gdzie jeszcze można liczyć na jakieś pvp.

Witam doszly mnie sluchy że za jakis czas Aion ma trafic na platforme steam, czy jest to prawda i czy wiadomo jaki to termin ? W internecie nie moge znalezc zadnych konkretnych informacji

Podejrzewam że steam może byc dla tej gry wybawieniem na niski online i nowym zyciem