Nagły spadek wydajności

Cześć wszystkim, mam problem ze swoim laptopem HP dv7-7050sw rozszerzonym do 8GB Ram'u.

Ostatnio jakoś z dnia na dzień strasznie spadła mi wydajność, ale zauważyłem, że tylko w grach. Wcześniej na laptopie super śmigał Battlefield 3 czy Dota2, teraz strasznie to chodzi.. Po jakieś 20 Fps na Niskich!

Zmieniłem więc system z 7 na 10. Nic to nie dało. Ustawiłem kartę Nvidii jako domyślną, też nic.

Jakieś pół roku temu oddałem laptopa do wymiany pasty i raczej wątpię, że coś z tym zrobili, bo nadal mocno się grzeje..

Nie wiem co może być powodem takiego zachowania, dlatego proszę o jakieś sugestie co mogę zrobić?

Wiem, że ten laptop to nie jakiś potwór do gier, ale wiem, że chodził lepiej.

Dziękuję wszystkim za pomoc :)

Rozkręciłeś i przedmuchałeś?

CCleaner zastosowany?

wyłącz integre jak nie pomoże to ją włącz z powrotem (w biosie)

Gaijn, nie, ale myślałem o tym i zrobię to. Tak robiłem wszystko w CCleaner.

polios3, ok spróbuję.

Ogólnie dziwna sytuacja, jakby coś nie dawało mu wejść na "wysokie" obroty..

Mi laptop też mulił przy grach, kombinowałem i kombinowałem, został wyczyszczony i problem zniknął.

Masz HP przyzwyczaj się :) sam mam pavilion g6 i grzeje się jak chory - na całe szczęście pasta to koszt rzędu 20 zł - nie będę pakował do lapka pasty za więcej (żeby uprzedzić pytania czemu kupuje gówno a nie pastę) - rozkręcam czyszczę i mam spokój na pół roku :P

Nie wiem czego oczekujesz od HP, kupując od nich netbook'a można się spodziewać naprawdę słabego sprzętu. Lepiej zawsze kupić od ASUS-a.

Witam, to mój pierwszy post tutaj to chciałbym wszystkich przywitać.

Wracając do tematu, miałem to samo kilka dni temu tyle że na lenovo. W grach miałem 10-15 fps gdzie wcześniej chodziło super.

Myślałem że karta graficzna , zgrałem sterowniki itd i nic. Okazało sie że temperatu procesora była na poziomie 90 stopni + . Przekraczając 90 stopni procesor zmniejszał mnożnik i zamiast 3Ghz miałem 1,2Ghz.

Rozebrałem lapka, wyczyściłem , wymieniłem paste i teraz zamiast 90 stopni mam max 70 .

Pierwsza sprawa to sprawdz mnożnik w trakcie grania.

hubcert, Win 10 stoi na tym laptopie dopeiro od paru dni (dokładnie 5)

lisander, też tak myśle, że to może być przyczyna.. Pół roku temu go oddałem, ale jakoś nie mam pewności, że pasta została wymieniona.

Noobkiller, tak jak pisałem w pierwszym poście, to nie jest żaden "gamingowy" laptop, ale wiem jak chodziły gry na nim wcześniej a jak chodzą teraz, w przyszłości rozważe zmianę, na razie jestem na niego skazany :)

Imes, ok dzięki za info :)

Póki co nie mam jak go rozebrać i nie mam pasty, dlatego muszę się trochę wstrzymać :/

Nie wiem czego oczekujesz od HP, kupując od nich netbook'a można się spodziewać naprawdę słabego sprzętu. Lepiej zawsze kupić od ASUS-a.

I mieć problem z klapą matrycy/zawiasami/matrycą po paru latach.

Sprawdź czy nie masz jakiegoś trybu oszczędnego włączonego. Temperatura może być, ale to sobie możesz sprawdzić przecież jakimś niewielkim programem, który ma funkcję zapisywania najwyższej zanotowanej temperatury. Odpalasz program, potem grę, grasz aż będzie lipa z FPSami, wyłączasz i patrzysz jaka była najwyższa temperatura.

