Pamięć RAM

Cześć, planuję dokupić do PC'ta trochę ramu. Niestety jestem zielony w tych sprawach ;d
Na co powinienem zwrócić uwagę kupując ramy?

jaką masz płytę główną(sprawdź np everlastem), i jakie już masz kości. nie każde ramy ze sobą grają np kingstone i vulcany ddr2 nie grały kiedyś u brata mimio iż były takie same drugiej kości nie wykrywało

Nie Everlast a EVEREST, zresztą wystarczy CPU-Z Ogólna zasada jest taka że NAJLEPIEJ montować takie same, a wymogiem jest żeby miały taką samą częstotliwość. (Ja np mam jedną kość Samsunga a 2 Crucial i nie mam problemów)

Na typ pamięci (DDR1/2/3/4), częstotliwość, opóźnienie( np. CL7/9/11), na to czy pamięci są obustronne albo jednostronne(czarne kostki na pamięciach), czy obsługują dual-channel, ile [V] potrzebują. Chyba wsio.

Można mieszać pamięci o różnych częstotliwościach, ale te szybsze dostosują swoją prędkość do słabszej kości. Ogólnie modele pamięci też się miesza, nawet różnych producentów; ale trzeba porównać dokładnie parametry kości no i faktycznie czasem pomimo tego; że powinno śmigać to śmigać razem nie chcą, albo nie ogarniają dual-channelu. Ja mam kingstone i patrioty. Przy porównaniu patrzyłem na CL, częstotliwość akurat wybierałem 1333 i jest zgodna na obydwóch, konstrukcję to czy są jedno czy dwustronne, jaki mają pobór prądu [V].

Jak nie jesteś maniakalnym overclockerem to nie daj się nabrać na radiatory na pamięciach. Kości RAM nie grzeją się na tyle, żeby potrzebne im było jakieś chłodzenie. Przy zakupie ważne jest też żeby sprawdzić jaką najszybszą pamięć możesz na płycie głównej zamontować. Bez sensu jest kupować DDR3 1600MHz i wkładać do płyty, która ogarnia max 1333MHz.

Typowe CL to 9, typowe napięcia 1,3-1,65V.

Najlepiej będzie jak podasz to o co prosili tomeekcz i Kaitokun i pozwolisz sobie pomóc w doborze tutaj, albo na innym forum.

Powinieneś zwrócić uwagę na rodzaj np.

DDR2 ma mnożnik i 4-bitowy przesył.

DDR3 ma z kolei 4x większy mnożnik i 8-bitowy przesył.

Powinieneś wziąć uwagę na bufor i szybkość.

Oczywiście różnice w buforach widać przy tych najlepszych RAM'ach.

Na typ pamięci (DDR1/2/3/4), częstotliwość, opóźnienie( np. CL7/9/11), na to czy pamięci są obustronne albo jednostronne(czarne kostki na pamięciach), czy obsługują dual-channel, ile [V] potrzebują. Chyba wsio.Można mieszać pamięci o różnych częstotliwościach, ale te szybsze dostosują swoją prędkość do słabszej kości. Ogólnie modele pamięci też się miesza, nawet różnych producentów; ale trzeba porównać dokładnie parametry kości no i faktycznie czasem pomimo tego; że powinno śmigać to śmigać razem nie chcą, albo nie ogarniają dual-channelu. Ja mam kingstone i patrioty. Przy porównaniu patrzyłem na CL, częstotliwość akurat wybierałem 1333 i jest zgodna na obydwóch, konstrukcję to czy są jedno czy dwustronne, jaki mają pobór prądu [V].Jak nie jesteś maniakalnym overclockerem to nie daj się nabrać na radiatory na pamięciach. Kości RAM nie grzeją się na tyle, żeby potrzebne im było jakieś chłodzenie. Przy zakupie ważne jest też żeby sprawdzić jaką najszybszą pamięć możesz na płycie głównej zamontować. Bez sensu jest kupować DDR3 1600MHz i wkładać do płyty, która ogarnia max 1333MHz.Typowe CL to 9, typowe napięcia 1,3-1,65V.Najlepiej będzie jak podasz to o co prosili tomeekcz i Kaitokun i pozwolisz sobie pomóc w doborze tutaj, albo na innym forum.

Pamięć RAM najlepiej mieć wszędzie taką samą, nie ma co kombinować.

Napięcie? Serio?

Płyta główna: ASUSTek Computer INC. P7H55-M LX
Pamięć: DDR3 2GB 2133.4 MHz

Ta płyta ma maksymalne taktowanie pamięci ram na 1333 mhz , ma 2 sloty i maksymalnie możesz wsadzić 8 gb pamięci ram. Nie wiem do ilu chcesz podbić ale myślę , że najtaniej i przyszłościowo przyszło by ci wziąść jakiś zestaw 2x4gb z 1333 mhz z CL7 lub CL9 tańsze żeby pracowały w dualu .

Paser skup się głównie na przesyłaniu danych i szybkości - to, że procesor ma np. 10 GB oznacza co najwyżej, że marnuje to wolne miejsce, bo więcej nie potrzebuje.

Z pomocą kolegi kupiłem następujące ramy (kupiłem tylko jedną kość)
http://www.morele.net/pamiec-kingston-kvr1333d3n9-8g-437780/

Gdy wymieniłem poprzednią kość na tą nową.
Włączam komputer, wszystko się ładuje aż do momenty gdy podczas ładowania pokazuje specyfikacje komputera i po chwili komputer się resetuje. Proces się zapętla i tak przez cały czas.

Sprawdź czy w BIOS Ci wykrywa pamięć.

Zresetuj ustawienia BIOSU do fabrycznych.

Sprawdź czy masz poprawnie ustawione wartości pamięci oraz napięcie. Jest podane na naklejce na kości.

Uaktualnij BIOS.

Jeśli to nic nie da, to:

9423041500_1448994096_thumb.jpg 2509116900_1448994097_thumb.jpg

Wymień tę kość na 2x4GB.

po włożeniu kości wyjmij baterię z płyty na kilka minut to przywróci bios do ustawień fabrycznych, w biosie włącz profil XMP czy jakoś tak, powinno być wszystko ok

po włożeniu kości wyjmij baterię z płyty na kilka minut to przywróci bios do ustawień fabrycznych

Bios się resetuje za pomocą zworki CLR_CMOS, a nie wyjmowania baterii, bo jest skuteczniejsze i powoduje mniej nieporozumień. W przypadku wyjmowania baterii raz wystarczy poczekać 10 sekund, a na innej płycie 20 minut przez co użytkownik może sądzić, ze zresetował BIOS, a wcale tego nie zrobił. Wyciągnięcie zworki to 10 sekund roboty i za każdym razem jest tak samo skuteczne. Nie wiem co za dureń wymyślił ten debilny trend na wyjmowanie baterii...

Jeśli da się wejść do BIOSU to można go zresetować z poziomu menu.

w biosie włącz profil XMP czy jakoś tak, powinno być wszystko ok

Nie wiesz nawet o czym mówisz, no nie? :D

Problem pojawia się również w menu BIOSa, również wyłącza się po chwili.
Tak mniej więcej po 5-7 sec. Więc w menu BIOSa za długo nie polatam.

Zaraz, zaraz czy RAM na płycie głównej nie jest przypadkiem dwukanałowy?

Dwukanałowy?

Dwukanałowy?

Masz podpięty tylko ten RAM czy ten i tamten poprzedni?

Tylko ten

Tylko ten

A no, bo bez przyczyny jest dwukanałowy xD

Musi być parzysta liczba kostek RAM.

Bios się resetuje za pomocą zworki CLR_CMOS, a nie wyjmowania baterii, bo jest skuteczniejsze i powoduje mniej nieporozumień. W przypadku wyjmowania baterii raz wystarczy poczekać 10 sekund, a na innej płycie 20 minut przez co użytkownik może sądzić, ze zresetował BIOS, a wcale tego nie zrobił. Wyciągnięcie zworki to 10 sekund roboty i za każdym razem jest tak samo skuteczne. Nie wiem co za dureń wymyślił ten debilny trend na wyjmowanie baterii...Jeśli da się wejść do BIOSU to można go zresetować z poziomu menu.Nie wiesz nawet o czym mówisz, no nie?

To chyba na twoich płytach trawa to 20min :), w tym roku kupowałem 4 płyty i na każdą wystarczyło 5min (3 płyty na socket 1155 i 1 na 1150)

Z wykrywaniem poprawnie ramu, też miałem problem i wystarczyło ręcznie włączyć profil XMP i jak ręką odjął..., ciekawe co jest łatwiejsze znaleźć wielką baterie, czy bawić się w szukanie zworek, szczególnie jak ktoś nie ma pojęcia :).

Co do resetowania biosu można to robić na różne sposoby ja opisałem najłatwieszy.

Sprawdzałeś czy twoja płyta jest kompatybilna z nowymi ramami ?, może tu leży problem, nie chce mi się czytać czy instalowałeś najnowszy bios, czy nie, ale można spróbować, ewentualnie sprawdź na innym pc, bo może to wina kostki.