Wymiana pasty w lapku to nie wszystko. Trzeba też odkręcić wentylator i ogarnąć ten bajzel przy żeberkach i wentylatorze. Jak ktoś źle nałoży pastę to temperatura może nawet trochę skoczyć do góry. Jeśli jesteś pewien, że poszedłeś do naprawy komputerów a nie warsztatu w piwnicy albo mieszkaniu no to przyczyn szukaj gdzie indziej. Możesz też dmuchnąć czymś w wylot chłodzenia to będziesz wiedział, czy ktoś coś tam robił czy tylko odłożył na półkę i na następny dzień zadzwonił, że zrobione.

Witam, to mój pierwszy post tutaj to chciałbym wszystkich przywitać.Wracając do tematu, miałem to samo kilka dni temu tyle że na lenovo. W grach miałem 10-15 fps gdzie wcześniej chodziło super.Myślałem że karta graficzna , zgrałem sterowniki itd i nic. Okazało sie że temperatu procesora była na poziomie 90 stopni + . Przekraczając 90 stopni procesor zmniejszał mnożnik i zamiast 3Ghz miałem 1,2Ghz. Rozebrałem lapka, wyczyściłem , wymieniłem paste i teraz zamiast 90 stopni mam max 70 .Pierwsza sprawa to sprawdz mnożnik w trakcie grania.

tak jest w intelach na amd to 60 stopni

tak jest w intelach na amd to 60 stopni

Akurat marka w chłodzeniu aż takiego znaczenia nie ma, no chyba że trafisz na naprawdę zasyfiony procesor. No i oczywiście to zależy od samego procesora. Nie wiem co czemu się aż tak podlizujesz AMD? Zobacz w ogóle markę - HP, ale oczywiście lepiej wszystko zwalić na Intel.

patrzyłeś power management ? od producenta program sterujący który reguluje ile % cpu używa twój laptop, może jedziesz na połowie mocy ?

Akurat marka w chłodzeniu aż takiego znaczenia nie ma, no chyba że trafisz na naprawdę zasyfiony procesor. No i oczywiście to zależy od samego procesora. Nie wiem co czemu się aż tak podlizujesz AMD? Zobacz w ogóle markę - HP, ale oczywiście lepiej wszystko zwalić na Intel.
mnie chodziło o ogranicznik bo na Intelu uruchamia się na 90stopniach. A amd ma ogranicznik na 60stopniach.

Sprawdź czy plan zasilania masz ustawiony na wysoką wydajność. Kiedyś przestawiło mi się na oszczędzanie energii i wydajność w grach też mocno spadła.

Sprawdź czy plan zasilania masz ustawiony na wysoką wydajność. Kiedyś przestawiło mi się na oszczędzanie energii i wydajność w grach też mocno spadła.

Kiedyś w ustawieniach karty graficznej nvidii , przestawiłem zarządzanie energią na "adaptacyjne" , a potem w grach mi czarny ekran wyskakiwał i sterowniki wywalało : D Trochę się pomęczyć musiałem zanim doszedłem do tego że na własne życzenie to sobie zafundowałem .

Cześć wszystkim, mam problem ze swoim laptopem HP dv7-7050sw rozszerzonym do 8GB Ram'u.

Ostatnio jakoś z dnia na dzień strasznie spadła mi wydajność, ale zauważyłem, że tylko w grach. Wcześniej na laptopie super śmigał Battlefield 3 czy Dota2, teraz strasznie to chodzi.. Po jakieś 20 Fps na Niskich!

Zmieniłem więc system z 7 na 10. Nic to nie dało. Ustawiłem kartę Nvidii jako domyślną, też nic.

Jakieś pół roku temu oddałem laptopa do wymiany pasty i raczej wątpię, że coś z tym zrobili, bo nadal mocno się grzeje..

Nie wiem co może być powodem takiego zachowania, dlatego proszę o jakieś sugestie co mogę zrobić?

Wiem, że ten laptop to nie jakiś potwór do gier, ale wiem, że chodził lepiej.

Dziękuję wszystkim za pomoc :)